Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Prasowanie skończone 🙂 na szczęście bo myślałam że ducha wyzionę. Jeszcze tylko mi zostanie pościel do wyprania i wyprasowania, ale to jak pokój skończymy.
Ja mam wałeczki a kosmetyki z Nivea baby i na początek płyn do kąpieli z Hipp bo ten z Nivea jest od 1 miesiąca. 🙂
Muszę się właśnie rozejrzeć za jakimś stanikiem do karmienia bo torba spakowana a stanika brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak,tak 🙂 dokładnie te wałeczki. tez slyszalam że są przydatne. a 30 zl to nie az tak duzo.
nie umiem zdecydować się na kosmetyki. oglądałam z hipp. chyba poczytam opinie na internecie. u nas w szpitalu polecaja oilatum i jonsona. ale jonson uczulił strasznie Julke po pierwszej kąpieli.. :/ i rodzice zostali przy oilatum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rany... ale czytania mialam!! widzę, że wszystkie w szał zakupow wpadły 😁 😁 😁
ja wczoraj zamawiałam m.in. u stanislawa167 i dziś już paczuszka od niego dotarła 🤪 czekam jeszcze na dwie, jedną z rzeczami dla malucha, a drugą z koszulami do szpitala 🙂 wlasnie...zamówiłam tylko dwie te koszule, nie sądzicie, że to może być mało?

Milenka powodzenia 😉 może będziesz pierwszą wrześniówką 😉

Isa ja będę kupować albo fridę albo takie cacko, co podłącza sie do odkurzacza (chyba Sandra czy Doti o tym kiedyś wspominała)

a co do lumków... to tak, jak piszecie... zależy na jaki się trafi... ja sama nie potrafię się w nich odnaleźć kompletnie i żałuję, bo czasem naprawdę można świetne rzeczy upolować, ale nie każdemu się to udaje (chociażby mojej teściowej 😉 )

Natalia Ty się jeszcze nad tymi stanikami zastanów... ja nie wyobrażam sobie, ze miałabym chodzić bez, głównie ze względu na późniejszy wygląd takich "bezstanikowych" cyców-zwisów!! 😜
ja kupuje na początek jakieś takie tanie, a potem coś lepsiejszego, może skuszę się na te firmy Alles, bo podobno są rewelacyjne i jak patrzyłam na stronie, to i wygląd mają świetny 😉

byłam dziś w smyku... takie ceny, że po 10-20zł nakupowałam ślicznych rzeczy, takich trochę większych na zimę i na przyszłe lato 😁 😁 😁 widziałam, że na stronie mają też wyprzedaż różnych akcesoriów i dla malucha i dla mamy, także jakby któraś była zainteresowana, to możecie sobie spojrzeć http://www.smyk.com/szukaj/swiat-niemowlaka?c=swiat-niemowlaka&productPoolId=44861&start=1&resultsPP=20&searchCategory=swiat-niemowlaka&sc=swiat-niemowlaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
mi położna środowiskowa też poprzynosiła różne gazety, ulotki, próbki 😁
tyle tego mam że szuflada mi się nie domyka 😁


wiem ze po porodzie dostane nastepna paczuszke z ulotkami, probkami i znizkami na rozne rzeczy!! 😁
a potem po miesiacu chyba jeszcze jedna, bo ogolnie jest ich 4 jak sie nie myle 😁


glodna jestem, obiad przydaloby sie zjesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas w szpitalu dostaje sie standardowo niebieskie pudełko tak jak wszędzie i jeszcze drugie bardzo podobne `skarb malucha czy cos takiego w rozowym pudełku i z dwie czy trzy reklamówki z próbkami i gazetami. Ja nie mam zadnych spotkań z położna. moje widzenie z położna ogranicza sie do tego ze wpisuje mi wyniki w karte ciąży, waży i mierzy ciśnienie. i tyle ją widzę, ^^ jak u Was wyglądaja takie spotkania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
posciel wypralam i wyprasowalam juz 😁 ale tylko jedna, druga na zmiane wypiore jak bedzie w potrzebie :P 😁

mowcie laski co tam jeszcze kupic, bo zapewne o czyms zapomnialam i ni mam :P

w ogole to ktoras z was kupywala lezaczek do kapieli ? ja kupilam taki ktory wstawia sie prosto do wanny i nie potrzeba juz do tego wanienki, mam nadzieje ze sie sprawdzi 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka20 napisał(a):
u nas w szpitalu dostaje sie standardowo niebieskie pudełko tak jak wszędzie i jeszcze drugie bardzo podobne `skarb malucha czy cos takiego w rozowym pudełku i z dwie czy trzy reklamówki z próbkami i gazetami. Ja nie mam zadnych spotkań z położna. moje widzenie z położna ogranicza sie do tego ze wpisuje mi wyniki w karte ciąży, waży i mierzy ciśnienie. i tyle ją widzę, ^^ jak u Was wyglądaja takie spotkania ?



tutaj w uk polozna prowadzi ciaze ;]
widywalam ja pierw co jakies 2 miesiace, teraz juz co 3 tygodnie
mierzy cisnienie, sprawdza siusiu 😁, slucha bicia serduszka, podobno mamy ustalac plan porodu z nia niedlugo, pyta jak moje samopoczucie i tyle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka do mnie położna środowiskowa przychodzi do domu i rozmawiamy, doradza mi itp... jak narazie wprowadziła mnie szczegółowo co do porodu, czego mam się spodziewać itp...
no i ma przychodzić do nas do domu po porodzie, pomoże w laktacji itd...
fajna sprawa mieć taką położną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
Pauleczka do mnie położna środowiskowa przychodzi do domu i rozmawiamy, doradza mi itp... jak narazie wprowadziła mnie szczegółowo co do porodu, czego mam się spodziewać itp...
no i ma przychodzić do nas do domu po porodzie, pomoże w laktacji itd...
fajna sprawa mieć taką położną 🙂



aa po porodzie tez bedzie przychodzila, ma sie zjawic odrazu jak wrocimy ze szpitala do domu, i bedzie nas odwiedzala i wszystko nadzorowala, takze sie ciesze,
mam nadzieje ze w ogole wypuszcza nas ze szpitala najszybciej jak sie da, podobno najszybciej mozna wyjsc juz po 5 h od porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki upal, a na necie ruch jak w mrowisku 😉)

My od rana na pobraniu krwi ;/ , a pozniej pojechalysmy nad jezioro i wlasnie wrocilysmy, wiec wykonczona jestem po lekku 🙂
Wstawilam pranko i sie w sumie mam juz zamiar lenic do godzin wieczorncyh hehe 🙂)

Bez stanika... o nie 🙂) Przeciez te cycki to tone waza,a z tego co widze to tez nie nalezysz do osob co maja male piersi..
U nas nawetlaktacyjna mowila, ze duzy blad robia dziewczyny co w szpitalu nie nosza stanika, bo to tylko 3 dni ;//
Juz w szpitalu jak karmilam to z drugoego mi sie tak lalo, ze wkladki mokre jak cholera 🙂

Ja pojemniczki kupilam, bo zamierzam gdzies wyjsc z malzonem po porodzie troszki 🙂) a cyckow nie zostaawie w domku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam tą gąbkę do wanienki, też słyszałam że to skupisko bakterii itp... no ale nie będę dmuchać na dziecko bo później będzie jakimś alergikiem na wszystko... trzeba go oswajać z otaczającymi nas rzeczami a nie wychowywać w sterylnych warunkach...

właśnie jak byłam w szpitalu babki rozmawiały że rodzice bardzo sterylnie wychowują swoje dzieci a później się dziwią że alergia, choroba itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja padam na twarz w taką pogodę.
posiedziałam u babci z mamą godzinę. oczywiście cały czas mówiła, że wyglądam jak `arbuzik` więc nie wiem czy się cieszyć czy płakać 😁
Później poszłyśmy na małe zakupy obiadowe.
A ok 18 idziemy zobaczyć do centrum handlowego, czy mają coś ciekawego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...