Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczynki, tj. obiecałam uaktualniona tabelka 🙂
Proszę tylko sprawdzcie przy okazji swoje dane czy nic nie pokręciłam, bo sortowałam automatycznie w excelu i myślę, że żadna kolumna nie uciekła, ale jakby co to dawać znać 🙂 starałam się wyrywkowo sprawdzić i wygląda na to że powinno ok 🙂

[IMG]http://i45.tinypic.com/21myh7d.jpg[/IMG]

A co do wózków to zaraz sama będę patrzeć co tam poprzesyłałyście 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też miałam problem z otwarciem linku, który wkleiła Kasiaa ale poradziłam sobie na google :P Powiem Wam że wózki wizualnie mi się bardzo podobają (oczywiście zwróciłam głównie uwagę na te z dwiema jednakowymi osiami :P) hehehe
Najprawdopodobniej też moja córcia będzie jeździć w niebieskim wózeczku, bo Mamusia ma fioła na punkcie niebieskiego, z kolei od różu mnie odrzuca 😁 ehheh
Ale jedno co mi się nie spodobało w tych wózkach to to że wersja spacerowa jest tylko w jedną stronę - nie ma opcji zamiany kierunku jazdy, a tym samym jest tylko jeden hamulec. Kiedyś omawiałam tą kwestię z Radzią.
Bo jak jest opcja spacerówki z przekładaną rączką, to i hamulce powinny być na dwóch osiach żeby później nie biegać na około wózeczka.
Przy tych ze skrętnymi kółkami, a tym bardziej tam gdzie przednia oś jest węższa, zamiana kierunku jazdy spacerówki mija się z celem ze względu na układ kółek 🙂

Ale jeżeli czegoś nie doczytałam w opisie wózka to mnie poprawcie 🙂

Tak czy inaczej żadne zdjęcie w necie nie równa się do wizyty w sklepie, gdzie można popatrzeć i pomacać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajna ta tabelka 🤪 Ale radocha 🙂 Ode mnie też masz oklaska :P

Radzia ta bexa faktycznie też fajna, ale zauważ, że w większości tych "nowoczesnych" wózków siedzisko w wersji spacerowej jest takie jakby na siedząco - jeżeli wiesz o co mi chodzi :/ Nawet jak się je przechyli do spania do cieko i tak ma nóżki jakby do pozycji siedzącej. Cholercia nie umiem tego opisać :P
Czy ktoś mnie zrozumiał :/ ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w każdym razie nie mam zamiaru kupowac wózka na allegro, wolę kupic w sklepie albo przynajmniej wybrac w sklepie a jesli będzie duzo taniej to ewentualnie ten co wybiore kupić na allegro... Na razie patrze bardziej wizualnie na wózki a potem będe je jeszcze eliminowac pod względem ceny, funkcjonalności i wagi... i na pewno i tak cos przeocze i niedopatrzę... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak czy inaczej ja będę próbowała w najbliższym czasie podjechać do jakiegoś sklepu z wózkami i też trochę podpytać to dam znać 🙂 postaram się wszystko zapamiętać 😁
Zastanawiam się teraz nad tymi TAKO, bo chyba moja koleżanka ma jakiś z TAKO... urodziła chwilę przed Świętami. Niedługo przy okazji wizyty w Szczecinie chcę się z nią spotkać to podpytam jak się pojazd małego sprawuje 🙂 aczkolwiek po tylu nieciekawych opiniach sprzedawców też bym się chyba bała zaryzykować....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybór wózków jest ogromny i kazdy ma inny gust i wymagania... To co dla kogos jest super nam może się nie sprawdzic, ale warto posłuchać rad doświadczonych kolezanek... Im bliżej tego dnia tym bardziej boję się zakupu tego wózka bo nie lubię być niezdecydowana, lubie wiedziec że to jest na 100% to czego szukałam a przy wózkach to trudne, tak jak mówi Kasia, każdy ma swoje plusy i minusy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co Dziewczynki, wydrukowałam sobie dzisiaj listę wyprawki dla Maluszka (ciuszki, kosmetyki..itd) i muszę się przyłożyć do kupna tych rzeczy.
Oj bo na koniec i czasu brak i kaski 🙂
A tak nie odczuję wydatku 🙂 A jakoś kasy nie umiem odłożyć, zresztą zakupy teraz to przyjemność :P

Podejrzewam, że to nie pierwszy nasz dylemat z wózkami, tak będzie z butelkami, materacykiem do łóżeczka itd. W większości będziemy mieć pierwszego Dzidziula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Fajne wozki sa z firmy Quinny i MaxiCosi sa wygodnie nie za duze i lekkie. Ale niestety sa strasznie drogie. Ja wybierajac wozek bede sie kierowala tez zeby po złozeniu stelaz zmiescił mi sie do bagaznika no i zeby caly wozek wszedl do windy. Bo kolezanka kupila wozek i musiala go sprzedac bo do windy jej nie wchodził za duzy był, a ze mnieszka na 8 pietrze nie miala wyjscia. Dlatego chce tego uniknac bo mieszkam na 6 :P

A z innej beczki byłam dzisiaj u dentysty bo gin mi kazał, zeby wypełnic karte ciąży. Bałam sie strasznie bo nie cierpie dentysty, a jeszcze kobietą w ciazy nie wolno dawac znieczulenia. Jak usiadłam na fotel to myslałam ze sie zesikam ze strachu 🙂A tu miłe zaskoczenie bo mialam tylko jedna dziurke zrobił mi ja w 10 minut i po krzyku.Ale mialam radoche 🙂 Dentysta odpękany 🙂A wam wasz lekarz tez kazał isc do stomatologa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia już wszystko dobrze?

Dentystę to sobie zostawiam po porodzie :P Teraz się boję bez znieczulenia 🤢

Słyszałam, ŻE wózki które wymieniłaś są rewelacyjne, ale tak jak piszesz ceny też są rewelacyjne. U mnie odpada. Nie wydam na wózek więcej niż 2 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super tabelka!!
Wózek to nie lada problem, jest tego tak dużo, że nie wiadomo co wybrać. Po prostu trzeba pojeździć po sklepach i porównywać. I korzystać z rad doświadczonych koleżanek 😉
Karolcia ja pierwsza wizytę ( w okresie ciąży) mam za sobą - w piątek znowu idę 😞 Miałam normalnie podane znieczulenie, położna i lekarz powiedzieli że nie ma przeciwskazań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja u dentysty byłam na kontroli jakoś 2 czy 3 miesiące przed zajściem w ciążę 🙂 nie miał przeciwwskazań, więc teraz póki nie urodzę to się nie wybieram, no chyba że zacznie coś się dziać, bo słodyczy jem więcej niż kiedyś :P

A co do wózków jeszcze ja właśnie sobie zrobiłam spis sklepów i co jest w samym centrum to pozałatwiam sama a co na obrzeżach to z Mężem będę jeździć 🙂 niestety moje autko idzie do sprzedaży na dniach i już z niego nie korzystam, a komunikacją miejską nie wszędzie będzie mi wygodnie pojechać..
Tak więc niedługo pochwalę się swoimi spostrzeżeniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja musiałam iśc do dentysty bo musiałam mieć wpis do karty ciąży... okazało sie że mam tam cos do roboty i jeden do wyrwania bo sie bałam iśc wczesniej ale normalnie miałam podane znieczulenie dla ciężarnych... to już od dawna mit że nie wolno podawać znieczulenia kobietom w ciąży... tzn tych normalnych nie można ale trzeba zaznaczyć że ciąża i lekarz poda odpowienie... Ja bez znieczulenia nie dałabym sie nawet obejrzec u dentysty ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja z kolei zawsze bez znieczulenia 🙂
Raz tylko mi znieczulili jak mi wyrywali mleczaka jak byłam mała :P niby sam wypadał, ale korzeń ciągle siedział i trzeba było interweniować szczególnie że miałam wyjazd w planach więc musieliśmy z Rodzicami zadziałać 😁

Moja dentystka kiedyś mi powiedziała, że mnie podziwia 😁 ona jako stomatolog nie da sobie też w zęby zajrzeć bez znieczulenia, a ja co wizytę skutecznie odmawiałam 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie, a stan zapalny jest bardziej niebezpieczny i może mieć wpływ na dziecko... Spokojnie mozna w ciązy robic wszystko z zębami albo prawie wszystko...
Neeetko jak nie cchiała to idx do innego lekarza... Bo lekarze i w ogóle wszyscy mają rózne podejście do pewnych spraw... mojej kolezance fryzjerka nawet pasemek nie chciała zrobić z powodu ciąży...
Wiadomo że lepiej miec ząbki zrobione wczesniej ale jak sie nie ma to trudno... A Ciebie Pszcżółko to tez podziwiam bo ja bym chyba tam szału dostała bez żadnego znieczulenia 🙂
Spadam sie połozyć, niech sobie Mały troche pofigluje na luzie bo sie własnie obudził 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółka mocna jesteś 🤪 Borowanie rozumiem bez znieczulenia, ale wyrwanie?? aaaaaa
Miałam wyrywane dwa zęby "mądrości" i nie wyobrażam sobie tego bez znieczulenia!!!! Pomimo tego, że dentysta wstrzyknął znieczulenie w 3 miejscach, to i tak czułam jakby wyrywał mi ząb z mózgu!! 🤢
Tak jak pisałam poczekam z wizytą do czerwca 🙂
Na razie szczotkuję i nitkuję i mam nadzieję, że nic się z nimi nie stanie, chociaż w ciąży różnie bywa. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...