Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam niedzielnie 😉
moje bajbi jak zwykle wczoraj w dzień wojowało a nocka przespana i to jak, podłączyliśmy mu w końcu karuzelkę i tam takie światełko odbija na sufit i rybki płynące a on wlepiony w to jak nie wiem aż w końcu o 23 sam zasnął 🤪 wstał o 3 i o 7 😉 i wojuje teraz z tatusiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
ja dopiero jem śniadanko.. Mała pojadła już i teraz śpi. Dzięki temu ja się wyszykowałam ze wszystkim i zaraz ją będę budzić na kąpanie.. wczoraj ze względu na te jej sensacje odpuściłyśmy i dziś trzeba nadrobić, bo na brudaska poszła spać 😁
A z tym zasypianiem to wczoraj też miałam problem.. Wczoraj jak poszłam się myć to moja Mama jej pilnowała bo bałam się że po tym obżarstwie zacznie wymiotować albo ulewać i bałąm się żeby się nie zachłysnęła.. wróciłam - a ta nie śpi... na rękach usypiała, a jak odkładałam do łóżeczka to zaczynała się maruda mała włączać. Więc wzięłam ją do siebie do łóżka i spała na miejscu Taty 🙂 a najśmieszniejsze jest to że jak ją położyłam, to minutę nie trwało jak mocno zasnęła!! Migiem po prostu!! W nocy miałam dwie pobudki na jedzenie ale zasypianie też zgrabnie poszło 🙂 boję się tylko, żeby Ala za bardzo się nie przyzwyczaiła, bo Tatuś dzisiaj wraca i miejsca u nas w łóżku już nie będzie, a pospać też chcemy... oby dziś ładnie zasnęła u siebie 🙂

Zaraz po kąpieli zabieram ją na spacer 🙂 idziemy kupić jakąś ładną karteczkę dla Taty z okazji Dnia Ojca a potem idziemy głosować 🙂

Miłego słonecznego dnia 🙂 Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 u nas ok, a ta zielona kupa mnie rozbawiła do łez 😁no cóż może kiedyś tak było ha ha.Pszczółko ty wykąpałaś małą w dzień i wyszłaś na dwór? bała bym się przeziębienia i dlatego pytam . U nas chłodno i pochmurno -pozdrawiam was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja teściowa ma teorię że czkawka jest z zimna, w związku z czym trzeba zakładać dziecku w domu czapkę. Ciekawe czy w brzuchu też z zimna dzieci mają ckawkę 😮
Konsultowałam nawet tą teorię z lekarzem ale nie potwierdził. Niedojrzałość układu nerwowego jest przyczyną.
To my przy dziesiejszym leniuchowaniu:
[IMG]http://i48.tinypic.com/f9fn0o.jpg[/IMG]

A takie krostki Mała na na buźce:
[IMG]http://i50.tinypic.com/10z1c0g.jpg[/IMG]

Nie wiecie co to może być? Wizytę u lekarza mamy dopiero w czwartek. Ja jestem już na diecie, nie jem wogóle nabiału ale to wcale nie schodzi a wręcz mam wrażenie że się powiększa. Tak mi szkoda tej mojej Niuni.

Ale dziś zimno. Nawet w domu zimno, trzeba się ciepło ubrać 😞

Warto już powiesić karuzele nad łóżeczkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po spacerku 🙂 obywatelski obowiązek spełniony 😜
Madziu - wyszłam z nią na spokojnie na spacer, ale nie od razu po kąpieli tylko po półtorej godziny. Po myciu jeszcze pospała, potem pojadła i dopiero poszłyśmy 🙂 Założyłam jej tylko cieplejszą czapeczkę 🙂 A u nas ciepło i ładnie, ale nie jest duszno więc pogoda na spacery idealna 🙂
Madziocha - u mnie karuzela wisi od początku, ale rzadko używam. Jak już włączam to bardziej dla samej pozytywki bo Mała tylko czasami zwraca uwagę na samą karuzelkę 🙂
A co do wysypki - podobna do tego co miała Ala, tylko u Poli jest to bardziej nasilone.. Z tym że ja nabiału w ogóle nie jadłam i nie jem.. najlepiej chyba i tak Ci powie lekarz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha ja nie widze tych zdjęć tylko krzyzyki 😞
My powiesilismy dzisiaj karuzelę na próbę bo mały taki ciekawski jest ale intersował się nią może minutę i potem odwrócił główke i zpaatrzył się na lewka który stoi w kąciku łóżeczka... i nie wazne że karuzela grała i kręciła się, był tylko Mateusz i lewek 🤪
Ponoc tak naprawdę dzieci interesują się takimi gadżetami od 3 m-ca ale każde dziecko jest inne więc na pewno niektóre wczesniej... moim zdaniem warto zawiesic i zobaczyć jak dziecko reaguje, jak mu się podoba i sie tym interesuje to zostawić a jak nie jest zainteresowany to ściągnąć żeby się dziecko nie opatrzyło tym... i za jakiś czas znowu spróbowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia nie wiem czemu nie widzisz? A czy ktos oprócz Pszczółki widzi?

Pszczółka, a Ala po czym miała wysypkę, wiesz może? Czy czymś smarowałaś, po ilu dniach zeszła? Nabiału to tak nie jesz profilaktycznie czy Ala miała problemy?

A propos dysplazji, czy nie rozpoznaje jej się po tym że dziecko trzyma nózki prosto jak dorosły czlowiek a nie jak żabka na boki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
a nas cały dzień w domku nie było, byliśmy u znajomych, do koleżanki przyjechała siostra z Angili z córeczką Hania, malutka urodziła się 12 maja rok temu 😉 zjedliśmy obiadek poszliśmy na spacerek, zahaczyliśmy o festyn z okazji rozpoczęcia lata, Oliś był dziś tak grzeczny i non stop spał aż znajomi nie chcieli wierzyć że on tak normalnie całe dnie potrafi wojować 😁 Potem znów poszliśmy na kawkę( ja na inkę 😜) i ciacho i oglądaliśmy transmisję żużla 😉
Przyjechaliśmy do domku i w końcu próbowaliśmy odcisnąć stópkę i rączkę Oliwusia, dostał od mojej siorki taką ramkę że w środku wstawia się fotkę a po bokach odcisk, ale powiem wam że walka była bo było to strasznie twarde mimo że "rozmasowaliśmy" tę mase dobrze, więc rozrobiliśmy z wodą ale znów było tak lepkie że Oli cały się ubrudził, to położyliśmy chusteczkę nawilżaną i udało się 🤪 są odciski 😉 teraz Hałabałka zasypia sam przy "płynących "rybkach z karuzeli 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł 😜

Głos oddany

Nas też nie było w domku. Oczywiście u siostry - Emilka w ogóle nie spała i nie płakała, oglądała sobie mieszkanko, słuchała nas 🙃

Madziocha Emilka też miała taką wysypkę...
Lekarz mi mówił, że przy skazie nie można nawet masła jeść, jak się karmi piersią. A może to w ogóle skaza nie jest... może uczulenie na coś innego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas też głos oddany 🙂 Szybko poszło, bez kolejek 🙂 Bo jak były ostatnie wybory parlamentarne to masakra była - pod Ambasadą i Konsulatem kolejki takie, że trzeba było kilka godzin stać, a już na te wybory utworzyli kilkanaście obwodów głosowania i przynajmniej nie musieliśmy do Londynu jechać 😆
Po zagłosowaniu pojechaliśmy do takiej jednej miejscowości gdzie odbywał się Festiwal Pokoju - już nie pamiętam kiedy ostatnio słyszałam muzykę na żywo 😜 więc byłoby super gdyby Maja była spokojniejsza a ona dzisiaj cały dzień maruda była - po tej zmianie mleka chyba bo kupki nie mogła zrobić 😞 Teraz wykąpana poszła spać, a kupka w końcu była przed samą kąpielą i to zrobiona na taty ręcę 😜

Madziocha chciałabym Ci pomóc ale niestety nie wiem nic o takich krosteczkach 😞 a zdjęcia widzę jak najbardziej - to chyba u Radzi jest problem z przeglądarką 🥴

Sprawdziłam właśnie prognozę pogody na nadchodzący tydzień i u nas ma być pięknie więc będziemy z Mają korzystać 🙂

Dzięki Łajsoka za ten patent na odciski stópki i rączki 🙂 moja siostra przyjeżdża za 2 tygodnie i ma dylemat co kupić Maji to już wiem co jej podpowiedzieć 😜

Zmykam spać

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
Monia - prezent super 🙂 a co do odcisków stópek to też myślałam o tej ramce - fajna sprawa 🙂 my na razie odciskaliśmy stópkę na kartce wcześniej malując ją farbką 🙂 po kilku próbach wyszło bardzo ładnie 🙂 Alicja nawet taką "pieczęć" zrobiła na kartce z okazji ślubu dla nowożeńców 😜 podpisywać się jeszcze nie umie a jakoś musiała się dołączyć do życzeń 😁
Madziocha - co do Twoich pytań to ja podejrzewam że Ala miała tą wysypkę po keczupie... wiadomo - nie dość że pomidory to jeszcze konserwanty, ale Mamusia niestety nie mogła się powstrzymać na początku i chyba właśnie przez to moje dziecko przypłaciło to takimi wypryskami. Na początku były mocno rozognione i skupione tylko na policzkach - teraz już ładnie schodzi ale pojawiają się nowe na całej buźce i główce ale to już są takie delikatniejsze i teraz znowu jestem na etapie szukania co tym razem mogło zaszkodzić....
W każdym razie tamte zaczęły schodzić po około 3 dniach jak odstawiłam keczup więc najprawdopodobniej to było właśnie to... i niczym jej nie smarowałam buźki.. A z tą nową wysypką muszę zapytać lekarza... może podjedziemy w tą środę.
A co do nabiału to nie jem, bo... niespecjalnie lubię 🙂 mleka nie lubię, kefirów, serków itp. nie lubię 😜 jogurty lubię, ale tylko truskawkowe, a z racji truskawek na razie ich nie ruszam 🙂 sporadycznie zjem kawałek żółtego sera i od urodzenia Ali zjadłam może z dwa serki homogenizowane 🙂 Tak więc nawet nie wiem czy Ala miałaby problemy z nabiałem czy nie...
Natomiast co do dysplazji to masz racje - charakteryzuje się m.in. ułożeniem nóżek, ale np. moja Ala miała od początku nóżki na żabkę, a mimo to stwierdzili lekką dysplazję.. tak więc nie wiem czy to reguła..

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamunie...
Ja tez byłam na wyborach a męzu nie bo jest "bezdomny" chwilowo... był zameldowany u mamy ale sprzedała mieszkanie i sie przeprowadziła więc musiał sie wymeldowac a u nas nie zdążył sie jeszcze zameldować i jest bezdomny 😜
Wczoraj była u nas koleżanka z narzeczonym, dostalismy zaproszenie na wesele na 14 sierpnia... kurde jak mi to odchudzanie tak będzie szło jak idzie to na tym weselu będe sie kulała a nie tańczyła... a z okazji tego że nie karmie piersią to Mateusz zostanie z dziadkami więc mogę balowac do rana... nie wiem tylko czy nie uschnę z tęsknoty... 😉
A bobas zjadł o 5 i go ululałam i zamiast spac to wstałam zrobic cos koło siebie bo potem znowu do południa bede w piżamie chodziła bo on po nocy ma tyle energii że spac nie chce pierdołka mała 😁
I chyba dzisiaj znowu nici ze spacerku bo pogoda barowa... no ale jak nie będzie padało to raczej pójdziemy chociaż na godzinkę...
Miłego dnia wszystkim zyczę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia - jaki fajny prezent 🙂

Radzia też idę 14 sierpnia na wesele 😜 Mała zostanie z teściową i też bedę balować jak najdłużej 😎 Tylko gdzie ja sukienkę kupię... eh zawsze mam z tym problem 😜

My oczywiście od 6 nie śpimy i zaśniemy dopiero po wieczornej kąpieli... oj ciekawe kiedy Emilka zaśnie w dzień 🤢

No nic... idziemy poćwiczyć podnoszenie główki... czyli ćwiczenia na brzuszku.. o ile Emilka pozwoli, bo leży na wibracjach w leżaczku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Kasiu tak od czasów ciązy mamy wiele wspólnego ze sobą... łącznie z tym że urodziłysmy tego samego dnia, miałysmy w ciązy te same objawy, mieszkamy na sląsku, urodziłysmy się z jednym dniem róznicy i jeszcze teraz idziemy na wesele tego samego dnia... jeszcze się okaże że na to samo wesele 🤪
Jej Kasiu ja Ci naprawde wpsółczuję jak Emi całymi dniami nie spi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry cioteczki 😉
ślązoczki wy to rzeczywiście się jakoś tak razem zgrywacie 😁
a ja się przyznam że nie byłam głosować ☺️ nie wzięłam zaświadczenia od siebie z Rzepina bo jeszcze tu w Międzyrzeczu nie jestem zameldowana, do 4 lipca to nadrobię 😜 mój mężuś za to ładnie oddał głos 😉
A ja wam powiem że ostatnio jadłam truskawki i ciastka czekoladowe i jogurt truskawkowy nic Hałabałkowi nie było 😉 mam nadzieję że to się nie zmieni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kasiu jaka ona słodka, no te włochale to mnie rozbrajają...
A Mateusz obudził się , zjadł, przebrałam go, pogadał 5 min z moja mamą i poszedł w kimono... i tak spi od przedwczoraj prawie całymi dniami... najpierw sie martwiłam że cos mu jest ale nie, wesoły jak się obudzi, goraczki nie ma, nie płacze... chyba ta pogoda tak na niego działa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moje dziecko robi mnie w konia... najpierw jęczy i cisnie wszystko do buzi co oznacza: JEŚĆ!!!! no to ja biegne do kuchni, szykuje butelkę, wracam a ten spi... pomyslałam że zamkną sobie oczka i zaraz mu sie przypomnie że jest głodny ale nie przypomniał sobie do teraz a minęło już 40 min... mleczko do zlewu... potrące mu to z przyszłego kieszonkowego ;o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...