Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Przy tardyferonie najwazniejsze jest, zeby brac go godzine przed posilkiem na pusty zołądek 🙂 ja go musze brac 2x dziennie... a no porocz tego inne tablety jeszcze, wiec tez mam pokazna apteczke...


to czekanie na śniadanie jest najgorsze 😁
ja też niczego nie przyjmowałam przez całą ciążę... tylko do 3 miesiąca kwas foliowy, no ale teraz to się faszeruje ile wlezie po tych ostatnich wynikach i szpitalu, w aptece zostawiłam pokaźną sumę... a moja apteczka sie nie domyka 😁 no ale czego się nie robi dla dziecka! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa, możesz spokojnie brać Matruelle. Ja w pewnym okresie brałam rano 1xMatruelle, 1xOmega Med Pregna, 1xJodid100 (z uwagi na moją tarczycę), 1xEuthyrox100 (hormon tarczycy), 1xNospa, 1xDuphaston i 2 tabletki Luteiny dopochwowo, a potem jeszcze po południu i wieczorem kolejną nospę i znowu po dwie tabletki Luteiny. A przez krótki okres Isoptin i Fenoterol na powstrzymanie przedwczesnych skurczy. Tego było tyle, że ja to sobie na cały dzień wkładałam w kubeczki tabletki na kolejne pory dnia, bo czasem się już w tym wszystkim gubiłam 🤢 Teraz nie biorę już leków przeciwskurczowych, luteiny ani duphastonu, a nospę biorę tylko doraźnie. Reszta leków niestety została...

Sandra, mam do Ciebie pytanie jako do fachowca. Czy warto bym wydawała kasę na Tantum Rosa na okres poporodowy, jeśli będę miała cc? Bo to kosztuje 40 zł za 10 saszetek i trochę mi szkoda kasy, jeśli tego wogóle nie będę potrzebować po porodzie.

A tak wogóle to zalecane jest w ostatnim okresie ciąży i w okresie karmienia brać chociaż DHA, jeśli nie bierze się innych witamin. Ja do Matruelle dołożyłam po konsultacji z ginem właśnie OmegaMed Pregna, bo te tabletki przynajmniej nie śmierdzą rybą jak inne z kwasem DHA 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też biorę matruelle oczywiście tak sumiennie jak się smaruję balsamem na rozstępy ,czyli od czasu do czasu. 🙂
Teraz będę szła na badania to zobaczę czy sobie nie zaszkodziłam tym niezbyt częstym spożywaniem.
Dzisiaj siedzę cały dzień w domu i aż mnie nosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira nie nie ma potrzeby kupowac Tantum Rosa, pieniadze wyrzucone w bloto jakby nie patrzec.
Ja rodzilam bez naciecia i tez podmywalam sie normalnie, bez dodatkowych specyfikow.
No to rzeczywiscie Ci sie nazbieralo tych lekow Deira, ale czaem nie ma innej opcji...

Karolka nie ma sie co dziwic 🙂 Przy tych tabsach to hemoglobine powinnas miec 19, 5 😉) hehe 🙂

Ja pozostaje przy Bioferze i nic ponadto nie kupuje. DHA tez niet, choc moze na cza karmienia. Musze przylookac co i jak dokladnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Szok dziecko zasnelo w dwie minuty 🙂)
Nie, przepraszam dokladnie w 3:23, bo tyle trwa kolysanka, ktorej sluchala 🙂) hehe 🙂)

Tylko pozazdrościć 😁 Mam nadzieję, że moja Mała też tak będzie zasypiać 🙂 Ja już przeszłam gehennę z moją 3-letnią chrześniaczką, którą się opiekowałam przez kilka dni. U niej w standardzie były jakieś 2-3 godziny usypiania 😮 Zwariować można było 😜
I wielkie dzięki, Sandra za radę 🙂 Zawsze to 4 dyszki zaoszczędzone 🙂 TR już wykreślona z listy rzeczy do kupienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra Twoja mała musiała być nieźle wykończona że tak poległa 😉 ale to chyba dobrze bo masz już wieczór dla siebie 🙂

kurde, mam na coś ochotę ale nie wiem na co 😮 jakieś smaki za mną chodzą i nie mogę ich dokładnie sprecyzować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aisza, zeby wysoka temperatura pozabijac bakterie... Choc ja jak moja mala skonczyla chyba miesiac prasowalam tylko to co rzeczywiscie tego wymagalo....

4h dzisiaj spaceru miala, to pewnie padnieta...

My tez mamy, moze mielismy. sajgon ogolnie, jesli chodzi o jej spanie... Ale od czasu jak ejstem w ciazy, nie ma spania o ktorej chce i gdzie chce. W sensie czy w salonie, czy u nas czy u sibie. Jest tylko swoje lozko i koniec. Czytam bajki i usypia ladnie... Choc nie ukrywam, ze juz mi coraz mniej wygodnie bo na podlodze siedze...
No i nie mam wytrwalosci zeby wywalic ja jak przychodzi w nocy do nas 😉) hehe 🙂 Lenistwo.
Ale Nadiamoj charakter i spac nie bardzo lubi od zawsze... Miala miesiac czasu i potrafula spac 1,5 h w dzien tylko ;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie, w koncu wlaczyli internet po 2 dniach szlag by ich trafil z tym internetem glupi deszcz i juz nie ma 🤢... Wczoraj bylismy w Londynie i porobilam zakupki kupilam juz wszystko do szpitala, dzis zamowilam na ebay staniki do karmienia i mam wszystko.. no nie moglam sie wczoraj oprzec i maz kupil sliczny komplet bluzeczka polo i spodenki, opaske z koronki z kokarda, rajstopki z disneya znalazlam na wyprzedazy i skarpeteczki w truskawki wisienki itp 🙂 dokupilam body z dlugim rekawem biale, dzis wypralam 2 pralki ciuszkow jutro zabiore sie za prasowanie i ukladanie , jest co robic 🙂

moja znajoma ostatnio urodzila, miala cesarke napisalam dzis bo pomyslalam ze jest juz w domu z synkiem a tu wiadomosc od niej ze " jest w szpitalu ma zapalenie płuc powiększoną wątrobe i infekcje nerek Poki co jest pod lampa i nie mozna go dotykac " pozatym ona siedzi w domu bo nie ma zadnych wolnych miejsc i czeka do jutra bo moze sie co zwolni zeby mogla byc kolo niego,
biedulek maly 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...