Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry
Bisia 😉
No i po prostu musialam Lukowi powiedziec, jak Cie maly skopal, i powiedzial moj maz, ze mu przykro ale i troche sie usmial... 😉 No ale ogolnie, to naprawde hardcorowo...Ach ten maly synus. I to pewno przz te wody.
Ja na szczescie az tak nie narzekam, rozpycha sie porzadnie ale daje rade. A brzuch wydaje mi sie ogromnyyy.
A Bisia, takie mysli to najnormalniejsze na swiecie. Ja teraz chce wykupic polise na zycie, bo jak nie pracuje, to nigdzie nie jestem ubezpieczona....i jak szlam na operacje, to pisalam list do corci, tak na wszelki wypadek... 😞 no i malo brakowalo....ostatnio znalazlam i sie strasznie nim zalamalam. Ale sie go niepozbylam....tak na wszelki wypadek...brrr , musze sie otrzasnac.
SUperbaba, swietnie, ze znosilas w miare glukoze, ja tak jak Dodi, dobrze nie wspominam. A i Pampkinie gratki za utrzymanie w zoladku hehe.
DOdi, no tak to ponoc z tymi dziewczynkami jest , ze jeszcze sie moga w chlopcow przemienic 😉, ale chlopcy to raczej chlopcy.
Ja uzywalam plynu Dreft a potem odpowiednika. I ok. Bo tu nie maja tych waszych. A teraz to uzywam takich bezzapachowych i w stylu eco frendly , bo piore wszystkie ciuchy razem.
Nirmala, co do Twoich kotow i psow- to niezli zawodnicy !!!
A ja mam szafe wbudowana w sciane, wnekowa taka i do tego mam 5-cio szufladowa komode i nie mieszcze Elki ciuchow...
A ja sie czuje prawie zdrowa, wiec pewno to nie byla angina. Luke prycha i warczy troche, ale widze, ze mu sily wracaja.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madzia - to uff ze sily Wam wracaja 🙂
No Bisia ma niezlego zawodnika w brzuchu..a wiesz ile tych wod masz? Norma 5-20..no i wiadomo, ze wiecej to lepiej! Ja mialam 8-9:/
A w ogole to mi zle, bo zlapaly mnie jakies bole 😞 Chyba jelita albo co, ale nerwa zlapalam 😞 Brzuszek na szczescie miekki, ale martwie sie..leze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Nie odzywałam się po wizycie bo nie miałam siły psychicznej aby pisać. Ryczałam dwa dni i dwie noce. Jak wiecie byłam na USG 3D. Maluch waży 1700, ma zdrowe serduszko, główkę, rozwija się książkowo ale lekarz nie potwierdził mi płci ponieważ nie wie i co najgorsze powiedział, ze podejrzewa wadę 😞 jestem przerażona, powiedział, że jezeli urodzi sie chłopak to może mieć spodziectwo a jak dziewczynka to może mieć przerost łechtaczki. Jestem załamana, to bedzie najdłuzsze 10 tygodni w moim życiu. Kumpela moja miała podobny problem u niej jednal wszystko skończyło sie dobrze, urodziła sie dziewczynka z powiekszonymi wargami i łechtaczką dlatego, ze przez pierwsze trzy miesiące brała hormony na podtrzymanie ciaży i mała za dużo od niej miała hormonów, ja liczę ze u mnie tez tak będzie ponieważ ja zaszłam zaraz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wiec pewnie też miałam od cholery hormonów. We wtorek mam wizytę u mojej gin i mam nadzieję, ze mnie pocieszy i jednak coś lepszego powie. Katasrofa, boję się bardzo, nie wiem jak ja dam radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny!!
ja po zakupach i normalnie nogi mi do d.. wlaza...
magdaluke: suoer ze zdrowiejecie!!
bisia: mnie tez czasem deprecha dopada 🤢 Ale pilkarza bedziesz miec I klasa
suuperbabeczko: gratki ze wtrwalas!!!
Monia: kurcze nie wiem jak Cie pocieszyc 😞 nigdy o tym nie slyszalam 😞 ale to tylko przypuszczenie!!! Wiec prosze, nie martw sie na zapas!!wiem ze latwo napisac 😞 ale wszytsko bedzie dobrze!! Porozmawiasz jeszcze ze swoja gin, zrobi usg, lekarze prezciez sie myla!! A serduszko zdrowe, i rosnie ladnie, a to najwazniejsze!!trzymam mocno kciuki zeby okazalo sie ze wszytsko ok!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och Monia 😞 No od razu cos poczytalam o tym spodziectwie, i jest napisane, ze moze byc to tylko delikatny defekt kosmetyczny. No ale, skoro nie wiedza, to po co gadaja. I co w zwiazku z tym podejrzeniem beda dalej robic? Ja to nie moge, nie wiedza na 100 % i gadaja... Kochana, rozumiem jak bardzo sie stresujesz. Nie wiem jak CIe pocieszyc, bo pewno nie bardzo jest jak, ale sle Ci usciski. Na pewno bedzie dobrze, pewno w ogole nie bedzie problemu, zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ja słyszałam o tej deformacji ( z racji, że brałam leki na podtrzymanie to też synek był zagrożony tą wadą) , wiem także o niej z doświadczenia pracy w pogotowiu rodzinnym. Kiedyś przwieziono tam chłopca z spodziectwem.Już w domu dziecka był na operacji i wrócił do normalności, jest wszytsko ok. Na pocieszenie- często jest tak, że nawet jak chłopczyk urodzi się z tym to robią niewielki zabieg kosmetyczny. U Ciebie lekarz mówi, że jest to jeszcze nie pewne czyli wada może być niewielka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam nadzieje, ze nie będzie żadnej wady,że ten lekarz się myli i tak jak mówił to tylko podejrzenie i się nie spełni albo, ze jest to dziewczynka z obrzmiałą łechtaczka przez hormony i tak jak u mojej kumpeli było to niegroźne i zeszło po paru tygodniach. Ja zwariuję, w głowę dostane od tego myslenia, wyglądam już jak smierć, głowa mi pęka, oczy mnie szczypią, nie wiem jak ja dam radę 😞 dziekuje za pocieszenie dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - ja tak jak juz Ci mowilam...podejrzenie to nie pewnosc! Wg. mnie lekarz nie jest pewny, wiec musial napisac...Twoja ginka napewno to pooglada raz jeszcze i cos podpowie. Pamietaj, ze w wiekszosci to sa wlasnie jakies malutkie wady i zabiegi kosmetyczne...A Kochana - wiesz, ze lekarze musza chronic tylki i wola napisac na w razie co, niz potem miec problem. Twoja dr nie widziala tego, wiec moze naprawde to corcia i ma podpuchnieta lechtaczke...a po porodzie wszystko minie. wiesz, ze mocno trzymam kciuki i jestem z Toba :*

Ja dla odmiany dzis mam jakies bole dziwne i jeszcze sie poryczalam ze strachu przed tym, co bedzie...z lozyskiem, ze mna, z cc...boje sie najzwyczajniej w swiecie 😞 Buziaki Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia trzymaj się dzielnie! Ja myślę że podobnie jak superbaba że wszystko okaże się dobrze i że twoja lekarka nie stwierdzi nic złego! a ten lekarz może nie był pewny a wolał sie zabezpieczyć stąd to napisał. Jestem dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny :* Zaraz Was dziewczyny ponadrabiam 🙂 dzisiaj raczej pozytywny dzień - wczoraj powybierałam wszystkie rzeczy do łazienki, a dzisiaj dowieziono i już się nie mogę doczekać efektu....chociaż wiąże się to z kolejnymi dniami i godzinami remontu 🤢 🤢 🤢 🤢
A tak to poleguję sobie, Martusia kręci się i pokopuje, a ja mam dzień wiejskiego jedzenia - truskawki z działki, miód prosto z pasiek, twaróg i masło i maślanka prosto od krowy - przynajmniej nie futruję MArtusi sztucznościami, a ile przyjemności 🙂
Napiszę więcej jak Was poczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni współczuje z całego serca, najbardziej nerwów, bo lekarze różne rzeczy mówią, ja dlatego wahałam się, czy w ogóle usg 3d robić, bo słyszałam, że wtedy wydziwiają i wymyślają jakieś wady. Wiem, że to niemożliwe nie denerwować się, miałam podobną sytuację na początku ciąży, jak miałam podejrzenie cytomegalii, ale spróbuj. Ja wierzę, że wszystko jest i będzie dobrze z dzidzią i Ty też musisz w to wierzyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala napisał(a):
Aha... Jeszcze dla Ciebie Akinimod linki bo nie wiem czy ktoś Ci już przesłał 😉
Stronka z zestawem 5 płyt: http://iso.../lovely+baby?tab=summary (klikasz Download .torrent), jakby nie szło to tu jest zestaw 4 płyt: http://iso.../lovely+baby?tab=summary A tu program jeśli nie masz: http://www...pl/program,utorrent.html

Monia - a może po prostu było źle widać na USG - przecież często lekarze się nawet mylą co do płci !!!
Superbaba - no i przeżyłaś glukozę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dziękuję za słowa otuchy. U tego lekarza byłam w 21 tyg. ciaży na usg, jest to jeden z najlepszych specjalistów u nas w mieście, wtedy już nie powiedział mi płci co mu naprawdę zadko sie zdarza, potrafi okreslić płeć juz w 14 tyg., moja gin na poczatku mówiła, ze córka, teraz cały czas stwierdza chłopaka, a teraz w 30 tyg. ten sam specjalista u którego byłam w 21 tc znów miał problem, boję się, ze jednak coś w tym jest 😞 Ja nie przeżyję tego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia mój gin też tylko raz mi powiedział, że "wygląda na dziewczynkę" i "siusiaka nie widać", czyli w zasadzie tyle co nic. Nie zamartwiaj się! Moja mama cały czas powtarza, że po co to sprawdzać tę płeć i robić tyle USG i trochę chyba ma rację, tylko niepotrzebne nerwy, a dziecko urodzi się zdrowe, zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia Przezyjesz to zobaczysz jestes dzielna babeczka.
Niewiem jak cie pocieszyc,ale trzeba wierzyc ze wszystko bedzie dobrze-musi byc innej opcji nie zakladam.
Niewiadomo jeszcze na 100% ze cos jest nie tak. Ja tez mysle ze lekarz musial napisac w razie czego,ale wiem ze nam tak latwo pisac a ty pewnie tam od zmyslow odchodzisz.
Trzymam kciuki z calego serca.
Zobaczysz co ci powie twoja ginekolog jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Dzisiaj ja pierwsza o dziwo 😉
Spicie jeszcze chyba wkoncu niedziela ehehh
U nas wkoncu sloneczko wyszlo znowu-ta szkocka pogoda mnie wykonczy kiedys 😮
Jakie plany na niedziele?
Ja stwierdzilam ze musze dzisiaj zrobic liste co trezba dokupic dla dzidzi i dla mnie do szpita no i do domku juz po po porodzie.
Czas leci dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio nie lubie niedziel... teraz gdy nie pracuje to codziennie mam niedziele i nudzi mi sie czasem strasznie a jak Michal ma wlasnie w niedziele wolne i moglibysmy gdzies pojechac to mu sie nie chce i w domu zalega 😞
Monia mam nadzieje, ze troszke ochlonelas? 😘
ja to czasem wrecz panikuje, ze zaczne przedwczesnie rodzic a tu jeszcze sporo brakuje...
wczoraj kupilam znow kilka rzeczy kosmetycznych np masc na brodawki madela. to dobre? bo szczerze to sie tylko tym zasugerowalam, ze zmywac nie trzeba 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski 🙂
Jeju ale dzis pospalam..dopiero sie z mezem obudzilismy! A on zaraz do pracy leci i ja znow sama w domku:/ Wczoraj mialam kryzys i panike zwiazana ze strachem przed cc. Dzis chyba nie lepiej..jakis humor do dupy i brzuszek cos boli. A w ogole to mam coraz wieksze bole bioder, tylka i nog w nocy! Jak sie dzis obudzilam o 7 to pol godziny nie moglam sie ulozyc tak bolalo...rozmasowywalam sobie i plakalam z bolu! Koszmar!
Moje plany na niedziele..hehe..u mnie ciagle niedziela z lezeniem w lozku plackiem 😞 Pewnie znow pgladanie seriali i czytanie i nuda..i zalamka:/ Pogoda szarobura za oknem..Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja niestety nie mogłam spać w nocy, zasnęłam chyba o 3. Nie mam żadnych planów na dziś i nie mam chyba nawet ochoty na nic. Przygotowuje obiad a mąż z córką poszli na plac zabaw. Ogarnę w domu, zjem obiad i pewnie się położę po południu. Jak ja chciałabym już po wszystkim!!! Serce to mi pęknie z rozpaczy 😞 Kochane życzę Wam miłej niedzieli w dobrym humorze bo ja chyba nie mam na co liczyc za bardzo. Buziaki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d - brycz- ja też nie lubie juz niedziel.. w szczególności jak siedzę sama prawie w każda 😞
Agusia- dobrze, że idziesz na zakupy, to w ogóle dla duszy dobrze robi i humor poprawia
Monia- trzymaj się dzielnie kochana 😞 tak mi Ciebie żal.. zawsze to jakieś problemy muszą być. Musisz wierzyć że się wszystko dobrze skończy.
Superbabo- leż i odpoczywaj i myślę sobie, że czas szybko leci .. w takich chwilach- to dobrze.. możemy skreślać dni, bliżej jak dalej ! A Ciebie wcześniej wezmą i rozwiążą więc prędzej to będziesz miała za sobą,...

Ja mam taką depreche że się nie mówi.. 😞 jestem potwornie zmęczona psychicznie, nie mam już sił. sytuacja w domu mnie zabija... babka zachowuje się tak podle że wpędzi mnie w nerwice.. tak się nie da żyć.. najgorsze, że nie mamy sie gdzie podziać.. jestesmy w czarnej dupie. A musimy wytrzymać jakoś 10 miesięcy.. ja chyba zwariuje ;(((((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monika trzymaj sie kochana i badz dobrej mysli poki nic nie wiadomo miej nadzieje ze to nic groznego a nawet jakby bylo to z doswiadczenia wiem dobrze ze wykryliby ja wczesniej nie wiem czy cie to pocieszy ale najwazniejsze organy sa ksiazkowe wiec tego sie trzymaj

superbaba pisalas niedawno o wodach plodowych i wczoraj tak sobie o tym myslalam napisz jeszcze raz co wiesz na te temat bo ja wiem ze mala jest mala ale ja chyba tez mam ich mniej niz w poprzedniej ciazy i tez jak mi czasami dokopie to az lezki staja w oczach wiem ze ty tez pisalas ze cie boli w ciazy z oscarkiem w ogole tego nie czulam w sposob negatywny tylko jakies male kopniaczki ale nie tak bolace

na usg mam napisane wody plodowe 10cm nie wiem jaka jest norma i co to oznacza ale pisze ze dobre mam wrazenie ze na poczatku brzucho mi wystrzelil i byl dosc duzy a teraz jakos stoi w miejscu nawet schudlam pol kilka w ostatni miesiac i tak sie zastanawiam czy to nie przez te wody?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - badz dzielna! Zajmij sie czyms w domki chociaz..juz tylko 2,5 dnia do wizyty u gin, a tam sobie z nia obgadasz wszystko!
Amelia - wspolczuje Ci tej podlej baby w domu:/ Niestety czesto starsi ludzie sa zlosliwi...moze tak jak mowilam - mama z nia pogada jako corka? W koncu stresy Ci naprawde niepotrzebne! Ja tez sama wiec mozemy pogadolic 🙂
Agadka - no ruchy i kopniaki bywaja bolesne okrutnie:/ Norma wod plodowych to 5-20, ale wiadomo ze im wiecej, tym lepiej..bo to poduszka amortyzacyjna dla macicy! Ich ilosc moze sie zmieniac przez cala ciaze, wiec moze faktycznie masz ich teraz ciutke mniej? Ja mam maly brzucho..pewnie tez poczesci od tego. Jeden gin naliczyl mi tylko 8, moja dopatruje sie tam ok 9-10...za 3tyg mam kontrole wod i lozyska...

Ale mi dzis slabo!!!! Serce nawala i ledwo dycham..a za chwile sama zostaje:,(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey!
Monia- pewnie wszystko bd dobrze zobaczysz pewnie niepotrzebnie lekarz Ci stracha narobil , a tez czytalam gdzies kiedys artykul ze usg w 3d czesto wyolbrzymia jakies wady a w gruncie rzeczy dzieci rodza sie zdrowe 🙂 zobaczysz bedzie wszystko dobrze 🙂 i nie martw sie tak bo nerwy nie sa nam potrzebne 🙂
suuperbabo- znam ten bol to od tego lezenia w dodatku mnie ostatnio tez barki zaczely bolec a dotyk sprawia mi bol wiec nawet nie daje sie masowac 😞
eh...wiecej nie pamietam...
Dzis akurat mam dobry humor choc pogoda ponura to jakos sie ciesze ze jutro mam wizyte u lekarza przynajmniej sie dowiem czy moje lezenie cos daje a moze przy okzji dzidzia pokaze wkoncu co ma pomiedzy nogami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...