Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry Dziewczyny 🙂
Jak tam poniedziałkowy ranek Wam mija?
Ja dziś wstałam z Mężem rano o 6 i zanim mu zrobiłam kanapki do pracy i kawe, to zdążyłam się rozbudzić :P
Więc poszłam za ciosem i działam - nawet juz pranie zdążyłam wstawić :P heheh

A co do tych informacji ze szkoły rodzenia, skoro tyle z Was z niej nie skorzysta, to tym bardziej będę się starała przekazywać Wam informacje 🙂 a w ramach dyskusji zawsze dojdzie się do jakiś konstruktywnych wniosków 🙂 Jakbyście miały też jakieś ciekawe informacje to piszcie 🙂

A co do pępuszka o czym pisała Kasia, to też rozmawiałam o tym z położną. Mówiła że rzeczywiście niektórzy wogóle już nie smarują, natomiast ze względu na funkcję odkażającą i wysuszającą ona poleca smarować, ale nie tak całkiem na około, ale bardzo delikatnie, patyczkiem i tylko sam pępuszek. Gazikiem nie, bo wtedy smaruje się też skórę dookoła i można poparzyć brzuszek. I się odstępuje od zawijania pępuszka - skóra tam ma oddychać i wietrzyć się kiedy to możliwe. A spirytus (max 70%) ma być w pojemniczku zakręcanym, żeby nie wyparowało 🙂
Pępuszka też, zanim nie odpadnie, nie można moczyć! Jak się zachlapie trochę w czasie kąpieli to nic się nie stanie, ale należy unikać żeby był pod wodą.

To na razie tyle 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia 🙂 Ja wracam do śniadanka i zaraz działam dalej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy Beabor7 🙂 Fajnie, że do łączyłaś 🙂 Raczej w większości wiemy, co nosimy w brzuszkach. Skoro kolejna dziewczynka, to teraz chyba jest po równo chłopców i dziewczynek :P

Pszczoła jakie będziemy mądre 😎 Pisałaś o przewijaku i wanience... kupujesz takie w zestawie taki stojak kąpielowy?

Karolcia moja mama też już kupuje wnuczce 🙂 Ostatnio dostałam podgrzewacz, pampersy, ciuszki, ręczniki i kocyk 🙂 Fajnie, że jest pomoc od rodziców. Moi tez obiecali wózek i łóżeczko, tak więc cieszę się ogromnie.
Karolcia brak apetytu w ciąży?! Teraz lubię rzeczy, których wcześniej nie lubiłam ;p

Pszczółka oczywiście pracowita od samego rana... a jakby inaczej, przecież to Pszczółka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Jak tam po weekendzie? Ja w sobotę zakończyłam sesje egzaminacyjną w szkole 🙂 A dziś mam egzamin teoretyczny na prawo jazdy, mam nadzieję że się uda 🤪 🤪
A jutro badanie krzywej cukrowej - tego się boję 🤢
Kasiaa ja dostałam wanienkę ze stelażem co jest bardzo praktyczne i wygodne 🙂. Przewijak zamówię razem z łóżeczkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście.Dobrą chwile zajęło mi być zwami na bieżąco.Mnie dopadła paskudna infekcja górnych dróg oddechowych i moje struny głosowe.Tak że prawie nie mówię.Na domiar złego mojego męża nie ma i muszę sama zająć się synkiem który właśnie ma teraz ferie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!
Martwię się trochę bo już jest 25 tc. a ja bardzo rzadko czuję ruchy dziecka.Wcześniej czułam częściej. Mówiłam o tym lekarzowi ale on mówi ze to pierwsza ciąża i jestem przy sobie to dlatego. Mogę czuć słabo ruchy ze względu na to że bardzo się denerwuję? i jestem w ciągłym stresie? Aha i jakie są objawy cukrzycy ciążowej? czy nie ma żadnych? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Beabor7 widze ze coraz wiecej cieżarnych z terminem na maj, najciekawiej to tu bedzie na koniec kwietnia :P

Neeeetka trzymam kciuki za egzamin na prawko napisz koniecznie czy zdałas. 🙂

Wysa jesli mowiłas lekarzowi o swoich obawach, a on mowi ze wszystko jest ok to nie zamartwiaj sie niepotrzebnie. Jesli usg było wporzadku i badania wszystkie tez to napewno wszystko bedzie dobrze. Moj lekarz przy kazdej wizycie słucha tetna dziecka i zawsze słysze jak małej serduszko bije i wiem ze wszystko jest ok 🙂 A twoj lekarz nie daje ci posłuchac bicia serduszka twojego maleństwa?

Kasiu a co do mojego braku apetytu to pewnie bylo chwilowe. Mialam ostatnio kilka stresujacych dni. Dzisiaj tylko oczy otworzyłam i odrazu biegłam do lodowki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam dwa tygodnie temu u lekarza i wtedy miałam usg. nie dał mi posłuchać bicia serca ale wiem że wszystko było dobrze i dwa tygodnie temu mówiłam mu o tych ruchach słabych. Minęło dwa tygodnie i dalej jest tak samo. za tydzień znów mam wizytę mam nadzieję że wszystko jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Beabor 🙂 wciągnęłam Cię do naszej tabelki już 🙂 (wrzucę ją na forum wieczorem) wpisałam Ci narazie termin na 3 maja 🙂 Ja chyba będę musiała swój zmodyfikować też, bo wg usg wychodzi mi 7 maja a nie 17 - ale czekam na kolejne usg i jeżeli się potwierdzi to wtedy będę się przesuwać wyżej tabelki 🙂

Wysa - całkiem możliwe, że czujesz słabiej ruchy dziecka chociażby ze względu na to że to pierwsza ciąża. Skoro lekarz mówi że wszystko jest w porządku, badania i usg też nie pokazuje żadnych nieprawidłowości to na pewno dzidzia ma się dobrze 🙂

A co do wanienki i przewijaka to my chyba będziemy kupować wanienkę ze stojakiem, bo wydaje mi się że tak będzie najwygodniej, a przewijak chcę taki, co na łóżeczko się kładzie. Myślałam o tym, żeby mieć przewijak w łazience, to wtedy i do umywalki blisko żeby dziecku pupe umyć i można drzwi zamknąć, żeby przeciągu nie było.. ale niestety chyba zrezygnuję z tego, bo przewijak musiałby być na pralce bo miejsca mało, a pralkę mamy taką ze wsadem od góry, więc ciągle przekładać wszystko to by mnie wykończyło. A tak jak będzie taki klasyczny to w razie potrzeby będzie go można położyć na pralce, ale tak na stałe myślę ze będzie na łóżeczku. Taki mam plan - a życie pokaże czy się sprawdzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

jak zwykle sporo czytania,nie próżnuemy ostatnio.Czytam sobie artykuł o wyprawce dla noworodka,co trzeba kupić i powiem Wam,że jak tak czytam to trochę się denerwuję,czy uda mi się to zgromadzić,chodzi mi głównie o sferę finansową...wiem,że nie da rady tak kupić wszystkiego naraz,że trzeba sobie to już pomału kompletować,ale mimo wszystko będzie to spora sumka.

Jutro odbieram wyniki krzywej cukrowej,aż jestem ciekawa co mi tam wyszło,dam Wam znać,no i jutro też mamy USG i znów wielką nadzieję na poznanie płci naszego maluszka...

Poza tym coś ostatnio od kilk dni znów dokuczają mi mdłości,znów wieczorami,nie wymiotuję,ale czuję się fatalnie,jem mało,nawet nie mam zbytnio apetytu,a jak już mnie najdzie to i tak za wiele nie zjem,bo mam wrażenie,że mam skurczony żołądek.

A tak,to wszystko w porządku,dzidziulek kopie i harcuje,więc cieszę się,że z nim wszystko ok.

Witam wszystkie nowe majówki.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neeetka to prosimy ładnie zdać prawko :P

Wyssa nie przejmuj się tak, bo tylko Dzidzie niepokoisz. Na pewno wszystko jest ok. Moja Emilka nie kopie przez cały dzień... akurat teraz daje mi popalić. Standardowo kopniaki pęcherz 🤔

Oglądałam na allegro wanienki ze stelażem, o których piszecie i chyba bardziej praktyczny będzie cały regał kąpielowy... przewijak, wanienka, przy okazji jakieś półeczki na kosmetyki itd. Cenowo to wyjdzie to mniej więcej to samo.

Pszczółka cały czas na łóżeczku to chyba troszkę niewygodnie.

Dziewczyny macie skurcze macicy (brzucha) ? Boje się tego, mój lekarz mówi, że niby to normalne, ale już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci Kasiu że wskoczylam na szybko na allegro zobaczyć co jak i za ile 🙂 Rzeczywiście wygląda to ciekawie i chyba poważnie się nad tym zastanowię 🙂
Aczkolwiek u mnie jest jeden zasadniczy problem - mam bardzo mało miejsca i nie wiem gdzie bym ten regał postawiła... 😞
Narazie maluszek będzie z nami w sypialni, później my się przeniesiemy do dużego pokoju.
A za kilka lat chcemy zmienić mieszkanie na większe i mam nadzieję że nam się uda 🙂 Ale póki co muszę patrzeć na to żeby się z tym wszytskim pomieścić.... i to jest u mnie główne kryterium póki co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Ja jutro odbieram moja powtórkowa glukozę, mam nadzije że wyszła dobrze...
Co do przewijaków i wanienek to wszystko zalezy od tego ile mamy mijsca, ja mam mało więc wanienke kupuję zwykła i jeszcze nie wiem gdzie ją bede stawiać, chocby na stole byle sie nie slizgała, a przewijak czesciej uzywany musi być pod reką i bede miała na łóżeczku, tam moim zdaniem najwygodniej jak sie nie ma komody takiej do przewijania...
Ja ruchy małego czuje mocno ale tez tylko wieczorami i nad ranem, przez dzien jak jestem zajeta to prawie wcale, bo on chyba spi albo poprostu tak tego nie czuję...
Te skurcze to w tych tygodniach juz normalne, to sa skurcze przepowiadające Braxtona cos tam i tak ma być :o)
Neetka powdzenia na egzaminie...
Aha a co do terminów to ja nie sugerowałabym się tymi z USG... no chyba ze miałyście nieregularne cykle i nie wiecie kiedyś tak naprawdę zaszłyście w ciąże... bo usg pokazuje wg wagi a wiadomo że dzieci rodza się z rózna waga i róznie sie rozwiajają... Mojej kolezanki dziecko w 32 tygodniu wazyło 2900 i lekarz wg usg wyznaczył jej termin 1,5 m-ca szybszy niż miała wg OM... oczywiście urodziła prawie w terminie wg OM - kilka dni róznicy :o)
Wiec ja chocby nie wiem co mówiło USG trzymam sie mojego 4 maja :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółka masz racje co do miejsca, też nad tym ciężko myślę. U nas Emilka będzie miała od początku swój pokój. Jednak przez pierwsze kilka tygodni w nocy będzie spała z nami w sypialni, specjalnie z tego powodu kupuje, oprócz łóżeczka kołyskę. A w dzień będę ją dawała do łóżeczka do jej pokoju, żeby się przyzwyczaiła.

Niestety mamy tak małą sypialnię, że łóżeczko się tam nie zmieści. Więc muszę ponieść koszt kołyski, bo jednak bałabym się zostawić Maleństwo w innym pokoju.

Radzia oby wszystko wyszło dobrze z glukozą, bo jak nie to nieciekawa dieta Cię czeka.

U mnie wg OM termin mam na 15.05, a wg USG 11.05 więc praktycznie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba myśleć, że będzie dobrze, a tak jak piszesz w razie czego martwić będziesz się jutro 🙂

Zazdroszczę Ci tej samokontroli. Ja jej wszystko na co mam ochotę. Chociaż wiem, że niektórych rzeczy typu cola, chipsy itd. w ciąży jeść nie powinnam, ale niestety nie potrafię się powstrzymać. Jedynie jem bardzo mało mięsa, ale to dlatego, że ogólnie nie przepadam za mięsem. Jem jedynie drób. A tak to eeee nie chce nawet myśleć o tych biednych zwierzętach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia nie martw się tą dietą.Jutro się zaczniesz martwić jak wynik będzie zły.

A w brew pozorom dieta cukrzycowa nie jest taka zła.Zaletą jest że się nie przytyje za dużo tylko tyle co bobas waży.Jedzenie je prawie normalne tylko cukier trzeba wyeliminować i odpowiednie ilości węglowodanów zjeść w odpowiedniej godzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wróciłam ze szpitala w piatek ,wyszłam na własna prosbe-podawali mi luteinę ale jak mąz spytał od czego to to lekarz po lekarzu poprostu nie mógł rozczytać wiec rano na obchodzie spytałam ordynatora co mi tak naprawde jest bo nogi mi odpuchły a oni mnie trzymają a ten powiedział mi ze oni wiedzą co mi jest,wiec ja spytałam czy moja ciąża jest zagrozona?bo biore luteine na podtrzymanie a z tego co wiem nie jest-a kto pani tak powiedział-usłyszałam wiec ja mu na to że nikt i poprostu sobie poszedł,nic mi nie mówiąć,wiec ja po rozmwie z połozna której tez nic nie było wiadomo na temat mojego zdrowia wypisałam sie po południu pojechałam do pani doktor ktora prowadził moją pierwsza ciąże 12 lat remu -opowiedziałam jej wszystko,zrobił mi usg i okazało sie ze łożysko jest nisko,mam lezeć,mam lekarstwa a bakteriami w moczu powiedziała ze zajmiemy sie jak łozysko uda nam sie podnieśc-bo czasem samo sie podsówa do góry.leżę,nie moge dzwigać,itd i tak do maja 😞 boje sie i bardzo chce miec tego szkraba 😞 pozdrawiam was mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu - widać tak to z naszymi szpitalami czasami jest :/
Dobrze, że chociaż Twój lekarz sprawdził co i jak i wie co Ci jest. Niestety skoro każą leżeć, to trzeba - dla zdrowia maluszka. Ale pomyśl sobie że już mniej niż więcej 🙂 szybko ten czas zleci 🙂 Dużo zdrówka i poprawy sytuacji Ci życzę!!

Co do tych wczesnych skurczy Braxtona czy jak tam pisałyście to one już mogą się pojawiać? Ja nigdy o nich nie czytałam nic więcej, tyle tylko co się obije o ucho czasami, ale myślałam że to jakoś bliżej porodu...

A u mnie z tą datą z usg jest tak...
Jak byłam na pierwszym usg potwierdzającym ciążę to było za wcześnie. Powtórkę miałam po 2 tyg. Wtedy lekarz powiedział mi, że zarodek jest znacznie mniejszy niż to wynika z OM (które miałam na 01-08-2009). Z wielkości płodu wynikało że jest młodszy o ok. tydzień i zmienił mi OM na 08-08-2009. Z poprawionych danych wyszedł termin na 17 maja 2010. A teraz na usg 7 maja 2010. Więc nie wiem czy mała nadrobiła przez te miesiące, czy rzeczywiście do zapłodnienia doszło z tygodniowym poślizgiem... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Zdałam teorie 🙂 teraz tylko czekam na 2 luty - egzamin praktyczny.
Jeśli chodzi o skurcze to ja mam bardzo bolesne i lekarz kazał mi brać nospe 3 razy dziennie.
Magda naprawdę współczuję ci tego szpitala :/ jak lekarze mogą tak traktować ludzi 😞 tu chodzi o życie !!
Ja mam bardzo mało miejsca więc kupimy łóżeczko (kojec) już z przewijakiem. Widziałam fajne na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś w nocy bardzo się zaniepokoiłam 😞 obudziłam się jak zwykle żeby pójść do toalety i zauważyłam że mój brzuszek jest bardzo twardy 😞 wysiusiałam się i położyłam. A potem już nie był twardy. i często mnie boli tak jakby od wysiłku nie wiem. Ktoś mi kiedyś powiedział że jak się ma mało płynu owodnionego to twardnieje brzuch. ale 2 tyg temu na usg bylo wszystko dobrze 😞 nie wiem co robić. Wizytę mam 25 stycznia w poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

widzę że temat skurczy teraz na czasie 🙂 Skurcze przepowiadające Braxona-Hixa mogą się już pojawić. Jest to twardnienie macicy (brzuszka) ale nie powinno być bolesne. Tak czy inaczej trzeba o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu.
Pszczólko widzę tabelkę 🙂 Bardzo mi się podoba.

U mnie dziewczynki niezbyt dobre wieści. Z ciążą tak jest że w jeden dzień jest wszystko dobrze, a następny już nie. W piątek miałam wizytę kontrolną i okazało się że skraca mi się szyjka macicy i jest zagrożenie porodem przedwczesnym. Najczęściej zakłąda się szew w takim przypadku ale lekarz powiedział że w tak zaawansowanej ciąży to za duze ryzyko. Na razie mam leżeć 2 tygodnie i przyjść 2x do kontroli. I bardzo często mi twardnieje brzuszek. Zażywam magnez i nospę. Tak bardzo bym chciała, żeby malutka jeszcze poczekała w brzuszku.

A w czwartek mamy połówkowe, też się już nie mogę doczekać.

A w temacie wanienek, stelaży, przewijaków itp to wymyśliłam sobie jakiś czas temu, że można by było zrobić/kupić taki blat na wanne, np. szerokości 60-70 cm i na nim w zależności od potrzeby kłaść wanienkę lub przwijak. Myślę że w mojej małej łazience to by się sprawdziło.

Madziu ze szpitalami jest różnie. Ważne żeby mieć jednego zaufanego lekarza i trzumać się tego co mówi. Pozdrawiam Cię, trzymaj się ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha mam nadzieję, że jesteś w domu a nie w pracy po tym co napisałaś. Jak najwięcej leż i nie przemęczaj się.

Kurcze też mam często te skurcze i nie są zupełnie bezbolesne. Coś podobnego do bóli menstruacyjnych, ale dużo lżejsze. Skurcze pojawiają się kilka, czasem kilkanaście razy dziennie. W przyszłym tygodniu mam wizytę u gina, to go o to zapytam.
Juz 2 tygodnie temu lekarz przepisał mi magnez, czyli pewnie też z powodu tych skurczy. A nospa tylko tłumi ból, czy ogólnie działa rozkurczowo?

Neeetka gratulacje, to teraz tylko praktyczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...