Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ehhh nie mowilam Wam.. pamietacie jak pisalam o tym cholrnym robalu?? 🙂)
To trzy razy Darka sie pytalam czy na pewno go wywakil i czy sobie poszedl . oczywiscie ze wywalil...
Wczoraj dziadek przyszedl prad robic, odsunelam lozko, a ten wielklolud tam siedzi... no myslalam, ze zawalu dostane...
Oczywiscie wmowilam sobie ze to karaluch, a nie chrzaszcz i pol nocy spac nie moglam ;// hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja z łożka zwlekłam się dopiero o 9 🙂 Ale nadal chodzę w koszuli. Jedynie wyrko pościeliłam. Wstawiłam też pranie. Ogólnie noc miałam do kitu, bo co chwilę się budziłam. Jakieś pokręcone sny znowu miałam 😮
Idę umyć włosy, jakieś śniadanie zjem, wezmę tabletki i pomyślę, co dalej ze sobą robić. Pewnie trzeba by na zakupy jakieś podjechać...

Jeśli chodzi o robale w domu, to nam kiedyś wlazł świerszcz pod parkiet w sypialni 😮 Jak on tam znalazł wejście to ja nie wiem. Fakt, że przez trzy doby mieliśmy całe noce pod znakiem muzyki świerszczowej 🤢 Zwariować można było, a skubany ożywiał się właśnie w nocy. Jego żywot zakończył jeden z naszych kotów, który gada ubił jak ten się na chwilę spod parkietu ujawnił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co za swierszcz... i ubic go nie bylo jak 🙂)

Ja tez w pizamie nadal, wiec nie jestes jedyna 🙂

Przed chwila wygladalo na upal, a wieje juz jak cholera.

Zaraz sie ruszam moze do zoo z mloda, bo co tu robic w tej chacie??

Wiecie, co zastanawiam sie czy bede kupowac te plyby do prania i tak mysle, ze kupie chyba po jednym opakowaniu zeby wyprac te rzeczy wyprawkowe na powrot do domu.. i jak sie skonczy sprobuje od razu vizira i po prostu dodatkowe plukanie ustawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Zmęczona po wczorajszym dniu w pracy ale przynajmniej było śmiesznie bo wszystkie czytają książkę 50 twarzy Greya jakiś pikantny erotyk dla mamusie, hit w uk 😉
A u mnie znowu leje, czekam na M żeby śniadanko sobie z nim zjeść 🙂
Marylu witaminę K podają w zastrzyku w szpitalu zaraz po porodzie tylko trzeba to uwzględnić w planie porodu,a jeszcze miałam zapytać czy myślałaś o oddaniu krwi pępowinowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth napisał(a):
a jeszcze miałam zapytać czy myślałaś o oddaniu krwi pępowinowej?

Ja na początku o tym myślałam, ale szczerze mówiąc nie miałabym 3 tysięcy zł na to, aby po porodzie pobrali tą krew... Później co roku płaci się 400 zł za to, że ją przechowują. Więc ja zrezygnowałam z tego chociaż bardzo jest przydatna jakby coś było z dzieckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety drogi interes,tylko w uk jest taki program i jest to za darmo tylko że nie przechowują tej krwi dal ciebie a pomagają innym dzieciaczkom i niby w razie czego jak by twoje dziecko było chore to ma się pierwszeństwo.A z tego co czytałam to to jest bezbolesne i nie ma żadnego wpływu na poród a można życie uratować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie i ja 🙂 nocka przeszla gladko babcia zrobila zurek a tak kwasny ze w gardlo gryzie wiec niech lepiej sobie polezy jeszcze niech sie przegryzie 😁 dzien w dzien na noc strasznie boli mnie brzuch i stekam jak sie przekrecam 😮 to nie od dzisj no ale co trzeba jakos wytrzymac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry!
dzisiejsza noc to była jedna z najgorszych jak do tej pory :/ nie mogłam zasnąć... mały się wiercił, dostawał co chwile czkawkę i tylko się wymęczyłam i wydenerwowałam... do tego co chwile wstawałam siusiu jeśli można to tak nazwać bo kilka kropelek i po wszystkim a za godzinę dalej to samo 😮

lekarstwa zjedzone teraz chwilkę poleżakuje i uciekam mamci pomóc robić konfitury ze śliwek 🙂
a wieczorem muszę wyjechać po mężula na lotnisko... już się nie mogę doczekać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie 😉
Ja z krwią pępowinową się poważnie zastanawiam bo nie wiem jak proces pobierania ma dokładnie przebiegać. Pogadam z położną, i jeśli to nie będzie nic strasznego to się zgodzę. Zawsze można jakiemuś maleństwu uratować życie!
Ale niektóre kobitki życzą sobie żeby ta krew wpłynęła z powrotem do dziecka po porodzie? słyszałyście o czymś takim?
emaleth dobrze, że piszesz o tej witK. Napisze sobie w planie porodu. A w polsce to chyba dają zastrzyk z witD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:/// Z tymi nockami to juz masakra sie powoli bedzie robic... ale pomyslcie, ze zostaly TYLKO dwa miesiace 🙂 Teraz wazne zeby bylo wszystko dobrze na koncowce, a niedogdnosci no trudno... 😉
Choc wsciec sie mozna jak spac ciagle nie idzie ;// a ja jeszcze do Naduchy wstaje... 🙂 Wczoraj jej powiedzialam, ze do niej nie przyjde, to wymyslila. ze ja gacie gryza w pipke i mam jej poprawic 😉))
Mala pierdolka... Mam tylko nadzieje, ze mloda nie bedzie jej budzic, bo razem bedziemy w sypialni ;//
no a jak bedzie to Nadia z tata pojda do salonu, choc chcialabym tego uniknac szczerze mowiac...;/

Isa tylko uwazaj na siebie z tym prowadzeniem auta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Procedura jest bezbolesna...
Przeciecie pepowiny nie boli, to jak moze bolec pobranie igla krwi...

Hmmm.. ja nie slyszalam o czyms takim w PL. Chyba, ze chodzi Ci o to, ze czasem lekarze wczesnie przecinali pepowine, a trzeba poczekac az przestanie ona tetnic i tyle.

Noworodkom po porodzie podawana jest witamina K, zeby zapobiegac zakrzepicy. Witamina D jest suplementowana bodajze od 2, 3 tygodnia zycia zalezy kiedy wizyta pediatry.
Wit K podaje sie maluchom karmionym piersia do 3 miesica zycia...
a witamine D roznie pediatrzy kaza. ja podawlaam do niecalego roku, bo od maja juz byla piekna pogoda, Nadia nie miala problemu z kosccem i ciemiaczkami, tak wiec potrzeby nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz racje Sandra, lepiej już nie będzie z tymi nockami, tu to zaboli, tu tamto i tak w kółko ;/ jeszcze tylko 2 miesiące i po wszystkim 😉

no powiem Ci że Nadia Ci się udała 😁 moja mama mi mówiła że jak byłam mała to często mówiłam że mnie coś gryzie i czekałam aż ktoś mi poprawi spodnie albo bluzkę... ponoć 3 światy ze mną mieli bo najwygodniej czułam się nago 😁 😁

właśnie rodzice stwierdzili że samej mnie nie puszczą i mam zabrać ze sobą brata, bo to jest 90km jazdy... rozumiem że się martwią ale bez przesady, ciąża to nie choroba a jeśli chodzi o prowadzenie auta to jest to jedno z moich ulubionych zajęć... mogłabym cały czas robić za kierowce 😁 no ale niech im będzie i biorę dwóch braci żeby mi nudno nie było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):

Hmmm.. ja nie slyszalam o czyms takim w PL. Chyba, ze chodzi Ci o to, ze czasem lekarze wczesnie przecinali pepowine, a trzeba poczekac az przestanie ona tetnic i tyle.

Chyba właśnie chodzi o to żeby czekać aż przestanie tętnić. nie wiem czy to ma sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandros jeszcze dla jasności spytam: Czy jeśli po porodzie mały dostanie zastrzyk z witK, to tej witaminy już mu w domu nie suplementuje później?
Isa lepiej jednak wziąć braci, nigdy nie wiadomo jak się poczujesz w czasie jazdy. Mi już mały kilka razy tak fiknął jak prowadziłam, że aż słabo mi się zrobiłó.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana 🙂.
Dzisiejsza noc była cudowna,(druga z kolei). Już nie pamiętam kiedy tak dobrze mi się spało.....a spałam - uwaga!!-11 godzin 😁 😁
Też się wciąż zastanawiamy nad pobraniem krwi pępowinowej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny,zarówno dla matki,jak i dla dziecka.
U nas kosztowo wygląda to tak: 600,1700.Następnie co roku płaci się ok 500 zł za przechowywanie,a więc 2300 + 500 zł co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny a ja noc mialam przerabana bo Bartek chory,cały czas mial trzesiawki....kurcze wspolczuje mu...i na 7 do pracy szedl i tylko do 15 to potem bede mu kazala lezec.. po wczorajszym pogrzebie nie bylo tak źle do kostnicy nie wchodzilam,tylko bylismy z boku przy grobie jak babcie chowali 😞 nic musze wstac i ruszyc sie do sklepu,dzisiaj robie ziemniaczki miezerie i jajko dla Bartka a dla mnie jakas rybke....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu, jesli dostanie wit K po porodzie to i tak zaleca sie podawanie jej w domku, do 3 miesiaca zycia. Chyba, ze maluszki sa na sztucznym mleku to nie ma takiej potrzeby.

Isa , lepiej wziac ich ze soba...

Jak nie pic wymysli, to ja gryzie i nie wiadomo co 🙂) hehe 🙂
Ogolnie budzi sie tylko i wylacznie, zeby przeniesc pupsko do lozka mamusi 😉) Pierdola saska 😉 I dyskusje o 3 ranow czoraj prowadzila, ze ona dzis ostatni raz 😉 Juz znam te jej ostatnie razy.

A z tym tetnieniem to chodzi o to, ze jak tetni to caly czas przechodza immunoglobuliny i skladniki odzywcze do malucha, wiec warto zaczekac minutke dluzej....a to ze tej krwi sie troszke pobierze na pewno nie zaszkodzi maluszkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idz Tusia, bo nic od rana nie robisz tylko na gg i brzuszku siedzisz z tego co widze 😉) haha 🙂)

My tez sie ogarniamy na rynek zaraz i do zoo 🙂 bo juz od 9 sie zbieram 😉
Jak ja mam dojsc do poloznych do 9 30, jak my o tej godzinie w proszku 😉)
Wejde moze do Rossmana zobacze te chusteczki Pamprowe, choc z tego co wiem, to najtansze byly w Auchanie 😉
Ale kupie jedynie dwie paczuszki, bo beda goscie z prezentami to sobie zazyczymy chusteczek i pieluszek 😉)

Oki uciekam tez 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...