Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja już po obiadku 😁 🤪
Love ja muszę mieć to L4, jak nie załatwie to rodzice mnie zabiją. Bo wiadomo, że pracuję tylko na papierku. A usg nie miałam 😞 czekam aż prywatnie pojdę;D

Kurde, wy to macie fajnych lekarzy. W Opolskim nie ma jakiegoś super, ale nie będę narzekała bo nawet jeśli to mnie nie stać i nie mam transportu na jakieś wizyty specjalne 😞

Mulant ma dziś usg 😞 ale fajnie 😁 też bym chciała 😜
Co za pogoda. Ciemno jak nie wiem;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jezu ja też bym już zjadła obiad jakby był gotowy. Ale tak mi się nie chce za niego zabrać. Dziś mąż ma wolne więc mi trochę pomoże. Ja zrobię mięcho, on te frytki, bo jednak mam taką ochotę, że się nie powstrzymam. Najwyżej wieczorem będę latać pod sufitem z brzuchem napompowanym jak balon 😉 Tylko póki co oboje nie możemy się zabrać do roboty. Szczególnie po tak udanym, aktywnym poranku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, no ja go właśnie z Matki Polki znam, trzy tygodnie z nimi tam spędziłam 🙂 Sam fakt, że lekarz, którego zna się z oddziału patologii przychodzi do ciebie gdy już urodzisz, pyta o wszystko, gratuluje i wychodzi z wyraźnym zadowoleniem - dobrze o nim świadczy.
I tak się zastanawiam...co z tego,ze lekarz by zauważył, że dziecko ma tylko trzy paluszki? Nie wymagajmy od lekarzy cudów - to,że by wiedział nie oznaczałoby,ze sprawiłby, że brakujące palusie by urosły...Niektóre kobiety są takie bezmyślne. Chyba,że dla tej, która ma pretensje ten brak paluszków byłby powodem do aborcji... 🤨 ech.

Obdarzona, nie wiem czemu takie masz problemy z L4. Moja lekarka pyta przy kazdej wizycie czy mi wystawić. Jak mi niepotrzebne, to mam mozliwosc załatwienia, a jak tobie potrzebne, to lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej wieczorem będę latać pod sufitem z brzuchem napompowanym jak balon

Tiaa... A co powiesz na to,ze ja wczoraj ugotowałam kapusniak i wchłonęłam sama cały garnek, bo u mnie nie lubią, i nawet śladu wzdęcia? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm niktorzy lekarze twierdza ze ciaza to nie choroba ale moim zdaniem to w pewnym sensie nie maja racji... bo kobieta ciagle ma jakies dolegliwosci itd a ci jej karza jeszcze pracowac.... powinni od samego poczatku dawc zwolnienie 🙂
obdarzona no co tydzien, w sumie dobrze ale chyba przesadzaja 🙂)) jeszcze z miesiac spokojnie by mi mogli dac spokoj. no ale widocznie tak trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

love, jesteś na półmetku ciąży i to jest ten jeden z bardziej niebezpiecznych okresów. Nosisz dwójkę pod serduszkiem, wiec lepiej niech Cię często monitorują, bo wiele się przez tydzień może pozmieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tu macie racje i co zrobisz jak dziecko ma tylko 3 paluszki?Nic,tak sie urodzi.Ale jak juz jest jakas wada serca czy cos innego to chyba juz w brzuszku idzie cos zrobic,a na bank rodzisz i dziecko automatycznie jest poddane innej opiece.A wiec sa plusy i minusy we wszystkim i tak juz zostanie 😉

A poki co to niech nasze dzieciaki zdrowo rosna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
ewcia, tym położeniem to chyba się jeszcze nie musisz martwić. Do 30-któregośtam tygodnia, nie pamiętam teraz, dziecko ma czas żeby się obrócić. A z badaniami, to faktycznie jesteśmy za murzynami 😞 I to myślę nie tylko o cytomegalii, ale o usg genetycznym - za granicą wykonują je bezpłatnie każdej kobiecie, a u nas grubą kasę trzeba za to płacić 😞

Próbę glukozową myslałam, że zrobię w tym tygodniu, ale chyba zaczekam do przyszłego, żeby mi się limfocyty poprawiły po tym moim przeziębieniu. Co się odwlecze to nie uciecze. Martwię się jedynie jak ja wtedy wytrzymam tyle godzin bez jedzenia, bo ja rano zawsze duże śniadanko wcinam, a tu z trzy godziny lekko na czczo będę siedzieć.

Dobra, zbieram się do pracy. Miłego dnia wszystkim życzę 🙂


nio z połozeniem to sie nie ma niby co martwic, ale jak mi gin powiedziałw [poierwszej ciazy w połowie ze sie nie obróci raczej, ze moge stawac na głowie i próbowac i nic z tego nei wyszło. teraz tez mzoe byc tak samo. a mzoe mam jakas zła budowe macicy czy co, bop czytałam na necie ze powodem połozen innych niz główkowe moze byc jakas tam zła budowa kobiety. zobaczymy, ale z moim szczesciem to jzu pewnie sie nie obróci. lekarka sama mówiła ze siedzi nisko i ze pewnie najprawdopodobniej jesli jzu to wpadnie jak zuzia i bedzie połozenie posladkowe 😞 brrr

a co do badan genetycznych to moja dyrektorka pzrez bolerioze urodziła dziecko downem i jak jej mówiłam ze jak bedzie cytomegalia u mnie w toku, to lekarka zleci prenatalne, to sie za głowe złąpała, ze to takie inwazyjne, płyn owodniowy sie pobiera, nakłuwa worek owodniowy i moze peknac przy nakłuciu, bardzo duze ryzyko, wiec nie wiem jak to z tymi badaniami, niby żle ze niedostepne ale z drugiej strony, takie ryzyko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ewcia ja postanowilam z mezem zrobic sobie te badanie na cytomegalie.I to jak pojde na krzywa to za jednym razem.Tylko zadzwonie do laboratorium sie dowiedziec ile kosztuje.Bo co lab to inaczej w cenniku.Tak jak chodzimy na te 3D prywatnie dla naszego spokoju,a przy okazji widzimy malego.


Ale mi maly sie wierci 😁Mam cieplutko w domu tak dolozylam wieczorem,ze teraz tylko wrzucilam brykiet i drzewo.Ciepelko 🤪

ta kolezaka co miałą cytomegalie mówiła ze z pochwy jest wiarygodne a w lab roboia tylkoz krwi, a tak nie zawsze wcyhodzi, wiec zapytaj ajk robia. ona z pochwy płaciła mniej niz ja z krwi, wiec mzoe warto. te wymazy do wawy wysyłaja do centrali, bynajmniej u nas podobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Lady, no ja go właśnie z Matki Polki znam, trzy tygodnie z nimi tam spędziłam 🙂 Sam fakt, że lekarz, którego zna się z oddziału patologii przychodzi do ciebie gdy już urodzisz, pyta o wszystko, gratuluje i wychodzi z wyraźnym zadowoleniem - dobrze o nim świadczy.
I tak się zastanawiam...co z tego,ze lekarz by zauważył, że dziecko ma tylko trzy paluszki? Nie wymagajmy od lekarzy cudów - to,że by wiedział nie oznaczałoby,ze sprawiłby, że brakujące palusie by urosły...Niektóre kobiety są takie bezmyślne. Chyba,że dla tej, która ma pretensje ten brak paluszków byłby powodem do aborcji... 🤨 ech.

Obdarzona, nie wiem czemu takie masz problemy z L4. Moja lekarka pyta przy kazdej wizycie czy mi wystawić. Jak mi niepotrzebne, to mam mozliwosc załatwienia, a jak tobie potrzebne, to lipa.


Kunert do Ciebie przyszedł czy Kaczmarek? Bo się pogubiłam :>

Mnie te paluszki przeraziły pod tym względem, że jeśli faktycznie tego nie zauważył to mógłby nie zauważyć jakiejś poważniejszej wady. Albo, że coś jest nie tak i w związku z tym należy tak czy inaczej postępować by ratować ciążę. W każdym razie myślę, że on może specjalnie jej o tych paluszkach nie powiedział. Co to by zmieniło? Tylko by się zdołowała.

Ja wreszcie mam mięcho w piekarniku, a mąż nakroił tyle ziemniaków na frytki, że pół armii by tym wykarmił 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
tzn.,ze u gin trzeba zrobic?

nie no w labie chyba, ale musi ktos pobrac, nie wiem zreszta sama, gadałam z nia chwilke na koryatzu wiec tak nie pytałam dokładnie,
a ja nic nie wiem czy uda sie wczesneij wizyte u tego zakaznego ustawic. dzwoniłam, ale pani tylko zapytała do jakiego lekarza i miała sie odezwac i sie nie odzywa póki co. najwyzej poczeka jeszcze te 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny z tą cytomegalią widzę boje toczą...Mi bardziej sen z powiek spędza to,żeby sie przeciwciała jakieś nie pojawiły, bo ja mam krew A (-), a mężu B (+), więc możliwy konflikt serologiczny...ale mam nadzieję,że tak jak i z Bartkiem było ok, tak i teraz będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...