Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny jak dopadła mnie taka ostra zgaga, do tego stopnia ze nie moglam sie ruszyc tak mnie zolądek palil. To było w 3 miesiącu, to lakarz kazal pic mleczko Gaviscon. I pomaga!! teraz zawsze jak cos ostrzej mnie meczy to wypijam łyzke i lagodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, śliczne zdjęcia 🙂 Ja się zastanawiam nad wrzuceniem, ale jakoś średnio lubię umieszczać się w internecie hmm
No, a co do ruchów, to dzisiaj czuję pływanie w brzuszku, bardzo leciutkie ale czuję 🙂
Ech wracam do przepisywania notatek z uczelni, bo przez moje chorowanie mam duże zaległości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod, ja tez tak mialam...a potem nadeszlo myspace, nasza klasa zapomniana juz, fb...jeszcze mam album w necie, prywatny, oplacany co roczku....ale kto wie, kazdy sie pewno moze wlamac. No i generalnie nie widze w takim razie przeszkod, zeby sie podzielic tym i owym z wami na forum...bo tylko wy dziewczyny przeciez widzicie. A zastanawialam sie wlasnie, co sie dzieje z tymi zdjeciami z tiny pics? Gdzie one laduja? Bo to akurat mnie nieco trapi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie - tutaj to ustawiłyśmy, że tylko znajomi widzą..stąd pododawałyśmy się nawzajem 🙂

Magda - zmieniłaś się troszkę, ale wydaje mi się że teraz tak łagodniej wyglądasz 🙂))

Gaja - mnie zaczęło kopać jakoś koniec 17 tyg, początek 18-ego...też się martwiłam, ale jak zaczęło to teraz nie ogarniam 🙂 No właśnie...harcuje tak mi w brzuchu teraz, że czasami aż nieswojo się już czuję :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

My byśmy chętnie pojechali do Zakopca (tam począł się nasz synek, heheheh) ale niestety, daleko mamy a teraz wydatków pełno, remonty, zakupy dla malucha, auto trzeba kupić, eh…

Agadka gratuluję dziewuszki 😁 Oby ich jak najwięcej dla naszych synków 😁

Dodi, a promotor nie wpadł na to, żeby wtedy 2 miesiące temu Ci na przykład maila napisać, żebyś mu to ponownie wysłała? Tylko teraz się obudził? Swoją drogą to chyba jakiś tygrys a nie kot, bo wcisnąć 40 stron to nie lada wyczyn!

Dodi fajna lista, możesz ją wrzucić do tematu z wyprawką? Bo tu to tak szybko mnożymy strony, że ciężko będzie ją znaleźć niedługo 😉

Magdagulke mi moja mama mówiła, że też prasowali początkowo moje ciuszki, ze względu na to, że wysoka temperatura żelazka dokładnie zabijała pozostałe po praniu zarazki 😉 ale teraz mamy profesjonalne proszki i pralki a nie franie 😉
A Twoje zdjęcia ślubne bardzo ładne 🙂

Bisia masakra z tą kobieta, co to jest pół dnia – ja bym pomyślała, ze maluch zwyczajnie sobie śpi… Jak dobrze, że mój syn taki ruchliwy i często daje o sobie znać, bo już bym zaczęła panikować…

Ja ze zgagą problemów nie mam… Ale za to ten ból z wiązadła przeniósł się jakby na mięśnie w nodze… tzn w udzie, wysoko… Boli jak cholera, ale nic nie mogę wziąć 😞 dobrze, ze głównie wieczorami, jakoś przecierpię i usnę a w ciągu dnia mam raczej spokój… Tylko co to do cholery może być 🤨 Wiązadła w udzie? Bez sensu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Widze tutaj jakaś doświadczona mama 🙂 A jakiej płci masz dzieci i jakiej zapowiada się teraz? 🙂

Witam 🙂
Jak już wspominałam mam trójkę dzieci synka Adriana własnie skonczył 14 lat,coreczke Alicje 9 lat i druga córeczke Martynke 7 lat skonczy w maju. 🙂A teraz przydałby sie drugi synek, ale co będzie może dowiem sie już za 13 godzinek bo jutro mam mieć Usg,tyle ze jak mi lekarz chciał powiedziec co bedzie przy drugim dziecku to sie ułożyła tak że nie było widać jakiej jest płci 😞 i dowiedziałąm sie dopiero po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Objadlam sie a wypadaloby sie z domu wytoczyc....Chce mi sie czegos slodkiego, dobrego nieokreslonego...np.leguminy... 😉Superbaba, z wiekiem widac robie sie bardziej miekka klucha, macierzynstwo tak na mnie dziala, hehe 😎
Kambea, ale masz gromadke wesola i teraz male bobo! Slodko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbabeczko- ciesz się, a nie świruj ( ha ha mówi to ja która wciąż świruje 😉 ) , że Ci maleństwo daje o sobie znać. Pewnie przesuneło się bliżej skóry brzucha i bardziej to odczuwasz, wczesniej pewnie siedziało gdzieś schowane za narządami i po pierwsze mało czułaś i miałaś taki mały zgrabny brzusio ( a nie tak jak ja beczułkę )
Ja się poplątałam z Waszymi urodzinami, ale jeśli dodi pamięta to pewnie tak jest- Agadka również życzę Ci wszystkiego dobrego, zdrówka dla Ciebie i niuni :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopiero sobie uświadomiłam, że od początku małżeństwa ja nigdy nie mogłam wykonywać prac przedświątecznych, ani tych w grudniu ani tych na Wielkanoc. Zawsze coś wypadało, dwa razy operacja przed Bożym Narodzeniem, poronienie przed Wielkanocą. Teraz jestem w ciąży i też mam zakaz. Jak czytam , że coś robicie to też mam taki zapał, tyle mam siły w głowie, a siedzę w tym bałaganie... zlitowali się dziś nade mną. Rodzinka wpada dziś i mają umyć okna, firanki powiesić itp a ja mam siedzieć na krześle i rozkazywać 😉 Przewrotny jest człowiek, bo jak mu coś nie wolno to zaraz chcę to robić, a pewnie jak bym nie była w ciąży to bym narzekała, że muszę sprzątać.
Dziś męża znów nie ma od 6 do 21, chyba muszę postawić sobie jego fotografie bo zapomnę jak wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Bisia to masz dobrze, ja bym chciała żeby ktoś mi posprzątał mieszkanko, a szczególnie umył okna, ale niestety nie ma tak dobrze więc muszę pokonać mojego lenia który od wczoraj znów u mnie gości 😁, i wziąć się do roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do świątecznych porządków, to w tym roku również miałam pomoc - pani Justynki, która w sytuacjach emergency, takich jak przeprowadzka, czy święta pomaga mi w domu - głównie w myciu okien, bo mam ich za dużo, a w ciąży bym się nie zdecydowała na tańce na parapecie 6. piętra 🙂 Więc okna miałam z głowy, wczoraj wzięłam się za szafy, ale dałam radę uporządkować tylko moją część, dziś zajmę się garderobą męża 🙂 A mąż dostał dziś przydział na obiad 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytam Was i czytam i jestem zalamana 🙂 Ja nie mam sil sprzatac...ostatnio raz lazienke umylam i maz powiedzial, ze nie powinnam w chemii siedziec - ale tez nie narzekal 🙂 On ogolnie sprzata wiecej w domu, bo ja nienawidze! Ale musze sie w koncu wziac za porzadki w szafach:/

Niedawno sie obudzilam z bolem gardla...grrr...mam nadz.ze nic sie nie rozwinie! Sse juz rantum verde, a potem herbatki z cytryna i sokiem z pigwy na rozgrzanie! Niedobrze...dawno nie chorowalam i bylo good:/

Robie sobie powoli listy, co trzeba kupic a co dostane od kogos. Juz mam mate edukacyjna i lezaczek, lozko turystyczne chyba tez i moze wanienke od przyjaciolki...uff...

Bisiu - ja dzis meza nie widze od 13 do 21.30..i tak w
w sumie codziennie:/ A co do kopania...to wczoraj mialam
Armagedon i naprawde juz nie wiedzialam jak sie ullozyc, bydie dziecie opanowalo 🙂 Dzis narazie spokoj...

Agadka - wszystkiego naj w takim razie 😉
Czekamy tez na wiesci od nowej mamy, jaki bobas bedzie!

Buziaki..ide chyba jeszcze godzinke kimnac, bo maz pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje kochane za pamiec macie po oklaseczku 😁 hihi wlasnie wstalam 😁 😁

na urodzinki mala mnie wczoraj wieczorem skopala ogladalismy gotowe na wszystko do 2 w nocy tak ok 1 sie zaczelo 😁 mysle dzidzia jest aktywniejsza w nocy dlatego malo ja czuje w dzienn 🙂

suuperbaba dopiero bedziesz miala dosc kopniakow jak beda naprawde silne hehe czasami to organy przewraca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia sliczne zdjacia z wesela 🙂 ja dzis wstawie troszke pozniej

ja uwielbiam sprzatac czyt. miec porzadek a jedno jest z drugim bardzo zwiazane heh
teraz sie oszczedzam robie to co musze ale tak mnie korci okna umyc na dole umylam z 2 miesiace temu ale na pietrze trzeba umyc na wielkanoc ale chyba meza wykorzystam
on niestety niechetnie robi jakiekolwiek prace w domu :/

co do zgagi to ja mam ja od poczatku ale tylko jak zjem na pozno tak do 8-9 ok ale pozniej juz ryzyko
mleko ponoc pomaga ale nie jak juz zacznie porzadnie piec nie probowalam gavisconu a skoro jest bezpieczny to moze zakupie buletke na ciezkie dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego co najlepsze Agadko! 😘
Ja nie cierpię sprzątać... Jeszcze sprzątanie w łazience jakoś ujdzie, ale kurze, zmywanie naczyń, mycie okien, wieszanie firanek.... brrrr.... Jak jadę do rodziców to nawet w zwykłym sprzątaniu pomóc teraz nie mogę - też każą się oszczędzać. W domu to tak pół na pół z mężem sprzątamy, ale jak ciężko się zabrać :P A ile marudzenia muszę się nasłuchać :P No ale ważne, że pomoże. Zresztą wyjścia nie ma - też brudzi - jakieś równouprawnienie musi być :P
Superbabeczko moja Michaśka też coraz częściej tak szaleje cały dzień. Ostatnio tak miala kilka dni pod rząd, aż w końcu chyba się zmęczyła bo wczoraj wieczorem spokojnie w brzuszku siedziała. A ja oczywiście już zaczęłam powoli panikować.... Bo szalała a teraz kompletna cisza? Może sie pępowiną okręciła? Jeszcze się naczytałam co tam pisałyście o tym braku ruchów i w ogóle same czarne scenariusze mi do głowy przychodziły... Ale jak się położyłam spać dostałam porządnego kopniaka i dopiero mi humor wrócił - jak to niewiele potrzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Agadko Spełnienia marzeń 🙂

Magdaluke zdjecia śliczne 🙂 wszystkie śłubne zdjęcia sa piękne, ja znajde płyte z wesela to tez wstawie

co kopniaków to do 30 tygodnia nie musza być one regularne, dopieor od 30tc lekarz każe liczyć ruchy dziecka tzn. musi byc jesli dobrze pamiętam przynajmniej 10 kopniaków na 12 godzin ale jak już doliczymy sie 10 to potem do konca dnia juz nie trzeba:P teraz dzieci kopia jak chca 🙂
mój Adaś kopie naprawdę sporo-więcej niż córcia a szczególnie wieczorami i kiedy leze na plecach 🙂 nawet już raz wyczułam czkawkę:P

Co do porządków świątecznych to sie nie umiem za nie zabrać 😜 okna mi moja mama umyła i zmieniła wszytskie firanki ajk byliśmy na wycieczce więc najgorsze za mnie zrobiła ale jak mówi zrobiła to dla "Adasia" 🙂 musze uporzadkowac kilka szafek i umyć szafki kuchenne i porzadki gotowe beda 🙂

wiecie co do porządków to ja zazwyczaj mam czystko to znaczy lubie jak jest taki ogólny ład ale nie szoruje na kolanach podłóg codziennie ☺️ no i pajęczyny mnie troche pżerażają bo nie cierpie pajaków a mój mąż nie jest pedantem i czesto mowi ze mam kichac sprzatanie i idziemy na spacer ale czesto mi wypomina pajeczyny czy nie porzadek w szafkach wiec mnie tym denerwuje;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka wszystkiego naj naj najlepszego 🙂
Dziewczyny jaka pogoda u Was?? U mnie chyba halny wieje i tak paskudnie 😞 Sily na nic nie ma ;/ A co do porzadków to tez mnie omina :P
Kurcze normalnie chyba ta pogoda poteguje jakas depresje;/ Jutro jade na kontrole na klinike i strasznei to wszytsko przezywam;/ Trzeba czekac pół dnia, chocaż każdy ma godzine umówiona, nerwówka tam starszna nio i zdazylo sie ze 5 osób w gabinecie i studenci badaja 😞 fuj....
Nio i Piotrus to chyba tez cosik czuje bo jak wczoraj szalal caly dzień, brzuch skakal i skakal tak dzis rano cos pokopal i teraz to spokoj
Pozdrawiam Was i mimo podlej pogody słonecznych nastrojów zycze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...