Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
love napisał(a):
Ja myslalam o tej na poczatek a na pozniej juz inna zamawiam... ale to pewnie za jakies 3 miesiace ( http://1.bp.blogspot.com/--JXSygoGWy0/TfbMLr5CJGI/AAAAAAAACFo/0X8aqrRGAMk/s1600/IMG_0407.JPG ). No i na razie nie moge tego nigdzie znaleźć.
Ten twoj niech wracaa bo ja bym chyba tak sama nie wytrzymala- ale mimo wsyztsko nie ukrywam ze jakby byla taka mozliwosc to bym chetnie do PL wrocila. Na pewno bylo by mi latwiej i co do kosztow i mieszkania... ogolnie ze wsyztkich stron WYGODA. Ale to za duzzo zalatwiania jak dla mnie. Bo bym musiala z moim dom znaleźć i kupić, lekarze, no i odleglosc miedzy nami ktorej ja w przeciwienstwie do ciebie bym nie zniosla. A on to raczej by nie zjeżdzal co miesiac bo to sie malo oplaca- bilety zbyt drogie, takze musze sobie tutaj dac rade mimo stresu, zmeczenia i wsyztskeigo. Bo im dalej tym bardziej sie o wsyztsko martwie, stresuje, czy damy sobie rade, bądź czy JA dam...


wypowiem sie na temta poduszek: szkoda kasy jak dla mnie. ja miałam taka wieksza jak jest potem dla mam do karmienia i niby spałam na niej, ale nie jakas super rewelacja, lepiej jednak bez niej. a jak patzre jeszcze na cene tej co LOVE zamiesciła to jzu naprawde. nie wariujcie. mozna zamiast tego złozyc w kłebek kołdre inna czy cos, mówie Wam, chyba ze na brak kasy nie narzekacie. ja wypróbowałam kilka takich wynalazków i swietnie sobie radziłam bez nich, zastepujac czyms innym było mi wygodnie. nio i dla dzieci potem, nie kupujecie, bo mozna zwariowac. ja np wydałam majatek na chuste a Zuzia w ogole w niej ie chciała siedziec i tyle z tego mam. hehe takze ja nie daze za takimi nowosciami... takie moje zdanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też odradzam wydawania pieniędzy na tego typu poduszki
gdy miałam duży brzuch w poprzedniej ciąży, pomagała podczas spania pozycja na boku z nogą na innej poduszce (zwykłej), lub na biodrze męża 🙂
po urodzeniu zu kupiłam poduszkę "fasolkę" do karmienia - przydała się przy karmieniu piersią i butelką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
albo powie no wie pani ciąża wymaga od kobiety poświęcenia he he \dziewczyny jest mozliwe w tym tygodniu ciąży czuć ruchy dzidzi bo ja wczoraj leżąc coś poczułam takiego delikatnego no ale oczywiście mój chłop się śmiał z tego ???
a ey macie już ruchy czujecie je??


niemozliwe, chyba ze to któres z kolei dziecko, to moze sie zdarzyc, ale nie drugie tylko 3 czy 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mulant, może Ci się zdaje:P ja np nie czuję ruchow, ale czuję tam od niecałego tygodnia, że mam tak tam ciężko,że coś tam jest:P
W sumie niby w kolejnych ciążach powinno sie czuć wcześniej, ale moja mama czuła we wszystkich ciążach w 4 i poł miesiąca:P
ja dziś drogą kupna sklepowego nabyłam spodnie ciążowe, z pasem ciążowym. Brzydkie, bo ładnych u mnie nie ma, ale za to jaka wygoda mmm 🙂
ewci@- wygląda na tym zdjęciu jakby miała rude 😉 strasznie mnie ciekawi czy moje dziecko będzie miało blond włosy jak będzie małe czy brąz, a może rude:P bo ja jak byłam mała miałam jasny brąz a moj M był jasno-Żołtym blondynem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Love, Ty już możesz czuć, jak nie teraz to jak za tydzień albo 2 poczujesz i Ci ciarki przejdą to chyba to w tedy już na pewno. Moja mama mowi, że kobiety nie raz przeoczą ten moment, bo to na prawdę idzie pomylić, ale że ten pierwszy raz to ciarki przejdą, i w ogole a kobieta dalej nie jest pewna 🙂 ja narazie nie spodziewam się ruchow, bo rowno tydzień temu moja dzidzia miała tylko 53 mm od czubka głowki do pupy, to mało dość:/ więc teraz ma z 60 mm, więc chyba na bank teraz nie mogę poczuć. Bo chyba musi być większe by dosięgać i kopać:P
Jak rano dziś wstałam i szłam po wyniki badań a nie zjadłam śniadania bo zaspałam, to czułam w sobie okrągłe akwarium, i że moja rybka tam pływa:P ale rybki bezpośrednio nie czułam;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Mulant, może Ci się zdaje:P ja np nie czuję ruchow, ale czuję tam od niecałego tygodnia, że mam tak tam ciężko,że coś tam jest:P
W sumie niby w kolejnych ciążach powinno sie czuć wcześniej, ale moja mama czuła we wszystkich ciążach w 4 i poł miesiąca:P
ja dziś drogą kupna sklepowego nabyłam spodnie ciążowe, z pasem ciążowym. Brzydkie, bo ładnych u mnie nie ma, ale za to jaka wygoda mmm 🙂
ewci@- wygląda na tym zdjęciu jakby miała rude 😉 strasznie mnie ciekawi czy moje dziecko będzie miało blond włosy jak będzie małe czy brąz, a może rude:P bo ja jak byłam mała miałam jasny brąz a moj M był jasno-Żołtym blondynem 😜

az specjalnie zdjecie otworzyłam, włosów tam wclae nie widac, a ten z boku rudy to piesek maskotka, mzoe Ty jak masz małes zdjecie to myslałas ze to włosy, a spod kapelusza to jej włosków nie widac wcale 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
No Love, Ty już możesz czuć, jak nie teraz to jak za tydzień albo 2 poczujesz i Ci ciarki przejdą to chyba to w tedy już na pewno. Moja mama mowi, że kobiety nie raz przeoczą ten moment, bo to na prawdę idzie pomylić, ale że ten pierwszy raz to ciarki przejdą, i w ogole a kobieta dalej nie jest pewna 🙂 ja narazie nie spodziewam się ruchow, bo rowno tydzień temu moja dzidzia miała tylko 53 mm od czubka głowki do pupy, to mało dość:/ więc teraz ma z 60 mm, więc chyba na bank teraz nie mogę poczuć. Bo chyba musi być większe by dosięgać i kopać:P
Jak rano dziś wstałam i szłam po wyniki badań a nie zjadłam śniadania bo zaspałam, to czułam w sobie okrągłe akwarium, i że moja rybka tam pływa:P ale rybki bezpośrednio nie czułam;(


Obdarzona moje miało w piątek 80 mm, ale lekarz powiedział, że wielkie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jutro może się dowiem ile moje maluchy maja. 🙂)) Wybrałam w koncu lekarza i jutro pierwsza wizyta u niego... boję się ale jestem tez mega ciekawaaaaaaa.... mam mnustw pytan a zwlaszcza o te motylki... No i oczwiscie jak dostane zdjęcie to od razu pokazę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love to może kopią:P
a ja właśnie ścięłam włosy:P tzn już drugi raz ścięłam. Bo takto przez ostatnie 3 lata choć końcowki miałam jak siano, to miałam włosy prawie do pasa, pocieniowane, natapirowane:P a teraz zrezygnowałam i ściełam i mam takie do łopatek no i odrosty zrobiłam i od razu lepiej się czuję:P to już drugie moje ścinanie i farbowanie w ciąży 😜 tylko , że za pierwszym razem nie wiedziałam o ciąży, ale dowiedziałam się za kilka dni:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kto w to wierzy??? 😁


- nie wolno przechodzić pod wiszącymi sznurkami, bo dziecko będzie okręcone pempowiną
- z tego samego powodu (okręcenie pępowiną) nie można nosić w ciąży żadnych łańcuszków, apaszek itp.
- nie wolno farbować włosów bo dziecko urodzi się rude
- nie wolno obcinać włosów, bo dziecku życie się skróci
- nie wolno patrzeć przez wizjer lub dziurkę od klucza bo dziecko - tu znam dwie wersje: będzie miało zeza albo urodzi się ślepe
- jak się wystraszysz lub oparzysz to w miejscu na ciele gdzie się dotkniesz/złapiesz twoje dziecko będzie miało znamię
- nie wolno niczego kupować dla dziecka przed porodem, bo się zapeszy
- jak się ma zgagę w ciąży to oznacza, że dziecku włosy rosną
- nie wolno być w ciąży chrzestną, bo się chrześniakowi szczęście odbiera
- nie wolno patrzeć na księżyc, bo dziecko urodzi się łyse i długo łyse będzie
- Przyszła Matka nie powinna z nikim dzielić się jedzeniem, bo będzie miała mało pokarmu.
- Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.
- Przyszła Matka nie powinna siadać po turecku, bo dziecko będzie miało krzywe nóżki.
- Tańcząc, Przyszła Matka nie może się okręcać - grozi to okręceniem siędziecka pępowiną
- W razie wizyty u krawcowej, nie wolno nic na Przyszłej Matce szpilkami przypinać, bo łożysko się przypnie i nie wyjdzie po porodzie.
- Przyszła Matka nie może biegać po kałużach, bo dziecko urodzi się z wodogłowiem.
-W czasie porodu trzeba krzyknąc - wtedy woła się do siebie dzieci i będzie się ich miało więcej. Jezli rodząca nie wyda z siebie głosu, to maleństwo zostanie jedynakiem.
- Pierwsze karmienie decyduje o lateralizacji: przystawienie do prawej piersi sprawi, że dziecko będzie praworęczne, do lewej - leworęczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chłopiec czy dziewczynka?

1. Chłopiec w brzuchu dodaje Przyszłej Matce urody, zaś dziewczynka - odbiera.
2. Apetyt Przyszłej Matki na potrawy ostre i kwaśne wróży narodziny chłopca, natomiast na potrawy słodkie i mdłe - dziewczynkę.
3. Kształt brzucha w zaawansowanej ciąży również wróży, ale zdania są podzielone, jaki wróży jaką płeć.
4. Kiedy Przyszła Matka jest już kilka dni przed porodem i - co się z tym wiąże - ma duży brzuch, sadza się ją na podłodze. Jeżeli wstając, podeprze się lewą ręką - urodzi chłopca, jeżeli prawą - dziewczynkę.
5. Niecierpliwi nie muszą czekać aż do dziewiątego miesiąca, bo pierwsze ruchy dziecka też wróżą - jeśli Przyszła Matka odczuje je po prawej stronie, to znak, że urodzi się dziewczynka, jeśli po lewej - to chłopiec.
6. Jeśli Przyszła Matka ma w ciąży zgagę, to dziecko urodzi się z długimi włosami.
7. Jeśli ktos poprosi Przyszłą Matkę o pokazanie dłoni i ona pokaże je górną (zewnętrzną) częscia dłoni, to będzie chłopiec, jak wewnętrzną - to dziewczynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe zeym ja jszczew nie wierzyla...
ja zna kilka, np że jak się widzi kogosrudego to dziecko tezz bedzie rude (czy jakos tak).
Pierdoły. :P
Obdarzona ja tez ę musżę wybrać bo odrosty t juz ma na onad 1 cm.. tak szybko mi wlosy rosna. Ale koncowek nie obcinam bo niemam zniszczonych poza grzywką (bo zaaaacnie za długa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...