Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja Wam powiem że ten moj lekarz jest dziwny na poczatku do 24 tyg jak chodzilam nie robil mi USG na kazdej wizycie a teraz nie wiem co z nim sie stało...na każdej wizycie mi robi...pewnie dlatego że mała ma tą wade....kurcze w przyszłym tygodniu muszę zadzwonic do tego na Polną i zobaczyc kiedy na kontrole i do tej Łodzi...ogladam rozmowy w toku masakra o tipsiarach leci 😁 i o małej dziewczynce ktora juz nosi tipsy ta matka jest nie normalna!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
ja juz po dentyscie 😁 zatrula mi zabka 😁 moj lekarz chyba nie praktykuje wizyt czesciej niz co 4 tygonie nastepna mam 13 lipca 😮 jakos wciaz nie dociera do mnie ze mala jest duza jak na 32tydzien 😮 przeraza mnie ten fakt ze moge urodzic kabanika 😁 ale co tam wazne zeby zdrowiutka byla 😁 i kazal mi zakupic witaminy z kwasem DHA 😁
karolka ja nie musialam czekac zadzwonilam dzisiaj przed 14 ze wylecialo mi lekarstwo i ze nieziemsko boli to najpierw stwierdzila ze nie da rady moze byc ciezko zeby mnie p.doktor przyjela ale dodalam ze jestem w ciazy i nie moge sie faszerowac przeciwbolami to kazala mi przyjsc o 15 co prawda bylam przed 15 i weszlam dopiero po godzinie 😁 a na fotelu spedzilam 10 min 😁


Emi ale moja dentystka przyjmuje na nfz tylko we wtorki i srody 🤨 jakbym dzis poszla, to bym musiala zabulic za cale leczenie...a tak to jakos chyba wytrzymam, no chyba , ze nie to pojde prywatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Nata tez wlasnie widze te rozmowy w toku i az mi niedobrze...bleee tyle pod tymi tipsami zarazy maja te laski, ze szok! 😁 😁


ja nosilam tipsy - krotkie ale wiem ile bylo zarazkow....teraz mam swoje paznokcie krotkie ale jak mała sie urodzi tez obetne bo wiem ile zbiera sie zarazkow.... ze masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
inirtam napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
inirtam napisał(a):
tez ogladam, przy okazji nauki 😜


ja nie wiem czy Ty czego kolwiek sie nauczysz 😁


robić tipsy 😜 hehe


ja juz sobie dalam z tym spokoj robilam 6 lat i mialam gabinet....juz wiecej bym do tego nie wrocila 🙂


o rany 🤪 ja nigdy nie miałam 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
inirtam napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
inirtam napisał(a):
tez ogladam, przy okazji nauki 😜


ja nie wiem czy Ty czego kolwiek sie nauczysz 😁


robić tipsy 😜 hehe


ja już dziekuje 😁

ja juz sobie dalam z tym spokoj robilam 6 lat i mialam gabinet....juz wiecej bym do tego nie wrocila 🙂


o rany 🤪 ja nigdy nie miałam 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi kup sobie Femibion Natal 2. Tylko że opakowanie na miesiąc kosztuje ponad 50zł. tam jest 30 tabletek z kwasem foliowym i witaminami i 30 kapsułek z DHA właśnie.Trzeba jeść jedna tabletke i jedną kapsułkę dziennie.

Wiecie co, własnie odjechala ode mnie położna, moja kuzynka która przez lata pracowala w szpitalu gdzie wszyscy ginekolodzy. Powiedziala ze nie lubi tej mojej ginki bo jest głupio mądra i wszystko wie najlepiej na kazdy temat i do mnie taki tekst- a nie mówi ci na temat wagi? a ja mówie no wlasnie wczoraj mnie zjebała o tycie. A moja kuzynka mowi wez jej nie słuchaj ona ma obsesje na tym punkcie, jak przyszla do szpitala pracowac to byla gruba jak beczka i odchudzala sie cale zycie i teraz ma uraz taki ze szok. I że jej siorze jak do niej chodzila to tak samo gadala i karciła ją za kilogramy. Powiedziala ze mam miec to w dupie co gada, że choćbym miała 18kg więcej to co z tego ,że schudnę potem i mam jej gadanie olać. A jak uslyszala ze 9kg to max w ciąży to powiedziala ze chyba ją pojebało 🙂 także ulżylo mi. Widać ze ma obsesję na tym punkcie.Powiedziala ze to tylko i wylacznie moja sprawa ile przytyje i mam jej to uswiadomic nastepnym razem. Od dzisiaj ta kuzynka położna bedzie do mnie co tydzien przyjeżdżać w środy na wizyty domowe 🙂 sprawdzała tętno maluszka takim aparatem i mierzyla mi cisnienie, dala karte ruchow ktorą od 30tyg ciazy muszę prowadzic. I dała taki spis rzeczy które powinnam mieć. Ona mówi mogłaś jej powiedziec że tak, pożeram truskawki z bitą śmietaną codziennie i pełno słodyczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam taką znajomą... dziewczyna w moim wieku, mieszkała pode mna... jak tylko skończyła 8 klase to zaraz zaliczyła wpadkę, nie wiadomo z kim... a że raczej dobrze zbudowana była, to nie bardzo było widać... tzn. zauważalne było, że przytyła trochę, ale nie wyglądało to na ciąże, tym bardziej, że on dość świątobliwa była, więc nikomu nawet do głowy nie przyszło... i podobno matce się zarzekała, że okres ma (tez podpaski farbował), że dziewicą jest i u gina była, własnie jako dziewica i się nie zorientował 😮 matka się bała, że ma jakiegoś guza w brzuchu i zabrała ją na usg... dwa tyg, przed porodem 🤪 🤪 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
ja miałam taką znajomą... dziewczyna w moim wieku, mieszkała pode mna... jak tylko skończyła 8 klase to zaraz zaliczyła wpadkę, nie wiadomo z kim... a że raczej dobrze zbudowana była, to nie bardzo było widać... tzn. zauważalne było, że przytyła trochę, ale nie wyglądało to na ciąże, tym bardziej, że on dość świątobliwa była, więc nikomu nawet do głowy nie przyszło... i podobno matce się zarzekała, że okres ma (tez podpaski farbował), że dziewicą jest i u gina była, własnie jako dziewica i się nie zorientował 😮 matka się bała, że ma jakiegoś guza w brzuchu i zabrała ją na usg... dwa tyg, przed porodem 🤪 🤪 😮


o kurcze..A Ty pestko sie nie przejmuj ta ginka moim zdaniem tez nie normalna...kazda kobieta ma inny organizm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pestka nie przejmuj sie i juz 🙂 my tez tyjemy i co z tego 🙂 ja sie tez dzis przerazilam, ze w ciagu 3 tyg przytylam 3 kg, teraz jestem juz 9 kg na plusie, i powiedzialam sobie, ze przechodze na diete...a teraz siedze i wciagam druga rurke z kremem 😁 zawsze sie mowilo, ze ciezarna ma jesc to, na co ma ochote, a kazdy organizm zachowuje sie przy tym inaczej. Po porodzie bedziemy sie wspierac w dietach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
ja biore pregnaPlus, z kwasem omega-3 i innymi witaminami i mineralami. W aptece placilam jakos 48 zł, ale teraz zamawiam sobie w aptece internetowej i daje 38 zł za 30 tabletek 🙂


a mi gin powiedziała, że dopóki badania wychodzą dobrze, to lepiej się nie szprycować zestawami witamin, bo nie ma sensu "hodować" dzieciaka na 5kg...
powiedziała, że jak bardzo chcę, to mogę sobie coś kupić i łykać co 2-3 dni... kupiłam prenatal classic (bo mi tak znajoma farmaceutka poradziła) i od dwóch miesięcy łyknęłam dosłownie 9 tabletek 😁 😁 😁 ale raczej mam się dobrze, a teraz dużo jem warzyw i owoców, więc nie powinnam mieć niedoborów, za tydzień robię następne badania 😉
niestety wszystkie tabletki z omega-3 są z żelatyną 🤢 a jak nie łyknę tego choćby nie wiem co 😜 już chyba wolę tuńczyka do spaghetti wrzucić albo na tą makrele wędzoną się skusić 😉

a teraz meczyk się zaczyna... zawsze lubiłam Francję, ale teraz mam więzy rodzinne z Ukrainą i uwielbiam tych ludzi, zatem Ukraino do boju!! 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inirtam tylko, ze ja nie mam dobrych wynikow i od poczatku biore tabsy. Na poczatku bralam Prenatal Classic, ale mialam odruchy wymiotne z racji wielkosci tabletki i jej zapachu 🤨 teraz biore pregnaplus, bo wlasnie zawieraja omege3. A moja dzidzia i tak jest nieduza, bo dzis wazyla ok 800 g tylko, wg mnie to cos za malo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...