Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziocha powiem Ci że mój brzuszek też już jest niczego sobie 🙂 mamy ten sam termin porodu więc idziemy łeb w łeb :P a Ty już czujesz kopniaczki maleństwa?
Bo Gabiś z niektórymi to już konkretne fikołki mają 😆
u mnie waga trochę przystopowała - przynajmniej w ostatnich dwóch tygodniach. To co ostatnio przytyłam na całości zeszło mi na brzuszek chyba, bo brzuch urósł a reszta jakby trochę zeszczuplała 😁
Tak czy inaczej są momenty że czuję się jak bańka-wstańka 🙃
A ten "bal przebierańców" ma jakiś temat zarzucony czy jest dowolność? Może któraś z nas Ci podpowie co można wymodzić w kilka dni domowymi sposobami 🙃

Buziaki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Moj maluszek tez daje znac o sobie kopniakami zwłaszcza rano i wieczorem, ale kiedy moj narzeczony przyklada reke zeby poczuc to maluch sie uspokaja i nie chce pokazac tacie jak kopie 🙂

Troszke sie dzisiaj zmartwiłam bo byłam u mojego lekarza i powiedzial mi ze mam anemie 😞. Najprawdopodobniej z powodu złego odzywiania. Kazał mi jesc duzo miesa, jajek i pic mleko. Ale ja jem to wszystko w naprawde duzych ilosciach. Przypisał zelazo i kilka innych lekow. Napiszcie mi prosze czy ktoras z was wie moze cos o anemi w ciazy, nie chce zaszkodzic dziecku 🥴
Z gory dziekuje i zycze duzo zdrowka wam i bobaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj kochane,ale mi ciężko,zjadłam kolacyjkę i ruszać mi się nie chce.Maluszek już zaczyna stukać w brzusio,bo pewnie jedzonko do niego dotarło...a dziś o 5 rano były takie tańce i skoki,że ho ho.

Karolcia - u nas było podobnie,ja czułam maluszka a jak mąż położył rękę to nagle cisza,tak jakby wyczuwał,że ktoś go "szpieguje".Ale teraz jak są momenty ostrego szaleństwa,czyli około 22-ej i rano,to wtedy udaje się mężowi wyczuć te ruchy,naciska przy tym lekko mój brzuszek.

Madziocha - ja osobiście przebrałabym się za balon,tak się obecnie czuję,ale to żart oczywiście.Nasze brzuszki są tak piękne,że nie masz się co przebierać,wystąpisz jako "kobieta w ciąży" i gwarantuję Ci,że będziesz najpiękniejsza w tego Sylwestra i będziesz wzbudzać zainteresowanie wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia577 napisał:
Czesc dziewczyny
Moj maluszek tez daje znac o sobie kopniakami zwłaszcza rano i wieczorem, ale kiedy moj narzeczony przyklada reke zeby poczuc to maluch sie uspokaja i nie chce pokazac tacie jak kopie 🙂

Troszke sie dzisiaj zmartwiłam bo byłam u mojego lekarza i powiedzial mi ze mam anemie 😞. Najprawdopodobniej z powodu złego odzywiania. Kazał mi jesc duzo miesa, jajek i pic mleko. Ale ja jem to wszystko w naprawde duzych ilosciach. Przypisał zelazo i kilka innych lekow. Napiszcie mi prosze czy ktoras z was wie moze cos o anemi w ciazy, nie chce zaszkodzic dziecku 🥴
Z gory dziekuje i zycze duzo zdrowka wam i bobaska


Karolcia nic sie nie zamartwiaj w nadmiarze. Dziecko wykorzystuje wiecej zelaza niz dostarczasz w pokarmach , dlatego brakuje. A moze zelaza dostarczasz w odpowiedniej ilosci , ale znowu masz problem z jego przysfajaniem... W kazdym badz razie wiele kobiet ma ten problem i to jest taka anemia fizjologiczna , ktora czesto wystepuje w ciazy. Mozesz sobie zafundowac tabletki z zelazem np. Tardyferon (ja bralam cala ciaze) i bedziesz spokojna , ze jest go wystarczajaco. Poza tym podaje Ci link do artykulu specjalisty , ktory mozesz sobie przeczytac.
http://www.we-dwoje.pl/anemia;w;ciazy,artykul,1874.html

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jusmarkl dziekuje za link ktory mi przesłałas poczytałam i wiem ze to nic groznego 40% kobiet w ciazy cierpi na anemie. Od wczoraj jem te tabletki co mi napisałas Tardyferon Fol i do tego centrum materna zeby zadnych witamin mi nie brakowalo 🙂Jestem juz spokojna 🙂

Moje malensto do rana nie daje mi spokoju ciagle kopie, przewraca sie to chyba jakis piłkarz bedzie, chociaz jeszcze nie wiem czy to chłopiec czy dziewczynka :P 5 stycznia poznam odpowiedz na to pytanie 🙂
Pzdrawiam was mamuski i jeszcze raz dziekuje za pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężaróweczki :o)
Ja po świetach jakos zyje i po wczorajszej imprezie sylwestrowej tez choc nic nie piłam a czuje sie jakbym miała kaca, dawno tak nie potańczyła, a bylismy u znajomych w domu :o)
Mój bobas sie rusza regularnie i mocno i wieczorami cały brzuch mi sie rusza, mąz już tez to nareszcie widzi bo wczesniej miałam tak jak wy ile razy przyłozył reke to dziecko nic...
W poniedziałek ide na badania ogólne i z glukozą a we wtorek lub w czwartek na usg więc może sie wreszcie dowiem jaka jest płeć dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was wszystkie w Nowym Roku 🙂

Oj niestety nie zajrzałam już tu przed sylwestrem. Temat przebierania sylwestorego był zawody. Mój mąż przebrał się za spawacza, ponieważ ja kiedyś robiłam praktyki w pewnym przedsiębiorstwie przemysłowym i posiadałam z tamtego okresu strój roboczy więc go załozyłam. To znaczy tylko kurteczkę i kask bo w spodnie nie weszłam. Przebranie było tylko na wejście, bo pod spodem miałam normalny strój. Zaraz się rozebrałam bo tam było strasznie gorąco. Też troche potańczyłam. Bylismy w domu o 4 i przez to tam mi się poprzestawioło ze spaniem że dziś w nocy zasnąć nie mogłam i o 3 jeszcze nie spałam.
Tam mi się nie chce wracać do pracy że szok.

Pszczółko właśnie widziałam że mamy tan sam termin porodu. Ja czuję delikatne ruchy tak od 18 tygodnia ale nadal są dalikatne i jak chodzę albo nawet siedzę i coś absorbującego robię to nawet ich nie zauważam. Nawet się przestraszyłam że przez Święta zanikły ale po prostu cały czas coś się działo i nie zwracałam na nie uwagi. Teraz te ruchy też są bardzo dalikatne. Brzuszek za to przez Święta wyraźnie sie powiekszył. Myślę że będzie widać na wadze. Nie prztyłam jak dotąd ani w biodrach, ani w udach.

Moje wyniki krwi też są na granicy. To znaczy w normach kobiety nie w ciąży się nie mieszczą ale uwzględniając mój stan to nie jest jeszcze źle. Muszę monitorować.

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Witam was serdecznie i przepraszam że mnie tu tak długo nie było ale dużo się w tym czasie wydażyło Po pierwsze chcę wam wszystkim żyuczyć wszystkiego najlepszego w tym nowym roku.
I tak przed świętami wylądowałam w szpitalu ponieważ miałam ujście otwarte na 1 cm i szyję skruconą, miałam zakładany szew 🥴 ale teraz jest wszystko w pożądku lekarsstwa biorę i uważem na siebie.Wspomnę że przy pierwszej ciąży też miałam taką sama sytułację.Już wiem że będę mieć synka na 80% :laugh:No a pużniej święta i tak leci u was też dużo zmian od tego czasu co mnie nie było Ja ruchy wyczówam już wyrażnie i brzuszek też jest widoczny:laugh:Czuję się dobrze a to najważniejsze ,pozdrawiam was gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki... ja mam dzisiaj jakis pechowy dzien... Pojechałam rano do labo oddac krew, mocz i wypic tą ochydna glukozę... Pojechałam po pracy po wyniki, morfologia w miare ok, glukoza po godzinie 137 mg a norma jest chyba do 140 więc tez ok, ale wyobraźcie sobie że zgubili moje siki i nie mam wyników... Jutro musze tam dymac jeszcze raz przed wizyta u lekarza... wrr...
Karolcia dawaj szybko znać co tam po usg bo jestem strasznie ciekawa...
Baxtera witaj kochaniutka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Ja mam dopiero przed sobą wypicie glukozy,które w moim wypadku jest bez sensu bo już wiem że mam tzw.cukrzyce ciężarnych.Od miesiąca kontroluje moje "cukry" po posiłkach i zawsze po obiedzie mam wyższe niż normalnie.Nie będzie łatwo ale dietę tzw.cukrzycową wprowadziłam od paru dni i zobaczymy czy obejdzie się bez insuliny.W poprzedniej ciąży wystarczyła mi sama dieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc cieżaróweczki 🙂
Musze sie wam pochwalic ze bede miala córcie 😎 Mała jest super ziewala sobie i machała raczkami. Lekarz mowil ze dzieci zawsze maja piastki zacisnieta a moja ksiezniczka miala otwarte łapki, smiałysmy sie ze piątke mamie przybija 😁
Ale jestem szczesliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia no to gratuluję, mnie ta przyjemnośc spotka w czwartek lub we wtorek w przyszłym tygodniu, zalezy kiedy kasa nam przyjdzie bo nie mam na usg...
Beata to Ty obcykana jestes w cukrzycy, to ja Ci cos powiem... wczoraj piłam glukoze i po godzinie miałam wynik jak napisałam 137... moim zdaniem to jest ok bo norma jest do 140 więc sie mieszczę, ale na wynikach z labo w normach było podane że do 110 i tak powiedział mi tez gin i kazał mi za 2 tygodnie powtórzyć glukoze z 75 g... Zgłupiałam... Głowe bym sobie dała uciąć że sie myli ale co moge zrobić? Powtórzę to badanie i jesli źle mi powiedział to przy nastepnym badaniu to chyba wyjdzie...
Reszta wyników w miarę ok, lekka anemia ale przepisal mi cos na to...
Kurcze a ciekawe czy na tym moim usg moje dziecie zechce się ładnie pokazac... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

karolcia gratuluje córeczki. Ja mam połówkowe 21 stycznia, to ostatni dzwonek żeby zrobic bo będzie to 24 tydzień. Zdecydowałam się jednak na to usg rozszerzone, nie ze względu na 3D ale na jakieś tam dodatkowe możliwości pomiaru np. przepływów. Mój gin mnie na to namawiał, mówił że warto i koleżanka, która pracuje w klinice leczenia płodności też.

Ja po skierowanie na glukozę idę 14-go stycznia.
Mam pytanie czy na każdej wizycie lekarz bada was ginekologicznie? Ja się rozpoznaje to rozwarcie w macicy co trzeba szew założyć?

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane,

Karolcia - gratulacje serdeczne,w takim razie jednak nie sami chlopcy w maju nam się urodzą.

Mnie badanie z glukozą dopiero czeka,wizytę mam 19-tego więc mam je zrobić krótko przed wizytą,aż jestem ciekawa czy nie zwymiotuję...łeee...

Madziocha - ja badanie ginekologiczne mam na każdej wizycie,a jak się rozpoznaje to rozwarcie czy też skrócenie szyjki macicy i zalożenie szwu to już chyba tylko lekarz wie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Coś mi wcześniej nie chciało zapisać wogóle wiadomości 😞 nie wiem co sie stało.. nawet przy edycji i wpisaniu tekstu wychodził pusty :/
Ale co tam 🙂 ważne że teraz mi się udało :laugh:

Przede wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku! 🙂
Długo mnie nie było, więc szybko nadrabiam zaległości 🙂

Po pierwsze witam w naszym gronie nowe Majóweczki 😉

Mój brzusio rośnie z dnia na dzień praktycznie 🙂 zaczynam mieć problem żeby dopiąć się w płaszcz zimowy.. Bąbel kopie na razie delikatnie ale tak jak wcześniej niektóre z Was się wypowiadały, że chyba dzidzia najbardziej aktywna jest po posiłku 🙂 Ale najfajniej jest jak ma czkawkę 😁 wtedy zawsze Mężowi mówię żeby położył rękę na brzuchu i jak na razie za każdym razem czuł nasze maleństwo 🤪

Jutro idziemy do szkoły rodzenia 🙂 opowiem Wam jak było. Miałam nadzieję że kurs zacznie się w drugiej połowie stycznia, a zaczynają wcześniej. No ale już nie rezygnowałam z tego terminu bo nie chcę już czekać na następny.

Dorox - gratuluję synka 🙂 cieszę się też że już wszytsko w porządku, ale powiem szczerze że pierwszy raz spotkałam się z takim problemem.
A Karolci z kolei gratuluję córci 🙂
Widzę że nasz chłopakowy maj już odszedł w zapomnienie i jest też trochę dziewczynek :P

My idziemy na usg 11 stycznia i wtedy mam nadzieję Bąbelek dobrze ustawi się do zdjęcia i będzie ładnie wszystko widać 🙂
Ja dalej obstawiam że będzie synuś, Mąż z kolei coraz częściej bąka coś o córeczce :P no jeszcze kilka dni i zobaczymy 🙂
No i wtedy też dostanę skierowanie na glukozę.. a właśnie:
Beatko czy orientujesz się skad bierze się taka cukrzyca ciężarnych? U mnie Dziadek miał cukrzycę, Tata ma podwyższony cukier - u mnie na razie ok. Ale zaczęłam się zastanawiać czy nie jestem w grupie ryzyka..

Madziocha - co do Twojego pytania, to ja mam badanie ginekologiczne podczas każdej wizyty 🙂

3majcie się ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laseczki 🙂

Ale mnie tu długo nie było 🙂

Madziocha mnie też lekarz bada ginekologicznie przy każdej wizycie (tj. co 3 tyg.), właśnie w ten sposób sprawdza czy szyjka się nie rozwiera.

Pszczółko mam ten sam problem z płaszczami :P Nie wiem co to będzie w lutym, a nie mam zamiaru kupować płaszczyka specjalnie pod ciążę 🙂

Mam już za sobą badanie glukozy, wyniki są ok, ale glukoza jest okropna, wszystko mi się podniosło jak ją wypiłam, no i te kłucie co godzinę 😞 Ale da się przeżyć :P

W pn lekarz znowu potwierdził, że pod serduszkiem noszę córeczkę. Mała już waży 480g 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaczyna mnie coraz bardziej irytować lekarz do którego chodzę.
Ostatnie badania krwi i moczy robił mi w 10 tygodniu, następne powiedział ze da skierowanie przy wizycie 14 stycznia to będzie 23 tydzień. To przecież jest 3 miesiące bez badań!

I nie pamietam kiedy mnie badał ginekologicznie. Ostatnio prosiłam o dodatkowy wymaz z pochwy Siedziałam oczysiście na fotelu ginekologicznym ale mnie wogóle nie badał. Zaczynam się niepokoić 😞

Pszczólko gratutuje kopniaczków. Mój małozonek jeszcze nie poczuł naszego dzidziusia choć przykłada rękę często.

Ja od dzisiaj chodzę na ćwiczenia dla cieżarnych, muszę się trochę rozruszać do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂

Ale sie dzisiaj wszystkie rozpisalyscie 🙂 A co tam nie bede gorsza 🙂

Na poczatku gratuluje Karolci corki a Dorox synka i witam wszystkie nowe majoweczki 🙂

Kurcze zazdroszcze Wam takiej opieki zdrowotnej!Jak bylam w Polsce to zawsze narzekalam a jak wyjechalam do Anglii to sie okazalo ze moze byc znacznie gorzej. Pamietam ze ostatnia cytologie robila mi ta sama pielegniarka ktora rok wczesniej sprawdzala czy zlamalam noge czy tylko skrecilam 😞 od poczatku ciazy mialam tylko 2 badania krwi 😞 badanie glukozy mam nadzieje ze bede miala przy nastepnej wizycie u poloznej, ktora mam wyznaczona za ponad 2 tygodnie, a badania ginekologicznego odkad jestem w ciazy nie mialam wcale. Straszne jest to ze do ginekologa trzeba miec skierowanie od lekarza rodzinnego a badanie ginekologiczne moze przeprowadzic w przychodni pielegniarka lub lekarz rodzinny na lezance oczywiscie bo foteli ginekologicznych w przychodni nie ma 😞

wybralismy juz z mezem imie tylko nie wiem czy nam sie jeszcze nie odmieni bo wlasciwie od poczatku ciazy zmienialismy zdanie 4 razy 🙂 najpierw miala byc Lena pozniej Emilka pozniej Zosia lub Oliwia a teraz stanelo na Maja i mam nadzieje ze juz tak zostanie 🙂 a czy Wy macie juz wybrane imiona??

Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i mam nadzieje ze wszystkie dzidzie sie ladnie pokaza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...