Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dałaś mi pomysła, zrobię to dziś na obiad, zamiast sadzonego jaja 🙂 dawno tego nie robiłam, mój M jeszcze tego nie jadl, mam nadzieje ze mu zasmakuje.Pietruszki ani innej zieleniny dać nie mogę bo on nie znosi pietruszki, szczypiorku i koperku wrrrr.Ostatnio dodałam szczypiorek do kanapek to wojna była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
Pestka24 napisał(a):
Tusia a zdjęcie całoście gdzie 🙂 Całkiem inaczej w lokach. Ładnie

Bo tu nie ubrana jestem ☺️ całość jutro 🙂

Buziaczki mamuśki 😘


Aha 🙂 No to miłej zabawy życzę i żeby M nie dał Ci powodów do wkurzenia, bo wtedy impreza na marne. Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka, przy tym wszystkim musisz pamiętać, że odchudzać się w ciąży nie wolno, bo głodząc siebie głodzisz malucha... z tego, co ja się orientuję, zaleca się spożycie około 2000-2500, a później do 2800 kalorii dziennie... tylko, trzeba dbać, żeby były to pożywne kalorie... zamiast 200 kalorii z pączka można zjeśc 200 kalorii z jakiegoś pełnoziarnistego ciacha i to absolutnie nie zaszkodzi, bo jak wiadomo produkty pełnoziarniste to mnóstwo pożytecznych składników, m. in. żelazo czy wit. E. zatem nie trzeba się ograniczać, tylko jeść z głową. Ważne jest też to, żeby jesć cześciej (nawet 6 posiłków dziennie), ale w mniejszych poracjach 😉
Przyjmuje się, że w ciąży kobieta powinna spożywać 300-500 kalorii więcej niż zwykle... najwięcej w III trymestrze, kiedy dzidzius jest większy i tez ma już większe potrzeby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia super fryzurka,baw się dobrze 🙂
A mnie jakiś doły biorą 😞jak mała wstanie to pójdziemy się przejść,kupię coś słodkiego to może mi się poprawi humorek 🤨
A co do jedzonka to ja się nie ograniczam,ale też jakoś nie jem więcej,no jedynie kolacje bo przed ciążą to obiad był ostatnim posiłkiem.
Jem jak jestem głodna,bo tak mi się wydaje że skora ja jestem głodna to dzidzi raczej też nie jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wracając do Twojej ginki, Pestka, to cos chyba masz od poczatku pecha do tych lekarzy 🤨 to Tobie na poczatku ten stary lekarz nie zlecał żadnych badań?
jak następnym razem ta będzie Ci gadała o diecie, to poproś ją o jakąś broszurkę z przepisem na przytycie 8kg podczas całej ciąży 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 U mnie noc do duszy, bo co chwilę wstawałam i jestem strasznie nie wyspana 🤢 Glukozy nie udało mi się zrobić, bo nie miałam kupionej a apteka która powinna mieć dyżur była zamknięta 🤔 Kolejne podejście w poniedziałek. Chciałam się teraz drzemnąć z synusiem ale się nie udało... Idę po kawałek placuszka 🙂 🙂 🙂

Pati wracając do tematu łóżeczka - można kupić wcześniej i rozpakować ale wcale nie musi być skręcone. Przy ładnej pogodzie można je wynieść na balkon żeby wietrzało a to łatwiej zrobić w częściach. Dla mnie łóżeczko skręcone bez pościeli w środku wygląda średnio fajnie, a szkoda żeby pościel się kurzyła, więc u nas stoi za szafą i czeka na swoją kolej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia widze, ze doczepki znow sie przydaja 😁 😉

A ja postanowilam zamiast slodkiego jesc owoce...na razie zjadlam dwie male kanapeczki, a teraz zamiast mojej ukochanej drozdzowki zjem sobie truskawki 🤨 nie jest to latwe, ale moze sie przyzwyczaje 😉

spotkalam dzis znajoma, ktora ma termin na 15.09 i strasznie jest spuchnieta. mowi, ze jest 15 kg do przodu 🤪 🤪a my sie tu martwimy nasza waga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas wreszcie wyrabia się pogoda.... Nie ma innego wyjścia żebym nie wyciągnęła jutro M po szafę do rodziców 😁 Po niedzieli upiorę pościele przynajmniej i niech już leżą w szafie i czekają aż zbiorę moce do prasowania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i ja 🙂 tez czekalam godzine az wejde do gabinetu ale to szczegol otoz Bianka zostaje Bianka 🙂 z pomiaru kosci udowej wyszlo ze jest duza jak na 31+5 czyli albo jest malym kabanikiem albo nie wiem i musze sie chyab sprezyc z grzygotowaniami 🙂 z mala wszystko ok 🙂 ulozona glowka w dol dostalam skierowanie na mocz morfologie i HBs( wiecie moze co to za badanie? ) i co do wagi to dobilam 70 kg 🙂 czyli 10kg na plusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia udanej zabawy i ślicznie wyglądasz 😉
Emi to dobrze że Biance nic nie wyrosło 😁

ja właśnie zjadłam zupę ogórkową, i na deser placucha... teraz czas na kawkę i spowrotem uciekam w książki 😉 rozłożyłam sobie fotele na tarasie i przy okazji zażywam świeżego powietrza... bo nawet ładnie na polku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi super, że Malutka jest zdrowa.. i wcale nie taka malutka 🤪 Jeszcze urodzisz szybciej niż ja hihihhi A tu masz o badaniach w ciąży: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,2095982.html
Antygen HBs
W ostatnich tygodniach ciąży przeprowadza się badanie krwi w kierunku żółtaczki zakaźnej typu B. Jeśli okaże się, że matka jest nosicielką wirusa, dziecku trzeba zaraz po urodzeniu podać immunoglobulinę, by nie doszło do uszkodzenia wątroby. Personel szpitala musi natomiast zachować szczególną ostrożność podczas zabiegów, którym poddaje matkę, by uniknąć zakażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emi super, że Malutka jest zdrowa.. i wcale nie taka malutka 🤪 Jeszcze urodzisz szybciej niż ja hihihhi A tu masz o badaniach w ciąży: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,2095982.html
Antygen HBs
W ostatnich tygodniach ciąży przeprowadza się badanie krwi w kierunku żółtaczki zakaźnej typu B. Jeśli okaże się, że matka jest nosicielką wirusa, dziecku trzeba zaraz po urodzeniu podać immunoglobulinę, by nie doszło do uszkodzenia wątroby. Personel szpitala musi natomiast zachować szczególną ostrożność podczas zabiegów, którym poddaje matkę, by uniknąć zakażenia.

dzieki doti zaraz poczytam 😁 no tez sie zdziwilam ze juz taka duza tylko nie wiem czy to oznacza ze urodze predzej czy ze poprostu bedzie duzym dzieciaczkim? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale to idzie w parze z tym ze urodze predzej ? bo ten moj lekarz dzisiaj znowu jakis zakrecony jak wieczko od sloika byl 😁
aaa i badal mnie paluchami to mu jeklam bo mnie zabolalo i pytam go czy to takie bolesne ma byc i nie przyjemne czy o co chodzi to mowi ze byc moze jakis stan zapalny wystapil 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka wiesz co, przewertowałam wszystkie poradniki i broszurki, jedna wydana nawet przez polskie towarzystwo ginekologiczne i w każdej piszą, że jeżeli ktoś miał prawidłową wagę przed ciążą to powinien przytyć w granicach ok. 12-16 kg - chyba Sandra też tak mniej więcej podawała
więc ja nie wiem skąd ta Twoja ginka ubzdurała sobie 8-9 kg - to wydaje mi się stanowczo za mało w przypadku donoszonej ciąży
jeżeli ktoś miał niedowagę przed ciążą to zaleca się przybrać 13-18 kg
a jeśli nadwagę to ok. 7 - 11 kg
ale Ty przecież nadwagi nie masz bo wyglądasz szczuplutko, więc niech się Ciebie nie czepia ta kobita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
karolka dowiedzialas sie czegos na temat bolow kaki? bo mi powiedzial ze na tym etapie juz moze tak byc i ze mam brac magnez b6 2 tabletki na wieczor 😮

Emi mi tez powiedziala, ze to nie powod do obaw, ze takie bole sa normalne 😮 no wiec chyba musimy sie do nich przyzwyczaic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emila ja tam nie wiem, ale jak mi ostatnio paluchy wkładał i szyjkę badał to też do najprzyjemniejszych badań do nie należało :/
Nie wiem czy większe wymiary dziecka mają wpływ na wcześniejszy poród. Wg mnie raczej nie, bo czasem tak jest że dziecko jest po prostu większe. To może być ewentualnym wskazaniem do CC jeśli waga dziecka przekracza 4kg... A u Ciebie jaka waga Bianki wyszła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
Pestka wiesz co, przewertowałam wszystkie poradniki i broszurki, jedna wydana nawet przez polskie towarzystwo ginekologiczne i w każdej piszą, że jeżeli ktoś miał prawidłową wagę przed ciążą to powinien przytyć w granicach ok. 12-16 kg - chyba Sandra też tak mniej więcej podawała
więc ja nie wiem skąd ta Twoja ginka ubzdurała sobie 8-9 kg - to wydaje mi się stanowczo za mało w przypadku donoszonej ciąży
jeżeli ktoś miał niedowagę przed ciążą to zaleca się przybrać 13-18 kg
a jeśli nadwagę to ok. 7 - 11 kg
ale Ty przecież nadwagi nie masz bo wyglądasz szczuplutko, więc niech się Ciebie nie czepia ta kobita


Nawet na konferencji w maju mowili nam, ze do 13 kg mozna spokojnie przytyc. U mnie w rodzinie kazda tyje srednio 18 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie znalazłam fragment żali jednej z ciężarówek z jakiegoś bloga wpisany pod zalecanymi w ciąży badaniami:
Wymiękam. Od wczoraj boli mnie brzuch, aż drętwieją mi nogi, cukier mi spada i rośnie, wściekam się i płaczę o byle co (mąż mnie porzuci jeszcze przed porodem czy dopiero po?). Do tego zrobiło się zimno, a ja... nie mogę założyć skarpetek. Tomek mi je zakłada, a ja płaczę, że jestem ubezwłasnowolniona.
Pojechaliśmy wczoraj na KTG do szpitala. I okazało się, że te moje powalające bóle to są co najwyżej jakieś przepowiadające, rysowały się na wykresie jak tętno leniwca. Gdyby były porodowe, skakałyby w górę i w dół. No, to ja dziękuję.
Ręką ani nogą ruszyć nie mogę, to jak boli ten cholerny prawdziwy poród?!

Która z Was czuje się podobnie do tego stanu? Hahaha ja jeszcze skarpetki zakładam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...