Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja tam na razie nie kupuję bo boję się że zapeszę, że coś się stanie nie daj Bóg i co wtedy z tym wszystkim.Taka już jestem że wolę zapobiegać.Na to wszystko przyjdzie czas a kase juz teraz można z każdej wypłaty odkładać własnie na rzeczy dla dziecka, a kupić to później. Każdy robi jak uważa, wiadomo że na chrzciny też maleństwo dostanie jakieś ciuszki a jak kupię tyle rzeczy ja, to ono z nich tak szybko wyrośnie że nawet nie zauważę a już będą za małe.Wszystko z umiarem,bez szaleństw 🙂Takie moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emaleth napisał(a):
Dzonatalie często też na Amazonie albo właśnie Ebay można kupić ekonomic pack taniej niż w sklepie.
Właśnie w środę się do asdy wybieram może coś kupię bo mi ulotkę z promocjami przysłali 🙂




tez dostalam ta ulotke , i zamowilam online ten zestaw health kit z tommie tippee, lezaczek do kapieli, kocyk, i mate do przewijania wszystko na promocji jest, jeszcze mysle nad tym zestawem z johnson baby w tym pudelku, z 20 na 15 funtow, co o tym myslisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka masz rację.Jednak ja nie wierzę w przesądy, no niestety gdyby coś się stało musiałabym odsprzedać lub oddać, lub trzymać już dla córki. Ja pisałam już wcześniej, że 15 lat temu jak urodziłam nic nie kupiłam, zrobiła to za mnie moja mama bo ja byłam bez kasy i obiecałam sobie, że teraz nie odmówię sobie tej przyjemności kupowania 😁 A nie odkładam, bo już dawno odłożyłam kasę na dzidzię podczas wielu lat starań. Dodatkowo w wakacje będziemy wykańczać dom więc nie ogarnę wszystkiego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozumiem, nie chodziło mi o przesąd,tylko o to że pierwszą ciąże poroniłam i wiem że wszystko jest możliwe, wolę więc zostawić to na później.
Po za tym nie miałabym nawet gdzie tego wszystkiego kłaść bo przed nami remont, zakupy mebli w tym komandora bo my sie już sami nie mieścimy w tej śmiesznej szafce a gdzie tu włożyć ubranka maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z pieluchami trzeba uważać, bo różne dzieci różnie reagują na chemię w nich zawartą. Jednemu wszystko jedno co będzie na pupie a innego wszystko będzie odparzało. Na początek faktycznie dobre są pampersy newborn, później można zacząć próbować tańszych. My testowaliśmy tesco, gaga, huggisy, bella happy, dada, jakieś z rossmana, z lidla (dwa ostatnie dostaliśmy w prezencie)... A z pampersów: sleep&play, pampers baby active, premium care... Na początku kiedy zmiany pieluszek były częste mogliśmy używać właściwie każdego rodzaju poza tesco bo bardzo śmierdziały chemią. Później okazało się, że gaga, huggisy i pampersy sleep&play są za mało chłonne na noc i dłuższe wyjścia, dada w rozmiarze powyżej 3 przestały się opłacać cenowo, pampersy są dobre, ale opłacają się kiedy cena za szt. to ok. 60-70gr. Teraz jak się uda trafić na promocję to używamy pampersów, a jak nie to huggisów. Moja mama kupiła jakiś czas temu pampersy takie jak majteczki, bez zapięcia i są one problematyczne jeśli dziecko robi kupkę do pieluchy - przy rozrywaniu boków może być problem z uciekającą kupą 😁
Kolejnym problemem jest wybór chusteczek do pupy - póki co najlepsze i najtańsze jakich używamy są kupowane w Auchan za jakieś 2zł paczka - są odpowiednio wilgotne (tanie chusteczki bywają zbyt suche) i mają przyjemy zapach. Polecam kupienie pudełka do dozowania chusteczek (dołączane do chusteczek pampers albo huggis) bo czasem trzeba wyjąć chusteczkę jedną ręką a z opakowania foliowego to praktycznie nie możliwe.
Coś jeszcze miałam Wam napisać...... jak sobie przypomnę to dopiszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestko rozumiem cię kochana i to bardzo dobrze, ja mam za sobą jedno poronienie i jedną ciążę pozamaciczną, operacje, usunięcie jajowodu i sama nie pamiętam co jeszcze 😮
A co do pampersów to moja córka miała pieluszkowe zapalenie pupy i tylko w tetrze ją trzymałam, zresztą wtedy o pampersach nawet nie marzyłam, miałam kilka na miesiąc na specjalne okazje, np. do lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wizytę w środę na 13.40 więc będę pierwsza 😜
Jak mój M da mi swój telefon to napisze Wam co tam siedzi w brzuchu 🙂 bo jeszcze będziemy jechać na miasto , a chyba umrę jak się od razu z Wami nie podzielę wiadomością 😁
Tak się do Was przywiązałam ,że najpierw Was poinformuję ,a potem rodzinkę ☺️
Wy piszecie o zakupach itp. ja to nawet nie mam żadnej listy 😮 chyba pójdę na żywioł .
Byłam ostwtnio w pepco ale nie było małych rozmiarów tylko 68 pewnie wykupili .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Ja mam wizytę w środę na 13.40 więc będę pierwsza 😜
Jak mój M da mi swój telefon to napisze Wam co tam siedzi w brzuchu 🙂 bo jeszcze będziemy jechać na miasto , a chyba umrę jak się od razu z Wami nie podzielę wiadomością 😁
Tak się do Was przywiązałam ,że najpierw Was poinformuję ,a potem rodzinkę ☺️

Cieszy nas to baaaaardzo i będziemy czekały z niecierpliwością na informację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie słoneczko w końcu się pokazało 😉
uciekam dziewuszki na kontrolę do mojego gin, w sumie nie wiem po co, bo już mnie tak nie ciągnie w brzuchu, no ale jak mi kazał przyjść to idę... żeby później nie było 🙂
poproszę go żeby mi coś przepisał w razie jak się powtórzy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Ja tam na razie nie kupuję bo boję się że zapeszę, że coś się stanie nie daj Bóg i co wtedy z tym wszystkim.Taka już jestem że wolę zapobiegać.Na to wszystko przyjdzie czas a kase juz teraz można z każdej wypłaty odkładać własnie na rzeczy dla dziecka, a kupić to później. Każdy robi jak uważa, wiadomo że na chrzciny też maleństwo dostanie jakieś ciuszki a jak kupię tyle rzeczy ja, to ono z nich tak szybko wyrośnie że nawet nie zauważę a już będą za małe.Wszystko z umiarem,bez szaleństw 🙂Takie moje zdanie


mój Bartek tez nie chce jeszcze nic kupywac i jest zly na moja mame jak cos kupi malej,ale ostatnio sam mowil,ze mozemy jedne body wziasc 🙂 ale czekamy tak do czerwca lipca na spokojnie,bysmy dali rade 🙂

a co do pampersow to ja od narodzenia małej bede uzywac PAMPRES NEW BORN a potem dada z biedronki,a sa dobre bo ciotka i kuzynka uzywa do malych i nie narzekaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Ja mam wizytę w środę na 13.40 więc będę pierwsza 😜
Jak mój M da mi swój telefon to napisze Wam co tam siedzi w brzuchu 🙂 bo jeszcze będziemy jechać na miasto , a chyba umrę jak się od razu z Wami nie podzielę wiadomością 😁
Tak się do Was przywiązałam ,że najpierw Was poinformuję ,a potem rodzinkę ☺️
Wy piszecie o zakupach itp. ja to nawet nie mam żadnej listy 😮 chyba pójdę na żywioł .
Byłam ostwtnio w pepco ale nie było małych rozmiarów tylko 68 pewnie wykupili .


też nie mam żadnej listy 😁 😁 a ja mam wizyte w czwartek na 9 rano 🙂 🙂 i nie wyjde stamtad jak lekarz mi nie potwierdzi płci małej 🙂 🙂 hihi ja tez do Was bardzo sie przywiązalam 🙂 🙂 ale pierwsze co informuje najpierw Bartka a potem Was 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
Natalia ja to mam o tyle dobrze ,że mój M i córcia będą ze mną . Oczywiście nie w gabinecie ,ale w pobliżu wolą żebym ja im przekazywała wiadomości i zdjęcia niż mieli by mnie oglądać rozkraczoną na fotelu 🤔

Ale za każdym razem bada cie lekarka na fotelu gdzie się "rozkracza"? hi, bo mi usg na leżąco tylko z odsłonietym brzuszkiem robi.Następnym razem powiem mężowi by szedł ze mną bo mówił, że by chciał 🙂najpierw wszystkie pomiary itp sama z ginką a potem go zawołamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
mixidixi napisał(a):
Natalia ja to mam o tyle dobrze ,że mój M i córcia będą ze mną . Oczywiście nie w gabinecie ,ale w pobliżu wolą żebym ja im przekazywała wiadomości i zdjęcia niż mieli by mnie oglądać rozkraczoną na fotelu 🤔

Ale za każdym razem bada cie lekarka na fotelu gdzie się "rozkracza"? hi, bo mi usg na leżąco tylko z odsłonietym brzuszkiem robi.Następnym razem powiem mężowi by szedł ze mną bo mówił, że by chciał 🙂najpierw wszystkie pomiary itp sama z ginką a potem go zawołamy 🙂


My z Bartkiem mamy tak zawsze 🙂 najpierw moj lekarz mi robi wszystko na fotelu pomiary itd,a potem wolamy Bartka i usg przez brzuszek 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
http://moda.allegro.pl/sexy-mini-tunika-z-koronka-dla-przyszlej-mamy-xl-i2270804352.html

Wypada taką sukienke ciężarnej ubrać na wesele ? 🤢


WOW śliczna 🙂 ale ja mam takie imprezy,na ktore troche musze powazniej wygladac 🙂 🙂 bo komunia i Nasz ślub....dobrze że narazie cywilny..A już tak myslalam zeby na komunie sobie kupic sukienke i miec potem na ślub,a jak nic mi sie nie bedzie podobac to pojde w leginsach i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety moja gin ma taki fotel ,że bada mnie rękami ,a potem wysuwa z dołu się podkładka na nogi i się leży i robi usg tak głupio , że nie ma leżanki .
Tą sukienkę też pomyślałam ,że z leginsami można założyć żeby nie było chamówy . Potem powiedzą ciężarna i do tego na pół goła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...