Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Dzis po raz pierwszy wzialm tabletke na anemie, przepisana przez ginke w piatek - tardyferon fol - i jakos dziwnie mi po niej 😮 jakbym miala jakaś kulke w brzuchu i w ustach posmak zelaza 🤨

A to nabawilas sie anemii?A to normalne ze mozna miec anemie?Ja wyniki mam dobre to chyba mi nie grozi ale kto wie jak moj licznik dobije tez do tego tygodnia to roznie to byc moze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula w kazdej chwili mozesz sie nabawic anemii, dlatego trzeba kontrolowac swoja morfologie. Ja mam od poczatku ciazy i na razie nic mi nie pomagalo, no wiec teraz mam tabletki na recepte.
Anemia wystepuje bardzo czesto w ciazy, ale jej poglebianie moze zaszkodzic dziecku, wiec nie mozna jej lekcewazyc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Anula w kazdej chwili mozesz sie nabawic anemii, dlatego trzeba kontrolowac swoja morfologie. Ja mam od poczatku ciazy i na razie nic mi nie pomagalo, no wiec teraz mam tabletki na recepte.
Anemia wystepuje bardzo czesto w ciazy, ale jej poglebianie moze zaszkodzic dziecku, wiec nie mozna jej lekcewazyc 😞

Ale czulas sie zle czy dopiero w wynikach wyszla prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
no a mnie dalej jakieś mdłości i zmęczenie dopadło, w dodatku głowa mi pęka! 😞
powoli tracę cierpliwość, czy wam też powracają takie mdłości jak na początku ciąży ?

Ja miałam straszne mdłości i wymioty w ciąży, ale jakieś 3tyg temu mi się skończyły na szczęście. Teraz mnie tylko mdli lekko na znak, że trzeba coś zjeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
no a mnie dalej jakieś mdłości i zmęczenie dopadło, w dodatku głowa mi pęka! 😞
powoli tracę cierpliwość, czy wam też powracają takie mdłości jak na początku ciąży ?

Isa ja mam ciagle odruchy wymiotne, zwlaszcza jak sie przejem, albo jak zmarzne 😮
Wymioty zdarzaja sie bardzo rzadko, no ale sa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja też myślałam że mi minęły... ale jednak powróciły, czuje się jakbym była w 6 tyg. 😮
już 2 dzień mnie męczy, wstałam zjadłam śniadanko i niestety spędziłam godzinę nad kibelkiem, i teraz nie mogę nic zjeść bo mnie mdli i w głowie szumi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zjadlam wlasnie buleczke,obiadu nie robie,bo mi nie warto robic do samej siebie i tak jest zawsze jak jestem sama w domku,ale za to jutro Bartek ma wolne wiec mamy od wuja pulpety wiec bedzie na obiadek 🙂 dobrze ze od mojej mamy nie bralismy duzo jedzenia 😁 bo bysmy jedli to przez miesiac,a tak tylko slodkie,ktore juz wszamalam dzisiaj hehe i miesko upieczone w piekarniczku 😁 oj Bartek sie wkurzy ze mu nic nie zostawilam 🤢 co do mojej siory ma 22 lata i rzeczywiscie chyba jest zazdrosna o to ze jestem w ciazy...Wczoraj jednak wziela torbe i ciuchy i poszla do swojego,bo mama zrobila wojne...glupia pizda!!!!! no nic bede teraz ogladac LISTY DO M bo mamy kopie z dvd 🙂 🙂 🙂 to do pozniej... 🙂

głodomory smacznego 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wskazań nie miałam, że MUSZĘ iść ale chciałam, moja gin powiedziała że woli żeby jej pacjentki robiły takie badania. Poza tym podpowiedziała mi dwie placówki, ale z racji że robili badania prywatnie (250 i 300 zł) powiedziałam Jej, że chciałabym dostać skierowanie by pójść na fundusz i mi dała bez zadnego problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka juz kiedys pisalam na temat tzw. "badan prenatalnych" to sa badania, ktory kazdy ginekolog musi zrobic pacjentce, a nie polecac kolege i zarniac za to kase 🙂)
W 11-13 tyg jest to spr obecnosci kosci nosowej i pomiar NT.
a w 20, to lekarz sprawdza mozg, serce, zoladek, wszystkie struktutry po kolei, wykluczajac wady genetyczne. Jesli lekarz ma USG na pewno ci je zrobi...

Ja mam do dupy humor, jakies zle przeczucia mam przed ta wizyte...

A my wszystko ladnie zjedli na swieta, wiec dzis na obiad jakis hamburger, maz kebab,a dziecko frytki 🙂 Typowo zdroy obiadek 🙂)
Ale raz nie zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...