Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Kuleczki!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Do nadrobienia chyba z 200 stron więc nie dam rady 🙂 Ale mam nadzieję, że u Was dobrze 🙂 Trzymam za Was wszystkie kciukasy 🙂
Zostało mi jakieś 9 tygodni do rozwiązania... masakra jak ten czas szybko leci 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa, muszę to napisać bo moze i Wam pomoże.
przedwczoraj prawdopodobnie urósł mojemu Aaronkowi pierwszy włos bo pierwszy raz miałam zgagę ale już taką mega, ze aż bolało.
wczoraj znów poczułam, ze się zaczyna pieczenie i wzięłam gumę do zucia - tą rózową dla dzieci i wiecie co - przeszło po 15 minutach 🙂
albo to przypadek albo poskutkowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniadad napisał:
Macierzyński
Od 1 stycznia 2010 r. rodzice nabędą zupełnie nowe uprawnienia urlopowe związane z urodzeniem dziecka. Przepisy te dotyczą osób, które 1 stycznia będą w trakcie urlopu macierzyńskiego oraz rodziców dzieci urodzonych po tej dacie.
Dodatkowy urlop macierzyński

Oprócz podstawowego urlopu (w wymiarze 20, 31, 33, 35 tygodni w zależności od liczby urodzonych dzieci) pracownicy będą mogli skorzystać z dobrowolnych, dodatkowych tygodniu urlopu macierzyńskiego.
• W 2010 i w 2011 roku dodatkowy urlop ma wymiar do 2 tygodni (w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie), oraz do 3 tygodni, w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka;
• W kolejnych latach dodatkowy urlop przysługiwał będzie w wymiarze do 3 tygodni, w przypadku urodzenia jednego dziecka oraz do 6 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.
Docelowo, w roku 2014, dodatkowy urlop wynosić będzie 6 tygodni, w przypadku urodzenia jednego dziecka przy porodzie lub 8 tygodni, w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka.

Zasady udzielania urlopu
Kodeks pracy przewiduje, że urlop ten jest fakultatywny. Oznacza to, że możesz, ale nie musisz z niego skorzystać, a pracodawca może go udzielić jedynie na wniosek. Z urlopu tego można skorzystać jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności i tylko bezpośrednio po zakończeniu podstawowego urlopu macierzyńskiego.
W celu przedłużenia urlopu powinnaś złożyć pracodawcy pisemny wniosek, na co najmniej 7 dni przed jego rozpoczęciem.


Uwaga! Jeżeli Twój urlop macierzyński kończy się w pierwszych dniach stycznia 2010, przysługuje Ci prawo do dodatkowego urlopu. Pamiętaj jednak, że wniosek o taki urlop musisz złożyć na 7 dni wcześniej, czyli pod koniec roku 2009.


Z dodatkowego urlopu może skorzystać zarówno matka, jak i ojciec dziecka. Pracujący ojciec może przejść na urlop dodatkowy zarówno wtedy, gdy matka dziecka po 14 tygodniach urlopu podstawowego wróci do pracy, jak i wtedy, gdy wykorzysta cały przysługujący jej urlop podstawowy. W przypadku wykorzystania całego urlopu podstawowego, ojciec dziecka składając wniosek powinien w nim wskazać termin zakończenia urlopu przez matkę. Pracodawca nie ma prawa odmówić udzielenia dodatkowego urlopu.

Praca w czasie przebywania na urlopie
Ustawodawca przewidział możliwość podjęcia pracy w czasie korzystania z dodatkowego urlopu. Praca ta nie może jednak przekraczać połowy etatu oraz możesz ją podjąć tylko u dotychczasowego pracodawcy. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, otrzymasz zarówno wynagrodzenie za pracę (proporcjonalnie zmniejszone), jak i zasiłek macierzyński (pomniejszony adekwatnie do wymiaru czasu pracy, w którym łączysz korzystanie z dodatkowego urlopu z wykonywaniem pracy). Podjęcie pracy nastąpi na Twój wniosek, złożony pracodawcy w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem jej wykonywania. We wniosku tym musisz wskazać wymiar czasu pracy oraz okres w jakim będziesz łączyła pracę z urlopem.
(art. 182(1) i 182(2) Kodeksu Pracy)

Urlop ojcowski

Od 1 stycznia 2010 r. nowym uprawnieniem będzie urlop dla ojca dziecka, zupełnie nie związany z urlopem przysługującym matce. W latach 2010-2011 urlop dla taty będzie przysługiwał w wymiarze 1 tygodnia, natomiast od 2012 pracownik będzie mógł wykorzystać urlop w wymiarze do 2 tygodni.
Zgodnie z nowelizacją kodeksu pracy, ojciec będzie mógł skorzystać z „własnego" urlopu do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia. Urlop ten jest dostępny dla tych, którym dzieci urodziły się po 7 stycznia 2009 r. Dzieci urodzone przed wskazaną datą, ukończą 12 miesięcy zanim ojciec dziecka będzie mógł wykorzystać pełny tydzień urlopu.

Urlop ojcowski nie jest obowiązkowy, dlatego pracodawca udziela go tylko na pisemny wniosek pracownika złożony na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu. Pracodawca nie ma prawa odmówić udzielenia urlopu pracującemu ojcu.


Witam.Pieknie opisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wracam do domu, jest godzina 23.15 a mój mąż robi szarlotkę, rozczulił mnie (robił ok. 2h) no i dumna jestem z niego bardzo 🙂 teraz się piecze jeszcze ok 40 min i może spróbuje 🙂

moniadad co byśmy bez Ciebie zrobiły, fakt że o wychowawczym raczej nie myślę ale warto wiedzieć, a szczegóły jutro doczytam, bo mi slepka się kleją.

papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry śpioszki mój Maluszek daje popalić od rana biedaczysko chce jeść a tu nie wolno to wytrzymamy oboje 😞 w przychodni badania robią od 8 wiec do 10 głodówka przymusowa będzie pewnie kopanina 😆
Dzisiaj wybieramy się w poszukiwaniu komody dla Młodego jeszcze nie pojechaliśmy a już usłyszałam że mogłam na necie popatrzeć co jest w sklepach a nie tak latać od sklepu do sklepu:laugh:
Ania nie martw się w każdej bestii jest odrobina serca która prędzej a czasem później wychodzi na jaw.
Madzia 9 tygodni i będziesz tuliła swoje Aniołki w ramionach a wydawałoby się że dopiero pojawiłyśmy się na forum i cieszyłyśmy się:laugh: faktem że będziemy mamusiami a tu już ostatnia prosta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Serdelki 😁
Monia 3mam kciuki za badania 🙂
Anka słyszałam, ze gumy podobno na zgagę pomagają, mnie mąż ratował ratował miętowymi i nic nie pomogło, ale może różowe zadziałają 🙂 Przechodzi mi za to po mleku, czytałam też że podobno herbata z cytryną działa kojąco, u mnie np. wywołuje efekt przeciwny, mam po niej zgagę. Jak widać kwestia indywidualna 🙂
Mnie też szybko zleciało to 6 m-cy. Normalnie szok, jak ten czas pędzi. Pewnie ostatni miesiąc będzie nam się dłużył, bo będziemy wypatrywały wychodzącej główki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podstawowe badania zrobione ale glukoza nie 😠 bo pani źle wypisała skierowanie a jak już chciałam zrobić prywatnie to usłyszałam że skoro mam skierowanie to oni nie będą brać 😠 opłaty mam przyjść jutro one poprawia skierowanie i będzie dobrze 😠 można szału dostać jutro rano znowu głodówka i mam przyjść o 7 rano bo o 9.30 kurier zabiera preparaty do badań i nie zdążymy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobrek dziewczynki 🙂

emilka udanych zakupów tylko nie wpadnij szał i nie kupuj wszytskiego na czym pisze promocja :P 🙂

moniad powodzenia wam życze 🙂 moja mała sama mnie budzi juz o 7 rano na sniadanko 🙂 i musze cos zjesc bo jak nie to mi sie nie dobrze robi i słabo a tu mi mąż jeszcze zostawił czekoladke z orzechami na szafeczce koło łóżka 🙂 mniaaaam 🙂

wiecie czasem mam wrazenie ze moja mała szaleje tylko wtedy gdy ja mam dobry humor a jak sie złoszcze np na meza to mi funduje zgage 🙂 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
dawno nie zagladalam,.a suwaczki tak poszly do przoduu 🙂 🙂
u nas najzimniej od 28 lat!!!! przymrozki trzymaja juz 3 tydzien,slisko na drogach ,chodnikach 🙂 🙂 ja ciesze sie,bo 26 mam wizyte w szpitalu i USG i pracuje tlko do polow lutego wiec szbko czas zleci 🙂 🙂
pozdrawiam was cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odsniezyłam schody i taras 🙂 z psem polatałam wkoło domu i starczy 🙂

teraz muszę się zebrać do posprzątania w domu, nie ma bałaganu wielkiego, ale już kurz na podłodze jest gigantyczny i kłaczki ganiają za mną jak idę.
mam takie motto na lodówce przyczepione: "kurz nie rzuca się tak bardzo w oczy gdy jest wszędzie"- a może poczekać tak jeden dzień z tym sprzątaniem? 🙂

jabłecznik pyszny,

lece w odwiedziny do babusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...