Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
fikumiku: macierzyńskiego wychodzi dobre 7 miesięcy. 20 tygodni podstawowego urlopu macierzyńskiego, który od 2012 masz prawo przedłużyć o 4 tygodnie (pracodawca nie ma prawa odmówić), a potem jeszcze zaległy urlop wykorzystujesz. Plus jeszcze tatuś może 2 tygodnie tacierzyńskiego 😉


lady a w tych 4 tygodniach nie ma już 2 tygodni tatusiiowego?


Z tego co zrozumiałam to nie. Tylko o dodatkowy urlop trzeba złożyć wniosek.
Tu jest temat dość szczegółowo potraktowany:
http://urlopy.wieszjak.pl/macierzynski/267252,Wszystko-o-urlopie-macierzynskim-i-tacierzynskim-w-2011-i-2012-roku.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
JA JUŻ NIE wiem jak to jest z tym maciezyńskim
mamy 20 tygodni + 4 tygodnie
a jest coś takiego że przy drugim dziecku dostanie się coś jeszcze?
bo jak byłam z Mają na macierzyńskim to chyba była taka opcja dla mam które już mają dzieci 🙂 nie mówie o porodzie np.bliżniąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki, troche mnie oświeciłyście 🙂
Faktycznie wychodzi jakieś 7 miesięcy, zawsze to coś a nad wychowawczym się jeszcze zastanowie. Tak mi się marzy, żeby chociaż do roku pobyć w dzidem a co potem to już będę się martwić na bieżąco.
Żłobek to fajna rzecz, przerażają ,mnie tylko choróbska i to, że tak ciężko o miejsce 🤨
Niani nie chcę bo będę zazdrosna :P
A babcie wiadomo..
Pewnie jeszcze mi się 100 razy zmieni, ale temat do mnie wraca i mierzi za każdym razem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A noo 😞 takto jest z dziećmi..jeszcze poł biedy jak ma się kogoś bliskiego obok czy coś ale jak się samemu to dupa blada. Ja mam to szczęście , że mam mamę, a jak sylwester, wesele np. z mojej strony to mojego M babcię albo siostrę albo mamę. W przypadku, gdy wybrałabym się do pracy a Filip nie mogłby do przedszkola(nie mam w pobliżu żłobka, na nianię nie udoję a po drugie moja mama by się obraziła o nianię 😁) to zostawałby z mamą. Tylko ja zaś mam taką mamomanię, że ja zawsze mojej mamie wspołczuje w każdej sytuacji i wczuwam się w to jak ona się czuje, czyli że sprawia jej przyjemność bycie z wnukiem, ale męczy ją to i ma dość często. Także.. hm 😁 może jakąś robotkę na poł etatu za jakieś psie grosze, a jak Filipek pojdzie do przedszkola to rozwinę skrzydła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
JA JUŻ NIE wiem jak to jest z tym maciezyńskim
mamy 20 tygodni + 4 tygodnie
a jest coś takiego że przy drugim dziecku dostanie się coś jeszcze?
bo jak byłam z Mają na macierzyńskim to chyba była taka opcja dla mam które już mają dzieci 🙂 nie mówie o porodzie np.bliżniąt


Macierzyński podstawowy jest 20 tygodni, dodatkowy 4 od 2012 (w 2011 były 2).
Tacierzyński 2 tygodnie od 2012 w 2011 był jeden.
Nie wiem jak jest przy drugim dziecku trzeba by poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
JA JUŻ NIE wiem jak to jest z tym maciezyńskim
mamy 20 tygodni + 4 tygodnie
a jest coś takiego że przy drugim dziecku dostanie się coś jeszcze?
bo jak byłam z Mają na macierzyńskim to chyba była taka opcja dla mam które już mają dzieci 🙂 nie mówie o porodzie np.bliżniąt


hejo, my mamy oddzielnie 24tygodnie (od 2012 przysługuje nam tyle, tylko chyba jak Lady pisze te 4 tyg to oddzielny wniosek), a tata dziecka 2 tyg dodatkowe.
nio a o jakich innych nie słyszałam, ja miałam z zuzia w 2009r. tylko 20 tyg, i nie było chyba nic przy drugim, tak jak piszesz przy jednym porodzie jak wiecej dzieci. i z tego co sie orientuje to nic nie ma innego Sztunia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do pzredszkoli i złobków to ja teraz nie bede miała wyjscia, zuzia musi isc do pzredszkola bo jzu czas,a Ige bede musiała chyba dac do złobka. dla mnie nic nie bedzie lepsze od babci, mam porównanie, zadne pzredszkole jej tyle nie nauczy pewnie i nie da co babcia, ale babcia chora i juz drugiej nie da rady, wiec trza sobie jakso radzic. na nianie jestem uczuylona, nie dosc ze dziecko malusie, nie mówiace zostawic z obca baba to i dom cały, toc nie pozamykam pokoi, i w ogole, jakos tego chyba nie pzrełkne, juz wole złobek.a ze złobkiem u nas mega problemy, sie czeka 1,5 roku i lipa. nio i do tego ze beda chorowac trza sie przywyczaic, bo jak zuzia do pzredszkola to zanim iga do złobka to juz swoje pewnie pzrechoruje od zuzy... naszej Zuzi kolezanka chodzi od wrzesnia do pzredszkola i non stop chora a dzis w spzitalu wyladowała, z bólem brzucha na obserwacji... i weż tu z dziecmi, jak nie urok to sraczka 😞

PS> ale mnie pipka piecze, masakra, biore ten furagin ale tearz zagladałam to tam dalej w pochwie jakies takie kurde wykwity białe, kur.... a wynik posiewu dopiero w pon... paranoja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 😁
Ha! Dzisiaj pierwsza 🙂 Wyjątkowo :P Spać jakoś tak się nie dało to postanowiłam wstać razem z lubym i skoczyć sobie na troszkę do miasta 🙂 Mam nadzieję, że dziś mnie nic nie wyprowadzi z równowagi :]
Mój Nienio kochany również wstał więc zaraz Go zaskoczę i dam jeść, hyhy 🙃
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pączki...dlaczego ja od dzieciństwa jak czuję ten odór tłuszczu podczas robienia pączków to haftuję, a potem jestem jeszcze ze 2 dni chora i czuję jakby mi się żołądek na lewą stronę wywrócił? 🙃
Bueee... mężuś kupi lukrowane pączusie z różanym nadzieniem i przywiezie 😉
A żoneczka za to zrobi faworki 🙂
Ale to później. Póki co - piechole nakarmione, ptaszkom ziarenka podsypane, słoninka dla sikorek wisi, a pańcia właśnie się skapnęła,że nie ma w domu ani grama kawy 😮 a do sklepu nie chce mi się jednak iść, muszę nabrać mocy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo
astra witajw klubie, nam się kawa skońcyła w niedzielę jak siostra wpadła i od tamtej pory nima 🙂
ale już zamówiłam w tchibo, jeszcze sobie koszulę kupiłam nawet 2 🙂 i kapcie wieć może dzisiaj przyjdzie 🙂 w sumie tej kawy nie lubię ale lepszy rydz niż nic 🙂

PĄCZKI hahaha jeszce jakaś godzinę i się obeżrę

obdarzona widziałam to o tym ojcu w faktach i powiem wam że nawet mój Michał się wzruszył, no o mnie nie wspomnęże wyłam

u nas biało ciut pruszy, ale plac jest z takimi zapsam że ręcznie się tego nie ogarnie, bo chyba cały dzień by zszedł, mężol musi odśnieżarkę od mojego taty wziać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulek ja to mam wrażenie,że mój brzuch jest codziennie niżej. Dzisiaj jak wstałam to szłam jak babulinka do wc, tylko laski do podparcia mi brakowało - tak mnie boli w krzyżu, że chodzę pochylona do przodu hehe 😁
Jutro zaczynam 35 tydzień 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...