Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorota to ich obowiązek więc nie krępuj się! Oni powinni robić to z powołania a nie z przymusu 😘
Dziewczyny ją miałam na myśli że od piątej rano w piątek do piątej rano dzisiaj spalam prawie piec godzin 😜 w domu będzie inaczej bo będę mogła się zdzemnac jak Mały będzie spał a tu nie dojrze że szpital to jeszcze to gadanie między piętra 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Superbabeczko kurcze to super ten dzidzius z 33 tyg co dostal 10pkt to serio napawa optymizmem 🙂
Czarnyloczek masz racje w domu bedzie inaczej i napewno znajdziesz chwilke zeby sie w dzien przespac w spokoju,a nie jak w szpitalu glosnoi jakos tak obco 😞
A wiesz ile was jeszcze potrzymaja?
Magdaluke trzymaj sie w ten upal, Boze tak bys sobie w domu powiedziala a musisz jechac i caly dzien z glowy zas,ale z drugiej strony szybciej dzien zleci.

Ja zjadlam obadek zrobilam dwie salatki na wieczor dla kolegi na kawalerskie,zeby go poratowac bo narzeczona w Polsce i oslablam juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz Superbabo, takie wiadomości motywują 🙂
a co do karmienia to najpierw daje mu cyca na 10-15 minut a potem z butelki bym widziała ile dojadl. Czuje coraz bardziej piersi że nabrzmiale ale sutki mnie nie bolą malutki jest delikatny 🙂 niby jak się odciaga to jest więcej pokarmu więc nie ma sensu skoro karmie co 3h. Jak coś to pójdę do poradni laktacyjnej.Zmienili mi sale bo byłam sama w pięcioosobowej a teraz jestem z czterema innymi mamami.
a ogólnie mały znowu przybrał kolejne 40 😁 Nie wiem ile tu trzymają takie maluszki ale to zależy od tego jak przybierają na wadze więc jestem pełną optymizmu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka...i jak? Dalej krwawisz? Ale widzisz, 33 tc i 10 pkt. Hura. rzeczywiscie mocno to pocieszajace, naprawde!!!!
Czarnyloczku, a kiedy maly bedzie kolo Ciebie? Praktykuja tak w Twoim szpitalu? On dalej w inkubatorku czy juz normalnie? Super, ze karmienie nie jest zbyt ciezkie, szczesciarko 😉 I ucaluj Miloszka os nas!!!!!
Megi, no tak to bedzie, Ty na diecie areszta nie. ALe pomysl, nie chcesz wiecej atakow, wiec warto sie przemeczyc. Do przezycia, mowie z doswiadczenia 😎
Aguska, fajnie, ze pomoglas koledze, jaka z Ciebie dobra dziewczyna!
My juz u siostry Lukea, Luke pojechal po pieluszki do plywania, bosmy zapomnieli i uderzamy do kolegi na basen. Zobaczymy ile wytrzymamy....ja w ogole taki wieloryb z wielkim brzuchem, az mi sie odechciewa.....W ogole mam mdlosci od rana, nie wymiotuje, ale mi niedobrze....hmmm, moze ja w ciazy, hehehe. ALe powaznie, nie fajnie wcale.
Buzka mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tu normalnie funkcjonować? Ten upał mnie wykańcza 😞 Jestem napuchnięta jak balon, nawet usta mam powiększone, jak Angelina Jolie 😁 Cały dzień siedzę w domu, byłam tylko rano po zakupy na obiad, spotkałam znajoma i mówiła, ze daje mi tydzień i na pewno urodzę. Tak już ponoć wyglądam...
Magdaluke zazdroszczę Ci basenu, posiedziałabym z miłą chęcią, mieliśmy na ten weekend plan wyjazdu nad jeziorko i do cioci na wieś a tam mają duży basen no ale niestety ospa pokrzyżowała nam plany 😠
Megi dasz radę z tą dietą, wiem, że to trudne ale tak jak Madzia pisze warto się przemęczyć niż mają powrócić ataki!!!
Dorotka dobrze, że chociaż w dzień są miłe pielęgniarki, dasz radę, a sama widzisz, ze w 33 tc dzieciaczki rodzą sięi wszystko jest dobrze. A zobaczysz, ze Twoja Helenka jeszcze poczeka 🙂 Buziaki i nie denerwuj się!!!
Czarnyloczkujak ja Ci zazdroszczę!!! Ucałuj Miłoszka od cioci Moniki!!! Dużo zdrówka dla Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
halo

czarnyloczek szkoda ze nie mozesz go miec przy sobie 😞 ale fajnie ze tak to zorganizowali ze mozesz go karmic a czym go dokarmiaja?! bo slyszalam ze wczesniaki moga tylko naturalne mleka matki pic i jak mama nie ma to z banku mleka dostaja?!
to ile juz miloszek wazy?

superbaba ale beznadzieja w tym szpitalu ja tak mialam po porodzie bo bylo tyle mam ze nie dawaly rady a ja po znieczuleniu nie moglam sie ruszyc na szczescie mialam malego przy sobie to mi to zrekompensoowal i dosc szybko wyszlam ze szpitala
a ta wiadomosc o dzidziusku z 33 tygodnia to naprawde dobra wiadomosc tak naprawde to po 28tc juz dzieciaczki maja spore szanse ale sa malutkie i w inkubatorkach a po 32 to juz moze sie normalnej wagi dzidzia nawet urdzodzic ale po 36tc to juz luz ja bym chciala do 38 poczekac i wam tez wszystkim tego zycze 😘

u was dalej upaly ?! u nas leje adi ma zaraz jechac a tam na silverstone pol parkingow zalanych

magdaluke jak tam na basenie? moze rzeczywiscie jestes w ciazy :P 🙃

aguska robilas salatki na te kawalerskie co twoj facet idzie?! 😁 ale z ciebie dobra zona 🙃

monia jak ola susza sie pomalutku krostki? tydzien to moze nie ale z 3 i juz mozesz :P

zblizamy sie do koncoweczki kochane 😁 mysle ze tydzien i bedziemy mialy kolejna mame ciakawe kto?! ja sie jeszcze nie wybieram :P

kupilam prezent dla mojej i adriana siosty bo maja urodziny i zrobilam im sliczne karteczki wkleje wam potem zdjecie przez cala ciaze nie zrobilam zadnej kartki musze to teraz nadgonic bo po porodzie to moge zapomniec o hobby calkiem :P


1 miesiac 1 tydzien i 1 dzien do daty porodu 🤪 hihi a jak adi komus mowi to ciagle mowi ze 4 tygodnie moze podswiadomie cos czuje 🤔 zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka może tydzień to nie ale jak minie mi już 37 tc to juz bym chciała. Oli troszke zasuszają się krostki, cały czas chodzi tylko w samych majtkach bo właściwie na całym ciele jest wysmarowana. Teraz już trochę lepiej ale do południa była strasznie płaczliwa i marudna bo ją swędziało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - tylko za szybko nie wylazcie po tej ospie...jednak trZeba uwazac i nie przeziebic! Z tym porodem to mysle, ze jeszcze chwilke poczekasz 🙂
Agadka - jak barierka?:P A Ty dobra zona, ze puszczasz meza...hihi 😉
Aguska - Ty za to kochana z tymi salatkami...ze jedzcze masz sile i ochote 🙂
Czarnyloczku - ucaluj Miloszka! Ile dni trzymaja w szpitalu po cc?:/
Strzauka - dalej lepsze dni? 🙂 Oby!
Madzia - ale fajowo z tym basenem...zwlaszcza w upaly!

A zgadwac, kto next nie bede...nie ma co! Teraz juz wszystkie bezpieczne 🙂

Tu dalej szal na cc - kolejna pojechala;/ Znajoma z lozka obok w 40,2tc i nic...zero skurczy i rozwarcia itp...czeka i juz sie doczekac nie moze:/ A zostawili ja, bo poprzednia ciaza rozwiazana w 34tc ze wzgledu na odklejenie lozyska. A druga dziewczynka...placze wiecej ode mnie biedula!...tetno dziecka spadalo i jest pod ktg, a do tego ma hipotrofie czy jak jej tam...bobo wazy w 33tc ok 1kg:/ No ale tetno juz jak sie okazuje ok...No i ja bidula lezaca plackiem i pod obserwacja! Gdybym nie plamila dzis czy cos to mialabym szanse na patologie isc, a tak to musze lezec tu! Juz mi obojetne..tylek boli od niewygodnego lozka:/ Maz mnie wlasnie z wieczora cala umyl gabka, wiec jest git! Marzy minsie umycie wlosow..ale narazie nic z tego...bede z tygodniowym tluszczem lezec:/ Moze w poniedzialek jesli sie wyciszy wszystko..ja juz sama bardzo boje sie wstawac;,(
Przyszly na noc fajne stazytki z pierwszego dnia, wiec bedzie dobrze..pogadalam z nimi i opowiedzialam jazdy z nocy! Jak sie okazalo te babsztyle sa znane wszystkim, ze suki polozne...i wszyscy narzekaja:/ No coz...oby ich nie miec wiecej na noc, bo w dzien to maz wpadnie czy tesciowa! Poza tym tak wolno leci czas...cicho i smitno, bo to weekend! Falej sie martwie i boje..po prostu staram nie myslec o zlym...oby jak najdluzej 🙂

Buziaki mamusie i trzymac sie w dwupakach!!!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
my dzis praktycznie caly dzien nad woda i teraz padlam i morda przy wiatraku 🤢 a i Magdaluke ja to sie smialam ze ja to taka bojka bardziej a nie wieloryb!!! 😁
sutki od dzis i ja smaruje! 😜
Megi dobrze ze choc troszke wypoczelas! a z tym wymiotowaniem to moze malenstwo w zoladek kopnelo 😉 a rodzinka moglaby cie tak tymi rarytasami swoimi nie katowac! 😉
Pampinka to oby wyniki dobre wyszly i nie bylo zatrucia! 🙂
Monia jak wyrabiacie w domu? 😞 wytrwalosci oby Oli szybko przeszlo! pewnie ja nosi po calym domu jak to takie aktywne dziecko 🤨
Mauapaulina no sory ze tak prosto z mostu ale co za palant?! no kur... az sie zagotowalam! no jak mozna zdradac kobiete w ciazy?! no we lbie mi sie to nie miesci!!! 😠 a jeszcze o te kreske pytalas u mnie caly czas taka brazowa
ciekawe co u Milako? on biedna tez z facetem miala problem "przez ciaze" 😞
Agadka widze ze u ciebie mezus sie stara 😉 i dobrze! ale strach juz niewiele nam zostalo 🤪
Czarnyloczek szkoda, ze blizej byc Miloszka nie mozesz ale takie "wycieczki" to sama przyjemnosc! fajnie, ze u Was ok i mam nadzieje, ze szybko do domu wrocicie 😘
no i Suuperbabo kochana nasza!!! kurde no nie wiem jak cie pocieszyc 😞 moze niech twoj Michal porozmawia z ta twoja fajna ginka i ta niech opieprzy te polozne bo ilez to mozna wytrzymac?! a wiesz moze jak ginka zna twoja sytuacje i im powie to beda sie bardziej staraly...
no oby na innej zmianie bylo przyjemniej! trzymaj sie 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bryczus - fajnie, ze nad woda wypoczywasz 🙂
Moja ginka na urlopie do 23:/ Poza tym niestety, ale ona w trj polowie roku na ginekologii robi, a nie na poloznictwie! Tu sie zmieniaja ekipy raz na pol roku, zeby jaiegos kumplostwa czy czegos nie bylo..nie wnikam 🙂 Tak wiec nie poradzisz...jak sa stazystki to lux, no i ta jrfna zmiana byla koszmarem najgorszym! Trzeba trwac..:*
Mauapaulinko - ja nawet nie komentowalam chlopa, bo nie warto dupka! Trzymajcie sie kobietki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dobrze, ze choc troszke humorek ci sie poprawil 🙂 wiem ze nie masz sie z czego cieszyc i do gory skakac nie bedziesz bo i zabraniam! 🙃
domyslam sie, ze jest ci mega ciezko i ciagly nerw ale my wszystkie w ciebie wierzymy i wytrzymasz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbaba widze ze humorek juz lepszy to dobrze! helenka pewnie tez szczesliwsza odrazu
a bramka na schody...heh dalej lezy obok schodow zamiast farby do sciany musial jechac po gumowce plaszcz przeciwdeszcszowy haha i jeszcze okazalo sie ze nikt z nim jechac nie chce bo taka pogoda a mysmy tyle kasy za te bilety zaplacili teraz jeden przepadnie 😞 wiec mi go zal ze sam musi jechac jeszcze taki kawal drogi i go nie zmuszam jak wroci bedzie dzialac 😎

a co do tej laseczki z malenskim dzidziuskiem w 33tc to moja mama jak byla ze mna w ciazy to wlasnie mialam ta dystrofie ze mala roslam czy cos mama byla ze mna na patologi ale wszystko sie skonczylo super chociaz ta dzidzia to na serio strasznie malenka

ale sie tam nasluchasz ale moze w jakis sposob ci to pomoze bo jakby nie bylo jestes w lepszej sytuacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny
Nie było mnie 2 dni a tu takie wiadomości;(
Czarnyloczek super że Miłoszek rośnie w siłę i przybiera na wadze, może niedługo wyjdziecie do domku, współczuje nieprzespanych nocy ale niedługo i nas to czeka 🙂 ale wiadomo że w domku to większe sznse na drzemki w ciągu dnia jak maluszek śpi
Superbabo musisz to wytrzymać ale jestem w szoku jaką mamy "wspaniałą" służbę zdrowia, szkoda komentować. trzymaj się i nie daj za wygraną i wymagaj pełnej opieki nad sobą zwłaszcza że nie możesz wstawać bo zaraz krwawisz;(

a co do faceta który zostawia kobietę z jego dzieckiem w ciąży to brak mi słów, ale może będzie ci lepiej z bez niego tylko z samą dzidzią- ona ci wynagrodzi faceta łajdaka!
Któraś z was pisała że śpi w muszelkach laktacyjnych bo tak leci z cyców- u mnie to samo 😁 zwłaszcza po nocy ale i w dzień mi cieknie
Pręgę na brzuchu mam też od samych piersi po pipkę normalnie, wydaje mi się że to różnie bywa!
Magdaluke zazdroszczę basenu ale planuję wybrać się na plażę jutro z mężem choć nogi pomoczyć bo w końcu mam tylko 6 km do morza! ale koniecznie parasol zabieram bo boje sie w takie upały wychodzić na słońce
u nas dziś rano lało ale strasznie duszno i parno po południu więc z domku nie wychodzę sama bo słabo mi od razu. poza tym straszna zgaga mnie męczy zwłaszcza wieczorami 😞
uff ale się rozpisałam ale dziś miałam trozkę czasu by was wkońcu przeczytać bo juz się prawie rozpakowaliśmy i troszkę luzu jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke praktykują, są dwuosobowe sale dla mam z dzieciaczkami. ale niestety brak miejsc. Pytałam poloznej to powiedziała że raczej zostanie tam gdzie jest do wyjścia. Na ta chwilę waży 2400 🙂 i ogólnie się pomylilam z emocji ale w chwili porodu miał 46cm a nie 49 :/
W szpitalach na weekend nic się nie dzieje więc czekam niecierpliwie na poniedziałek bo wtedy będzie lekarz i dowiem się na czym stoimy 🙂 Dorotko ważne wsparcie w mężu i i tych lepszych pielęgniarkach:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj superbabczeko psychika ci figle plata jestes pod okiem lekarzy czemuz sie tak stresujesz? porodu sie boisz? czy z helenka bedzie ok? wszystkie mamy takie stresy niestety a poki co wszystko jest ok kochana nie doluj sie :*

mnie sie tez przykro robi zostalam slomiana wdowa...heh maz pojechal na w sumie jeden dzien a zegnania jak na miesiac nie wiem dziewczyny jak wy to robicie jak sie z facetami na tak dlugo zegnacie
mala go kopnela na szczescie chyba zeby dobrze zajechal i w ogole a teraz tak cicho i smutno 😞 oby szczesliwie wrocil bo tak bez snu cala noc jechac to strach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
My dziś zaryzykowaliśmy i pojechaliśmy 50km na zakupy i do kina 🙂 w sumie było lepiej niż w domu, bo auto i sklepy klimatyzowane :P powolutku wszystko robiliśmy i cały czas dobrze się czułam 🙂 zajechaliśmy do gościa, który robił nasze obrączki, naprawić się nie da (tzn. dałoby się, ale odradza, bo może to naruszyć mocowanie brylantów) więc przetopi i zrobi na nowo, ale jednak po porodzie, bo nie wiadomo jaki będę miała rozmiar. Paluch urósł mi z 12 aż do 16 :/ tzn. teraz tyle ma, a już opuchlizna zeszła... nie ma co się dziwić, że nie mogłam zdjąć obrączki...

Suuperbabeczko trzymaj się tam i myśl pozytywnie 🙂

Loczek coraz bliżej do wyjścia do domu i bycia cały czas z maleństwem 🙂

Karioka to mi tak mleko sika :P ale ponoć to dobrze, może będzie dużo mleka po porodzie 😉

Ja mam ciągle nadzieję na tą salę dwuosobową z mężem w szpitalu... Ale w szpitalu są tylko dwie i nie można ich rezerwować tylko albo jest wolna albo jestem w 2-osobowej z jakąś inną babką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej powiem wam tylko, ze byl taki ukrop , ze basen nie chlodzil,ale fajnie bylo. Ze 2 godziny sie rodzinnie moczylismy i padlismy.
Poczytalam was kochane, ale juz zapomnialam co i jak....musze mala ganiac, bo duzy dom a nie zabezpieczony przed dziecmi w ogole...wiec same wiecie.
Buziaki i milej jutrzejszej niedzieli!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz wykapana i leze z Amelka w lozku,mala ma frajde bo moze spac ze mna 🙂 ach te dzieci eheh
Maz poszedl ciekawe czy jest grzeczny na tym kawalerskim eheh 😜
A salatki porobilam bo to nasz dobry przyjaciel 🙂 swiadek z naszego slubu,chrzestny od mojej Amelki a ja jestem chrzestna jego corki -wiec on jak rodzina 🙂 nie mogalmmu odmowic pomocy 😉 a i chociaz wiem ze maz sobie poje 😁
Superbabeczko znowu jeden dzien do przodu 🙂 nie stresuj sie wszystko bedzie dobrze.
Magdaluke mam nadzieje ze dupke wymoczylas w tym basenie,ale ci zazdroszcze 🙂 ale te mdlosci to mogly by ci dac spokoj. czekamy na relacje po powrocie 🙂
agadka to masz caly dzien z glowy bez meza biedna 😞 kurcze to gdzie on jechal tak daleko jak cala noc w aucie w drodze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mialam dzisiaj fajny dzionek 😉 zgadalismy sie na dzialeczce ze znajomymi z kt nie widzialam sie 10 lat!! Byl grillek i wogole mega smiechu, bo duzo wspominalismy. Usmialam sie. Bo bylo 3 facetow i ja i kumpela, faceci mysleli ze maja przewage a ja mowie ze nie do konca, bo ja mam w sobie jeszxze jedna kobietke hehe. Jaja byly niezle 😉 ahh duza dawka pozytywnej energii 😉 odzylam. Brakowalo mi czegos takiego 😉

Lece juz spac ale wszystkim Wam zycze zdrowka i spokoju 😉 (zwlaszcza Superbabce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
agadka to masz caly dzien z glowy bez meza biedna 😞 kurcze to gdzie on jechal tak daleko jak cala noc w aucie w drodze?


moj maz to fan formuly 1 jechal do silverstone (anglia) na wyscig grand prix co roku jezdzi i wszystkie wyscigi w tv oglada od jakies 15 lat ani jednego nie ominol wariat jeden :P nawet dzien po naszym slubie wstal po2h snu zeby patrzec ale powiedzial ze jakbym rodzila to ewentualnie to jedno jest wazniejsze haha

ciekawe o ktorej twoj wroci 🙂 leze juz ogladam filmiki na youtube niesamowite jak szukasz jednej rzeczy a konczysz na ogladaniu 3h czegos zupelnie innego haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...