Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
leliva napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
leliva napisał(a):
Pieronie, równiutkie dwa tygodnie mi zostały! To może ja sobie spakuje tą torbę do szpitala wreszcie, bo póki co wszystko tylko leży na jednej półce naszykowane ☺️


Leliva, ale Ci zazdroszczę tego 38 tygodnia, też już bym chciała i mogłabym rodzić 🙂


Kasia, Tobie się dłuży, a ja szukam sposobu jak obarczyć tym porodem kogoś innego 😉 Takie koniki morskie mają fajnie na przykład - samica przekazuje jajeczka samcowi i on potem je nosi, osłania i rodzi młode 🙂


O to ja chcę być takim konikiem 🙂 bo widzę po samej sobie, że robię się coraz bardziej nieznośna, dzisiaj mój Misiu zadzwonił do mnie jak już dojeżdżał do Szczecina cały szczęśliwy, że mnie słyszy a ja Go zjebałam, nie wiem nawet za co i po co 😞 miałam wyrzuty sumienia to pojechałam do Niego do pracy i na przeprosiny kupiłam Mu Jego ukochane gumiaczki Haribo 🙂 wszystko mnie denerwuje, ryczę cały czas, dzień w dzień śni mi się poród albo jakieś dzieci, brzuch mi się stawia co sekundę, ale myślę, że to dlatego, że go mała kopie i wierci się 🙂 moja malutka 🙂
Faceci mają przejebany żywot z babą w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No leliva 2 tyg minie jak z bicza strzelił 🙂
o tym Millenium słyszałam, szwagier się tym podniecał 🙂

Ja jestem dobita i załamana, to najgorszy dzień kota w dzień kota mojego kota i moj 😞 Byłam zaś z nią u weterynarza, trzeci raz na zastrzyk. Figa zawsze była grzeczna, ale dziś weterynarka wzięła i jej tenm wielki strup z ucha zdrapała aż do mięcha a ja na to musiałam patrzeć. Kurde trzecią wizytę jej grzebie w tym uchu ale dziś to Figa drapała i płakała musiało ją boleć w ch*j 😞
Z czego na koniec powiedziała, że w poniedziałek na operację, że to jest rak i jeśli nie ta operacja to już nie ma ratunku. Do mnie to nie dociera ponieważ nie dopuszczam straty Figi i bardzo wierzę , że ta operacja przyniesie dobry skutek. Figa ma ok. 10 lat i jestem tego pewna że jeszcze te 5 lat przeżyje na lajcie.

a tak jeszcze spytam się was o śluz, macie może jakiś żołtawy śluz? kurde bo ja mam odkąd zaczęłam 36 tydzień. W tedy wszystko się zmieniło i śluz także. Zaznaczam że ciągle miałam biały, albo wodnisty, albo przeźroczysty, teraz biały albo jakiś żołtawy. Nic mnie nie swędzi, nie czuję dyskomfortu, już od 3 wizyt u gin słyszę 'pH dobre' a posiew też dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalla napisał(a):
Czy to potwierdzone, żę chłopcy częściej po terminie się rodzą? :


moze nie potwierdzone, ale jak popatzrysz po znajomych, ja po rodzinie i znajomych patrzyłam, ze dziewczynki sie rodziły wczesniej,a chłopcy prawie kazdy po terminie, wyjatek mojego meza siostra urodziła chłopca wczesniej, ale on juz ma 10 lat i sie urodził wczesniakiem, nie ze chwilke pzred terminem.

PS> ja zdycham, choróbsko jak nic mnie dopada tdo tego wszytskiego 😞 juz mnie gardło bolało, teraz zaczyna z nosa leciec...
brzuch twardy, kłuje w pipce, infekcja pochwy i pecherza moczowego mnie dobijaja, a jeszcez jutro zostajemy chyba na cały dzien same z Zuzia, maz wróci od brata wieczorkiem póznym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Natalla też tak słyszałam o chłopcach. To niby regułą nie jest, ale często się zdarza. Nie spieszą się na świat. Dobrze im u mamy 😉


moje obie kolezanki co rodziływ styczniu chłopców, to jedna 4 dni po terminie, a druga miała cc w dniu terminu, a zupełnie nic sie nie działo wczesniej, wiec napewno tez byłby póżniej. ale spokojnie. choc łatwo mówic jak non stop rodzinka wydzwania czy sie jest w dwupaku jeszcze czy juz rozpakowanym. choc w sumie to głupota, bo kazdy jak urodzi to sie chce pochwalic i za chwilke juz albo wysyłamy smsy, albo mmsem zdjecie pocieszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
O matko i córko! Mam dwie plamy na bluzce na cyckach spore! Jejku pierwszy raz 🤪


hehe gratulacje, widzisz, małe piersi małe piersi, tak panikujecie. a ja mam duze i póki co nic nie leci, a termin mam wczesniej niz ty. choc ztymi piersiami to nie ma reguły... ja wiem jak wyglada nawał po porodzie wiec wole poczekac do niego niz miec zajawki pzred...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
natalla nie przewiduj przyszłosci, bo z porodem to już tak jest,ze w jednej chwili siedzisz w domu, a za godzinę możesz już być na porodówce - nie znamy ani dnia, ani godziny tak naprawdę 😎


nio natalla nie nakrecaj sie, u mnie przy Zuzi nic zupełnie nie zapowiadało porodu, jeszcze 3 tyg przed czasem, gadałam o 22 z mama, ona sie pytała czy nogi puchna itd i jaks ie czuje, i mówi doczekasz do terminu albo jeszcze dalej, a za 4h mi wody odeszły. takze mzoe jak mi tak ciezko i rózne takie dolegliwosci, i ja gadam ze byle dotrwac do 1 marca, do tego 37tc to moge własnie terminu doczekac... kto to wie?? nie znamy dnia ani godziny i poród jest nie do pzrełozenia na inna date, zacznie sie i tzreba urodzic, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ej to ja też muszę podać którejś swój numer w razie W 🙂


Możesz mi wysłać na priv, a ja Ci wyśle naszą listę 🙂


i mi kasia podaj, mamy ten sam termin, moze równolegle zadzwonimy do siebie, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
leliva napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
leliva napisał(a):
Pieronie, równiutkie dwa tygodnie mi zostały! To może ja sobie spakuje tą torbę do szpitala wreszcie, bo póki co wszystko tylko leży na jednej półce naszykowane ☺️


Leliva, ale Ci zazdroszczę tego 38 tygodnia, też już bym chciała i mogłabym rodzić 🙂


Kasia, Tobie się dłuży, a ja szukam sposobu jak obarczyć tym porodem kogoś innego 😉 Takie koniki morskie mają fajnie na przykład - samica przekazuje jajeczka samcowi i on potem je nosi, osłania i rodzi młode 🙂


O to ja chcę być takim konikiem 🙂 bo widzę po samej sobie, że robię się coraz bardziej nieznośna, dzisiaj mój Misiu zadzwonił do mnie jak już dojeżdżał do Szczecina cały szczęśliwy, że mnie słyszy a ja Go zjebałam, nie wiem nawet za co i po co 😞 miałam wyrzuty sumienia to pojechałam do Niego do pracy i na przeprosiny kupiłam Mu Jego ukochane gumiaczki Haribo 🙂 wszystko mnie denerwuje, ryczę cały czas, dzień w dzień śni mi się poród albo jakieś dzieci, brzuch mi się stawia co sekundę, ale myślę, że to dlatego, że go mała kopie i wierci się 🙂 moja malutka 🙂
Faceci mają przejebany żywot z babą w ciąży 🙂


takie humory to norma w ciazy , zwłaszcza na koncówce, chcemy byc juz po a boimy sie, i martwimy o dzidzie czy bedzie oki wszytsko. teraz niby jest usg i sie podglada, ale jak zobaczysz zywe to nie to samo. ja pamietam jak mnie w 36tc meza siostra powiedziała ze norma ze rodza sie dzieci z 6 palcami u rak, wtedy szybko obcinaja na porodówce i nic potem nie widac, wyłam jak bóbr ze strachu o wszytsko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
leliva napisał(a):

Do grupy wsparcia dla odchudzających się z chęcią dołączę! Chciałabym pozbyć sie parę kilo więcej niż mi przybyło podczas ciąży - marzy mi się waga z czasów studiów - 55kg, wtedy było idealnie!


No to mamy ten sam cel 😉 Ja jeszcze bym chciała zejść do tej wagi do września przed weselem przyjaciółki 🙂
A Millenium strasznie żałuję, że oglądałam tą pierwszą oryginalną wersję i to wszystkie części. Dopiero potem dowiedziałam się, że to na podstawie serii książek. Tylko, że teraz mi się za bardzo nie chce ich czytać, bo za dobrze pamiętam filmy 😞 Muszę jeszcze trochę odczekać aż je zapomnę 😉


Ja na wesele idę pod koniec czerwca, jak nie schudnę, to najwyżej zainwestuję w bieliznę wyszczuplającą 😉
Nie wiedziałam, że wszystkie trzy części zostały zekranizowane, myślałam, że tylko ta pierwsza. Amerykańska wersja jest świetna - albo przynajmniej mi się bardzo podobała. Ponoć jest jeszcze szwedzka, ale słyszałam, że gorsza, więc nawet nie będę jej szukać, żeby obejrzeć.


Wszystkie 3 są zekranizowane w wersji szwedzkiej. Mi się bardzo podobała. Amerykańskiej jeszcze nie widziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja liczę tak samo jak Kasia. Też mam wyświetlony 38 tydzień, a do terminu porodu zostało mi 14 dni. Jakby 38 się dopiero zaczynał, to musiałabym mieć do końca 21 dni ( czyli cały 38, 39 i 40 tydzień). Na emaluszki.pl po prawej stronie jest kalkulator (kalendarz ciąży), którym się kieruję - tam tak samo obliczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli że co? bo ja nie czaję 😁 bo nie raz się spotkałam z czymś takim, że dziewczyny liczą i lekarze jakby do przodu te tygodnie, no ja liczę, że jestem w 37 mam tak cały 37,38,39 i pierwszy dzień 40 tyg i termin 🤪 🤪 ale na kalkulatorach to wiem że podawają inaczej niż ja liczę se 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u lekarza podaje się pełne, skończone tygodnie, ale to wychodzi właśnie, że pierwszego dnia 40 tygodnia masz termin. Ja liczę sobie rozpoczęte tygodnie, a nie skończone, jakoś to bardziej do mnie przemawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pytanie do Was:
Która z Was orientuje się jak to jest z czopem śluzowym?
To jest taka jakby galaretka tak? Powiedzmy, że coś takiego mam właśnie na wkładce drugi raz, dzisiaj rano i teraz, dość duży kawałek teraz mam, czy to zwiastuje poród? Bo to dla mnie jakaś nowość 🙃
i się głupia już jaram 🤪 🤪
Lady, masz wiadomość ode mnie na priv 🙂
Dobrze dziewczyny postaram się spokojnie czekać za porodem, chłopcy to uparci z natury są, że na świat im się nie spieszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy to było to. Chyba trochę za szybko :/ Raczej nie mogło to być to, bo mi się szyjka jeszcze nie rozwiera. Ale miałam taki galaretowaty kawałek na majtkach co mnie zastanawiał. Jestem na świeżo po wizycie u lekarza i ponieważ nic na razie u mnie się nie zmienia to znaczy, że to nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leliva, ja liczę tak, że jestem np. dziś w 37 tyg, i tak brzuszek pokazuje 🙂 właściwie to liczę że w każdy czwartek zaczynam nowy tydzień, czyli dziś jestem w 37 tyg i 1 dniu, liczę od każdego czwartku ponieważ ost. okres miałam 2 czerwca w czwartek a tygodnie liczy się od dnia ost. okresu. Natomiast brzuszek liczy od terminu porodu, ale to 1 dzień rożnicy 😁

Natalla, ja tam na czopach się nie znam ,ale słyszałam wiele razy, że czop to czop że jak się pojawi budzi zdziwienie, i nie da się go pomylić z niczym innym 🙂 🙂 ja jeszcze swojego czopa nie ujrzałam 🙂 ale słyszałam też, nawet nie wiem czy nie tu, albo gdzieś że czop potrafi stanąć gdzieś w pochwie, nie dotrzeć na majteczki i on tam sie dzieli na części i spływa jak śluz..w tedy można zaobserwować większość ilość śluzu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zęby mnie bolą 😞Masakra......pół gęby mi napierdziela.Juz Apap połknełam moze cos pomoze,bo sie wykoncze.

Regał ładnie się prezentuje 🙂Maz mnie pochwalił za zlożenie-hihihihi.Zdolną żonke ma.

Chyba pojde spac jak maz wroci ze zbiorki w strazy.Maly oglada bajki to sobie poleze moze przejdzie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...