Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja przede wszystkim nie chce mieć jedynaków, czyli różnica wieku nie może być za duża. Bo jak jest różnica 7 lat między dziećmi to już raczej nie będą umiały się razem bawić. Pewnie, że różnie bywa. Dla mnie najlepiej jak różnica wieku to 2-3 lata. Teraz tak będzie, a kiedy trzecie to się okaże...

Emila możliwe że Cię córa uwiera :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też chciałabym trójeczkę dzieciaczków... ale zobaczymy jak się życie potoczy 😉

moja mamcia zrobiła placek z truskawkami, na biszkopcie z galaretką i masą budyniową 🤪 normalnie kocham ją za to że mnie tak rozpieszcza 😉 a mąż przytargał do domu pomarańcze i wielką czekoladę... więc życie jak w Madrycie 😁 a dupa rośnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
A mnie żal dupę ściska bo słodkiego muszę unikać :/


nie zazdroszczę 🤨
mnie ostatnio coś strasznie ciągnie do słodkiego... widocznie smaki mi się zmieniły bo wcześniej słodkie mogło dla mnie nie istnieć 😉
w dodatku jak pochłaniam słodkie to muszę je przegryźć czymś kwaśnym np. pomarańczą 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się.Ja już po wizycie, ogólnie wszystko ok ale jestem podłamana....Ginka nie powiem że mnie opieprzyła ale nie podoba jej się że mam tyle kg do przodu 😞 od ostatniej wizyty miesiąc temu, znów 3 kg w przód. Razem mam 11kg więcej 😞 Powiedziała,że w całej ciąży powinno się przytyć 8,góra 9 kg. Że ona przytyła 8 kg a i tak po porodzie nie mogla sie wcisnać w sukienki sprzed ciąży...Powiedziała że słodycze ,wiadomo no i te złudne owoce...Truskawki, czereśnie itd.Mam jeść 5 małych posiłków w ciągu dnia,nie jeść słodyczy,nie pic slodkiego,czego już od dawna nie robię.Nie jeść po prostu do syta.Dziś obiad jadłam na małym deserowym talerzyku... 😞 Jest taka przekonana że nie wróce do swojej wagi sprzed ciąży że mnie zdołowała.Juz jej chcialam powiedzieć że skoro schudłam pare lat temu 25kg i trzymałam swą wagę to widocznie mam silną wolę i może nie byc tak źle z powrotem do swej figury.Moja kuzynka przytyła wiecie ile? ja sie smieje bo ona mówi zawsze 39,5kg. A ja mówie po prostu 40kg! to masakra! a potem jak urodziła i zaczela karmic piersią to znikała w oczach i schudła wiecej niż 40kg. A moja ginka wszystkie kobiety wsadziła do jednego wora, ze kazda powinna max 9kg przytyc i koniec, a może kazda jest inna i ma inne tendencje,ja mam tak ze jak się odżywiam to idzie momentalnie waga w gore a zeby ją utrzymywac, stale musze sie pilnowac,pisalam juz o tym kiedys. No nic, będę musiała całkowicie ze slodyczy zrezygnowac,choc nie jadlam i tak ich duzo i czesto 😞 Nastepna wizyta już 2 wrzesnia ale to dlatego ze potem ona jedzie na urlop. Czyli nie bede miala co dwa tygodnie wizyt,tylko normalnie co miesiac. Powiedziala mi ze mam więcej odpoczywac,pytala co robie w domu, ze mam nie sprzatac itd, bo gdy odpoczywa sie to wiecej krwi jest dostarczana do lozyska i chodzilo tu o to ze z usg wychodzi mi 27 tydzien a powinien byc 28tydzien i ze moze troche dziecko za male,ale wczesniej mowila ze waga dobra bo ma 1154g. Moj M byl na badaniu ale mala byla tak ulozona ze nie bylo widac jej z profilu,bo ulozyla sie buźką w kierunku mojego kregoslupa i lezala rozkraczona jak żabka. Płci mi dzis nie potwierdzila bo nie chciala sie pokazac ale mowila ze skoro dwa razy powiedziala ze na 100% dziewczynka to tak bedzie. Badanie na awidność IGG oczywiscie te pizdy mi zle zrobily tak jak kiedys pisalam z Sandrą. Zrobily drugi raz badanie przeciwciał IGG a nie awidnosci. Zadzwonila ginka do laboratorium i zjebala je ze jak nie wiedza jak wykonac badanie to niech powiedzą a nie skasują i zrobią nie to co powinny. Poszłam po wizycie od razu do laboratorium i juz wiedzialy o co chodzi,hehe.Koszt tego badania to 70zł ale ostatnio 30zl zaplacilam co źle zrobily i teraz 40zł dopłacilam.Jakby same nie zaproponowaly tego i chcialyby drugi raz kase za zjebaną przez nie robote to już miałam wiązankę uszykowaną na nie 🙂 Co do antykoncepcji to ja jeszcze nigdy nie bralam tabletek ,ani nie uzywalam plastrów i niczego innego. Od lat używam gumek i mi to nie przeszkadza kompletnie. I tak pozostanie. Jeszcze nigdy nam nie pękła ani nie zaszłam w niespodziewaną ciążę. Po porodzie też gumka 🙂 Kilka lat uzuwalismy tylko Durexa ale potem po slubie kupilismy zwykłe najtansze i niczym innym sie nie różnily i spisywaly sie bardzo dobrze 🙂 Moim zdaniem to nie taki duzy koszt.W zaleznosci ile ktoś się kocha razy tygoniowo 🙂nam dwie paczki na tydzien (6szt) starczały a to dawalo 6zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha,skierowania na badania zadnego nie dostalam, glukozy jak nie mialam robionej tak nie mam.Więc ominie mnie przesłodki napój 🙂 Wy macie co wizytę skierowania na badania? ja miałam tylko raz.Mocz,morfologia,toxo,glukoza i coś tam jeszcze.No i cytologię mi robiła.

Aha, co do rodziny to my planujemy tylko dwójkę. Jeśli trzecie miałoby być to tylko w razie wpadki hehe 🙂 Jeśli by się zdarzyło trzecie to i tak wychowamy i będziemy je kochać ale starczą nam dwie pociechy. Ja właśnie chciałabym większą różnicę wieku niż 2-3 lata pomiędzy naszymi dziećmi.Moja siorka miała 7letnią córkę gdy urodziła się druga. I powiem Wam że owszem, jesli chodzi o zabawę to teraz gdy starsza ma 10 a mlodsza 3lata,nie zawsze sie zgodzą bo przewaznie mlodsza chce wszystko to co starsza,jest jej autorytetem. Ale gdyby miała tą dziesięciolatkę i drugą córkę w podobnym wieku, siora zostałaby już wlasciwie sama,bo te dwie na dwór razem, czy obok do kuzyna a tak ,ma tą małą obok siebie i siedzi sobie z nią lub z nią gdziekolwiek wychodzi. Ma się kim zająć gdy starsza córa całymi dniami lata po dworze 🙂 Ja chciałabym zajść w drugą ciążę gdy Nikola pójdzie do zerówki 🙂 ale czas i życie pokaże 🙂 Moze tak pisze a za rok będę znowu brzuchatką.......o matko 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka no to oszczedzaj sie, a gadaniem gin sie nie przejmuj. Malo ktora kobieta tyje do 13 kg, przewaznie jest to 20 kg, ale oczywiscie wiecej tez sie zdarza. a z nadmiarem kg bedziemy walczyc pozniej 🙂
Ja mam co miesiac robione badanie moczu i morfologie, ale to tylko dlatego, ze od poczatku ciazy mecza mnie zapalenia kaczki i anemie mam ciagle. A reszte badan mialam na poczatku ciazy, no i teraz powtorzylam toxo no i zrobilam krzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka ginka to jakaś dupa bo wcale nie jest powiedziane że masz góra 9 kg przytyć. To że ona przytyła tyle, to nie znaczy że każda kobieta tak ma. Tym się nic nie przejmuj Kochana :* Z kolei ja z każdej wizyty wychodzę ze skierowaniem, przynajmniej na mocz+osad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski nie wiem jak tam u Was będzie, ale u mnie prognoza pogody na Poznań i okolice pokazuje że od jutra do niedzieli 26 stopni C,zaraz sprawdzę co będzie po niedzieli....Matko zacznie się parnota....a było tak przyjemnie.....
My od wtorku mamy malarza, wraz z ekipą co będzie nowy kaloryfer zakładać. Malarz w sypialni polozy tapete i w kuchni na dwie ściany....Juz widze ten kurz...i jak tu lezec i odpoczywac. A potem zakup do sypialni nowego łoża małżeńskiego, projekt komandora który teściu wykona,nowy żyrandol itp, zakup łóżeczka i można oczekiwać na nadejście naszej Niki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...