Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 nie wiem jak u was ale mój Jaś w te upały mało je , przesypia noce coraz dłużej -dziś od 20;30 do 2 w nocy i to sama go budziłam bo myślałam ze cos mu jest 🤢 mozna się odespać.A jak mężowie pomagają? bo u nas to róznie z tym bywa ale nie będę was zanudzała i psuła sobie nerw, podobno przy drugim dziecku już mniej się angażują 😞 A jak ze współżyciem ? ja się bardzo boję, nie boli mnie nic chociaż pocieli mnie w kawałki ale mam takiego stracha że hej i czekam z tym do wizyty u lekarza ,może jak ona powie że juz jest zagojone wszystko wtedy o tym pomyslę ☺️ napiszcie jak w podchodzicie do tej delikatnej sprawy 😁 😉. Dzieciaczki piekne , oglądam na nk i tu zdjęcia waszych pociech,rosną tak szybko a pomysleć ze niedawno siedziały w brzuszkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu ja wytrzymałam do 5 tygodni 🙂 a potem juz zaczełam działać, pierwszy raz troszkę bolało a teraz nie ma żadnego problemu 🙂
My też mieliśmy super noc, choć mój smyk obudził się ok 3 i nie chciało mu się spać, ale leżał sobie grzecznie i rozmawiał do łóżeczka, a teraz leży w leżaczku i dyskutuje z zabawkami 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 😉
widzę że tu od rana pikantne tematy 😜 ja wam powiem szczerze że jakoś mi nie śpieszno na "przytulanki" jakoś nie mam ochoty ☺️ po pierwsze czekam do wizyty u gina zobaczymy co powie, po drugie jeszcze coś mi tam wycieka brązowy śluz:blush 😞 sorki za bezpośredniość) nie jest tego dużo i nie leci codziennie, po trzecie jakoś jak spędzam te całe dnie i czasami noce sama z małym to raczej siły na bzykanko bym nie miała 🤢 i po czwarte jakoś tak boję się ze będzie mnie tam boleć i wtedy zero przyjemności ☺️ może potrzebuję więcej czasu Mariuszek rozumie bo już rozmawialiśmy o tym 🙂 jakoś tak się stresuje tego pierwszego razu po porodzie 🤨
A mojego smerfika chyba z rana o 5 kolka chwyciła zaczęło się stękaniem aż w końcu tak zaczął przeraźliwie płakać że nie wiedziałam co mu jest pierwszy raz aż tak krzyczał brzuszek wymasowałam położyłam ciepłą pieluszkę utuliłam i przeszło zrobił kupkę zjadł i teraz śpi 🙂 a właśnie dziś stuknął mu miesiąc 🤪 poważny kawaler 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Wszystkiego najlepszego dla Oliwierka!! Hehehe 🙂 my jeszcze dwa dni do pierwszej miesięcznicy 😜
Wczoraj moja Ala cały dzień nie spała i marudziła strasznie.. nawet na wieczornym spacerze. Ale za to po kąpieli i porządnym jedzonku zasnęła na dobre.. spała od 22:30 do... 5 rano!!!!! 🤪 aż wierzyć mi się nie chciało!! 😁
A co do przytulanek to my już się doczekać nie możemy 😁 mój Grześ codziennie pyta kiedy ide do lekarza 😜 czasami jak się do niego zalotnie uśmiechnę to się pyta: Byłaś u lekarza? no a jak słyszy oczywiście że nie, no to mówi że mam go nie kusić 😜 heheh
Ze mnie też jeszcze taki śluz wycieka więc nawet bym się nie odważyła teraz.. o tyle mam komfort że się nie boję czy będzie bolało bo u mnie w końcu zakończyło się cc ,ale różnie może być... Na razie się śmiejemy że jak już wrócę od lekarza i będziemy mieć jego zgodę, to w domu chyba wióry polecą 😁 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam :o)
Co do kremików to prawda, Linomag Sun jest od puierwszych dni zycia i jest niedrogi i ładnie sie smaruje... na DOZ kupiłam go za ok 16 zł...
Anita ja mam na kartce od lekarki ceny szczepionek i wyglada to tak... te obowiązkowe skojarzone pierwsza 160 zł, druga i trzecia po 120 zł, rotawirusy 380 zł, pneumokoki 270 zł... ale co do tych rota i pneumo nie pamiętam czy to po jednej czy wiecej dawek...
Kasia Mateusz tez ma ciemieniuchę w brwiach 🤨
U nas upał, ja w domu mam Matiego w samym pampersie a na dwór ubieram rampersa albo body, bez czapki... a wy?
Ten mój giz mały dzisiaj w ogóle nie chce spac, zdrzemnął sie rano na spacerze a teraz oczy jak guziki i sie wierci... nie wiem czy przez ten upał czy on poprostu juz w dzień tak będzie miał... zasypia na 10-15 min i otwiera oczyska...
No z tego co czytam dalej to chyba jednak nie ciemieeniucha tylko taka sucha skóra bo na główce mu sie łuszczy troche ale tylko do linni włosów... spróbuje z tym kremem Bambino...
Magda powiem Ci że ja się boję tego "pierwszego" razu bo długo mi się rana po tym peknięciu goiła i chyba sie już zagoiła bo jakos przestałam ją czuć ale boję się że jak pobaraszkujemy to znowu mi cos pęknie... a mąż to już łazi za mną jak pies napalony... ale mam większy problem niż ta rana - ja w ogóle nie mam ochoty na seks i chyba bede musiała się zmusić bo mi jeszcze gdzies na dzikie baby pójdzie 🤪 w sumie to już ze mnie nic nie wycieka a mój mąż ma zazanczone w kalendarzu kiedy ten 6 tydzien mija... i łazi mnie tylko w tyłek podszczypuje i zachowuje się jak jakiś dzikus ale nie dziwię mu sie bo my już długo przed porodem nie moglismy nic działać a potem jak mi było obojętne to odszedł mi czop... chyba powiem lekarzowi zeby mi jakies leki na podniesienie libido dał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To widzę że nie jestem sama, która nie ma ochoty i się boi pobaraszkować z mężem, właśnie boje się o tą ranę też mnie tam już nie boli nawet zaglądnęłam sobie lusterkiem ☺️i wszystkie szwy już się rozpuściły jest tylko taki ślad że było cięcie ale ładnie zagojone 😉 mój tez łazi za mną jak pies, jak mu powiedziałam że już szwy sie rozpuściły to się "tam" poklepał i powiedział" do dzieła" 🤪 ale mówiłam mu że czekam do wizyty na która pójdę pod koniec czerwca, może do tego czasu nabiorę ochoty 🤨 dobrze że jest taki cierpliwy 😉
Radzia mój mały też wariuje od 4 rano jak mił tą chyba kolkę przysnął potem na godzinę i od tamtego czasu nic walczyłam dzielnie i w końcu z 10 min temu usnął, mam nadzieję że pośpi dłużej niż 15 min 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeśli chodzi o ubieranie w upalne dni to u mnie tak samo jak u Ciebie Radzia w domu mały śmiga w pampersiaku a na dwór nakładam body lub rampersa i jest bez czapeczki 🙂 a u nas dziś chłodniej nie ma słońca i jest czym oddychać nie jest tak duszno a mimo to mały marudny...już słyszę jak się wybudza 😠 😞 achhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂

Haha ale sie posmialam i ciesze sie ze nie jestem sama z brakiem checi na sex 😁 😁
Ze mnie dalej cos leci, ale tak malutko... jakis sluz 😠

Na dwor ubieram Małej jak Wy bodziak na krótki rekaw i taka czapeczke kapelusik z dwiemma dziurami po bokach 🙂

kurde, Emilce najlepiej sie spi na mamie 🙃 jak tak dalej pojdziie to juz nigdy nic sama w domu nie zrobie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,co do szczepień powiem Wam tak, Warto kupić skojarzoną bo szkoda dziecka, ale kosztuje ona 105 - 110 zł, jak mówią że drożej to poproście o receptę i kupcie w aptece polcam wdoz.pl na rotawirusy kosztuje np 240 zł. Rota szczepcie jeśli maleństwo dajecie do żłobka, bo możliwość zachorowania jest większa,i to jest 2 lub 3 dawki w zalżności jaką wbierzeci bo jest 2 rodzaje,, a ma pneumo i meningo koki poczekajcie jak dziecko jest starsze dostaje mniej dawek. Ja szczepiłam na pneumo jak miał 3 lata a meningo w tym roku 🙂 W dodatku nasz dyrektor poprosił burmistrza, i ten zasponsorował 75% szczepionki - tak ze rodzice płacili 35zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja szczepię tą skojarzoną bo mi go szkoda a poza tym lekarka nam powiedziała że te niepłatne to lata 50-te pamiętają... a na pneumokoki i rotawirusy na razie nie szczepimy bo mały zostaje w domu przynajmniej do 4 lat, na pneumokoki mozna w każdej chwili zaszczepić w razie czego...
Łajsoka mi sie nie wydaje że u Oliwierka to kolka była chpc znawca nie jestem... jesli potem strzelił kupkę i zrobił sie spokojny to raczej go ta kupka męczyła... kolka to gwarantuję Ci że bez kropelek wraca co dzień o stałej porze i dziecko się drze w niebogłosy... mojemu pomaga noszenie na brzuszku... no i Sab simplex oczywiście, odkąd dajemy regularnie przed kazdym karmienie to kolki odpukac nie ma...
i wiecie co on dzisiaj zrobił? kiedys przez przypadek przewrócił sie sam na brzuch, to był naprawde przypadek bo w kanapie było wgłebienie i on w nie wpadł i zarzucił nogą i sie obrócił.. ale dzisiaj moja mama go połozyła na brzuch i podłozyła mu reke pod nogi a on sie tak skubany odpychał ze przepełzał przez całe łózko i jedna ręka tak fajnie mu sie ułozyła, zaczął stękać z wysiłku, zrobił się czerwony i bęc obrócił sie na plecy... i się zdziwił co się stało... :o)
W szoku jestem jaki on silny, niby taki drobniak sie urodził a daje radę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radza No właśnie z reguły przy kupie to było stękanie, przeciąganie wyciskanie, jak by miał zatwardzenie no i w końcu idzie kupa, a dziś rano pierwszy raz coś takiego miał że się wyginał i aż krzyczał 🤨 ogólnie cały dzień jest marudny ale już nie krzyczy tak jak rano. A i mój Oli tez się umie przekręcać np. leży na brzuszku i się przechyla zawsze na lewą stronę jak mu się lekko pomoże to po chwili leży na pleckach 🤪 skubaniec a czasami to głowę tak wysoko uniesie że jestem w szoku 😜 teraz leży koło mnie i bąki sadzi 🤪 jednego takiego przed chwilą walnął że aż się wystraszyłam i podskoczyłam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie ma czegoś takiego jak rotawirus - ta szczepionka zapobiega znanej nam doskonale sepsie, czyli jak organizm jest słaby to się nie broni i czlowiek ląduje w szpitalu.... i ta szczepionka ma nie mam pojęcia w jaki sposób wzmocnić organizm dziecka - tak mi mówiła lekarka 🙂 A u dziecka to zazwyczaj jest biegunka i wymioty i przez to łatwo odwodnia się maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to powiem Ci , ze twoja lekarka chyba ma jakies braki eze szkoly...
Dziwne, ze mnostwo dzieci umiera na swiecie zpowou zarazenia rotawirusem ktorego nie ma.. hmmm.. ciekawa teoria, wiec nie mieszaj dziewczynom w glowie i jesli nie masz wiadomosci w tej kwestii to przynajmniej sie nie wypowaidaj.../
Rotawirus czyli biegunka wymioty, a dokladniej niezyt jelitowo zoladkowy rzeczywiscie prowadzi do odwodnienia co jest bardzo niebezpieczne dla malych dzieci, bo moze prowadzc roweniez do wielu powiklan jak i awet zgonu... 😞 Szczepionka na niego jst, ale niesty nie daje 100% pewnoci...Warto zaszczepic na mpewno jesli dziecko bedzie chodzic co zlobka, przeszkola badz macie starsze dzieci w domku...
Szczepionki przeciwko sepsie nie ma bo nie jest to zadna chorba, tylko zespol objawow, spowodowany przez zakazenie organizmu bakteriami.. u jednego nmp bakterie moga wywolac katar, u innego bol gardla, a u dziecka doprowadzic do sepsy..
Do sepsy prowadza najczesciej Pneumokoki i wydaje, mi sie ze warto szczepic.. choc ja malutkiej na razie nie szczepilam, ale moze w najblizszym czasie sie za to zabiore..
Jesli chodzi o skutecznosc tej szczepionki to jest zdecydiwaie wieksza niz tej na rotawiry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm dzięki za wyjaśnienie 😉

Moretta synek kuzynki bardzo się męczył, do tego dochodziła bardzo wysoka gorączka... Zresztą jutro nas odwiedzają z Maluszkiem, więc dokładnie wypytam jak to przechodził

No nie wiem, każdy robi jak uważa... my na pewno szczepimy. Może pomóc, a nie musi, ale na pewno nie wybaczyłabym sobie, gdyby Mała tfu tfu zachorowała, a ja wcześniej bym jej nie szczepiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I od razu mówię że nie chodzi mi byście nie szczepiły, tylko nie każdego stać... i popytajcie w aptekach bo różnice w cenach są duże 🙂 Ja osobiście u Piotrusia rota odpuściłam, i dziecku nic nie było - ale wszystkie inne szczepiłam 🙂 U Szymka robię tak samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie, ale się za wami stęskniłam. Cieszę się że Wasze maluszki rosną zdrowo. Bylismy w Rzeszowie prawie tydzień. Mała dobrze zniosła podróż, tylko z jednym postojem na karminie.
Widzę że nie tylko moja córcia w te upały taka niespokojna i marudna, aż się zdziwiłam bo na spacerze nie śpi, wierci się i płacze, mimo że wychodziłam po 16 albo przed 12. Jak nie ona, bo zawsze była bardzo grzeczna. I też w samym bodziku i pampersie, nawet bez czapki a potówki na twarzy wyskoczyły.
Dziś rano byliśmy na dyżurze, bo Mała w nocy kaszlała i kichała i nos ma zatkany. Myśleliśmy że się zaraziła od mojego męża, który jest chory ale pani lekarka powiedziała ze to taka reakcja na gorąco, żeby nawilżać powietrze, oklepywać, do noska wodę morską dawać i tyle. Jakoś nie bardzo mi się w to chce wierzyć, że nic jej nie jest. Nos ma taki zawalony że oddychać nie może, jeść przez to też nie może, męczy się bardzo. A w domu poziom wilgotności 55%. Widział ktoś żeby w lecie nawilżać powietrze? Jak jej nie przejdzie do poniedziałku to pójdę do mojego pediatry, bo jakieś dziwne się to wydaje.
Pszczółka ja też karmię tylko piersią i też mi z drugiego cycka leci jak karmię. Po prostu wydziela się oksytocyna wtedy i cyce tak reagują. Mała dobrze rośnie. Przy wyjściu ze szpitala było 2470g a teraz mamy 3920, więc już czuję w plecach jak ją podnoszę 🙂 Fajną masz tą pieluszkę do szerokiego pieluszkowania ale też wydaje się gruba. Ja będąc w Rzeszowie skorzystałam z maszyny i uszyłam Małej taka pieluszkę, po prostu do takiej pieluchy flanelowej złożonej doszyłam w 4 rogach tasiemki tak żeby wiązać po boczkach i Mała po dwóch dniach dostała pieluszkowego zapalenia skóry - odparzenie + takie czerwone kropeczki, mimo że kupkę robi zawsze gdzieś przy karmieniu tak że od razu jest przewijana. I musiałam na razie odłozyć szerokie pieluszkowanie i wygoić dupinkę i nie wiem czy wrócimy, bo Mała wrażliwą skórę ma i szybko odparza. Co do kawy to ja dwa razy piłam w kawiarni cafe latte i nic Małej nie było. Arbuza jem już od dawna i jest w porządku.
Też będziemy szczepić tą skojarzoną, ale raczej nie wszystkie, jeszcze muszę poczytać i popytać koleżanek, może cos odpuścimy.
Pooglądałam wszystkie zdjęcia maluszków, które wkleiłyście i są takie słodkie, że aż chcę się je zjeść 🙂 Jak dosiądę komputera męża to też coś wkleję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej madziocha, no troche cie nie bylo 🙂
lajsoka zloz zyczenia od cioci i Blanki z okazji 1 miesiaca na tym swiecie 😁
ja dzis zaliczylam gina!!! powiem tak: samo badanie to byla masakra jakbym miala pierwszy raz, wiec juz wiem skad wasze obawy przed sexem 😲 😲 😲 ja w sumie prawie naturalnie urodzilam i rozwarcie pelne bylo, stad takie dziwne odczucie przy badaniu...
od razu pani dr polecila mimtabletki anty, bo powiedziala, ze dla wlasnego dobra po cc przez przynajmniej 1,5 roku nie powinnam zachodzic ponownie w ciaze a wstrzemiezliwosci seksualnej nie zaleca, bo wie , ze kiepsko z tym bylo w ciazy bo mielismy dlugo zakaz 😁 i dostalam tab, przy ktorych moge karmic bez obaw piersia. a poza tym wszystko sie ladnie goi, jakis maly stan zapalany, co jest normalne! a tak w ogole to pani dr walnela mi komplement, ze chyba jestem stworzona do rodzenia dzieci bo az promienieje he he 😆 a mi po prostu ta mala kruszynka daje tyle szczescia i radosci, ze w ogole nie zwracam uwagi na nieprzespane noce, ciagla zmiane pieluszek itd... ale wiecie o co chodzi, wiec co wam bede pisac!
a o szczepionkach mamy z mezem jedno zdanie:lepiej zrobic jedna szczepionke za duzo niz jedna za malo!!!moja kolezanka nie szczepila swojego dziecka na pneumokoki i dziecko wcale nie chodzilo do zlobka ani nie mialo rodzenstwa a zarazilo sie bakteria i mialo wyciete pluco i nie zycze nikomu tego, co ona przezywala 😞 wiem, ze sa cholernie drogie, ale tego naprawde nie da sie przewidziec czy dziecko zachoruje czy nie, a ja wole miec czyste sumienie, ze zrobilam wszystko dla jej zdrowia 🙂
lece juz na spanko
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...