Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mam cały karton pluszaków w piwnicy. Latem robie wielkie pranie i Miachaśka będzie miała sporo maskotek do zabawy po mamusi 😉 I książki z bajkami mam. Wszystko przechowałam z myślą o dziecku 🙂
Magdaluke ten misio też fajny. Takie dźwięki uspokajacze ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze..a tak w ogóle, to jest jakoś tak, że ostatnio nawet kilkanaście razy dziennie brzuch mi jakoś tak twardnieje nieprzyjemnie, a potem od razu muszę siku 😮
już nie wiem czy to skurcze, czy mała tą główką tam się wpycha ...
a wizyta 8go, więc do wtorku jeszcze trochę czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akinimod - mam to samo! Wg mnie to albo dziecko sie wypina albo wlasnie to te skurcze Hixona-srona:P nie bola, ale mega nieprzyjemne..a sikam dzis co 5minut i wszystko boli:/Ble..

Dobrze czasem przechowac cos dla dzieci..Helen bedzie miala troszke maskotek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niekoniecznie Akinimod..moze taki skurcz napina tez jakos pecherz..albo pecherz sobie, skurcze Srona sobie a dziecko glowka sobie..i mamy bol i sikanie:P A jak Twoje bole?Odpoczywasz duzo?

Maz moj to na tylku nie usiedzi..pojechal po zakupy..no rece mi opadna:P Ale lody ma kupic..moze jednak troszke zjem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zawsze gorzej czuje sie na noc, a lepiej jak rano wstaje rozluzniona..kazdy organizm inny 🙂 A teraz te bole to tez moga byc rozrastania i uciski na narzady. Ty we wtorek do lekarza, ja w srode..aczkolwiek u mnie taka wizyta to spokoj raptem na 2-3 dni, a potem znow panikuje 🙂...ale chociaz przebadana na swiezo jestem, a tak to 2tyg temu::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke- co do karuzeli, może i nie kuma, ale chodzi o melodię którą dziecko zapamiętuje jak jeszcze jest w brzuszku, dlatego warto zakupić wcześniej a potem wykorzystywać do uspakajania..
kolory najlepiej podbno białe, żółte, czerwone..
akinimod i superbabo- też mam tak czasem, że brzuch mam wybulony np od pępka w dół..ale to chyba ułożenie.. wczoraj np. położył się w poprzek i nie chciał się odwrócić.. gniótł mnie z każdej strony i też mam czasem takie pulsowanie o pęcherz..
A co z tym ułożeniem? mnie lekarz powiedział, że dziecko się kręci i ciągle jest w innej pozycji i to nie ma znaczenia, czy teraz jest ułożone pośladkowo, czy główką w dół..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Helenka juz od 22tyg glowa w dol i nie zmienia pozycji..na kazdym badsniu czy usg jest glowka do dolu, wiec mowia ze pewnie tak juz zostanie...ale czasem wali na maxa tam na dole:/ A te jakby skutcze czy naprezanie to sa takie na maxa nieprzyjemne, wiec chyb te H-B czy jak im tam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki!!! Ponad godzinę mi dziś zajęło, żeby wszystko przeczytac 😮 ufff... i widzę, że dziś smutaśno było 🥴 mam nadzieję, że humorki się poprawią!! 🙂 A ja dopiero teraz jestem bo cały dzień prawie leżę plackiem 🤢 Chyba mi dziś pogoda nie służy, rano byłam na pobraniu krwi i jak przyszłam to z takim apetytem zjadłam śniadanko a potem wszystko zwróciłam 😲 i tak mnie mdliło całe popołudnie. Córcia stęskniła się za babcia i zawieźliśmy ją i będzie do niedzieli wiec teraz mam czas dla siebie i leżę w łóżku z laptopem 🙂Mąż pojechał do pracy na nockę i dobrze bo się dzisiaj pokłóciliśmy i nie mam ochoty nawet na niego patrzeć..brr, ale cóż trzeba czasem się pokłócić żeby móc się pogodzić 😉 Jeżeli chodzi o zakupy na allegro to ja bardzo dużo kupuję chociaż muszę wam powiedzieć, że dla maluszka nic jeszcze nie kupuję bo wszystko dostanę od siostry po moim chrzesniaku, kupię tylko parę nowych ubranek na początek no i kosmetyki, pieluchy i akcesoria typu butelki, smoczki, nozyczki itp. Karuzeli też nie musze kupować bo dostanę od siostry z fisher price taką wypasioną z pilotem i matę i leżaczek też z tej firmy. Ogolnie dużo nie musze kupować bo siostra kupi wózek, mama lózeczko a brat kołderki i podusie z poscielami do łózeczka i wózka także luz 🙂 Wanienkę mam jeszcze po mojej córce więc też nie kupuję. Teraz bardziej myslę aby sobie pokupować koszule do szpitala, wkładki laktacyjne jakieś kremy na obolałe sutki itp. bo to juz trzeba powoli szykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy jesli chodzi o nozyczki itp dla maluszka to bedzie ok? http://allegro.pl/duzy-zestaw-kosmetyczny-w-pudeleczku-babyono-i2305494204.html

Monia - no takie gorsze dni cos..ja mam nadz.ze jutro bedzie lepiej 🙂 Mi cos na wieczor slabo sie zrobilo..no ale coz..A ze duzo bedziesz miala pd kogos to tylko zazdroscic, bo to spore oszczednosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, z ta muzyka i melodiami to roznie bywa. Niby tak, oczywiscie pieknie ladnie, czego mama slucha pozniej dziecko bedzie przy tym odczuwalo spokoj i bezpieczenstwo. A w praktyce roznie bywa, ja mialam specjalna muzyke dla kobiet w ciazy, sluchalam sobie non stop w ciazy a Elka pozniej w ogole nie reagowla na nia i nie chciala miec z ta muzyka nic do czynienia. A moje dziecko kocha muzyke. Dopiero teraz znowu wynalazlam ta plyte i sluchamy jej do usypiania. Tak tylko pisze, bo praktyka czesto weryfikuje teorie.
Ide sobie gdzies bo nas nosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadza się Suuperbaba, że to duże oszczędności a tym bardziej, że mój chrześniak urodził się 16 lipca zeszłego roku i wszystko idealnie będzie pasowało jeżeli chodzi o ubranka 🙂 Tylko wszytko siostra musi wysłać bo mieszka w Szkocji ale mówi, że to nie jest problem więc spoko 😁 Jezeli chodzi o nożyczki to ja kupię taki zestaw u tego sprzedajacego co Strzauka poleciła, chociaż mojej córci od samego początku obcinaliśmy małymi cążkami i do dzisiaj tak ma obcinane, dla mnie wydawało się łatwiej niż nożyczkami ale w razie co kupię cały zestaw, zobaczymy. Dziewczyny macie juz też tak, że jak maleństwo Wam figluje to i widać jak brzuch się rusza? ja mam już tak od paru dni, że widzę jak mi brzuch" podskakuje" i i się przesuwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia - rusza się brzucho 😉 raz mocniej, raz słabiej ale coś tam drgnie 😉
mój Julas dziś spokojny. Pewnie jak się spać położę na dobre to on zacznie szaleć..
czekam jeszcze na męża..ale już w łóźku.. zmęczeni coś jesteśmy.
Dobranoc kobietki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj mi juz od dawna brzucho podskakuje i faluje jak Michaśka sie kręci. Lubie sobie wtedy na niego patrzeć. A szalona ostatnio mi wędruję z jednej strony pępka na drugą i wypina sie jakąś częścią ciałka robiąc górki na brzuchu. Rozrywkę sobie znalazła :P Fajnie to wyglada, ale boli bo skóra sie strasznie naciąga wtedy.
Monia fajnie masz z tą wyprawką... U nas rodzice tez coś kupią. Moi na pewno nianię z monitorem oddechu więc dobrze bo to też spory dodatkowy wydatek. A co jeszcze to zobaczymy. Już się nie mogą doczekać kiedy będą ciuszki i inne rzeczy dla wnusi kupować, ale to my rozpoczynamy szaleństwo zakupów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyszykowalm nas, zwyciezylam walke o ubranie Elli i nalozenie kremu z filtrem, poszlysmy do parku i na plac zabaw, pobujalysmy sie i pare razy na zjezdalni i co? i sie rozpadalo i grzmoty 😠 i Ella sie wywalila i rozwalila warge i krew leciala 😞. ale zadzwonilysmy po tatusia i przyjechal i juz w domku. Szaro i ciemno i grzmi....brrr. Ale upal jak sie patrzy, mam nadzieje, ze nie bedzie tornada...
Superbaba, takie waleczki to fajne, ale nam oczywiscie odradzali, wrecz zabraniali, bo ta zasada ABC alone back crib...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, no i mi brzucho tez faluje juz od jakiegos czasu 🙂 Maly bryka to gora to dol to prawo to lewo. I wracajac pamiecia, ktoras z was ( nirmala?) pisala, ze to za wczesnie jeszcze zeby stwierdzic czy dziecko juz glowka w dol do porodu. I prawda- tak mi sie wydaje. Dopiero tak chyba 34-35 tydz zaczyna sie sprawdzac u lekarza i oczekuje ustawienia porodowego, bo poki co, to maluchy ruchliwe. Ale moze ja sie nie znam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
A, no i mi brzucho tez faluje juz od jakiegos czasu 🙂 Maly bryka to gora to dol to prawo to lewo. I wracajac pamiecia, ktoras z was ( nirmala?) pisala, ze to za wczesnie jeszcze zeby stwierdzic czy dziecko juz glowka w dol do porodu. I prawda- tak mi sie wydaje. Dopiero tak chyba 34-35 tydz zaczyna sie sprawdzac u lekarza i oczekuje ustawienia porodowego, bo poki co, to maluchy ruchliwe. Ale moze ja sie nie znam ☺️

Nom, ja pisałam bo ostatnio gina pytałam 😉 Dzieciątka ruchliwe i chyba jeszcze sporo miejsca mają to szaleją 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...