Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a tak z ciekawosci to ile przeznaczacie na wyprawke? ja mam narazie liste czesciowa i juz mi wychodzi ponad 3 000zł no ale wozek sam prawie 2000zl bo tak jak dodi bierzemy navingtona, na allegro malo jest uzywanych a i to wszystko daleko a chce pomacac przed zakupem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jeja! Kilka godzin nieobecności i od pół godziny nadrabiam czytanie 🙂 Ale tu u nas skarbnica wiedzy i linków...niektóre rzeczy sobie zapisuję bo czaderskie..a te szydełkowe butki muszę mięc, nawert jak jej spadną...SĄ BOSKIE! Koleżanka się zasiedziała i dopiero przed 19 wyszła 🙂 Kubuś 2,5 miesiąca i był wyjątkowo grzeczny, nie płakał, cały czas cos oglądał itp itd...słodziak! Aczkolwiek kurcze do obcych dzieci to nie mam aż takich uczuć macieżyńskich 😞 mam nadzieję, że to nic złego....ale tak w ogóle to on taki młody a już urósł do ubranek 68! Jestem w szoku i już sama nie wiem na jaki rozmiar kupować:/

D-brycz - ależ skąd...ja mam dystans do siebie, a Ty mnie dzisiaj kochasz 🙂 Ja wiem, że panikara na całego...psychol mały ze mnie :P Nie raz jeszcze spanikuję, ale uwierzcie, że w porównaniu do tego co było kiedyś to teraz potrafię się sama uspokoić i przetłumaczyć sobie, że jest ok...kiedyś tak nie było :P
Dodi - takie bóle jak na okres to ja miałam, zwłąszcza w krzyżu jak mi się macica rozrastała...lekarka uczyuliła, że jakbym miała takie bóle w podbrzuszu i plamienie to wtedy szpital, a tak to nie panikować. A z tym ruszaniem to prawde kobietki gadaja - w tym czasie to dziecko rusza sie jak chce:P Mi Helenka czasami tak dokazuje, ze az raz sie juz poryczalam...bo 1,5 h non stop mega kopy...a przedwczoraj byla na maxa spokojna - az sie znerwicowalam 🙂 A tak w ogole to wkleilas komplet poscieli dokladnie taki, jak sobie z Michalem wybralismy dla Malej 🙂 chcemy ten w fioletow-biala krateczke. Lozeczo od siostry..ale tez z tej serii Klups czy cos takiego..zawsze jakas oszczednosc!

Bisia - nie martw sie, bo ja tez z kasa chwilowo krucho...zwlaszcza jak ten wozeczek kupilismy:/ Ale tak na pocieszenie chce cos wybrac - zeby troszke humor po tych srednich wiesciach poprawic 🙂 Ale znow piec razy sie zastanawiam co kupic, zeby nie wydac za duzo:/

Strzauka - tez slyszalam, ze po cytologii mozna krwawic chwilke...ale jakby Ci sie pogarszalo to sprawdz lepiej Kochana :*

No i znow sie juz zgubilam, co ktorej mialam napisac 🙂 A wiem...alergia na orzeszki faktycznie najgorsza! A w sumie nigdy nie wiadomo czy do jakiegos ciastka czy gdzies nie dodali...dobrze, ze profilaktycznie macie ze soba ten pen! A Maiha - jak Nadia ma ladne swoje lozeczko to moze bedzie dumna, ze jest duza i spi w swoim pokoiku? 🙂

Ja leze, bo po calym dniu na siedzaco czy lazeniu to sie chyba zmeczylam i troche pobolewa, a mi slabo...zatem zaleglam z herbata pod kocyk 🙂 I moze w koncu cos wybiore z ciuszkow...jutro to cholerne pobieranie krwi, wiec musze w miare wczesnie wstac...obym usnela normalniej!
Jak zwykle monolog caly napisalam..hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te niezbędne rzeczy to ok 3 tys, ale to na razie teoria. Wiem, że na pewno zaszaleję więcej bo kupie te mniej zbędne rzeczy jak leżaczek.
Jednak ja jestem zdania , że wiele rzeczy butelki, smoczki będą weryfikować nasze dzieci, czy sa dobre czy nie. Z doświadczenia wiem, że jedne dzieci preferują butelki AVENT inne Tommee Tippee albo jeszcze inne, nie ma co kupować wiele sztuk bo może się okazać , że akurat nasza dzidzia odrzuca np. tą firmę.
U mnie w rodzinie zdarzyło się tak, że dzidzi preferowała tylko jeden typ smoczków- ten dany jej w pierwszym dniu życia w szpitalu , inne wypluwała.
To samo jest z ubraniami, niektóre dzieci do 6 miesiąca w ogóle nie mogą nosić spodenek, rajstopek bo od razu płaczą z bólu brzuszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciekawe czy te antykolkowe się sprawdzają, jedna pani mówiła, że dla jej syna to było wybawienie od kolek ( kobieta po miesiącu wróciła do pracy i synek został tylko na butli) ale to pewnie tak jak ze wszystkim jednemu dziecku to podpasuje innemu co innego.
Za rok to my będziemy specjalistki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolkowe smoczki czy raczej kolkowe butrlki? o takich cudach to nie slyszalam..jakiej to firmy?

D-brycz - ale zes mi narobila z tymi butkami...nie oge sie zdecydowac, ktory kolor...a maz powiedzial, ze zgadza sie ale tylko na 1 pare bo pewnie nawet ich helenka nie zalozy 🙂 Ale ja je musze miec! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Kolkowe smoczki czy raczej kolkowe butrlki? o takich cudach to nie slyszalam..jakiej to firmy?

D-brycz - ale zes mi narobila z tymi butkami...nie oge sie zdecydowac, ktory kolor...a maz powiedzial, ze zgadza sie ale tylko na 1 pare bo pewnie nawet ich helenka nie zalozy 🙂 Ale ja je musze miec! 🙂

😁 no przepraszam wiesz! swoja droga to wredny ten twoj maz 🙃 moglby przynajmniej 2 pary pozwolic... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zawał - ta aukcja się skończyłą i nie ma ponownej! Aaa...aż z desperacji napisałam do nich, że musze mieć te butki :P A w ogóle wypatrzyłam tanie body...chyba Helenka się nie obrazi za kolor niebieski co? http://allegro.pl/cudny-pajacyk-w-paseczki-dla-niemowlaka-r-62-i2253958944.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam...śpiochy 🙂 Ale nie mogłam się opanować: http://allegro.pl/spiochy-niemowlece-r-56-nowe-wzory-napisy-napis-i2245186211.html

Gdzie Was kobietki wcięło? 🙂 Ja jak zaległam w łóżku to się nudzę...mąż popatrzył na te butki i czapeczki i zaproponował, że kupi mi włóczkę i szydełko! Hehe...w sumie kiedyś ładnie szydełkowałam...może jest to pomysł:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamuśki!

Wróciłam już od lekarza i powiedział że jest dobrze. Sprawdził bijące serduszko i pokazał mi jak mały się rusza i dziwił się że ja tak mało go czuję bo nawet jak go trochę podenerwował i widać było że jest ruchliwy to ja tego nie czułam aż gin zaczął żartować że mam jakąś znieczulice 😁, ale mam się nie przejmować bo wszystko jest ok. A potem jak wracałam autem do domu to już co jakiś czas go czułam 🙂, więc nie wiem od czego to zależy że raz go czuję a innym razem nie.
To teraz czekam do poniedziałku na usg, oby tam też wszystko wyszło dobrze.

Ale oczywiście mój dobry nastrój musiało coś popsuć - jacyś gówniarze ukradli mi antenę z auta a tyle co wróciłam od lekarza, stało chyba z 15 min i nagle dzwonek do drzwi i sąsiad mi mówi że jak podjechał to widział że coś tam grzebią przy moim samochodzie, gonił ich ale mu zwiali. Dobrze że akurat nadjechał bo tak to by jeszcze więcej mogli zdewastować, że im się chce w takim deszczu chodzić kraść i szkody robić. Ale jestem zła 😠

Muszę nadrobić wasze wpisy z dzisiejszego dnia bo zauważyłam że rozpisałyście się, ale najpierw coś zjem bo głodek się odzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja -to super, że wszystko dobrze 🙂 To czekamy tylko na usg w poniedziałek...co do czucia kopania bobasa - to może jest w jakiś głębszych warstwach ukryte i dlatego słabo czujesz 🙂 Grunt, że zdrowe i ruchliwe! A z tymi złodziejami to no comment - łapy bym im poobrywała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja- cieszę się, że wszystko dobrze z Twoim maleństwem!!! I pewnie jeszcze trochę to bardziej będziesz czuła jego ruchy, najważniejsze, ze lekarz mówił, ze wszystko ok 🙂 no i czekamy na Twoje usg 🙂

Mnie męczą skurcze 😞 łydek 😲 Straszny ból, który zazwyczaj budzi mnie w nocy, dziś jak zawyłam to chyba mnie sąsiedzi słyszeli 😉 Nie wiem co mam robić żeby się ich pozbyć...???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisalam posta i mi wcielo, Ella kopnela w klawiature...juz jednego laptopa zalatwila...Wiec sie wkurzylam..
Gaja, swietnie, ze bobo zdrowe, to najwazniejsze, a zlodziejaszki to dupki korzenne i co tu wiecej powiedziec...Ja sie oduczylam w ogole zamykania samochodu, no chyba, ze cos wartosciowego zostawiam w srodku, ale generalnie, to w ogole nie zamykam...ech, tak tu jest.
Nie wiem juz co pisalam, bo zapomnialam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj w Cleveland to zamknelismy 😉, ale jak tylko wysiadlam na parkingu to od razu koles po kase podlecial z historyjka o zepsutym samochodzie.Wiec.... A tu gdzie ja mieszkam...nie slyszy sie o wlamaniach czy kradziezach samochodow, no chyba, ze jakas bryka wypasiona. Tak wiec....dlatego wole mieszkac w mniejszym miasteczku. No chyba, ze w Warszawie, bo Wawke kocham i tesknie. Ale to juz o tym pisalam.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam jeszcze 😉 Skleroza...Strzauka ja miałam plamienia wieczorem jednego dnia i następnego rana i poleciałam zaraz do mojej gin, co się okazało, że krwawienie było od nadżerki..uff... moja gin powiedziała, ze bardzo dobrze zrobiłam, że tak zareagowałam bo różnie to bywa, także dla swojego spokoju wybierz się do lekarza lub najbliższego szpitala aby sprawdzić jeżeli nie miną Ci te krwawienia. Na pewno wszystko jest dobrze ale po co sie denerwować.
Tyle się naczytałam Was i miałam tyle napisać ale juz nie pamiętam 😠 często ostatnio mi sie to zdarza, pooglądałam sobie wszystkie linki, które powstawiałyscie i tak mnie kusi żeby cos kupić 🙂 ale poczekam jeszcze. W pepco sa body od 3,99 do 5,99 zł, i nawet bardzo fajne i takie niskie ceny,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...