Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jutryna malutkie na foto suuper!
Dudasia ja też mogłabym zasnąć tam gdzie stoję - tylko że ja zrezygnowałam z kawy a ruszać się za bardzo nie mogę i stałe ciśnienie u mnie to 90/50 więc wszystko jasne.... jak już widzę że nie wyrobię to piję puszkę coca-coli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc kochane 😘 😘 😘

moje szefostwo chyba wczoraj dopiero odebralo wezwanie do sadu i od razu pieniazki mi przelali mam wyplate hehe 😁 wiec idziemy na zakupy 🙂 i do sadu zapytac co dalej czy odwolujemy sprawe czy przekladamy na przyszly miesiac jak znowu nie beda chcieli zaplcic

meg-p witaj kochana 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane, jak tam Wasze samopoczucie bo do mnie straszne mdłości powróciły 🤢 A już myślałm że to koniec bedzie 😠
Eliza super się sprawa zakończyła, dopięłaś swego 😆
Witam nową mamusię 🙂
Ja korzystając z okazji że córa śpi też zmykam się położyc bo padnięta jestem, cały dzień jazdy bo musiałam promotorce zawieźc częśc pracy, padam na pyszczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuśki!
Dziś tak apetycznie 🙂 Ja wlasnie zrobiłam sobie sałatkę grecką, mmmmmm to jest to co za mna chodziło ( oprócz czekolady 😉)
Eliza super ze sprawa sie wyjasnila. Szkoda ze tu tak nie ma 😞 A mam pytanie do Ciebie. Będzie Ci sie należał macierzyński? Są tam jakieś dodatki na dziecko? Bo wiem jak to wyglada tu ale nie mam pojecia jak u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Dawno mnie nie było ale miałam lekkiego stresika przed usg genetycznym na którym byłam wczoraj. I w związku z tym musiałam moje mysli na inne tory skierować 🤪
Na usg byłam wczoraj i wszystko w porządku 🙂 maleństwo sobie rośnie i ma juz 6,6 cm, serduszko pięknie biło i słodko fikało koziołki 😁 No i nie bardzo chciało współpracować na poczatku z doktorem 😉 aż musiał mi w brzuch sondą stukać, żeby się obróciło 🤪 i w związku z tym tak mi wygniótł brzuch, że aż momentami bolało 😲 ale transvaginalnego nie chciał zrobić 🤨 widać co lekarz to inne metody.
A i przy okazji załapałam się na dodatkowe badania (chyba jakaś akcja w tym szpitalu jest). Od razu podczas usg pielęgniarka pobrała mi krew musiałam tylko podpisać zgodę na badanie.
To jest badanie polegające na sprawdzeniu czy w organizmie kobiety wystepuje jakiś tam antygen nie pamiętam jak się nazywa. U większości kobiet on wystepuje ale u nielicznych go nie ma i wtedy jest problem jeśli dziecko odziedziczy taki antygen po ojcu. W takim przypadku organizm matki może zacząć wytwarzać przeciwciała, które mogą spowodować małopłytkowość u dziecka powodującą wylew śródczaszkowy, a nawet śmierć dziecka. Jeśli wykryją brak tego antygenu wtedy kierują na dodatkowe badania i leczenie zapobiegawcze. Cieszę się więc, że przez przypadek się załapałam na to badanie bo nawet nie wiedziałam że takie są. A podobno w Norwegii wszystkim kobietą cieżarnym zlecają to badanie, a w Polsce dopiero jak dojdzie do powikłań... 🤨
Mężuś niestety wczoraj musiał zostać za drzwiami 😞 ale chociaż ja widziałam bo miałam swój monitor 🙂 Ale jutro idziemy na kolejne usg prywatnie to mam nadzieję, że mężuś będzie mógł też uczestniczyć.
Zazdroszę tym mamusią które czują już ruchy, ja nie mogę się już doczekać.
Eliza super, że tak szybko poskutkowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się witam, nie mam sił nadrabiac co wczoraj pisałyście. Po wczorajszym dniu mam już dośc tej ciąży, tak mnie strasznie wymęczyło po południu i wieczór że nie miałam sił się dzieckiem zajmowac ☺️ I wstyd mi z tego powodu ☺️ Dziś już lepiej ale nie wiem co bedzie po południu bo od dwóch dni mnie tak męczy 😲
A jak tam Wasze samopoczucie w ten mroźny aczkolwiek słoneczny dzień?? (tzn u mnie swieci słońce, nie wiem jak u Was 😉 ) Ja już na nogach, w domu ogarnęłam i czekam jak się moja Księżniczka obudzi bo śpi od 21 do teraz bez żadnej przerwy na karmienie 🤪 🤪 W szoku jestem. Dziś planuję z nią wyskoczyc na jakiś szybki spacerek bo już chyba z tydzień nie była na dworze przez ten gips. Muszę ją tylko dobrze zawinąc w kocyk bo śpiworka nie ubiorę bo się nie da i jej kawałek dupki wystaje bo nawet body tego nie zakryje. No ale wyjdę jak się troszkę cieplej zrobi bo na razie mróz 😉
Miłego dnia dla wszystkich brzuszków i mamuś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia współczuję - u mnie samopoczucie o niebo lepiej tylko psycha średnio - ryczę na reklamach nadal - ale to pewnie te hormony które biorę nadal
trochę się boję o to dobre samopoczucie bo cały czaspamiętam o Megan 😞 - we wt mam wizytę to poproszę o usg żeby podejrzeć malucha
Niunia - a jak długa jeszcze Patrycja będzie nosiła gips?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana napisał(a):
Niunia współczuję - u mnie samopoczucie o niebo lepiej tylko psycha średnio - ryczę na reklamach nadal - ale to pewnie te hormony które biorę nadal
trochę się boję o to dobre samopoczucie bo cały czaspamiętam o Megan 😞 - we wt mam wizytę to poproszę o usg żeby podejrzeć malucha
Niunia - a jak długa jeszcze Patrycja będzie nosiła gips?


Bedzie dobrze aana 🙂nie ma się co stresowac 🙂
Patrycja bedzie go miała do 14 grudnia, wtedy jedziemy na ściągnięcie i wtedy też się okaże czy bedzie musiała jeszcze jakiś aparat nosic czy juz nic nie bedzie trzeba. Oby się wszystko ładnie wykształcało bo juz się dosc w tych gipsach i poduszkach wycierpiała 😞
Wczoraj w ramach kąpieli dałam jej miskę z wodą żeby choc rączkami się popluskała,ale miała radości 🤪 Cała łazienka była w wodzie 🙂 i Patrycja też,jedynie gips zasłoniłam ręcznikiem żeby się nie zmoczył 😉
Co dziś gotujecie?? Bo za mną chodza pierogi z truskawkami ale nie chce mi się robic ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie jakoś wzięło na pierogi. Mężuś uwielbia więc się chyba skuszę 😉 Tym bardziej że biedny w lesie robi bo wycinają drzewa na dach naszego budującego się domku, Trzeba mu dogodzic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
aaana napisał(a):
Niunia współczuję - u mnie samopoczucie o niebo lepiej tylko psycha średnio - ryczę na reklamach nadal - ale to pewnie te hormony które biorę nadal
trochę się boję o to dobre samopoczucie bo cały czaspamiętam o Megan 😞 - we wt mam wizytę to poproszę o usg żeby podejrzeć malucha
Niunia - a jak długa jeszcze Patrycja będzie nosiła gips?


Bedzie dobrze aana 🙂nie ma się co stresowac 🙂
Patrycja bedzie go miała do 14 grudnia, wtedy jedziemy na ściągnięcie i wtedy też się okaże czy bedzie musiała jeszcze jakiś aparat nosic czy juz nic nie bedzie trzeba. Oby się wszystko ładnie wykształcało bo juz się dosc w tych gipsach i poduszkach wycierpiała 😞
Wczoraj w ramach kąpieli dałam jej miskę z wodą żeby choc rączkami się popluskała,ale miała radości 🤪 Cała łazienka była w wodzie 🙂 i Patrycja też,jedynie gips zasłoniłam ręcznikiem żeby się nie zmoczył 😉
Co dziś gotujecie?? Bo za mną chodza pierogi z truskawkami ale nie chce mi się robic ☺️

Mi też sie chce pierogów, ale ruskich. Może coś wykombinuje, choć nie chce mi sie lepić ehhhh no nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że ktoś nowy nam zawitał 🙂 Witamy i pozdrawiamy!

Pierogi z truskawkami o tej porze roku? Przecie teraz to z mrożonek się tylko je, po co kombinować? Rozmrażasz truskawki czy jak? 😉
Ja zaraz śmigam do kuchni ale mam już mięsko wstępnie przygotowane, zupę wczoraj ugotowałam. Dzisiaj mało czasu bo na 15:30 na basen z Bartkiem.

Dzisiaj rano jakies rzyganko mi sie przyplątało 🤢 To juz nieprzyzwoicie, przecież już 16 miesięcy....

Wczoraj byłam u gin. Nie miałam USG - za miesiąc połówkowe będzie 😆 ale podsłuchałyśmy serduszko ślicznie bijące więc pewnie wszystko gra. Nawet badan żadnych nie mam zleconych - nie pamiętam takiej sytuacji z poprzedniej ciąży... ale w sumie ok bo nawet ciężko znaleźć czas na zrobienie badań.
Dzisiaj fajna pogoda na spacer - polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...