Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc kobitki 🙂
amelia: dobry jest Twoj maz ehhe
gaja: wrzuc jakas fotke jak wrocisz od fryzjera 🙂
dodi: super ze z mala wszystko ok 🙂
d-brycz: Dobrze ze Izunia dalej jest Izunia hehe normalnie po tych gadkach dzis mi sie snilo ze urodzilam dziewczynke 😮hehe i jak sie obudzialam to stwierdzilam ze i tak lepiej dziewczynke na niebiesko ubierac niz chlopczyka na rozowo i w sukienki nie? Ale tak na serio to mysle ze juz niespodzianek nie bedziemy mialy 🙂
strzauka: bidulko nie martw sie , na nastepnym usg moze byc juz wszytsko ok 🙂 trzymam mocno kciuki!!
Magdaluke: sesja piekna!!!! Supe wyszliscie. My raczej nei bedziemy robic bo przy ty wyposazeniu mieszkania to czasem siedzie i sie zastanwaim na co nam wystraczy a na co nie, wiec z tego musimy zrezygnowac. no cóż 🙂
Superbabeczko: i jak z wuzyta zdecydowalas?
Dziewczyny a Wy mialyscie w ciazy badane CRP? bo normalnie jak sobie wczoraj wkrecilam ze to wody mi sie sacza to sie oczytalam tego tyle i bylo o tych badaniach. Sprawdzilam swoje wyniki i mialam przed ciaza. I tak sie zastanawiam czy Wam lekarze to badanie zalecili?
U nas dalej kijowo, bo przeprosin sie nie doczekalam, wiec wylewna nie jestem 😠 Rozmawiamy tylko o mieszkaniu. Tylko humor mi psuje wrrrrr
Pogoda fatalna 😞 wiec zycze Wam kochane slonecznych natrojow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdad na takie humory to u mnie zawsze dziala jak mezowi zaczne marudzic ze mnie nie docenia, ze egoista jeden wielki z niego (najbardziej wkurzony za "wielki") i ze mnie w ogole nie rozumie i ze taka odsunieta sie czuje i chyba nic dla niego juz nie znacze i co? i ten mieknie i pol dnia przytula az juz zaczynam zalowac, ze sama zaczelam bo nic zrobic nie mozna odkleic sie nie moze no i oczywiscie zawsze przeprasza... 🙃 ale ostatnio chyba wyczul ze sobie cos wkrecam bo sie smial ze mnie ze dobrze on przeprasza zupelnie nie wie za co i ja mu nie umialam wytlumaczyc co zle zrobil ale przeprosil za moj zly humor 😁 tak juz to u nas jest 🤪 ale wiem ze u Was inna sytuacja bardziej powazna 😞 macie po prostu za duzo na glowie i moze gdzies razem na weekend wyjedzcie jak sie da 🙂
4nula oj z imieniem to i u nas ciezko bylo... wszystkie co ladniejsze przez nasz rodzinny babiniec zajete... 😞 na poczatku chcialam Hania, potem wymyslilam Ize ale chcialam Izabela Laura ale moj mezus na 2 imona sie nie zgodzil bo zamieszanie! no nic jednym slowem powodzenia 🙂
Strzauka przykro mi kurcze zeby to jednak malutka wada byla jak juz ta wada jest 😞 trzymaj sie kobito! :*
Dodi no mialas isc z lista pytan! 🙂 i nic nie powiedzial?! ale najwazniejsze ze zdrowa
mi dopiero przyszly kremy z Pharmacerisa i teraz bede sie przez te 2 miesiace juz smarowac 2x dziennie! 🙂 no zobaczymy... kupilam krem na redukcje istniejacych i krem zapobiegajacy rozstepom. mam chyba w sumie 5 rozstepow na cyckach i troche po bokach na tzw. schabikach 🙂 bo oczywiscie smarwalam tylko brzuch a wylazlo po bokach echhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
STRZALKA nie martw sie na zapas moze to tak jak piszesz tylko drobna wada i da sie wyleczyc tabletkami po porodzie-trzymam kciuki
D-BRYCZ pisalas o plci wczesniej ja ci powiem ze mi ginekolog powiedziala ze dziewczynka na 80% bo byla pupa odwrocona i w sumie to nie nastawiam sie na 100% w moim otoczeniu bylo tyle przypadkow ze mialy byc dziewczynki a chlopcy sie rodzili i byly rozczarowania pozniej.
Ja na wszelki wypadek kupuje uniwersalne ciuszki 🙂 choc nie powiem mam troszke rozowiutkich 😜
Juz niedlugo sie okaze-byle wszystkie dzieciaczki byly zdrowe 🙂
DODI mi w drugim trymestrze spanie przeszlo a teraz znowu bym mogla spac popoludniu 😉 wiec nie jestes sama.
AGADKA wspolczuje ci tych hemoroidow ja przy pierwszej ciazy mialam okropne zaparcia-przerabane to bylo ale po porodzie przeszlo.
Co do bolow brzucha to mnnie tez mocno boli niekiedy i sie jakos ostatnio stawia coraz czesciej, niewiem mam nadzieje ze tak ma byc i tez tak jak wy biore nospe jak juz widze ze nie przechodzi.
MONIA bardzo sie ciesze ze twoja ginekolog cie troszke uspokoila- nie ma sie co martwic na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 😉
No ja jednak dzis pojade, bo mam nerwa ze cos zlego przegapie:/ Odbioree jeszcze dzis mocz, bo moze po prostu jakas infekcja sie wdala..Dotrzymalabym do soboty, bo to nie jest wielki bol, ale denerwuje mnie to coraz bardziej;/

A obudzilam sie o 5.30 i spac nie moglam..zaczelam znow myslec o tym wymeldowaniu, zameldowaniu, lataniu po urzedach w moim stanie...i tak sie znow nakrecilam, ze jestem wkurwiona i dre sie na meza od rana:/ Potem usnelam jeszcze i teraz wstalam, ale zla ciagle bo ta cala sprzedaz i przeprowadzka w tym czasie to jakis chory pomysl!!! Az mnie dzis telepie ze zlosci 😞 A z ta sesja zdjeciowa tez mysle ciagle, bo bardzo bym chciala wspolnoe z mezem ale to jednak spory wydatek..a teraz tez u nas dosc ciezko:/ Jeszcze ja brzydka, bo niepofarbowana, niezadbana, ciuchow nie mam, w mieszkaniu burdel..i juz sama nie wiem! OMG - mam dzien wkurwa :P

Strzauko - wspolczuje w takim razie, bo to nerwy sa 😞 Jestescie pod dobra opieka, a to najwazniejsze..pilotujcie to! A w ktorym szpitalu w koncu rodzicie? 🙂
Magdad - CRP to bialko ostrej fazy, czesto robia je by sprawdzic czy nie ma ostrego stanu zapalnego w organizmie. To dokladniejsze badanie niz OB..ja robilam czesto przed ciaza. W ciazy tylko chyba na poczatku, jak mialam nerwa czy wyrostek nie boli!
Gaja - rob sie na bostwo! 🙂

A Ci mezowi bywaja wredni no...ale my czasem w tej ciazy to ciezkie jestesmy! Tylko ze nasza wytrzymalosc tez inna:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba zdecydowaliśmy się na ten oddalony o 20km, gdzie co prawda nie ma mojej lekarki ale jest oddział dziecięcy - zwłaszcza jeśli trzeba będzie robić mu usg itp po porodzie to myślę, że lepiej będzie tam gdzie jest fachowa opieka dziecięca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Strzauka - trzymam kciuki za Damianka, żeby wszystko było dobrze
Superbaba - wdech wydech wdech wydech

A ja dzisiaj leżę prawie sama ( jest Martusia przecież), bo mąż wyjechał z samego rana. I tak się zastanawiam, czy 2 tygodnie to mało, czy dużo. Najlepiej na czekanie wpływa działanie, bo szybciej płynie czas, więc muszę sobie coś wymyślić.
Marta ostatnio rośnie w siłę i wczoraj pierwszy raz przykopała mi tak, że zabolało :P Zaczynam Was rozumieć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak odroznic ten niebezpieczny skórcz od tego o dziwnej nazwie ? Niedawno mnie jakiś silny złapał mam nadzieje ze to nie ten groźny ale był dość silny ;( i teraz sie boje wzielam no-spe i czekam...
Niby juz raz rodzilam ale do tej pory nie potrafie tych wszystkich boli i tego wszystkiego odroznic 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Monika dobrze że lekarka Cie uspokoiła-trzeba byc dobrej myśli ze jednak dzidziuś urodzi się zupełnie zdrowiutki

Strzauka z tą nereczka to tez nie zaciekawie ale oby tak jak mówisz wystraczyły leki i wszystko wróci do normy a malutki obejdzie sie bez operacji

Superbabo daj znac jak po gin, jak ma Cie to uspokoić to lepiej chodź częściej bezie Ci lżej na duchu, ja mam wizyty teraz co 2 tygodnie a ten czas taks zybko leci od wizyty do wizyty, wczoraj robiłam badania krew mocz zobaczymy oby wyszły dobre

Co do dziewczynek ja tez uwielbiam je czesac anwet dzis była u mnie rano bratanica męża żebym ja na wesele uczesała, a moja córcia ma króciutkie włosy bo ją obciełam żbey się włosy wzmocniły i nie mam co czesać 🙂

MAuapaulina pamietamy Cie i super ze u ciebie wszytsko dobrze a tak swoją drogą to ciekawe co u reszty dziewczyn ktore sie juz nie odzywaja np u sosny??

MAgdaluke sesja piękna zazdroszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nienawidze Urzednikow!!!! Nikt nie raczy podniesc sluchawki telefonu..zwariuje dzis Kobietki!!! A jeszcze jakis discomlot puszcza muzyke na caly regulator w bloku obok..drze sie to na maca, a ja rycze z bezsilnosci i wkurwa! Wykoncze sie dzis:,(

Strzauka - wg.mnie to bardzo dobra decyzja!

No sporo dziewczyn zniknelo od nas i nie wiadomo co i jak..Sosna, Baby-love..oby bylo u nich ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, oby wszystko było dobrze 🙂

Suuperbaba z urzędnikami tak już jest 😉 a współczuję discomłota za ścianą... Ja mam za to dzień w dzień pod oknami Fale Dunaju na akordeonie przez kilka godzin... Facet zna chyba 3 piosenki bo tylko je wałkuje w kółko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika szybko zleca te 2 tyg musisz sobie jakies zajecie znalesc.
Ja stwierdzilam ze juz czas na przygotowanie ubranek dla bobaska 😜 od wczoraj piore wszystko i prasuje ale mi to frajde sprawia 🙂, komoda przygotowana pomalutku a te ubranka sa takie sliczne-szczegolnie te rozowiutkie bodziaki i czapeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten discomlot to gdzies w bloku naprzeciwko, okno otwiera i jebie za przeproszeniem! Mam nerwy jak postronki..zaraz pojde go szukac i dobic!!!
A takiego na akordeonie tez czasem mamy..gra i drze sie pod oknami az gul rosnie! W koncu ktos z moeszkancow nie wytrzymuje po 15minutach i drze sie z okna, ze jak stad nie pojdzie w cholere to wzywa policje..no i idzie! Masakra jakas ogolna dzis!:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka - 3mam kciuki ,zeby z maleństwem bylo wszystko ok. Nie martw sie na zapas ;-)

Superbaba - musisz sie zrelaksowac, zjedz cos dobrego, wlacz sobie (glośno) jakis fajny filmik ;-) Nie strasuj sie tak Kobito,bo zmarszczki dostaniesz ;-)

Ja ostatnio coraz częściej mysle o porodzie we wodzie, troszke sie o tym naczytalam i ponoc fajna sprawa. Nawet moj Tomek stwierdzil ,ze nie jest to glupi pomysl ( strasznie mnie zaskoczyl, bo generalnie myslalam,ze powie,ze mi odwala hehe) no ale w Poznaniu tylko w jednym szpitalu jest porod we wodzie ( w Raszei) tzn mozna lezec sobie w tej wodzie jak są skurcze itp ale akcja ostateczna odbywa sie poza wanną. Bez sensu dla mnie, bo myslalam,ze to inaczej by było,że Mała sie urodzi do wody a tu nie. To po co taki porod we wodzie 😞 W przyszlym tyg podjade sobie do tego szpitala i o wszystko wypytam, moze jednak będzie mozna. No i na następnej wizycie musze zapytac swojego lekarza czy nie ma przeciwskazań do tego typu porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mauapaulina- poród w wodzie fajna sprawa, tylko nie rozumiem dlaczego nie może przebiegać do samego rozwiązania.. w końcu chodzi tez o to, żeby dziecko przezyło miejszy szok, wpadając z wody do wody,,
superbabo- ja tez nie cierpie urzędników !!! wrr
akinimod- Ty idziesz do szpitala za dwa tygodnie? kiedy Cię rozwiązują?
strzauka- trzymaj sie... to musi być cholernie trudne.. i nerwy wcale nie łatwe do opanowania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja już po wizycie. Ze mną wszystko bez zmian, mam leżeć bo jest usick na biodro i macica z racji, że Franek cały cięzarn na porawej stronie może w pewnym momencie zafiksować i zacząć rodzić. Płynów owodniowych też mogło by być więcej, ale nie jest tragicznie.
Na usg wyrwało się mojemu gin, że pępowina blisko szyi....potem jak zaczęłam dopytywać to powiedział,m że takich rzeczy się nie mówi pacjentce bo potem nocami nie będzie spała. Ale ja już usłyszałam i się boje, będę spała jak na bombie z opóźnionym zapłonem, że mi się dziecko dusi...
Widziałam twarz na 3d, wiadomo dla każdej matki swoje dziecko ładne, ale sam lekarz powiedział, że "ładny pysio" i dodał, że bardzo symetryczna twarz i taka prawdziwa dzidziusiowa. Miło było słyszeć to. Podbródek ma po tacie, taki męski, z dołeczkiem. Waży 1,5kg ( się robi chłopisko).
Ale wiecie , że teraz tylko o tej pępowinie będę myśleć 😞 boję się, że się udusi a ja nie wyczuje tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha ja to kurde mam szczęście- lekarz pokazuje mi twarz synka w 3d a mi się nagle kropeczki przed oczami pokazały, potem wymiotować mi się chciało i zemdlałam.... czy ja kurde nie mam pecha?! Miałam taką okazję zobaczyć synka a musiałam tak zaświrować!!!! Lekarz powiedział, że nerw uciska gdzieś i dla tego tak zareagowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod - uff, bo juz sie balam ze cos przegapilam:P Ale Ty przeciez good z ciaza 🙂
Czarnyloczek - ale super masz fotke i wielki bebenek!!! Aaa! Jak Ty go nosisz? 🙂 A ja to nerwus z zasady, a w ciazy to juz kompletnie miewam odpaly :/ Na szczescie wylaczyl mizyke debil, a dogadalam sie z nezem, ze jednak robimy notarialne pelnomocnictwo i on all pozalatwia! Bo ja mam lezec, a w urzedach to jednak roznie...
Mauapaulina - porod w wodzie fajny! Natomiast wiem z doswiadczenia siostry i kumpeli, ze faktycznie lezysz w niej tylko do pewnego momentu porodu..to lagodzi bole, a rodzisz normalnie na fotelu czy pilce czy czym chcesz!Ale wlasnie nie rodzisz w tej wodzie..w sumie nie wiem czemu:/ Moze w Polsce tego nie praktykujemy z jakis wzgledow?!

A Bisia bidula nam zemdlala na usg 😞 Jakis ucisk na nerw byl..na szczescie wszystko ok! A reszte pewnie sama "doniesie" 🙂

Ja leze i staram oddychac spokojnie...zeeen!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia- cos Ty.. bądź spokojna, pewnie u kazdej z nas 10 razy dziennie pepowinka jest blisko dzidziusia.. bo jak one sie tak wiercą..
akinimod- uffff bo już sie wystraszylam ze znow cos się dzieje złego. To ja Ci powiem"- - 2 tyogdnie mało ! w tej sytuacji 🙂 szybko zlecą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Mauapaulina- ja tak mialam zaplanowany pierwszy porod, i tu tez w wodzie do czasu parcia i kaza wychodzic i sam porod juz na lozku. No ale....na planach sie skonczylo. Mialam pokoj z wanna itp, wszystk oprzygotowane ale tak strasznie mi zle bylo, ze nawet na wanne spojzec nie dalam rady. To samo tyczylo sie pilki do skakania. Nie podchodz!!!! Tak wiec, roznie to bywa, ja myslama, ze sama siebie znam- okazalo sie, ze przy takim bolu mi sie poprzestawialo 😉. No a potem dostalam zewnatrzoponowe, to sie ruszac nie moglam i po sparawie bylo. ALe- zycze Ci kochana powodzenia!
Strzauka, z Damiankeim na pewno bedzie wszystk ok. A mowili Ci co to moze byc ewentualnie za wada? Moja Ella urodzila sie z refluksem nerkowym, nie wiem czy to moze byc to samo? Z tego sie akurat wyrasta , a w skrajnych przypadkach operacja. Dacie rade, bo- na pewno nic nie bedzie! Strasza na tych usg niesamowicie..... Trzymamy za was kciuki kochana i straj sie pozytywnie. I z wyborem szpitala- jak najbardziej slusznie!
4nula, no te skurcze Braxtona saniebolesne, ale odczuwalne jako nieprzyjemne, spinajace. No ale moga sie nam zdarzyc juz skurcze przepowiadajace..mi mowil gin 5 w ciagu godziny ( bolesnych) i do szpitala. No ale- w TWOJEJ sytuacji, to ja bym chyba konsultowala kazdy maly skurcz....uwazaj na siebie 😘
A co do imienia, to Ciebie rozumiem, ja mysle juz od kwietnia i na mysleniu sie konczy. Akurat dla dziewczynki mialam dwa imiona , albo i wiecej, ale dla chlopca? Ciezkoooo
Superbaba, no juz doczytalam, ze lepiej do CIebie nie podchodzic , co? 😉 Wyluzuj odrobinke. Ja wam powiem, ze mi soe zdarzylo zawiadomic odpowiednie sluzby o zbyt glosnej muzyce...dumna z tego nie jestem, ale nie dawalam radyyyyyyyyy. I nie bylo innego sposobu na mlota... No i wiem, ze masz stresa z ta cala przeprwoadzka, powiem CI, ze , nie ukrywam, ja tez bym miala. No ale przeciez samej CIebie z Helenka nikt pod drzwiami nie zostawi. Dacie rade, jakos sie ulozy, zobaczysz. Mowie CI tak, bo ja wiele razy rece zalamywalam nad nasza sytuacja a tesciowa zawsze do mnie, ze sie ulozy...i tak w kolko. I ma kobita racje, tylko na poczatku ciezko to zwykle zauwazyc. buzi buzi Dorotka.
Dziewczynki, z tymi mezczyznami to jak z innym gatunkiem. A my wrazliwe i placzliwe i czasami trzeba im wytlumaczyc, jak nas traktowac...Magdad, powiedz mu co Ci lezy na sercu i moze zrozumie.
Moje dziecko ma obsesje na punkcie filmu Bolt...bo jest piesek i kotek i chomik...ja juz znam na pamiec...a ona codziennie musi sbie popatrzec. Juz dosc tego tv!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zanim naskrobalam sowje opowiadanie to 2 strony przybylo 😜
Bisia, nie steresuj sie! To chyba normalne, ja pamietam jak wyczytalam , ze dzieci w ramach "zabawy bawia sie pepowina"...owijaja itp. Uwierzyc w to nie moglam. Te nasz bobaski madre sa i wiedza w miare co i jak 😉 Tak wiec bez stresa. No ale- jak to zemdlalas na usg...w ogole sobie tego nie wyobrazam....gdyby cos takiego sie mi przytrafilo, to wyobrazam soebie, ze bym sie wybudzila gdzies na ostrym dyzurze z 5 cioma glowami nade mna...to jak Ci sie tak zdarza, to dlugo to tak trwa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...