Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emilko a możesz szerzej coś napisać o tym porodzie i pierwszych ruchach? Bo jak to liczyć? Bo jak poczułam pierwsze ruchy we czwartek 22 marca to znaczy że 22 sierpnia urodzę czy że urodzę w najbliższy wyznaczonemu terminowi czwartek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emilko a możesz szerzej coś napisać o tym porodzie i pierwszych ruchach? Bo jak to liczyć? Bo jak poczułam pierwsze ruchy we czwartek 22 marca to znaczy że 22 sierpnia urodzę czy że urodzę w najbliższy wyznaczonemu terminowi czwartek ?

chyba tak by wychodzilo 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i poczytałam i jestem mądrzejsza: teoria mówi, że 4,5-5 miesięcy (lub jak kto woli 20 tygodni) od pierwszych ruchów powinno się urodzić. Trochę prawdy w tym jest, zwłaszcza że pierwsze ruchy przewiduje się na ok 20 tydzień ciąży... A to by oznaczało, że ja urodzę na początku sierpnia 🤪 nieeeeee aż tak dobrze to nie ma :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emilko a możesz szerzej coś napisać o tym porodzie i pierwszych ruchach? Bo jak to liczyć? Bo jak poczułam pierwsze ruchy we czwartek 22 marca to znaczy że 22 sierpnia urodzę czy że urodzę w najbliższy wyznaczonemu terminowi czwartek ?

to skoro pierwsze ruchy poczulas 22 marca to mozesz byc przygotowana w razie W ze urodzisz gdzie kolo 22 moze chwile po
ja tak sie nastawiam tzn takie mam wrazenie po pierwsze ruchy poczulam 26 marca wiec by wyszlo ze urodze 26 sierpnia co nawet z moich obliczen wynika ze 26 sierpnia stuknie 40 tydzien slyszalam wlasnie ze warto byc przygotowanym na date porodu wg pierwszych ruchow
i czesto to sie niby sprawdza poza tym tak jak napisalam znam laski co sie sprawdzilo
poza tym jak by nie patrzec to w marcu mialysmy 4 miesiac dodajac 5 miesiecy ( bo ciaza trwa 9) to tak wychodzi sierpien 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to tym bardziej chcę być wcześniej przygotowana 😜 Nie pamiętam jak to było z synkiem... lecę sprawdzić kartę ciąży hihih

W karcie z poprzedniej ciąży 16.10.2009 mam wpisane, że czuję ruchy od tygodnia, czyli mniej więcej ok. 8.10 poczułam pierwsze ruchy a urodziłam 8.03 ... czyli teoria by się zgadzała.....
ale co w przypadku dziewczyn które nieregularnie miesiączkują albo mają nietypową długość okresu? wtedy ciężko wyznaczyć termin z OM więc i do czego porównać? wtedy wiek dziecka można określić chyba tylko dzięki usg....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
No to tym bardziej chcę być wcześniej przygotowana 😜 Nie pamiętam jak to było z synkiem... lecę sprawdzić kartę ciąży hihih

W karcie z poprzedniej ciąży 16.10.2009 mam wpisane, że czuję ruchy od tygodnia, czyli mniej więcej ok. 8.10 poczułam pierwsze ruchy a urodziłam 8.03 ... czyli teoria by się zgadzała.....

czyli jednak musi w tym cos byc wiec ja sie tak tez nastawiam na okolice 26 sierpnia. Bo niby te +7 dni do OM sa tak dodane awaryjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie nie przejelam i nie mam zamiaru, bo jak dla mnie pic na wode.., choc wiadomo, ze uniektorych sie sprawdzi 😉)
najlepiej wszystko wyposrodkowac 😁

My kupilismy rolety w Praktikerze... 🙂)

Jutro przyjada szafki, wiec pewnie od czwartlu sie zacznie ogarnianie calej szafy i kartonow stojacych na szafie, wiec pewnie kilka dni mi to zajmie 🙂)

A jeszcze za przesadzenie kwiatkow musze sie zabrac 😁 jak juz doniczki im kupilam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie,ja wstepnie tak gdzies okolo sierpnia bede planowac 🙂
Ale ze wzgledu na to ze sie nie pomiescimy pozniej, to kupilam takie nadstawki na szafe, ktora juz mamy..i ta sobie przeniose posciele reczniki, co sie rzadziej uzywa 🙂

A i przy okazji nasze ciuchy po kolei przejrze i przylookam czy uda sie doprowadzic dotego, zeby dla malej zostala cala wolna duza komoda 🙂 bo Nadia juz teraz nie ma tyle ciuchow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm...no to co jak ja poczułam ruchy 14 marca....to urodziłabym wcześniej niz termin porodu?? w sumie jak mała ma wymiary teraz na 28 tydzien to kto wie....jestem ciekawa...ale po ślubie siedzę już w domu i będę miała wszystko przygotowane 🙂 dzis robiłam porzadek z ciuszkami dla małej...wiec mam wiecej od 80cm....ale dobrze,juz na lato śliczne sukieneczki,legginsy 🙂 🙂 🙂 no nic to ja sie też juz zwijam spac...bo jutro mam kuzynke na glowie 1,5roczna 🙂
dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jednak nie pojechałam do tego mojego 😁
jakoś nie chciało mi się w tą duchote ruszać z domu 🤔
Rano jadę na glukoze, mocz i krew... A później po skierowanie do szpitala 🙂
więc M nie będzie miał wyjścia i będzie musiał przyjechać po mnie 😁
zjadłam niedawno tosty sobie i uciekam spać 🙂
dobrej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek 🙂
ja dziś znowu od 5 nie śpie... już mnie to wkurza... :/ do pracy na 12, a ja zamiast spać, to kurna wstaję z kurami niemalże...

Sandra, ja doniczki mam już od zeszłych wakacji... ziemia juz prawie miesiąc leży w przedpokoju, tylko nie ma się komu do tych kwiatów zabrać 😁 😁 😁 przecież jak mi wariat kwitnie w kółko, to go przesadzać nie będę... a jak wszystkie, to wszystkie, hehe 😉

popatrzyłam sobie na te moje pierwsze ruchy i wynika z tego, że małego miałabym urodzić w ostatnim tygodniu sierpnia... a termin na 17 września...
pewnie z tym jest tak, jak i z brzuchami, że inny na chlopca, inny na dziewczynkę i z cerą, że niby dziewczynka, to brzydziej się wygląda... u jednych się sprawdzi u innych nie 🙂 ale jakbym tak miała do wyboru, to wolałabym dwa tyg wczesniej niż dwa tygodnie później urodzić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂
A ja się dzisiaj obudziłam o 5 rano! Bo złapał mnie potworny skurcz w łydce. Normalnie jakaś masakra!
Co do ciuszków itp ja na razie wszystko trzymam u ciotki na strychu bo w domu nie miałabym jeszcze gdzie tego pomieścić teraz jak już wiadomo, że to będzie Tymek nagle znajomi zaczęli znajdowac rzeczy dla chłopca i mi to wszystko znoszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...