Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):

Fajnie masz z kiblem w sali 😎 ja już wiem, że nie będę miała w sali. Więc te pieprzone majty i tak założę jak będę do kibla szła. A takto będę wietrzyć moją zmaltretowaną myszkę 😞



ja jak wyladuje w tym spzitalu co z zuzia to tez mam łazienke na 2 os w pokoju, takze luzik i super warunki. wiem ze mówia z tymi majtkami zeby nie zkaąłdac ale ja miałam jednorazowe, pzrewiewne i nikt tam jakos nie gadał, co sie miało goic to chyab sie goiło. ja szew po cc miałam, to i tak był wyzej, a jak masz zszywana pochwe to i tak tam ciagle leci i tym wkladem zasłaniasz, a jakos se nie wyobrazam isc do łazienki an korytarzu i z rekami przytrzymywac wklad??
ojejq wróciły wspomniania, pamietam jak laska jzu była 3 dzien po porodzie jak mnie pzrywieźli, ze mnie sie lało, jak z kabana, maz mi wymieniał te podkłądy, wszedzie krew, trahedia, ale to norma i jakos sie o tym tak nei msyli, zwłaszcza ajks ei mozesz srednio sama obsłużyc, hehe
ta pierwsza doba taka sobie, po cc musisz lezec w pozycji jednej, głowa nie ruszac, wiec tak musi byc przez zkilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Dziewczyny, jestem przerażona...przepłakałam całą noc.
Wczoraj byłam u tej mojej ginki, a ona po zbadaniu mnie aż wypieków na twarzy dostała... ja mam tak wszystko krótkie i miękkie,że gdyby dzidzia była główką w dół, to bym już miała prawdopodobnie poród za sobą 😞 a jest cały czas poprzecznie...i waży równo kilogram...
Lekarka mnie umówiła na 19-tego, powiedziała,że musi mnie zobaczyć, bo daje mi 3 tygodnie max i mogę urodzić 😞 zapisała mi 8 razy dziennie fenoterol, trzy razy isoptin, odrzuciła wapno,a kazała brać jeszcze jeden magnez, luteina niezmiennie w pipkę 2 razy dziennie...i mam leżeć bezwarunkowo...
Po prostu mam skurcze, a ich wcale nie czuję, jedyny objaw to ucisk w krzyżu, z którym wcale skurczów nie wiązałam... a jednak.
Jestem załamana. Wszystko pięknie, łożysko, dzidzia...tylko ten kanał rodny już gotowy, jedynie rozwarcia brak, ale to się może w kazdej chwili zmienić.To dopiero 28 tydzień 😞 😞 😞


o jacie, Astra, Ty to nie masz kolorowo, takie chyba te Twoje ciaze, ciałko i w ogole. ale nie martw sie, wypoczywaj, lez spokojnie. bedzie dobrze!!!! My mamuski trzymamy za Ciebie i Wiktorie kciuki!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
A ja w domu nie mam nic oprócz jakiś niedobrych galaretek. Mama będzie dopiero koło 17 😞 Jeszcze nie wychodzę z tym katarem, choć w sumie już mi przeszedł. Ale wolę do końca tyg. jeszcze nie wychodzić.
Zaraz się biorę za pene w sosie śmietanowo-pieczarkowym 😁


ta co tu pisze zeby obowiazki domowe odłozyc, znów zrządza jakie dobre jedzonko 🙂 hehe LADY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja mam 18 stycznia wizytę u mojego gina, a dopiero 7 lutego USG genetyczne w Gamecie :/ Też się muszę znowu pokłuć do tego 18stego. Morfologię i mocz muszę zrobić. Pytałam w Gamecie czy jest sens robić USG w 3D teraz i kobitka specjalnie poleciała do lekarza zapytać. Powiedział, że najlepiej w 20-21 tygodniu robić, bo najlepiej widać. Później oczywiście jeśli chcę mogę zrobić, ale może być bardzo rozmazane. Chyba odpuszczę to 3D.


no ja słyszalam ze własnie w czasie dy jest usg połówkowe sie najbardziej opłaca te 3D, bo wtedy cała dzidzie dokładnie widac i zblizenia mozna porobic i fajne zdjecia. a tak teraz to przykładasz a tam tylko głowy troche czy na cały monitor juz nie wiem jakie te dzidzie sa. wtedy najlepiej. ja miałam isc ale odpusciłam, moze dlatego ze mnie jakos to zwaliło, ten 2 trymestr taki do dupy, a ia fascynacja dzidzien]m inna niz w pierwszej ciazy jest 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A ja w domu nie mam nic oprócz jakiś niedobrych galaretek. Mama będzie dopiero koło 17 😞 Jeszcze nie wychodzę z tym katarem, choć w sumie już mi przeszedł. Ale wolę do końca tyg. jeszcze nie wychodzić.
Zaraz się biorę za pene w sosie śmietanowo-pieczarkowym 😁


ta co tu pisze zeby obowiazki domowe odłozyc, znów zrządza jakie dobre jedzonko 🙂 hehe LADY


Przygotowanie mojego obiadu zajęło 20 minut 🙂 Przepis własny. Tworzyło się takie cuda jak człowiek zaharowany wracał późno z pracy i chciał na szybko coś zjeść. Potrzeba matką wynalazku 😉 Właśnie gotowanie to jedyna część domowych obowiązków, której nie odstąpiłam Łukaszowi. Ale to nie jest tak obciążające jak sprzątanie czy prasowanie. Zakupy do obiadu zrobił Łukasz oczywiście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Druga porcja pierogów z patelni tym razem z ziołami prowansalskimi wszamana 😜 I co i co żadnych wyrzutów sumienia 🤪


No i dobrze Kochana, tak 3maj 🙂 a mi zostało troszkę ciasta francuskiego i zwinęłam rogaliki z dżemem truskawkowym i nutellą, na razie póki co leżą przygotowane i czekają aż włożę je do piekarnika, ale poczekam na Misia aż wróci z pracy i wtedy wstawię, szybko się upieką i zjemy jeszcze cieplutkie ;-) mmniam, nie wiem tylko czy wytrzymam 🤪 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Druga porcja pierogów z patelni tym razem z ziołami prowansalskimi wszamana 😜 I co i co żadnych wyrzutów sumienia 🤪


No i dobrze Kochana, tak 3maj 🙂 a mi zostało troszkę ciasta francuskiego i zwinęłam rogaliki z dżemem truskawkowym i nutellą, na razie póki co leżą przygotowane i czekają aż włożę je do piekarnika, ale poczekam na Misia aż wróci z pracy i wtedy wstawię, szybko się upieką i zjemy jeszcze cieplutkie ;-) mmniam, nie wiem tylko czy wytrzymam 🤪 😎


Ty to jak coś wymyślisz to ja potem muszę to zrealizować 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Druga porcja pierogów z patelni tym razem z ziołami prowansalskimi wszamana 😜 I co i co żadnych wyrzutów sumienia 🤪


No i dobrze Kochana, tak 3maj 🙂 a mi zostało troszkę ciasta francuskiego i zwinęłam rogaliki z dżemem truskawkowym i nutellą, na razie póki co leżą przygotowane i czekają aż włożę je do piekarnika, ale poczekam na Misia aż wróci z pracy i wtedy wstawię, szybko się upieką i zjemy jeszcze cieplutkie ;-) mmniam, nie wiem tylko czy wytrzymam 🤪 😎


Ty to jak coś wymyślisz to ja potem muszę to zrealizować 😉 🤪


Hihihihi no to do dzieła ;-) robi się to błyskawicznie, ja siedziałam przed tv i zawijałam rogaliczki ;-) dobrze jest je posmarować rozbełtanym jajem, są wtedy bardziej chrupiące 😉 a w reszcie jaja, które zostanie obtoczyć chlebek alb bułeczkę i usmażyć na patelni i obłożyć żółtym serkiem, żeby się fajnie rozpuścił ;-) aż zgłodniałam, idę ten chleb usmażyć 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Druga porcja pierogów z patelni tym razem z ziołami prowansalskimi wszamana 😜 I co i co żadnych wyrzutów sumienia 🤪


No i dobrze Kochana, tak 3maj 🙂 a mi zostało troszkę ciasta francuskiego i zwinęłam rogaliki z dżemem truskawkowym i nutellą, na razie póki co leżą przygotowane i czekają aż włożę je do piekarnika, ale poczekam na Misia aż wróci z pracy i wtedy wstawię, szybko się upieką i zjemy jeszcze cieplutkie ;-) mmniam, nie wiem tylko czy wytrzymam 🤪 😎


Ty to jak coś wymyślisz to ja potem muszę to zrealizować 😉 🤪


Hihihihi no to do dzieła ;-) robi się to błyskawicznie, ja siedziałam przed tv i zawijałam rogaliczki ;-) dobrze jest je posmarować rozbełtanym jajem, są wtedy bardziej chrupiące 😉 a w reszcie jaja, które zostanie obtoczyć chlebek alb bułeczkę i usmażyć na patelni i obłożyć żółtym serkiem, żeby się fajnie rozpuścił ;-) aż zgłodniałam, idę ten chleb usmażyć 😁 😁


Chleb z jajeczkiem i żółtym serem podsmażany nie raz robię 😁 Rogaliki na pewno wypróbuję. Ile czasu je pieczesz i w jakiej temperaturze?
Lada moment będzie mama z Jeżykami i Delicjami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierdziele wy zaś o takich smacznych przekąskach 😞 a ja co 😞 siedzę i jem marne kanapki z szynką ktora wychodzi mi bokiem już:/

Lady, o to dziś brawurowe otwarcie magicznego kartonu 😁

Ewcia, aha to dlatego na 99% będzie 😁 myślalam,że ma jakiś problem głębszej natury 🙂

idę na klan 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
ggulekk napisał(a):
Druga porcja pierogów z patelni tym razem z ziołami prowansalskimi wszamana 😜 I co i co żadnych wyrzutów sumienia 🤪


No i dobrze Kochana, tak 3maj 🙂 a mi zostało troszkę ciasta francuskiego i zwinęłam rogaliki z dżemem truskawkowym i nutellą, na razie póki co leżą przygotowane i czekają aż włożę je do piekarnika, ale poczekam na Misia aż wróci z pracy i wtedy wstawię, szybko się upieką i zjemy jeszcze cieplutkie ;-) mmniam, nie wiem tylko czy wytrzymam 🤪 😎


Ty to jak coś wymyślisz to ja potem muszę to zrealizować 😉 🤪


Hihihihi no to do dzieła ;-) robi się to błyskawicznie, ja siedziałam przed tv i zawijałam rogaliczki ;-) dobrze jest je posmarować rozbełtanym jajem, są wtedy bardziej chrupiące 😉 a w reszcie jaja, które zostanie obtoczyć chlebek alb bułeczkę i usmażyć na patelni i obłożyć żółtym serkiem, żeby się fajnie rozpuścił ;-) aż zgłodniałam, idę ten chleb usmażyć 😁 😁


Chleb z jajeczkiem i żółtym serem podsmażany nie raz robię 😁 Rogaliki na pewno wypróbuję. Ile czasu je pieczesz i w jakiej temperaturze?
Lada moment będzie mama z Jeżykami i Delicjami 😁


Kochana ok 170 stopni, z reguly 15-20 minut, ale jak sie zaczynaja rumiwnic to ja je zawsze wyjmuje 😉
Gulek dawaj czekolade 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde, wczoraj oglądałam dokument taki smutny 😞 o takiej czeskiej parze, ktorej urodziła się dziewczynka z zespołem Edwardsa. Wiedzieli że się taka urodzi i ta babka tak się męczyła przy porodzie, i ten mąż potem nosił tą coreczkę a ona rodziła łożysko. I miała taką minę taką bez życia, bez szczęścia bo wiedziała, że ich coreczka jest chora i prawdopodobnie nie dożyje nawet kilku miesięcy.
Ale dziewczynka mimo zacofania żyje do dziś ma kilka lat, ale to jest wyrok bo i tak wiedzą że umrze bo to taka choroba. Miała na imie Julianka, miała zajęczą wargę i np. jak miała 2 lata jeszcze nie siedziała a jak miala poł roku to wyglądała jakby miała tydzień czasu 🤢 smutne, ryczałam jak woł:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Izunia, 5 tys za okna 4 to nie za dużo?



k.....to bardzo duzo.Ale to sa drewniane.Moj maz sobie ubzdural,ze reszte tez damy drewnianych i masz.Przeciez ja sie nie bede kłócić o glupie okna.Z drewna m2 kosztuje 650zl,a plastikowe jakies 400zl.Duza roznica,ale co ja moge 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie zajebiste jest to łóżeczko. Jak ktoś reflektuje to zdecydowanie polecam. I zapakowali tak świetnie, że aż trudno było się do niego dobrać. Na razie tylko sprawdziliśmy wszystkie części czy są i czy nie są uszkodzone, bo składać będziemy później. Udało mi się idealnie w kolor mebli wpasować, bo mam takie ciemne z jasnymi elementami 😁 Tylko ja jasne elementy mam nie ecru tylko limba biała czy coś takiego, ale to nawet dużej różnicy nie ma. Za to ten brąz ciemny jest dokładnie taki sam. I ten misio nie jest namalowany tylko taki wytłoczony. Świetnie wykończone to łóżeczko. Jestem bardzo zadowolona. Materacyk i przewijak też mi się podobają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...