Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nadrobic Was Dziewczyny,to trzeba conajmniej 30 minut,( a nie czytałam Was 1 dzień)......

Dzisiaj miałam ostatnie zajęcia w SR.......Oglądaliśmy film,gdzie pokazane było wszystko,(poród).Panowie co niektórzy wyszli z sali bladzi......
Później zwiedzanie porodówki i oddziału poporodowego........Mam stresa.........Zazdroszczę niektórym z Was że nie boją się porodu.....Jakoś trzeba będzie przez to przejśc......Damy radę 🙂.

natalia23ona: trzymaj się.......Przykro mi z powodu babci.....


mixi: jak twardnieje brzuchol,mój ginekolog zalecił 2 nospy rozkurczowe i poleżec.

Emilia: na drugi raz zatykaj nos,przy piciu buraka 🙂,a próbowałaś jeśc surowego?.Smaczny,jak jabłuszko 🙂.Co do imienia to mi też podoba się bardziej Bianka........ale Ty decydujesz 🙂.

isa: mam nadzieję że kiepskie samopoczucie szybko minie.......

Tusiaa: dobre wiadomości.

Deira: wielkie gratulacje!.

Doti: śliczny brzuchol w avatarku 🙂

marylu: smacznego 🙂. Jeśli chodzi o chusty,to też się interesowałam tym tematem dośc głęboko.JEśli już się zdewcyduję to z pewnością na elastyczną na początek.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jestem późno bo miałam ostatnio napięty grafik i 3 dni Was nie czytałam, próbowałam nadrobić ale nie dam rady a jutro rano wyruszam na tydzień nad morze. 😁 Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze bo jak narazie to nie jest ciekawie. Trzymajcie się brzuchatki zdrowo i bez komplikacji. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Brzuszki 🙂.
Coś kiepsko spałam.........budziłam się kilka razy a to na siku,a to na leki,a to niewygodnie,a to pies mnie obudził,a to mężuś chrapał......W dodatku wstałam o 5 i nie mogę już zasnąc........też tak macie?. 🤨 🙂

Mam pytanko do Was........Chodzi mi o depilacje miejsc intymnych.Do tej pory używałąm jednorazówki i płynu do higieny intymnej ale pomyślałam sobie że może wygodniej byłoby golic się za pomocą specjalnego preparatu,który powoduje wypadanie włosków?.Czy ktoś stosuje ten sposób?.Chodzi mi o to żeby nie podrażnic sobie tego miejsca.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
Dzień Dobry Brzuszki 🙂.
Coś kiepsko spałam.........budziłam się kilka razy a to na siku,a to na leki,a to niewygodnie,a to pies mnie obudził,a to mężuś chrapał......W dodatku wstałam o 5 i nie mogę już zasnąc........też tak macie?. 🤨 🙂

Mam pytanko do Was........Chodzi mi o depilacje miejsc intymnych.Do tej pory używałąm jednorazówki i płynu do higieny intymnej ale pomyślałam sobie że może wygodniej byłoby golic się za pomocą specjalnego preparatu,który powoduje wypadanie włosków?.Czy ktoś stosuje ten sposób?.Chodzi mi o to żeby nie podrażnic sobie tego miejsca.....


Dzień dobry.
Ja mam tak codziennie ze spaniem... od jakiś 2 miesięcy co najmniej 😞 już sie powoli przyzwyczajam, ale ogólnie nienawidzę się tak przewracać kilka godzin z boku na bok i nie móc zasnąć :/ a co tu innego robić o 2 w nocy?

co do golenia to tak jak Ty - jednorazówka i żel do higieny intymnej, ale jak ktoś ma lepsze sposoby to chętnie poczytam 😉

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
Dzień Dobry Brzuszki 🙂.
Coś kiepsko spałam.........budziłam się kilka razy a to na siku,a to na leki,a to niewygodnie,a to pies mnie obudził,a to mężuś chrapał......W dodatku wstałam o 5 i nie mogę już zasnąc........też tak macie?. 🤨 🙂

Mam pytanko do Was........Chodzi mi o depilacje miejsc intymnych.Do tej pory używałąm jednorazówki i płynu do higieny intymnej ale pomyślałam sobie że może wygodniej byłoby golic się za pomocą specjalnego preparatu,który powoduje wypadanie włosków?.Czy ktoś stosuje ten sposób?.Chodzi mi o to żeby nie podrażnic sobie tego miejsca.....


Dzień dobry.
Ja mam tak codziennie ze spaniem... od jakiś 2 miesięcy co najmniej 😞 już sie powoli przyzwyczajam, ale ogólnie nienawidzę się tak przewracać kilka godzin z boku na bok i nie móc zasnąć :/ a co tu innego robić o 2 w nocy?

co do golenia to tak jak Ty - jednorazówka i żel do higieny intymnej, ale jak ktoś ma lepsze sposoby to chętnie poczytam 😉

miłego dnia 🙂



Oooo,to żeś mnie pocieszyła z tym spaniem...... 🤨.Jestem nieprzytomna.....w ciągu dnia nie sypiam......Może dzisiaj "padne" o normalnej godzinie i odeśpię te 2 nocki.

Jeśli chodzi o depilację to myślałam o kremie do depilacji.........Tylko nie wiem czy nie będzie powodował podrażnień........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

ja też stosuje golenie, kiedyś, dawno dawno próbowałam kremów depilacyjnych,niby do wrażliwej skóry stref intymnych ale i tak podrażniały skórę, była zaczerwieniona przez 2-3 dni, ale to tez zależy jaką kto ma wrażliwą skórę

a tak z ciekawości się Was dziewczyny zapytam czy depilujecie się na tzw. "zero", czy zostawiacie sobie jakiś paseczek itd.??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobey Kochane 🙂 ja narazie to noce mam przespane az dziw...bo mała przestała skakać po pecherzu od paru dni.....ale co najwazniejsze jest obrucona glowka na dol wiec szykuje sie na porod naturalny i mam nadzieje ze juz sie nie obruci....Kurcze pogoda do bani...nie wiem czy cos bedzie u nas na targu :-/ jutro ciezki dzien ....eh 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja stosuje krem do skóry wrażliwej. szybko skutecznie bo nie trzeba poprawiać 😁 mnie nie uczula, wręcz przeciwnie łagodzi. w niektórych dąłoczony jest olejek lagądzący. po moich próbach polecam kremy z bielendy (8zł max)w rossmannie. a jak ktoś ma problem z pachami po goleniu maszynką to też polecam
dziś tylko 3 razy siku w nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edith napisał(a):
ja stosuje krem do skóry wrażliwej. szybko skutecznie bo nie trzeba poprawiać 😁 mnie nie uczula, wręcz przeciwnie łagodzi. w niektórych dąłoczony jest olejek lagądzący. po moich próbach polecam kremy z bielendy (8zł max)w rossmannie. a jak ktoś ma problem z pachami po goleniu maszynką to też polecam
dziś tylko 3 razy siku w nocy 😉


Tylko?? 🤪
W takim razie się zaopatrzę i spróbuję ale może już nie przed wizytą lekarską 😁....co by uniknąc niespodzianek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
18 lipiec a tu ch... a nie lato 🙂 Jak dla mnie .. jak pomysle, ze niedlugo jesien i zima znowu, to mnie telepie 🙂))
Kurde, jak ja bede morsowac.. ;// Musze podpytac czy taka temp nie bedzie powodowac roblemu z piersiami.. tylko najgorsze, ze nikt nie odpowie konkretnie, bo nikt nie wie ;(

Ja sie gole na zero od zawsze i jakos nie wyobrazam sobie tego paseczka, ale co kto lubi 🙂 Kumpel sie smieje, ze jak na zero, to pozniej sie stresuje, ze ma nastolatke w lozku, a nie kobiete 🙂ale na szczecie to nie ja z nim sypiam 😁 😁
A co do kremow, to szczerze mowiac nigdy mi sie nie zdarzylo ich uzywac.. do jakichkolwiek czesci mojego ciala. moze najwyzsza pora sprobowac i porzucic jednorazowke 🙂)
Tylko sie troche boje, zeby wlasnie mnie nie uczulil zaden, no a dwa nie wiem ile z nich przeznaczonych jest dla ciezarnych, ale na pewno cos sie znajdzie 🙂)

Ale fajna piosenka w radiu: Noc sie kiedys skonczy.... 😉) Chojnacki 😉) i te wyjazdy na kolonie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 a ja ostatnio nocki przespane, nawet na siku nie wstaje 🙂
Co do golenia, to ja nie cierpie na zero - czuje sie wtedy jak w podstawowce 😁 paseczek zostawiam, moj tez nie lubi tam zupelnej golizny, ale tak jak pisze Sandra - jak kto lubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry!
ja dzisiaj prawie co godzine się budziłam z takim dziwnym uczuciem że coś mi cieknie po dupie przez tą Luteinę ;/ i na siusiu kilka razy... czasami już wstaje do wc taka wkurzona że szok 😁
jeśli chodzi o golenie... to ja tak jak Emi i Sandra wole na łyso 😁 nie lubię jakiś tam pasków, wzorków itp :P drażnią mnie... więc preferuje golizne i jadę na żelu do higieny intymnej plus golarka 😉 no ale jak kto woli...

właśnie zaaplikowałam kolejne dwie tabletki Luteiny i czekam aż mi przejdzie to dziwne uczucie... bo chce jechać do dentysty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was.
Ja co do nocy to przesypiam jak zabita , oczywiście wstaje na siusiu ,ale już mi to nie przeszkadza . 🙂
Jeżeli chodzi o depilacje miejsc intymnych to lubię na zero i tylko kremem do depilacji , po maszynce mam straszne krosty 😜
U mnie pogoda marna też tak jak Sandra wole upały i słońce oby sie już niedługo rozpogodziło.
Miłego dnia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez golarka i zel 😁 polozna poleca mi zel do hiiemny intymnej z ziaji intima bialy i czerwone napisy 😁
ja juz po soczku z burakow z dnia na dzienw chodzi co raz lepej chyba dzisiaj nie mialam uczucia zezwracam moze dlatego ze popijalam mlekiem czekoladowym 😁 ale w kazdym badz razie nie robie tego dla siebie tylko dla malutkiej 😞 😁 no i moze dla siebie tez zeby nie odwiedzac szpitala przed czasem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ja dziś noc miałam względnie spokojną. Na nogach od 8 rano, już po śniadaniu (skusiłam się na upieczoną wczoraj drożdżóweczkę z jagodami – palce lizać 😁 ).
Na 13 jadę do szpitala na konsultację przedporodową. Ciekawa jestem, czego się dowiem… Trochę mam stresa, ale jak trzeba to trzeba. A na 18 do endokrynologa. Także dziś mam dzień znowu pod znakiem lekarzy.

marylu345 napisał(a):
Ciekawa właśnie jestem waszych opinii na temat chust. Cały czas myślałam, żeby taką zakupić- ale co z przyzwyczajaniem dziecka do ciągłego bycia "na rękach"? Sama nie wiem czy się w nią zaopatrzyć i czy raczej używa się jej na wyjścia, czy w domu też?

Ja dostanę chustę od mojej siostry. Była z niej bardzo zadowolona i nie miała żadnych potem problemów by swoją Kamilkę oduczyć bycia "na rękach". A jest to przydatne, gdy potrzebujesz obu rąk, a jednocześnie chcesz mieć dziecko przy sobie. Podobno też, gdzieś tam w jakiejś literaturze wyczytałam, że dla dziecka to najbezpieczniejsza forma transportu i do tego najprzyjemniejsza, bo jest blisko ciała matki i opatulone jak w macicy. Nie mam zamiaru często tego używać, ale zobaczymy. Może nam obu się to spodoba 😁
Emilia1991r napisał(a):

to to wiem wlasnie 😁 ale nie wiem co z witaminami i omega3 aa kit rozloze sobie na 3 pory dnia 😁

Emilia, najlepiej to skonsultuj się ze swoim ginekologiem 🙂

Natalia, a Ty się kuruj. Mi na przeziębienie zawsze pomagała herbata ze startym imbirem i dużą ilością wyciśniętej cytryny plus duża łyżka miodu. Piłam ją 3 razy dziennie. I po dwóch/trzech dniach było po przeziębieniu 🙂 W ciąży przeszłam 3 przeziębienia i tylko w jednym przypadku zastosowałam farmakologię, bo temperatura zbliżała mi się już do 39, więc wzięłam pół paracetamolu.

mamusiak napisał(a):
Mam pytanko do Was........Chodzi mi o depilacje miejsc intymnych.Do tej pory używałąm jednorazówki i płynu do higieny intymnej ale pomyślałam sobie że może wygodniej byłoby golic się za pomocą specjalnego preparatu,który powoduje wypadanie włosków?.Czy ktoś stosuje ten sposób?.Chodzi mi o to żeby nie podrażnic sobie tego miejsca.....

Ja stosowałam takie preparaty, ale tylko do momentu, gdy dowiedziałam się, ze jestem w ciąży. Nie wiem, na ile substancje, które są w składzie takich kremów mogą być szkodliwe dla dziecka, więc dla świętego spokoju przerzuciłam się na maszynkę i płyn do higieny intymnej. Dziś rano właśnie się goliłam. To coraz bardziej przypomina akrobacje cyrkowe 😁 Nawet lusterko już nie ułatwia sprawy 😁

pati1984 napisał(a):
a tak z ciekawości się Was dziewczyny zapytam czy depilujecie się na tzw. "zero", czy zostawiacie sobie jakiś paseczek itd.??

Ja zawsze jakiś tam paseczek zostawiam, choćby dlatego, że odrobina włosów stanowi jednak jakąś dodatkową barierę dla drobnoustrojów wszelakiej maści. Poza tym też nie lubię czuć się jak nastolatka 😁 Ale do porodu pewnie będzie "zero" 🤪

Karolka, wysłałam Ci wiadomość na priv 🙂

Miłego dzionka Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...