Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

Sztunia napisał(a):


no izunia ja też jestem ciekawa jaka bedzie reakcja Mai, teraz jest cudownie, ale cholera wie jak ona zareaguje jak to wsyztsko na nia spadnie 🙂

Ja też jestem ciekawa. myślę,że nie będzie źle, dużo z nim rozmawiamy na temat dzidziusia i wydaje się,ze rozumie, ale jak to będzie wyglądało w praktyce - zobaczymy niebawem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No i właśnie juz nie raz rozmawialiśmy z meżem, że trzeba będzie np organizować czas dla Bartka przede wszystkim,zeby nie odczuł jakiegoś odtrącenia. Czasami mąż zostanie z małą, a ja z B gdzieś pojadę na zakupy albo do kina czy coś tam, bo najbardziej to pewnie o moja uwagę będzie zazdrosny,a ja nie chcę zeby czuł się źle. Wiem jak się czuje takie dziecko, bo jak urodził się mój brat miałam 5 lat, tato był za granicą, a mama całkowicie poswięciła się małemu. I poszłam w odstawkę. CIągle mi tylko powtarzała,ze jestem juz duża i nie ma czasu, bo Łukasz to, Łukasz tamto, Łukasz chory, etc...ciągle coś. Miałam koszmary w nocy i jak tata wracał to wymyślałam,ze mama na mnie krzyczała, albo że mnie pobiła, a to była nieprawda i tata to wiedział...ja nie chcę takich akcji, wiem jak bardzo cierpiałam jako dziecko i będziemy dbać o to,zeby B nadal czuł się dobrze, tak jak teraz 🙂 raz ze mną gdzieś wyskoczy i będzie to czas tylko dla niego, raz z mężem, a kiedy indziej i pewnie najczęściej - będziemy spędzali wolny czas intensywnie i wszyscy razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja to widze juz po Majce, jak czasem tuli sie do moich cycków tylko za bardzo nie wie co z nimi zrobić
albo kaze się połozyc na przewijaku, macha nogami i udaje że płacze

mama znalazla jakies dwa artykuły w gazecie, własnie o starszym rodzeństwie, czego unikać, no i o buncie dwulatka, bo teraz mamy akcję wzmozoną, moze przez chorobe ale normalnie takie ceny odwala że ręce opadają. wiec jak mi je dostarczy i beda jakieś złote mysli to przytoczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas bunt dwulatka polegał na tym,ze mały sobie nas testował - na ile może sobie pozwolić. Jak coś mu tam było nie na rąsie to zaraz był histeryczny płacz i robienie na złość. Albo chciał,żeby go nosić stale na rękach, a jak się go postawiło na podłodze to też histeria i ryk. Ale nie trwało to długo, szybko zakumał,ze nie będzie nami rządził, jakiś miesiac chyba i po buncie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sobie pospałam zdrowo, od razu lepiej 😁

Ggulek, to fajnie się masz bo mojemu się nie chce. W sobote coś tam było, a w niedzielę kwękałam do niego a on, że 'przepraszam kochanie ale dziś nie' 🥴 no to ja mu tłumaczę, że to ostatnie unga bunga bez gumki i na lajcie może być...ale niestety 😞

Idę jeść obiada. Na sam pierw wsunęłam duży jogurt truskawkowy z jogobelii i czuję się taka fit 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona, jeśli na jogrucie jest napisane "karminy" albo "koszenila" to na sam widok wymiotuję. Bueee.... 😁

Ja zjadłam krupniczek, ziemniaczki, surówkę i zrazika z papryką, popchnęłam pierniczkami w czekoladzie, przepiłam tymbarkiem i chyba właśnie pójdę spać 😁
Bartek pojechał z dziadkami do prababci, więc spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Hejo 😎

Katar minął zupełnie, ale gardło boli, jakby mi ktos je brzeszczotem pociągnął 😮 I ja się pytam po czym? Po herbatkach?!...masakra z tymi chorobami. Ale jestem zadowolona, bo dzis mi oczy nie łzawią i mogę oddychać 🤪

Dziewczyny ja to Wam powiem,że nie mam zielonego pojęcia, czym jest ból przy obkurczaniu macicy. Po porodzie nie miałam żadnych, ale to żadnych dolegliwosci poza tym,że szwy mnie ciągnęły. Ale ani bólu brzucha, ani pleców. Więc czuję, że teraz dostanę w kość 🤨 😁


hejo, a ja pamietam te obkurczanie, ale nie jakos strasznie. to podczas karmienia było czuc, taki bol jak na okres tez, i krew wtedy i odchody poporodowe wylatywały bardziej, nawet jak potem juz tylko lekkie plamienie było 🙂 ale nic jakiegos na maksa strasznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Ja tam czekam na dzien kobiet 😁
Jezeli cc bede miec to mysle,ze i tak wczesniej bedzie niz termin mam.Jutro sie dowiem jak bede rodzic.Juz sie boje 🥴


jak cc to zalezy gdzie, niektore szpitale maja np ze tydzien wczesniej. ja miałam 3 dni wczesniej ustalone, bo tak moj lekarz mial dyzur i miała byc sobota wiec na spokojnie. a wyszło i tak inaczej. ale ja sie bede jak cos 16-go na wizycie umawiac, a teraz jak wyjdzie szybciej bedzie bez umawiania. ale moj gin jest zdania ze jednak najlepiej nawet cc robic jak samo sie zacznie bo wtedy wiadomo ze dzidzia gotowa do wyjscia a nie chcve posiedziec a tu na siłe wyciagaja. ale gdzies okolo termu umawiaja sie zazwyczaj. a na kiedy ty masz termin Izunia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Astra napisał(a):
Ja do 6 muszę wytrzymać, bo mam wizytę, a potem niech się dzieje, co chce. Póki co nie mam nawet przepowiadających skurczów, rzadko kiedy twardnieje mi brzuch, ale myślę,ze to przez ten fenoterol i najwyższa pora go odstawić. Ale sama nie kombinuję, bo jeszcze za szybko mi pójdzie 😉


W końcu ja Cie przegonię. Prawie co dzień pobolewa mnie brzuch. Ciekawe czy z szyjką coś się zmieniło. W czwartek wizyta to się dowiem 🙂


ja juz co noc spac nie moge, tak nawala jak na okres, i nospa nie pomaga, spac nie moge przez to. myslicie ze to oznacza ze juz niedlugo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Ja tam czekam na dzien kobiet 😁
Jezeli cc bede miec to mysle,ze i tak wczesniej bedzie niz termin mam.Jutro sie dowiem jak bede rodzic.Juz sie boje 🥴


jak cc to zalezy gdzie, niektore szpitale maja np ze tydzien wczesniej. ja miałam 3 dni wczesniej ustalone, bo tak moj lekarz mial dyzur i miała byc sobota wiec na spokojnie. a wyszło i tak inaczej. ale ja sie bede jak cos 16-go na wizycie umawiac, a teraz jak wyjdzie szybciej bedzie bez umawiania. ale moj gin jest zdania ze jednak najlepiej nawet cc robic jak samo sie zacznie bo wtedy wiadomo ze dzidzia gotowa do wyjscia a nie chcve posiedziec a tu na siłe wyciagaja. ale gdzies okolo termu umawiaja sie zazwyczaj. a na kiedy ty masz termin Izunia??



10.03 mam termin.Jutro juz powinnam wiedziec na 100% co i jak.Ostatnio mi lekarz mowil,ze po 39 tyg.rozwiazuja przez cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Maz w butach pochodzil pare razy.Ale co tam on jes myje przez najblizszy miesiac jeszcze
i potem znowu w świat wyjeżdża? Ło matko, Izu, ja to bym ochujała, jak bym miała sama z 2 dzieci zostać, a chłop za granicą...

Póki co, to potrzebuję kupić dwa prezenty,a pomysłów brak...Jeden dla chrzesniaczki, bo ma 4 urodziny 29 lutego i jeden dla brata na osiemnastkę, chociaż młodemu to zawsze najlepiej chyba kasa się przyda 😉 ale Amelce co kupić to nie mam zielonego pojęcia - ten sam odwieczny problem, bo ona wszystko ma, a zabawki edukacyjne ją zupełnie nie interesują, najlepiej to tylko lalki, bo im włosy ucina 😮 Leee....

Kawę zrobiłam i przeglądam allegro, może coś znajdę, a jak nie to pojutrze wyjeżdżam na zakupy to może coś wtedy kupię... 😉


co do chłopów to ja tez by nie mogła tak zyc na odległosc, moj wraca po 16 do domku i nie wiem jak ja bym sie przestawiła ze go nie ma non stop. niby pracuje w domku wieczorami i nocami ale jest.

a co do prezentu tol dla 4latki moze to:

http://www.youtube.com/watch?v=YGOU-9mMkIs

http://allegro.pl/epee-shnooks-przytulaki-kudlaki-6-wersji-seria-2-i2120013114.html

saa jak ogladałam reklame, myslałam czy Zuzi nie kupic. jest 3 lata +
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda to też pokażę swojego brzucha, ale tak mi sie ślimaczy imageshack,ze chuj mnie zaraz strzeli 😠 😁
Szkoda,że na tym forum nie ma opcji dodawania załącznika do posta, zdjęcie wtedy prosto z dysku i gitara. A nie takie labirynty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Astra napisał(a):
Hejo 😎

Katar minął zupełnie, ale gardło boli, jakby mi ktos je brzeszczotem pociągnął 😮 I ja się pytam po czym? Po herbatkach?!...masakra z tymi chorobami. Ale jestem zadowolona, bo dzis mi oczy nie łzawią i mogę oddychać 🤪

Dziewczyny ja to Wam powiem,że nie mam zielonego pojęcia, czym jest ból przy obkurczaniu macicy. Po porodzie nie miałam żadnych, ale to żadnych dolegliwosci poza tym,że szwy mnie ciągnęły. Ale ani bólu brzucha, ani pleców. Więc czuję, że teraz dostanę w kość 🤨 😁


hejo, a ja pamietam te obkurczanie, ale nie jakos strasznie. to podczas karmienia było czuc, taki bol jak na okres tez, i krew wtedy i odchody poporodowe wylatywały bardziej, nawet jak potem juz tylko lekkie plamienie było 🙂 ale nic jakiegos na maksa strasznego.


tak ewcia dla mnie tezto nie było straszne, ale teraz podobno bedzie to bardzije bolesne, wiec zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ggulekk napisał(a):
Hehe no właśnie nie znasz dnia ani godziny 😉 Aaa czyli masz wizytę w środę, dni mi się już mieszają 😁
To widzisz nadrobi wszystko jak Filipek się pojawi 🙂 Chociaż oglądałam gdzieś, że mężczyzna dopiero może mówić o miłości do dziecka jak ma ono minimum pół roku, ale to tylko jakieś statystyki 😉 Mój za to oburzył się jak powiedziałam, że chcę po 2 marca urodzić i cały czas się do mnie dobiera hehe
Ciekawe, która będzie następna, bo o ile leliva miała wczesny termin to po fikumiku nie spodziewałyśmy się 😉


a co z nefre?? ona miała na 27 lutego czyli na dzis, mówiła ze z usg cos 23 wychodziło. i nie idzya sie chyba??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...