Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ooo lubie kasze manna tylko taka gęstą jak robila mi babcia 🙂 🙂 🙂 ja się obżarłam piersią z kurczka ziemniaczkami i fasolką szparagową. w sumie codziennie mogę teraz jeść fasolkę i kalafiora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja dziś na obiad dietetycznie – sałatka ze świeżych warzyw, a zaraz na kolację wciągnę tylko kefirek i koniec z żarciem 🙂 Jutro na 7 rano jadę na pobranie krwi i badanie moczu.

Natalia, trzymam kciuki, aby jak najszybciej wypuścili Ciebie ze szpitala. Bądź dzielna! Jesteśmy z Tobą 🙂

Karolka, ja szpinak też robię z czosnkiem, ale teraz stosuję suszony z gotowych przypraw, bo świeży też mnie odrzuca. 😮 A do tego dodaję masełko, śmietanę albo kefir, sól, pieprz a na koniec trochę startego żółtego sera. 🙂
A łóżeczko zawsze można przetrzeć szmatką jak się zakurzy 🙂 Ważne, by pościeli jeszcze nie wykładać, bo ją trzeba by znowu prać.

Aisza, my długo żeśmy się zastanawiali nad materacykiem, a to głównie dlatego, że ja i M jesteśmy alergikami, więc Mała ma niestety 90% szans, że też będzie 😞. Tak więc materace typu kokosowe czy kokosowo-gryczane wykluczyliśmy. Bo mogłoby się okazać, że będzie uczulona i musielibyśmy na gwałt kupować inny.
Dlatego po zebraniu kilku opinii zdecydowaliśmy się na lateksowy Hevea Baby z pokrowcem Medica 120x60. Dziecko jednak będzie spędzać na nim większość swoich pierwszych miesięcy, więc nie żałowaliśmy na materac. Zaoszczędziliśmy na innych rzeczach. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie jutro caaaały dzień nie będzie. Rano pewnie nie będę mogła zwlec się z łóżka, ale na 10 mam być w tej klinice żeby pogadać z lekarzem o cukrzycy. Tam wszystko ma się skończyć koło 13:00, zanim dojadę do domu będzie po 14:00 a na 16:00 muszę być u gina w poczekalni bo przełożyli mi wizytę z czwartku na jutro. Z jednej strony dobrze, bo czwartek będę miała luzy 🙂 🙂 🙂
Doszła do nas burza... znaczy się błyska się jakieś 10km od nas i grzmi ale troszkę pokropiło... mogłoby bardziej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was.
Łóżeczko odebrane ze sklepu, przewijak, pościel, prześcieradła,baldachim i komplet do wózka 🙂 Jest super 🙂
A właśnie kurier przywiózł materacyk,paklanki i podkład pod materac 🙂 Kupiłam gryczano kokosowy. O materacach nie chce juz nic słyszeć,bo tydzien temu zamówilismy nowe łóżko dla nas do sypialni i materac kosztował ponad 1200zł. Porażka 😞 ale co zrobić, materace droższe od wyra. Jutro przyjadą z nowym małżenskim dla nas 🙂 wybyczymy się na szerokim łożu 🙂

Zauważyłyście, że już lipiec a my nie podskoczyłyśmy do góry na brzuszku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestko zauważyłam właśnie... coś się Admin opiernicza 😁 może wyjechał na wakacje hihihi
Materace są kosmicznie drogie niestety :/ Ja pamiętam jak byłam dzieckiem spałam na zwykłym piankowym i było super ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Pestko zauważyłam właśnie... coś się Admin opiernicza 😁 może wyjechał na wakacje hihihi
Materace są kosmicznie drogie niestety :/ Ja pamiętam jak byłam dzieckiem spałam na zwykłym piankowym i było super ;D

Do małej nie był taki drogi, bo 50zł to jeszcze nie koszmar.Jja też na piankowym a moi bracia mieli wypchane słomą hahahahahaa bo to było dawno temu i wtedy tak się robiło 🙂 i jakoś nikt nie narzekał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj w poczekalni u ginki aż dostałam kompleksów.Była jedna dziewczyna w ciąży,mogła być też na września i była taka szczupła że szok.Miała obcisłe mega krótkie spodenki, nogi szczupłe na maxa,o cellulicie czy rozstępach nie było mowy. Tylko brzuszek taka piłeczka, a reszta ciała bardzo szczupła.Super wyglądała i zastanawiałam się czy taką ma naturę,że je na co ma ochotę i nie przybiera,czy mega się ogranicza. Ale potem poprawił mi się chumor jak przyszła inna pani w ciąży i była baaaaardzo gruba, wręcz otyła. i mówie sobie, na co ja narzekam,trzeba się cieszyć z tego co się ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam się aż tak nie przejmuję wagą. Pewnie, że każda z nas chce ładnie wyglądać... ale np. moja siostra ma sporą nadwagę i wcale się tym nie przejmuje bo ona lubi siebie taką... Wszystko zależy więc od samoakceptacji 🙂 Ja uważam, że wyglądam dobrze jak nie mam mnóstwa pryszczy na twarzy 😁 Dodatkowe kg zawsze można postarać się zrzucić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eee to ja aż tak nie szalałam :P Po 4 miesiącach cycka zaczęłam dziecku dietę o jabłuszka tarte rozszerzać 😁 Poza tym sama jadłam niemal wszystko. Zrezygnowałam z ostrych, smażonych, ciężkostrawnych i wzdymających rzeczy. Moją główną słodką przekąską były biszkopty i hektolitry wody mineralnej niegazowanej 😉 No ale karmienie kończyłam po 13 miesiącach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie długo trwało takie typowe dokarmianie-dopieszczanie głównie w nocy. Po roku miałam dość budzenia się po 5-6 razy w nocy i kilka razy dałam Małemu butelkę z wodą. Nie podobało mu się to i wcale nie przestał się budzić, ale przestał upominać się o cycka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
To jja 8 karmiilam...ale pozniej juz mieszanie.
Teraz zamierzam jesc praktycznie wszystko i po prostu obserwowac.. bedzie bol brzuszka to odstawie i juz...
Mloda miala troszke ponad 3 miechy 🙂 jak sie najadlam bigosu i jakos jej nie zaszkodzil 😁

Jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN był program o matkach karmiących na świecie. Okazuje się, że w niektórych państwach (m.in. chyba w Meksyku i Indiach) matki jedzą czosnek, cebulę, fasolę, piją kawę i dzieciom nic nie jest 😮 Nie wiem, z czego to wynika. Może z diety już w czasie ciąży? 🥴

Pestka24 napisał(a):
Super wyglądała i zastanawiałam się czy taką ma naturę,że je na co ma ochotę i nie przybiera,czy mega się ogranicza. Ale potem poprawił mi się chumor jak przyszła inna pani w ciąży i była baaaaardzo gruba, wręcz otyła. i mówie sobie, na co ja narzekam,trzeba się cieszyć z tego co się ma 🙂

NIestety czasem to po prostu faktycznie predyspozycje organizmu, a czasem zwykłe zaniedbanie po stronie przyszłych matek. Jak wcześniej już pisałam, moja siostra ma tak niesamowitą przemianę materii, że potrafiła przed ciążą na kolację zjeść jajecznicę, 5 kanapek, zrobić sobie jeszcze naleśniki i zagryźć lodami i nic po niej nie było widać 🤪 A jak zaszła w ciążę, to przytyła 18 kilo. Po urodzeniu schudła jeszcze więcej, ale nic nie mogła poradzić na to, że dobiła prawie do 20 kilo w ciąży. A teraz znowu mogę tylko jej zazdrościć figury 🙂 Ja mam tylko nadzieję, że jak urodzę to uda mi się dość szybko wrócić do sportu i migiem zrzucę moje zbędne kilogramy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Karolciu nie pomogę niestety...

U nas ciągle niebo błyska się i huczy od grzmotów ale tak jednym dźwiękiem, bo burza krąży w odległości kilkunastu kilometrów od nas. A tu tylko delikatny deszczyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka, wydaje mi się, że nie powinno to zaszkodzić dziecku, ale to tylko moje luźne przemyślenia a nie przekonanie. Może zadzwoń do swojego gina jutro i podpytaj, tak dla pewności.

Dobra kochane 🙂 Ja zmykam. Coś poczytam i idę spać, bo pobudkę mam zaplanowaną na 5.30 😮
Miłego wieczorku i spokojnej nocy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...