Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
masakra...w tesco tłumy jak na krzyżakach 😁

Czarna straszne to co twoja koleżanka przeżywa 😞 cały dzień o tym myślę... 😞
Aneta fajnie że masz już autko gotowe ale z gumami to faktycznie nie ma co się spieszyć przy tym co się dzieje za oknami.... 🤢 🤢
Maja, tak to przy remontach jest...ja się aż boję co to będzie jak drzwi będą nam wymieniać...to będzie dopiero syf bo muszą powiększyć otwory więc co za tym idzie ciąć mury... 🤢 🤢

co do jutrzejszego postu to ja nie będę jadła mięsa bo aż tak nie potrzebuję, ale ilościowego postu już nie wytrzymam, bo u mnie na 3 posiłkach się nie kończy 🙂 ale my na pewno mamy taryfę ulgową, myślę że Pan Bóg się na nas nie pogniewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha Justyna na wychowawczym też chyba nie mogą Cię zwolnić, bo ja jak byłam z pierwszym w ciąży potem macieżyński i wychowawczy to mnie 'trzymali' na liście płac mimo że już była inna dziewczyna zatrudniona na moje miejsce więc jedynie po wychowawczym wiedziałam że już czeka na mnie wypowiedzenie. tyle że ten wychowawczy to szału też nie było bo był bezpłatny 🤢 🤢 🤢 ale chociaż ubezpieczenie było i latka leciały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
a ja mam ugotowanego kurczaczka i jutro chce go upiec a wiec bede jadla ciezarną post nie obowiazuje 🙂


też tak myślę 🙂 to jest indywidualna sprawa ja po prostu dziwnie bym się czuła i dlatego nie będę jadła ale ilościowo to podpinam się pod ulgę dla ciężarnej 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie u ginekologa, maluszek ma 1,5 kg i z wymiarów odpowada 30 tyg więc jest ok. Tylko jest mały problem bo dzieciaczek nie chce sie przekręcić i jest cały czas ułożane miednicowo, ostatnio jak byłam to też tak było. Nie kręci sie w brzuszku bo czuje kopnięcia cały czas w tym samym miejscu, więc prawdopodobnie będzie cesarka.
Aha nie potwierdziła mi płci bo tak ma wciśniętą dupke w miednice że nie może się dopatrzyć. na jednej wizycie ok 20tyg mi powiedziała że może być dziewczynkaa ale nie na 100% bo też było tak ułożone nie mogła podejżeć z dołu tylko z góry. Powiedziała że to jej pierwszy taki przypadek że tak jest usadowione że nic nie widać, więc będziemi mielii niespodziankę 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę spać dziewczyny, jestem wykończona , mało spałam ostatniej nocy, nie mam zadnych nowych wieści...
Jutro pobudka , zakupy, i myslalam czy nie jechac do szpitala, ale z drugiej strony pokazywać sie z brzuchem matce ktora straciła dziecko... chyba jak narazie nie wypada... moze zadzwonie lub napisze sms-a lepiej....

Dobranoc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
no ciężka... bo niby mówi o podpisaniu umowy ale przecież po macierzynskim mogą mnie zwolnić bo chyba na macierzynskim nie mogą czy też mogą?


Justyna po macierzyńskim okres ochronny dotyczy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego, który złożył pracodawcy wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy zamiast korzystać z urlopu wychowawczego (art. 186 ze zn. 7 ). Na podstawie art. 186 ze zn. 8 K.p. niniejsza ochrona obejmuje „(...) nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.

Zobaczcie jak tu rodzinę powiększac ?? niby jest jakaś ochrona ale gówno daje, bo co to tych kilka miesięcy ochronki jak po n iej powiedzą ci sajonara. I dziwi się Państwo Polskie że jest niski przyrost naturalny 😠 Bezsens totalny że wychowawczy jest bezpłatny, dobrze by było gdyby był płatny nawet 80%.

Aneta Urlop wychowawczy jest bezpłatny.
Rodzic przebywajacy na urlopie wychowawczym i pobierajacy zasiłek rodzinny moze jednak uzyskać dodatek do ww. zasiłku z tytułu przebywania na urlopie (400 zł/m-c).
By uzyskać zasiłek rodzinny i dodatek nalezy złożyć stosowne dokumenty (m.in. dokumenty z US poświadczające dochody rodziny) w rejonowym MOPS. Zasiłek ( tym samym dodatek) przysługuje rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto na miesiąc.


Ale co to jest skoro nie wszyscy się łapią. Po za tym kwota jaka Państwo oferuje jest śmieszna bo na co to ma niby wystarczyć w porównaniu z pensją jaka się dostawało przed zajściem w ciążę?
Człowiek uczciwie pracuje a tu mu tak dziękują, szczęście jeśli ma się w porządku pracodawcę, niestety to rzadkość.
Ja dziś dostałam pismo z Sądu pracy i mam termin rozprawy na koniec maja. Będą wzywanie świadkowie -pracownicy których zeznania nie będą obiektywne bo są zależni od "mojego" pracodawcy.

Kasiu bardzo dobrze że wyniki dobre 🙂

Aga dobrze że ze zdrowiem lepiej 🙂

Marta świetnie że z Twoim Maluszkiem wszystko jest prawidłowo, nie martw się jeszcze zdąży się obrócić, u mojej przyjaciółki jej klusek obrócił się w niecały tydzień przed porodem 🙂

Kasiu lepiej nie pokazywać się w szpitalu w obecnej sytuacji, lepiej wysłać smsa. To jest wyjątkowo trudna sytuacja dla nich i goście są ostatnią rzeczą jakiej potrzebują-mówię z doświadczenia.

Życzę spokojnej nocki ciężaróweczki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oni mnie tam potrzebuja w tej pracy bo jena laska nie ogarna po urlopie chce wrocic i bede zmieniala na 7 h godzine wczesnj ze niby karmie a moze bede karmic 😜 jutro Robert po bony swiateczne podjedzie chociaz obkupimy sie w pieluchy husteczki w tesco beda huggins husteczki 6 paczek za 23.99 😜

Czarna ... brak slow tez caly dzien mysle o Twojej kumpeli.
Mikula super ze z maluszkiem ok 😘 jeszcze sie obroci ;p ma duzo czasu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie, żenada. moja siostra jako samotna matka na wychowawczym dostaje marne 638 zł netto i weź się tu za ta kwotę opłać rachunki, kup jedzenie a nie daj Boże leki gdy zdrowie nie dopisze. Dobrze że mieszka z rodzicami to rachunki jej odpadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry
Ja wlasnie koncze kakao pic, wysusze wlosy i tak po 11 podjade do mojego gin pokazac mu wyniki.
Cos mnie gardlo zaczyna pobolewac mam takie drapanie i do tego takie uczucie jakbym zgage miala dostac. kocik chyba mnie zarazilas 😜
Co do postu czytalam ze ciezarne kobiety, male dzieci i osoby chore post nie obowiazuje. Ja dzis na obiad robie nalesniki 😁
Lece sie ogarnac 🙂

Czarna ciezko mi wyobrazic co teraz rodzice czuja i przykro mi ze to sie jeszcze na dodatek tak wlecze. A moze jest jeszcze jakas szansa na uratowanie malej?

Moja kolezanka w tamtym roku rodzila coreczke w 25 tc ale porod miala wywolywany bo mala i tak by nie przezyla. Nie roziwjala sie dobrze miala wodoglowie i jakis ucisk na mozg ze przez to on jej nie rosl i sie nie rozwijal. Mala po ur zyla jeszcze 2,5 godz. Zrobili malutkiej potem pogrzeb.
Ta moja kolezanka tez duzo przeszla najpierw miala ciaze blizniacza ktora poronila, potem ur coreczke w 25tc ale teraz jest w ciazy ma jakos termin na poczatku czerwca i teraz wszystko sie rozwija i przebiega dobrze ale jezdzi do lekarza do Poznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny.
nocka fatalna...gardło nawala w nocy najbardziej....musiałam wstać i wypić mleko z masłem i miodem bo normalnie nie mogłam śliny przełykać. teraz wstałam i jest już lepiej...co się dzieje w nocy to nie wiem...pewnie dlatego że rzadziej przełyka się ślinę i sluzówka wysycha...
co oprócz tabletek do ssania radzicie? płukanie solą? a może cosik jeszcze? bo oszaleje kolejną noc budząc się z bólu....

na obiad nie mam pomysłu...myślałam o pizzy jakiejś serowej, ale nie wiem jeszcze
zjadłam jak na razie kanapeczkę z serem i idę dorobić kolejną 😉

Mikula skoro dzidzia nie chce się pokazać to może to dziewczynka? bo one są bardziej wstydliwe 🙂 hihi
mój mały ekshibicjonista wywalił swoją armatę od razu do kamery 😁 😁 bezwstydnik jeden hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEjooo:*
Brak paciorkowca 😎 🙂 🙂

Zaraz do siostry dzieciaczkow popilnowac 😆 i znowu mnie zamecza 🙃
Wczoraj siostra chce mu koszulke kupic a on ze nie chce bo mu kredek nie kupi haha 😜 😜
Dzieci to jednak madre sa 😁 😁 ale dostal to i to 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):

co oprócz tabletek do ssania radzicie? płukanie solą? a może cosik jeszcze? bo oszaleje kolejną noc budząc się z bólu....


mój mały ekshibicjonista wywalił swoją armatę od razu do kamery 😁 😁 bezwstydnik jeden hihihi


Aguś mi na gardło pomogło tamtum verde raz tylko udało mi się przepukać gardło wodą z solą a tak to jadłam łyżki miodu i kilka kropel cytryny z tego co pamiętam to Wiola w podobny sposob się leczyła jeszcze kiedyś stosowałam na pół kubka ciepłej wody łyżkę miodu i cytryna i to piłam duszkiem 😁 podobno jeszczedobra jest kapusta?
Mój też bezwstydnik mały 😁 rozkraczył się jak żaba i po kłopocie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrząc na opis mojego suwaczka odrazu zastanawiam się ile mały będzie miał na wizycie 😁 hahaha kumpeli która w styczniu rodziła córkę 4150 mała w 32 tygodniu miała 2,040 a Adaś 2,233 wiec troszkę mnie nie pocieszyła mam nadzieje ze tak około 3400 bedzie miał a nie ponad 4 :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...