Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):


Pauleczka: jak się robi pijanego arbuza?.Słyszałam o tym ale nigdy nie próbowałam.Rozumiem że efekt jest natychmiastowy? 😜


Trzeba wcześniej wstrzyknąć przy pomocy strzykawki i igły wódkę do arbuza 😁
później do lodowki żeby się porządnie schłodził i mniaaaam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja do szpitala nie biorę żadnych kosmetyków poza kremem do pupki bo tak jest na liście rzeczy ze szpitala 🙂
Pozbierałam pranie, odkurzyłam i teraz nic tylko odpoczywanie 🙂 Muszę Małego na dwór wyciągnąć jakoś a on mi tak protestuje jakby tam krzywdę robili.........

Mamusiak Wy pewnie macie wszystkie okna w domu do umycia a ja mam tylko jedno w pokoju naszym, więc nawet się zmęczyć nie da 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka20 napisał(a):
mamusiak napisał(a):


Pauleczka: jak się robi pijanego arbuza?.Słyszałam o tym ale nigdy nie próbowałam.Rozumiem że efekt jest natychmiastowy? 😜


Trzeba wcześniej wstrzyknąć przy pomocy strzykawki i igły wódkę do arbuza 😁
później do lodowki żeby się porządnie schłodził i mniaaaam 😁


Jakieś proporcje,czy wedle uznania?,(ile wejdzie 😁:lol 🙂 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam: powodzenia na wizycie i obyś do nas wróciła szybciutko 🙂

Doti
: okien faktycznie mam sporo,ale mam zamiar rozłożyc sobie to mycie na 2 dni 🙂.Ciekawi mnie to mocno.....czy po takim sprzątaniu coś ruszy czy nie,bo niektóre z WAs szaleją w porządkach i nic.......a niektóre nie robią nic i jadą na porodówkę 🙂.Dzieci mimo że jeszcze się nie porodziły-to rządzą 🙂

marylu: ojej,może przyłóż jakąś zimną żelkę-będzie mnie bolało i siniak będzie mniejszy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i nici ze spacerku na dworze, bo tatuś używa szlifierki i spawarki i dziecko się boi tak że nawet w domu uszy zasłania 🤔

Mamusiak ja nie szalałam z niczym jak skurcze miałam a dziś porobiłam dość dużo i cisza 😉
Mała tylko jakaś za spokojna się zrobiła ostatnie dni... Domyślam się że już jej ciasno ale kilka dni temu zdecydowanie bardziej szalała po brzuchu zwłaszcza wieczorami.
Marylu uważaj dziewczyno bo pojedziesz do porodu cała wyobijana. Moim zdaniem Małemu nic a nic nie będzie, ale po co Ty masz cierpieć... Pocieszę Cię, że po mnie co chwila synuś łazi i skacze i nie raz wbije łokcia w brzuch bo nagle zechce się przytulić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Ula jeszcze szaleje, spac nie daje, czyli chyba jej jeszcze dobrze w brzuszku 🙂

A mnie cos naszlo i postanowilam upiec ciacho 🙂 poszlam do sklepu po ta kule do ucierania ciasta i po skladniki i juz sie piecze babka z makiem - mialam straszna ochote na mak 😁 ciekawe czy wyjdzie, bo robie pierwszy raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już po wizycie 🙂 Mam już też wyniki badania krwi i moczu.
No więc po przejrzeniu wyników laboratoryjnych i wizycie u gina wykluczyłam sama u siebie zespół HELLP 😜 Wyniki wręcz idealne! 😁
Nie mam małopłytkowości (płytki krwi 329 G/l przy normie 150-400), erytrocyty w normie – 4.16 T/l (norma 3.8-5.8), nie mam nadciśnienia – 122/78.
Unormowała mi się też hemoglobina – 12.3 g/dl (norma 11.5-16.5) oraz hematokryt – 36.6% (norma 36-47). To chyba dzięki pietruszce i czerwonemu mięsu, które częściej ostatnio jadam 🙂
Jedynie leukocyty podwyższone, ale to normalne w ciąży. I tak lekko spadły w porównaniu do badań sprzed miesiąca (z 15.29 na 14.33).

Gin niestety nie był w stanie określić masy Małej, bo dostał nowe usg i zupełnie był zagubiony w obsłudze tego aparatu 😮 Wkurzał się, że dali mu aparat a nie dali do tego instrukcji obsługi 😜 Ale zmierzył główkę i kość udową – wiek wyszedł na 35 tydzień 🙂 Mała jest więc do przodu o tydzień 🙂
Zmartwił mnie jednak tym, że kiedy mu opowiedziałam o dolegliwościach wątrobowych, pokręcił głową i stwierdził, że to może być albo jakiś ucisk na nerw albo początki cholestazy… Dostałam skierowanie na badanie bilirubiny i ALAT/ASPAT z krwi. Chociaż bilirubiny w moczu nie mam. Jutro jadę zrobić sobie badanie. Mam nadzieję, że to jednak tylko ucisk na nerw. Pocieszył mnie tym, że w sumie żadnych innych objawów, w tym swędzenia rąk i stóp nie mam, więc może jednak to nie jakaś cholestaza.
A, i tylko kilogram do przodu od wizyty miesiąc temu, więc jestem zadowolona 🙂
Kolejna wizyta za dwa tygodnie i wtedy będzie robił wymaz na paciorkowce. No chyba że badania wątrobowe wyjdą źle, to jeszcze jutro mam podjechać do niego z wynikami.
Idę teraz coś zjeść, bo zjadłam tylko śniadanie i teraz mnie trochę skręca z głodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dalej spałam... już kolejny dzień z rzędu, kiedyś to było nie do pomyślenia... aż ciężko było mi się obudzić 😮 dalej będę się męczyć w nocy z zaśnięciem...

co do pijanego arbuza... to nieźle daje w palnik 😁 raz byłam na imprezie gdzie właśnie go zrobili... i nie pamiętam powrotu do domu 😁 😁

Deira dobrze że po wizycie ok... 🙂 wyniki wręcz idealne... oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do antykoncpecji to Cerazette mozna brac smialo przy karmieniu, jako chyba jedyne w tej chwili...
Ja rozwazam wkladke wewnatrzmaciczna, albo wlasnie tabsy...
Nie wiem sama...Bede myslec 😉)

Ja tez po wizycie, i w sumie glupek od 4d tylko mnie zdenerwowal niepotrzebnie ;//
Mala ulozona glowka w dol,ale to mu wybaczam, bo mogla sie przekrecic...
W chwili obecnej wazy okolo 2070g, i rzeczywiscie jest mniejsza o okolo 1,5 tygodnia, ale jak na to, ze nie biore zadncyh wspomagaczy w sensie witamin ani nic to ladnie sobie wazy.
Gin powiedzial, ze absolutnie go to nie niepokoi i nawet jak przybierze 500-600g do porodu to bedzie dobrze.
Sprawdzil mi wzystkie przeplywy, lozysko wydolne, wiec na pewno nie od tego malutka jest mniejsza. Taka jej uroda. 😉)

Szyjka ma a 3,2 cm 🤢 Sie smialam ze to pazdziernika nie urodze 😉)

No i zwiekszyc sobie dawke zelaza, ale chyba po prostu bede codziennie robic ten sok z buraka 🙂)
Ja tak pije codziennie, po pol szklanki. Dodaj do niego albo marchew albo jablo i naprawde jest bardzo dobry. Sczegolnie z lodowki.

Nastepna wizyta za dwa tygodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja taka niedodziałana dzisiaj, że po obiedzie mnie ścięło i poszłam spać na godzinę. Teraz się obudziłam i wypiłam już kawę 🙂 Trochę lepiej 🙂
Cieszę się, że wizyty pozytywne 🙂 No niby to 4D takie nowoczesne, a koleś źle posprawdzał? Nerwów na to wszystko szkoda 😠 Lepsze zwykłe USG i lekarz z dobrą wolą niż nowoczesne zabawki i lekarz, który tylko na kasę patrzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa, fajna ta ściągawka dla karmiącej mamy 🙂 Już ją sobie do worda skopiowałam. Dzięki 🙂
Natalia, mam nadzieję że to tylko skurcze przepowiadające. Lepiej by było, żebyś choć z tydzień jeszcze wytrzymała.
Marylu, ja dodatkowego materacyka nie kupowałam. Też mam piankowy, cienki, ale mam do tego taki gruby kocyk, który będę jeszcze kładła na niego. No i Ty kobieto uważaj na siebie, bo cały brzuch będziesz miała w siniakach. A i Krzysiowi też się pewnie to średnio podoba, że mama co chwila na klamki się nadziewa albo szafki na sobie zamyka 😉 Ja nie zapomnę, jak kiedyś po raz pierwszy użyłam do ćwiczeń hulahop z tymi krążkami masującymi Następnego dnia miałam cały brzuch w siniakach, masakra. I tego samego dnia poszłam na EKG, bo musiałam sobie zrobić. Lekarz był w szoku jak mnie zobaczył i aż zapytał się, kto mnie tak skopał 😜 Wyglądałam jak kobieta molestowana, hehe 😉
Mamusiak, ja do szpitala dla małej zapakowałam tylko mydełko bambino, krem do pupy i mokre chusteczki. Myślę, że to wystarczy na początek.
Sandra, cieszę się, że i u Ciebie wszystko ok po wizycie 🙂 Muszę z ginem pogadać o tym Cerazette. Ja się zastanawiam, czemu ja do tej pory nie miałam chyba żadnych przepływów badanych... Czy jeśli płód jest prawidłowej masy i wielkości, to nie robi się tych badań?

Aha, i zapomniałam dodać, że moja Mała też jest ułożona główką w dół 😁 Co prawda przy cc to i tak nie ma znaczenia, ale cieszy fakt, że Natka zdyscyplinowana jest i trzyma się zasad prawidłowego porodu, hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ja się przespałam wstałam i co znów ten ból 18.20 niby dalej nie ma ale mam napiety brzuch...Poczekam do wieczora i zobaczymy czy sie rozkreci...Sandra a Ty co myślisz na ten temat? Czy to już?
Aaa i mała o wiele mniej się rusza niż zawsze

jednak nastepny krotki 22minuty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wrocilam od lekarza jak wpakowal mi paluchy to az goraco mi sie zrobilo 😠 i jestem zla wizyty kolejnej mi nie zapisal fiut 😠 usg nie robil 😠 jedyne co powiedzial ze moge juz sobie rodzic rozwarcie nadal 1,5 cm bez zmian 🙂
no i jedyny plus ze tym razem w ciagu miesiaca przytylam nie 5 kg a 3 wiec 18 kg na plusie 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się że po dzisiejszych wizytach wszystko z maluchami ok.
Ja jestem nadal zakatarzona,piję herbatę z miodem i wzięłam rutinoscorbin.
Podobno ten weekend ma być znów gorący...ale czy po prostu gorący tak,że da się znieść,czy będzie duchota nieziemska, tego nie wiadomo 🙂
Wózek przyszedł ale jak to zwykle,musiałam się wkur.....bo kupiłam u nich też karuzelę do łóżeczka i zapomnieli o niej. Już widziałam przy kurierze,że kwota niższa właśnie o wartość karuzeli...zasrańce
Dzisiaj mama i siora powiedziały mi że mi się ale brzuch obniżył i dają mi dwa tygodnie....ciekawe, ja mam przeczucie że ponoszę jednak dłużej...Ale w sumie od początku ciąży miałam przeczucie że będzie na 100% chłopiec i co....nie sprawdziło się 🙂
Czuję,że przechodzę termin, dlatego bo nie mam zbytnio żadnych objawów na to by coś zaczęło się dziać, ale przecież wcale te objawy nie muszą być. Jak czytam tutaj o waszych skurczach itd, ja nic takiego nie mam ale widocznie jak mnie chwyci, to będą już te porodowe. I dobrze,bo przynajmniej teraz nie męczę się z tymi skurczami i boleściami brzucha. Wam współczuję.
Co do wózka, to koła śmierdzą okropnie. Jedna guma !!! Nie wiem kiedy to wywietrzeje 🙂

Mixi, też mam wizytę za tydzień w poniedziałek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pestka Ty sie tak nie ciesz ze jeszcze pare tygodni u mnie wczoraj tez wszystko było si a dzis...widzisz...czekam cały czas nie wiem co robi cholera jasna....czy jechac do tego szpitala czy nie...Tylko że mam 40km bo na Polną muszę,bo tu juz mi powiedzieli ze nie bo nie maja do ratunku dzieci i tak jak jest w zaleceniach jechać na Polną...narazie znow cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natala myślę, że jak będziesz miała skurcze co 10 minut to możesz się wybierać do szpitala. Wcześniej nie ma sensu raczej...

Pestka ja tak wszystko do poprzedniego porodu porównuję i wtedy nic nie miałam wcześniej, żadnych skurczy dopiero te przed samym porodem. Z kolei moja mama pojechała na wizytę do gina jak była blisko terminu z moją siostrą starszą i ją lekarka ochrzaniła że przecież ona już rodzi 😁 Mamuśka wróciła tramwajką do domu, umyła się jeszcze, spakowała i pojechała do szpitala taksówką 🙂 A nie czuła nic żeby jakieś skurcze były albo cokolwiek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...