Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mam jakas od siostry, ale po tym w jaki mstanie byly ciuszki..ze takie zlezale, to nie wiem czy sie w ogole nada..a jest taka pluszowa wlasnie. Tez bym w razie co nie chciala za duzo wydawac! A z drugiej strony z pracy kazali cos wybrac do 200zl, wiec moze wlasnie jakas wypasiona karuzele by mi fundneli 🙂Tylko wtedy od razu nie bede miala, tylko po jakims miesiacu czy cos..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Suuperbaba na razie wybrałam u niego wszystkie pierdoły i czekam na wypłatę, a że powinna być we wtorek to szykują się wieeeelkie zakupy 😉
ale kupowałam u niego wcześniej dla koleżanki jakieś body dla jej malucha i coś tam jeszcze 🙂

mi się podoba jedna karuzela fisher prica za niecałe 200zł, ale ona ma ten motyw świecący i nie wiem czy to dobry pomysł skoro dziecko będzie z nami w pokoju, czy nam to nie będzie przeszkadzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja z kosmetykami to chyba jeszcze poczekam, ale tych pierdol to i tak cala masa do kupienia! Plus te posciele, a moze nawet lozko czy materacyk:/ I komoda..ech..skad brac kase?!?!A w sumie ja taka ekonomiczna..kosmetykow malo zuzywam bo w domu siedze, autem nie jezdze, ciuchow kupuje malutko..a i tak ciagle brakuje pieniedzy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Ja czekam z kupowaniem większości rzeczy na czerwiec - wtedy mam coś tam dostać i ogarnę przez allegro resztę potrzebnych rzeczy, no i dla siebie do szpitala też by się przydało coś mieć.
Wózek już jest i jestem z niego bardzo zadowolona, w drodze kocyk i długa poduszka 🙂 A moi rodzice zaoferowali, że kupią łóżeczko i komódkę dla małej, więc jesteśmy do przodu 🙂
Dzisiaj byłam po wypis i przeczytałam, że mała już główką w dół 😮 😮 nie za wcześnie??
Już przynajmniej wiem, czym mnie tak naciska na pęcherz :P
Dzisiejszy plan na wieczór to leżakowanie i oglądanie tv/seriali i forum i jedzenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba to normalne, u nas z kasą jest tak samo, z resztą chyba u każdego 😉 szczerze mówiąc to nie wiem jak byśmy sobie poradzili gdyby mąż zarabiał np najniższą krajową...
ja już wolę być przygotowana i mieć wszystko, bo prawdopodobnie będę rodzić już w połowie lipca, więc czas goni 😉 a nie wiem jak będę się czuła później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam prosta karuzele, nakrecana taka jak na zdjeciu
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=4483123
a potem cos w niej padlo i kupilam taka sama tylko z myszka miki bo byla w przecenie
A zwierzaki mozna wymieniac wiec akurat podpasowalo.
Bo w ogole z Ella to mialam motyw Kubusia puchatka 🙂
No ale, minus taki, ze jest pozytywka nakrecana recznie i wiadomo, co chwile trzeba krecic.
Jesli dobrze pamietam, to od razu nie uzywalam karuzeli, dopiero po paru tygodniach, moz epo miesiacu. A maluszek i tak nie bardzo kuma co to takiego, dopiero po jakims czasie. No i potem, kolo 6 mca karuzele trzeba sciagnac, bo dziecko wstaje i zaczyna majstrowac. Tak wiec- na wieki to ta karuzela nie jest 😉
Wg wszelkich madrych poradnikow i takich tam, dziecku powinno sie przedstawiac obiekty o mocnych , kontrastujacych barwach ( np. czrwien z czarnym itp) i zdecydowanych ksztaltach lub wzorach- np. roznych figur geometrycznych. To tak tylko mowie, bo sama sie nie stosowalam az tak bardzo do tego. Chodzi o to ,ze dzieci to slepawe na poczatku, wiec pastelowe pluszaki to dla nich wielka jedna wielka plama 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod - odwazna ze tak czekasz do konca 🙂 Ja to chyba wole miec wiekszosc i niech sobie lezy! Zwlaszcza, ze leze...a i tak wczesniej do szpitala ide zapewne:/ A zreszta..mile to..hehe 🙂

A Magdaluke dobrze mowi - ze dla dzieci zadne tam pastele, tylko chamskie ksztalty i kolory:P Wiec nawet te 2 zabawki/grzechotki to jakies kolorowe mocne zakupie 🙂 A kasa..nie upilnujesz 🙂Hihi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke fajna ta karuzela, my właśnie też sobie Kubusia Puchatka (a raczej Kłapouszka) upatrzyliśmy, będzie na komodzie i na smoczku małego, fajnie by pasowała taka karuzelka, nie spotkałam nic takiego u nas niestety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
Magdaluke fajna ta karuzela, my właśnie też sobie Kubusia Puchatka (a raczej Kłapouszka) upatrzyliśmy, będzie na komodzie i na smoczku małego, fajnie by pasowała taka karuzelka, nie spotkałam nic takiego u nas niestety 🙂


Tak wlasnie mi sie wydawalo, ze masz cos Kubusiowego 🙂 Ja mam kolderke i przescieradlo i obijaki i karuzele i zabawki i taki mega dziwny kalendarz z porcelanowymi talerzami na sciane z Kubusiem....to w prezencie dostalismy. A potem dowiesilam elli motyli, bo zachcialo mi sie motylowo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.ebay.com/itm/WINNIE-THE-POOH-ALL-YEAR-THROUGH-Perpetual-Calendar-12-Plates-with-Certificates-/251034850095?pt=UK_Collectables_Ornaments_RL&hash=item3a72d7d32f
Zobaczcie ten kalendarz. Dziwadlo takie, na kazdy mieisiac inny talerz i wymieniane te cyferki. Ladne to, ale malo praktyczne, bo sie boje, ze Ella zbije.... No ale prezent fajny w sumie, to od ciotki Lukea, ona dziwna taka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod - a tak w ogole to Helenka glowa w dol juz od 22tyg non stop:/Dlatego tak mnie uciska na dol i na pecherz..i czasem wali glowa tak, ze czuje w pochwie:/

A w ogole to czy e tym tygodniu ciazy nadalmoga bolec wiazadla czy cos?Bo mnie tak bolikolo jajnika..i cmi w krzyzu cos..ogolnie jakas bolaca jestem..moze sie rozrastam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke faktycznie ciekawy ten kalendarz, ale tez bym się bała, ze dziecko może talerzyk zbić i jeszcze sobie krzywdę zrobić, musiałby wysoko wisieć 🙂

to Ty już całkiem dużo kubusiowych rzeczy masz - my się zastanawialiśmy nad motywem na komodę i tak padło na Kłapouszka, więc jak widzimy coś z nim to zaraz nam pasuje do "ogółu" hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A chyba lepiej jak dziecko główką w dół niż tak jak u mnie - dupką... Ja i tak będę mieć CC, ale lekarka mówiła, że przez to ułożenie tak mnie rwie noga, bo mały ciśnie na nerwy i niby jeśli się nie przekręci to tak czy siak cesarka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam taką karuzelę , jest plastikowa ale była ok Nadia dostałą od kogoś w prezencie
http://www.malpka-sklep.pl/751347-canpol-karuzela-pluszowa-morska-gromadka.html

wiecie co i Magda ma rację jak dziecko zacznie siadac czy wstawać to karuzela pójdzie w odstawke bo zacznie przeszkadzac

Moje dziecie tez główkę ma u góry więc ułożenie pośladkowe i raczej się już nie odwróci ale jak u strzauki przy cc nie ma znaczneie ułożenie więc sie nie martwie

Magda fajny zegar choc troche przerażający :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://wszystkodladziecka.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=34&product_id=2169&option=com_virtuemart&Itemid=1

zobaczcie tę karuzele taka to malucha na bank zainteresuje 🙂 ale za droga jak dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabo mnie ten niby jajnik też wciąż boli i też juz sie ostatnio zastanawialam czy to więzadła nadal no ale w sumie teraz chyba najbardziej się rozrastamy więc może to to.
D-brycz tragedia straszna - najbardziej żal mi tej matki...
Magdaluke kalendarz super 😁 W ogóle to Kłapouszek jest moim ulubieńcem :P
Co do karuzeli to ja na poczatku nie chce wieszać - może gdzieś koło miesiąca dopiero. Maleństwo i tak ma mnóstwo nowych bodźców a chyba na poczatku nie jest zainteresowane zabawą. Ale jak już w temacie zabawek jesteśmy to my chcemy Michasi kupic pana metkę :P Tu nawet w rzeczach użytkownika polecanego przez Strzauke: http://allegro.pl/k-s-kids-pan-metka-grzechotka-cd-dvd-ksiaze-i2309594808.html 😉 No i oczywiście jakis pierwszy miś do łóżeczka musi być 😉 Nie wspominając o grzechotkach i gryzakach, ale to pewnie też dostanie od rodzinki 😉
Aha... Superbabeczko Ty pytałaś o kołysanki? Bo ja się kiedyś natknęłam na taką serię płyt dla bobasa: http://www.muzykabobasa.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Michaśka na połówkowym miała główkę w dół a teraz się odwróciła. Lekarz powiedział, że jeszcze ma czas żeby znowu przewędrować tym bardziej, że ona wiercipięta straszna 😉 Tak koło 34-36 tygodnia dziecko powinno być ułożone do porodu. A propos mi sie przypomniało... U mojej znajomej było ulożenie pośladkowe i do ostatniej chwili czekali czy może się dziecko odwróci aż mała zaczęła sie dusic i zrobili cesarkę. Córeczka urodziła się z niedotlenieniem i ma teraz problemy z serduszkiem chyba... Przeraziło mnie, że tak długo czekali, a ja mam rodzic w tym szpitalu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O takie wlasnie zabawki dla malucha..szeleszczace i kolorowe! No wlasnie ja szukam muzyczki dla Helenki..to sobie zaraz polukam 🙂
Co do boli..dzis jakos wyjatkowo boli mnie wlasnie dol i jajnik i plecy..i troszke stresa mam..ale moze faktycznie sie rozrastamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala, z tymi metkami to powazna sprawa 😁 Dzieci uwielbiaja metki! Ja niedouczona mama bylam i obcinalam! A to cala frajda, hihi. Tak wiec pan Metka - na piatke!
Ta karuzela to wyczesana Maiha, pamietam, ze na nia sie natknelam, ale az za duzo jak dla mnie. My mamy jeszcze takiego Misia co ma wbudowne rozne dzwieki, bicie serca, szum morza, wiatr i takie tam. To fajne nawet.
http://www.bearhugsbabyboutique.com/item_541/Carters-Soothing-Sounds-Bear-Heartbeat-Rain-Ocean-Wind.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...