Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pszczółko z tym lekarzem to niestety potwierdziło się to co mówiłyście - powinnam już go dawno zmienić. Poszłam w pt do niego na rutynową kontrolę, zrobił: ważenie, ciśnienie, tętno dziecka, skierowanie na glukozę i do widzenia. Jednak moja czujność nie została uśpiona. Myślę sobie jak to tak bez badania ginekologicznego i miałam jeszcze w pamięci jak nasza koleżanka pisała o szwie na szyjce macicy. Więc się go pytam, a on kręci głową nie niepotrzebne, że jak szyjka by się skracała to boli itp. ale zrobił. Co się okazało że szyjka skrócona. Od razu wypisał skierowanie do szpitala na założenie szwu z diangozą poród przedwczesny zagrażający. Kazał się od razu położyć.
Byłam lekko w szoku jak od niego wyszłam. Po zastanowieniu i dojściu do domu zadzwoniłam do mojego lekarza w Rzeszowie. Od razu powiedział że szwu w tak zaawansowanej ciąży się nie zakłada, bo to za duże ryzyko. Nie zastanawiałam się długo i pojechałam do niego. Nakazał leżenie i kontrolę za 10 dni. Nie wiem co by było jakbym poszła do szpitala w Warszawie. Bardziej mnie zdenerwowało to całe zamieszanie niż to leżenie. Dlatego pytałam Aggi o lekarza, bo muszę zmienić. Najchętniej chodziłabym do tego tutaj ale w Wawie też muszę kogoś mieć.
Tak się złożyło ze od 2 lat miałam różne problemy ginekologiczne. Niektóre wymagały operacji, niektóre tylko leczenia. Co poszłam do jakiegoś lekarza w Wawie to okazywało się że kompletnie nie miał racji (np. chcial mnie ciąć jak to nie było konieczne, albo na odwrót nic nie zauważył jak było zagrożenie życia) i jestem już przewrażliwiona w tym temacie 😠
Dziewczyny, dobry lekarz, który w odpowiednim czasie rozpozna zagrożenie i podejmie właściwe kroki to skarb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha z czystym sumieniem polecam DR. Tomasza Zająca przyjmuje na Gwiaździstej 5 B tel.022 832 30 77/78
strona to www.newmed.pl

ja do niego chodzę od 17 roku, wyleczył mi jajniki , parę lat temu moja 1 ciąża umarła także też zrobił mi zabieg( be4z żadnych powikłań ), prowadził 3 ciąże mojej siostry, naprawdę leczy wszystkie kobiece dolegliwości. Przyjmuje codziennie ale z 7-10 dni trzeba czekać na wizytę i tak od lat, bo ma spore powodzenie. Naprawdę pełna profesja, jest miły - uwielbia pacjentki w ciązy, w gabinecie ma zdjęcia maluchów 🙂
Wizyta 200 zł - w tym usg wew. 2 i 4D. Ma bardzo dobry sprzęt.
Jak prowadzi ciąże daje do siebie prywatny nr telefonu i można nawet z drobnostką dzwonić w nocy...

Napewno doradzi w kwestii szyjki. Wiem że ma ok.6 lutego 2 tyg urlopu. ja idę 2 lutego i wiem że były wolne miejsca.

Radzia poproszę o namiary tego szpitala , będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia - imie juz wpisane, przy nastepnej aktualizacji naszej tabelki już będziesz widziała 🙂

Madziocha - to rzeczywiście szukaj teraz poki masz czasu wiecej jak lezysz.. Ja Wam powiem że jak się przeprowadziłam ze Szczecina do Gorzowa to nie znałam tu nikogo i nie miałam nawet jak się podpytać o jakiegoś dobrego lekarza. Ratunkiem dla mnie okazał się internet. Trafiłam na stronę znanylekarz.pl czy jakoś tak. Tam są opinie pacjentów różnych lekjarzy w różnych miastach. I tym sposobem wytypowałam sobie trzech ginekologów, którzy byli wręcz zachwalani pod kątem i podejścia do pacjentki, i sprzętu i wogóle. Poszłam do pierwszego z listy i już u niego zostalam 🙂 narazie wszystkie pozytywne opinie które o nim czytałam się potwierdzają, a jak już będę po porodzie to pewnie też coś skrobnę na jego temat na tej stronie.
A że Madziu jesteś przewrażliwiona po takich wpadkach innych lekarzy to się nie dziwię - też bym była. Dobrze że się uparłaś i że zrobił Ci to badanie...
Ale w tej sytuacji to skoro Agga dała Ci już namiary na swojego lekarza to myśle że warto spróbować - najlepszą reklamą dla lekarza jest zadowolony pacjent 🙂

Powodzenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć wam-czytałam te wszystkie wpisy i włosy na głowie się jeżą ,są lekarze i lekarze,uwarzają nas za tępe gęsi i robią z nami co chcą.Mój mąż jak w poniedziałek odbierał mój wypis dopiero dowiedział się że mam przodujące łożysko i że się opuściło-spytał czy nie mogli mi tego powiedzieć i nie wyszła bym wtedy sama ze szpitala-lekarz burknoł tylko cos i tyle.Na wypisie jeszcze napisali ze poinformowali nas o zagrożeniu itd-kłamcy-która matka chce takich doświadczeń?ale oni są w razie czego czyści-może jak bym tam wpadł z gotówką w kopercie to powiedział by mi prawdę. 🥴 teraz leżę cały czas ,biorę lekarstwa a wizytę mam za 3 tyg.nie biorę innej opcji pod uwagę,bedzie dobrze i koniec 😆 za długo czekałam na tego małego człowieczka żeby taka banda w białych kitlach odebrała mi to.Co do tabelki jest super Pszczółko 🤪 nasz synuś bedzie miał na imię Jaś. 😁 bo w tabelce nie ma imienia.Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i trzeba mysleć pozytywnie mimo wszystko. 😘 pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kochane,włos mi się zjeżył jak poczytałam co wyprawiają lekarze,przecież mamy w brzuszku nowe życie,małego człowieczka,tyle się mówi o ochronie życia nienarodzonego,a lekarze szczególnie w szpitalach mają nas i te małe kruszynki za nic.I powiem Wam,że u nas w Bydgoszczy też trudno o dobrego ginekologa,ja dostałam namiary na swojego od znajomej i naprawdę nie żałuję.Madziu trzymaj się i się nie daj,będzie dobrze....

Radzia ja też kocham nieieski kolor,ale wczoraj mój mąż się uparł,że teraz jak wiemy,że będzie dziewusia to wózek kupujemy czerwony...a mi tak brdzo się podoba niebieski...wypróbujemy siłę przekonywania...:-)

Miałam troszkę mieszane uczucia co do mojego męża,gdy dowiedział się że będzie córcia,bo on bardzo chciał synka i nawet tak zaczął się już do brzuszka zwracać,ale wczoraj mnie zaskoczył,po powrocie z pracy wyciąga malutką śliczną różową bluzeczkę...czyli go wzięło...:-)

Agga,ja chodzę prywatnie do lekarza i na każdej wizycie mam komplet badań, w tym usg,wizyty są płatne więc on za każdym razem robi usg i sprawdza co z dzidzią,teraz te aparaty nie są aż tak szkodliwe dla naszych pociech,więc ja jestem jak najbardziej za - przynajmniej wiem,że z malutką wszystko ok.

Pszczółko - wpisz wstępnie Oliwię,coś mi się wydaje,że w tym temacie nie przekonam męża,poza tym widzę jak mu na tym imieniu zależy,więc niech jest.Swoją drogą widzę,że bardzo popularne imię się zrobiło...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu z tym łożyskiem przodującym to mam wrażenie że do końca powinnaś leżeć w szpitalu...
Jak byłam w szpitalu leżała obok mnie pani właśnie z łożyskiem przodującym i lekarze od razu powiedzieli jej że leży do końca bo przy takim ułożeniu jest duże ryzyko wystąpienia krwotoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no masakra z tymi lekarzami... tak ciężko trafić na dobrego i naprawde sumiennego... jak nie zapłacisz to nie masz... mój przyjmuje na kasę a usg robie prywatnie, ale tez dał mi numer telefonu kom i moge dzownic kiedy potrzebuję.. On mi powiedział że 3 usg w czasie ciąży to mit i mozna robic nawet co wizytę bo aparaty nie szkodza dziecku, a przychodnie i szpitale stosują tylko 3 razy bo im kasy szkoda...
Jestem juz prawie umówiona na 3D za ok 2 tygodnie bo mówił mi ten lekarz że najlpeiej tak między 28-32 tygodniem zrobić... Kosztuje u nas 100 zł tak jak pisałam...
Agga dowiem sie i dam Ci linka do tego szpitala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia dziękuję , zapewnie warunki są dobre ale mieszkam w Wawie i tu też chcę urodzić. Wołomin niestety jest trochę daleko i mogłabym tam nie zdążyć dojechać 🙂

A tak na marginesie czy ta zima nie mogłaby się już skończyć!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki w mroźny wieczór 🙂

Napiszcie co myślicie o baldachimie nad łóżeczkiem? Czy to jest konieczne? Byłam dzisiaj oglądać łóżeczka i tak mnie ten dodatek zastanowił. Czy on ma czemuś służyć?
Myślę, że to tylko zbieranina kurzu, ale może się mylę i czemuś jest przydatne...?

Zdecydowałam się na łóżeczko firmy DREWEX (Kolorino), tzn modelu jeszcze nie wybrałam, ale co do firmy jestem przekonana. Na prawdę solidne łóżeczka. Jak to kiedyś były robione :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie się zastanawiałam z tym baldachimem, myślę że to po prostu ozdoba taka i mojemu mężowi się to nie podoba, tak jak Ty Kasiaa mówi że tam kurz się będzie osadzał itp. więc zdecydowaliśmy że będzie bez tego bajeru 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie majowe brzucholki , bo na pewno juz macie nie male 🙂
Ja baldachim mam , a decydujac sie na niego myslalam raczej , ze jest po to by zakryc wszystko wokol i kiedy sie dziecko kladzie spac , zeby nie rozgladalo sie wokolo , tymbardziej do tylu za czyms. Poza tym na pewno kazda kupi dwa komplety poscieli na zmiane by bylo jak jedna sie da do wyprania , a baldachim idzie do prania razem z posciela , wiec nie uwazam prania go jako dodatkowej roboty. No , ale kwestia gustu tez , jak tu niektore piszecie , ze sie komus nie podoba ... nie kazdemu musi 🙂 Jak tam u Was wogule z dzidziami , znacie juz plec? Robilyscie usg 4d? Kurcze pamietam jak rok temu bylam w tym stanie 🙂 Urodzilam 10 maja , a wydaje sie jakby to wczoraj bylo. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja łożeczko mam z baldachimem bo dostałam w spadku od siostry tylko materacyk kupie nowy. I powiem wam ze mi sie podoba z baldachimem, po drugie to zawsze mozna go sciagnoc i wrzucic do pralki. Takze moim zdaniem to jest najmniejszy problem. Ale to kwestia gustu 🙂

Jusmarkl płec juz wiekszosc z nas zna mamy nawet tabelke zrobiona przez jedna z majówek 🙂 Jest mniej wiecej po rowno dziewczynek i chłopcow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie teraz tak myślę, że przy okazji prania pościeli, wypierze się też baldachim. W sumie lepiej jak kurz osiądzie na baldachimie niż na naszych Bąbelkach 🤪

No już sama nie wiem...

Wypytuję tak dlatego, bo chcę jak najszybciej wszystko wybrać i spisać firmy i modele, żeby później tylko mężuś kupił to co sobie wymyśliłam 🙂 Mam co raz częściej bolesne skurcze i bardzo się boję, że Emilka zechce szybciej zobaczyć świat. We wtorek idę do lekarza, mam nadzieję, że coś na to zaradzi.

Jusmarkl czas na prawdę szybko leci, za chwilę będzie maj :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szperam, szukam łóżeczek , materacyków, pościeli...a wózki jakiej firmy polecacie? znajomi mówili że X-landery są dobre, może jeszcze wy coś polecicie laski? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka byłam już zdecydowana na X-Landera XA, ale sprzedawca w sklepie powiedział, że są troszke przereklamowane. Przede wszystkim są dość ciężkie (są lżejsze wózki), w spacerówce nie ma możliwości zmiany w oba kierunki jazdy i jak się złoży wózek to i tak zajmuje sporo miejsca i często trzeba dodatkowo odpiąć koła, żeby zmieścił się do bagażnika samochodu :/
Podobno dobre są GTX i Vectory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka byłam już zdecydowana na X-Landera XA, ale sprzedawca w sklepie powiedział, że są troszke przereklamowane. Przede wszystkim są dość ciężkie (są lżejsze wózki), w spacerówce nie ma możliwości zmiany w oba kierunki jazdy i jak się złoży wózek to i tak zajmuje sporo miejsca i często trzeba dodatkowo odpiąć koła, żeby zmieścił się do bagażnika samochodu :/
Podobno dobre są GTX i Vectory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki no wlasnie czas leci ... Wy bedziecie w maju rodzic , a moj synek skonczy roczek juz 🤪

Ja mam wozek TAKO Jumper i jestem zadowolona , spacerowka w oba kierunki jazdy i nie zajmuje duzo miejsca po zlozeniu bo kola sie sprytnie chowaja miedzy stelaz. Podobal mi sie bardzo BREVI OVO , ale jest drogi. X-Landery rzeczywiscie przereklamowane. U nas jedna majowka ma i mowi tez , ze zajmuje duzo miejsca i jest ciezki. CONECO teraz wydalo na rynek tez fajny i ladny. Jest wybor nieziemski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaa ja mam TAKO tej pierwszej wersji , bo teraz juz wyszly tez inne stelaze. Mam dokladnie ten http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=266
Wazy 15 kg z gondola i ze spacerowka , z fotelikiem mniej , nie wiem dokladnie ile. Jak ja kupowalam to bylo zaledwie 6 kolorow do wyboru , a teraz juz jest wybor naprawde nieziemski.
Jesli chodzi o CONECO to pisze o wersji CONECO BARRACUDA. Co prawda jesli chodzi o spacerowke to kwestia gustu , ale mi sie bardzo podoba , bo jest inny niz wszystkie. http://www.coneco.pl/index.php?go=barracuda - tak wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...