Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Tussiiaa napisał(a):
Ja wizytę mam w środę 🙂

W Douglasie kupiłam rajstopy w sprayu 😎 ciekawa jestem jak to wyjdzie mi jutro 😁


Znalazłaś to cudo w sklepie? Ja w żadnej drogerii nie mogę znaleźć :/ Dużo zapłaciłaś? Daj znać jakie efekty.

No właśnie w Douglasie znalazłam, ale cena... 55 zł... Troszkę dużo ale zobaczymy jak to wyjdzie na skórze i czy plam nie będzie. Potrzebowałam na "gwałt" bo jutro wesele 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to faktycznie cena nie za ciekawa :/ Chyba zostanę przy pończochach samonośnych :p

Tak się zastanawiam co za inteligentny lekarz dał skierowanie na glukozę w 17tc? No chyba że są jakieś szczególne wskazania do zrobienia tego badania wcześniej.... Ja czytałam, że cukrzyca ciężarnych rozwija się między 24 a 28 tygodniem i właśnie dlatego w tym okresie robi się badanie.
A co jeśli ciężarna zrobi badanie w 24 tyg a cukrzyca rozwinie się 2-3 tygodnie później????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam teraz w necie to:

Każda przyszła mama ma robione testy z krwi pod kątem cukrzycy. Wykonuje się je dwukrotnie w czasie ciąży – na początku i między 24. a 28. tygodniem ciąży. Pierwszy test sprawdza stężenie glukozy we krwi na czczo. Prawidłowy wynik to mniej niż 100 mg/dl. Jeśli test wykazuje wyższe stężenie niż ustalona dla kobiet ciężarnych norma, na przełomie drugiego i trzeciego trymestru kobieta wysyłana jest na wykonanie testu obciążenia glukozą. Polega on na dwukrotnym pobraniu próbki krwi – na czczo oraz w dwie godziny po wypiciu roztworu wody z 75 g glukozy. Prawidłowy wynik testu obciążenia glukozą powinien być niższy niż 140 mg/dl. Gdy wynik okazuje się nieprawidłowy, oznacza rozwój u ciężarnej cukrzycy ciążowej.

Moja ginka ma chyba takie podejście jak tu napisane.Że skoro wyszło mi prawidłowo stężenie glukozy we krwi to nie potrzeba robić tej krzywej. Obym nie miała tej cukrzycy bo boję się o maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeśli chodzi o tycie, to ja mam 6kg na plusie, ale u każdej zależy to od wielu czynników, więc raczej nie można wrzucać wszystkich do jednego wora... moja sis przytyla raz 25kg (mając przy tym bardzo mały brzuszek, z tym, że mocno spuchnięta była cała), a drugi raz 18... w jednym i drugim przypadku baaardzo szybko wróciła do swojej wagi, wiec reguły nie ma... wiadomo, że nie można się nie wiadomo jak zapuścić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti no pewnie taka sytuacja sie tez moze zdarzyc, ze rozwinie sie szybciej. Ale do cukrzycy tez dolaczaja sie inne objawy nie tylko cukier we krwi.. jesli wyjdzie pozniej, to przy dobrym prowadzeniu wyjsc powinna pozniej.. np przy tym jakie dolegliwosci zglasza ciezarna, badz chocby w badaniach moczu...

Nie, nie ma wskazan, zeby robic ja wczesniej.. wiec cholera wie... albo sa i mi nic o tym nie wiadomo ;// ale nie spotkalam sie nigdy...;//
w wiekszoci lekarze uwazaja to badanie za standard... skoro mozna tanim kosztem je zrobic, to po co pozniej brac odpowiedzialnosc za nierozpoznana cukrzyce... u pieciu dziewczyn np. nie bedzie powiklan, a u jednej one wystapia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny bo zaczyna mnie to niepokoić... mały strasznie się rusza... aż mnie od środka coś pobolewa od żebra do pipki... 🤨 no i tak kopie że widać co chwile wystające gule... po całym brzuchu. Nigdy nie był aż tak aktywny... a teraz nie może przestać. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
dziewczyny bo zaczyna mnie to niepokoić... mały strasznie się rusza... aż mnie od środka coś pobolewa od żebra do pipki... 🤨 no i tak kopie że widać co chwile wystające gule... po całym brzuchu. Nigdy nie był aż tak aktywny... a teraz nie może przestać. 😮

Moja też czasem ma takie dni, że wierci się jak głupia 🙂 widać ją na całym brzuchu i mam górki straszne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza moim zdaniem gorzej by bylo jakby sie za malo ruszal 🙂

Wiecie co, doszlam do ladu z kaczucha, ale potrzebowalam do tego dwoch lusterek 😁 😁 jednego duzego , tego nad umywalka i jednego malego recznego 😁 za cholere nie moglam sobie poradzic inaczej. A przy goleniu nóg tak sie schylalam, ze az zgagi dostalam... no ale robota wykonana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...