Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny ja dzis odkrylam sposob na kolki, moze nie na zupelna likwidacje, ale znaczne ograniczenie! przede wszystkim 2 razy dziennie daje pol czopka spascupleer, tak z pol godz przed kazdym karmieniem kladlam na brzuszku i masowalam plecki a mala podnosila glowke i puszczala baczki a potem przekrecalam na plecy i kolankami uciskalam brzuszek, ale tak dosc mocno (brat pokazal ma na swoich corkach ze tak trzeba, a nie glaskac))na srodek i w lewo i w prawo i nawet nie macie pojecia jak sie niunia odgazowywala 🤪 szok!!! i tak po calyum dniu pierwszy raz wieczorem nie plakala, nie prezyla sie i nie stekala tylko baaardzo duzo sie smiala 😜 potem kapiel cycek i spi ochoczo!!!! 😁 i ja ide juz spac, bo te cwiczenia caly dzien troche mnie wyczerpaly, ale czego sie nie robi dla dzidziusia!!
buziaki
jesli jutro tez to sie sprawdzi, ze to bede mega szczesliwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agga wypróbuj smoka z campol babies - taka kuleczke silikonowa 🙂 u nas tylko ten sie sprawdzil.... i tak samo jak Tygrysek - moja Emila chciala tylko pocyckac cycusia. jak tylko szuka cycusia to daje jej tego smoka i jest zadowolona 🙂
Netinetka jak podnosze nogi do brzuszka Emilce to od razu kupa idzie... w duuuuzych ilosciach 😁 😁

dzisiaj u nas imppreza
50 lat taty 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 widze ze jestem pierwsza 🙂 Pszczola aleTy dlugo siedzisz 🙂 ja to jak tylko Kacper zasyia to i ja odrazu lece 🙂 wczoraj spal najdluzej bez przerwy bo az prawie 6 godzin 😉 a tak to wstaje co 2-3 godziny eh;/ a teraz lezy i patrzy na zabawki ale zaczyna rbic mu sie nudno bo chce zeby go nosic pionowo i pokazywac mu co jest w domu 🙂 ja musze sie spakowac bo jedziemy do tesciow na weekend. Nie chce sie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki 😉
u nas nocka spokojna tatuś był na nocce teraz odpoczywa a my się bawimy 😉
wczoraj tak o babciach była mowa i moja mam zapowiedziała się że na weekend przyjeżdża do nas 😉 Mariusza nie będzie dwa dni. A teściowa przylatuje po południu za nim z Poznania przyjadą to będzie już 19-20 i mówiła że w poniedziałek już do nas przyjdzie 🙂 więc u mnie zlot babć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kasiu ja wogole nie pracowalam bo skonczyłam technikum rok temu a w sierpniu zaszlam w ciaze i nawet tej pracy nie znalazlam dlatego u nas bylo i bedzie ciezko 😞 teraz nawet zebym chciala isc do pracy to nie mialabym komu zostawić Kacperka. Moja mama wyjezdza do Londynu bo do tego zmusza ja sytuacja pewna ale mowila ze moglaby dla mnie pomoc jakby nie wyjezdzala. a tesciowa mieszka zadaleko. I w ogole czuje ze moje zycie jest do dupy bo ja juz nawet nie mam komu sie wyzalic bo kolezanki daleko ode a ja ciagle sama w domu z Kacprem 😞 sorki eh;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa,wyżalaj się ile chcesz...jesteśmy tu żeby się wspierać,wygadać...zawsze to lżej na duszy...

JA widzę,że nie tylko u nas kiepsko z pracą,pieniążkami itp. Tak po prawdzie to wolałabym nie wracać,bo chcę być z Oliwką,kiedy będzie raczkować,zaczynać mówić,chodzić,być w tych pięknych chwilach.No i też ciężko mi by było zaufać obcej osobie - niani.Tylko czy będzie mnie na to stać??Zobaczymy,może się coś jeszcze wyklaruje.Dodatkowo wczoraj wieczorem odezwała się moja koleżanka z pracy,bo chcą wpaść z mężem w niedzielę i okazuje się,że w centrali banku afera,odwołano po cichu samego Prezesa,wszystko się sypie,więc ja nawet być może nie będę miała do czego wracać.Tragedia.

Powinniśmy być z maluszkami jak najdłużej,a nikt nam tego nie ułatwia,nawet dziś był program na ten temat w "Dzień dobryTVN".A gdzie tu myśleć o drugim dziecku?? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😆
Wysa nie wiem dokładnie bo teraz nie był wazony, 29-go idziemy na szczepienie to pewnie nam go zważą... ale ok 2 tygodnie temu połozylismy go na wadze łazienkowej i pokazała 4200 to przybrał 1 kg w ciągu miesiąca...
Używacie już mat edukacyjnych? Bo my na razie żadnej nie mamy i nie wiem czy kupić czy poczekać może od kogoś dostanie... I tak w ogóle co robicie z dzieciaczkami jak nie spią żeby je trochę zabawić? Bo mój Mateusz już prawie nie chce spac w dzień a jesli juz to dzięki mojej mamie tylko w wózku i tylko jak się nim jeździ, bo wystarczy zatrzymac a on oczy otwiera... 😠
A do kąpieli tez uzywam Nivea i jestem z niego zadowolona ale jestem zwolenniczką nawilżania skóry i oliwkuję a Mateusz tego nie znosi dlatego musze znaleźć jakiś środek zastepczy żeby po kąpieli oszczędzić mu stresu... zresztą z niego straszny zmarzluch jest, mimo że w pokoju ciepło to on się zaraz trzęsie i trzeba go szybko ubierać a mi to oliwkowanie tez nie idzie tak sprawnie jakbym chciała...
Agga na becikowe masz chyba rok czasu o ile się nie mylę...
A co do kasiurki no to u nas jest tak że Piotrek zarabia niedużo bo ok 1700 zł a z tego zabierają mu jeszcze 300 alimentów na synka z poprzedniego małżeństwa... a ja zarabiam więcej od niego więc mój powrót do pracy jest koniecznością jesli chemy jakoś funkcjonować... zresztą jak pracuję non stop od skończenia liceum a to już 11 lat i chyba nie jestem stworzona do ciągłego siedzenia w domu... na razie mi dobrze ale ja lubię prace, ludzi... tylko że wolałabym żeby ten macierzyński trwał przynajmniej rok, bo jak Mateusz zrobi się fajny i kumaty to ja bede musiała iść do pracy... mamy trochę kredytów do spałcenia, auto i wesele bo sami sobie robilismy, nie dostalismy od żadnego z rodziców ani złotówki i tak jeszcze 3-4 lata a potem możemy pomysleć nad jakimś swoim kątem, przynajmniej żeby wynająć... składamy teraz wniosek o mieszkanie komunalne bo nie spieszy nam się z mieszkaniem bo teraz i tak sami nie dalibysmy rady się utrzymać... jakby nie było Mateusza to może bym zaryzykowała ale z nim... a co jak mi braknie na mleko albo pieluchy? to już wolę się przemęczyc tym bardziej że z moimi rodzicami nie jest tak źle i mam nadzieje że gorzej nie będzie...
Moja mama chyba trochę przemyślała bo nie jest obrażona, normalnie ze mną rozmawia i z moim mężem też, ale już się nie wyrywa przed orkiestrę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!
Jak ja pomysle ze trzeba bedzie do pracy wrocic i zostawic Maje w domu to mi sie plakac chce 😞 no ale niestety mamy kredyt 😞 do kwietnia mam macierzyński ale ostatnie 3 miesiace nie sa platne i prawdopodobnie do pracy bede musiala wrocic juz w polowie lutego 😞 w Anglii macierzynski jest dluzszy ale nie jest platny 100 % tylko stala kwota wyznaczona przez rzad - 500 funtow miesiecznie 😞 a sam nasz kredyt to 900 miesiecznie plus rachunki razem jakies 1300 wiec cala moja wyplata na to idzie - teraz bank zgodzil sie zebysmy na razie placili 300 funtow miesiecznie poki jestem na macierzynskim- oczywiscie odsetki tez trzeba bedzie w koncu splacic 😞 ciesze sie tylko ze Henryk zmienil ostatnio prace i ma na prawde dobra i za dobra kase - po cichu mam nadzieje ze nie bede musiala wracac do pracy na caly etat ale zobaczymy jak to sie wszystko pouklada.
Co do wizyty u lekarza to wyobrazcie sobie powiedzial ze mam nie ruszac paznokietkow bo za jakis czas beda juz rosly dobrze 🥴 troche sie boje ale wczoraj znalazlam posta w necie z zeszlego roku - dziewczyna miala taki sam problem wiec do niej napisalam z zapytaniem jak to sie skonczylo i potwierdzila - pediarta powiedzial zeby nie ruszac i jej mala ma juz ladne paznokietki 🙂 mam nadzieje ze bedzie ok.
Teraz mamy inny problem - Maja ma tradzik niemowlecy 😞 z poczatku myslalam ze moze to uczulenie na nowe mleko ale mysle ze mialaby wtedy i inne objawy a ma tylko wysypke i z tego co wyczytalam na necie to chyba jest ten tradzik 😞 stad moje pytanie do Was kochane - czy nie wiecie jak sie tego pozbyc bo wszedzie jest tyle roznych opinii ze juz zglupialam 😞
ps przepraszam za brak polskich liter ale Maja na rekach i za dlugo by mi zeszlo tak jedna reka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka nasza pediatra stwierdziła u Mateusza trądzik niemowlęcy, to były takie małe krosteczki, białe jak do wycisnięcia na policzkach i brodzie... kazała mu to smarowac maścią homeopatyczną Traumeel S i bardzo szybko mu to zeszło i już nie wróciło a smarowałam to może ze 4 razy tylko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie tez sie zastanawiam czy u Kacpra to nie trądzik niemowlęcy bo tez ma często te krosteczki i ma takie jakie krosteczki pod skórą na twarzy i zapytalam pediatre co to jest a ona ze a tak może być jeszcze ze jest mały eh i teraz nie wiem co robic;/
Radzia a ta maść można kupic bez recepty? i czy trzeba sie lepiej skonsultowac z lekarzem czy mozna jej użyc? bo wiem ze leki homeopatycznie nie szkodzą bo to tak jak te leki ziołowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja już wcześniej czytałam ,że znalazłaś tego smoczka co pasuje Emilce 🙂 i już zamówiłam go z doz, także czekamy.

Oskar też maił ten trądzik, zaraz po urodzeniu na nosku i potem dostał kilka na brodzie, ale ja wogóle tego nie ruszałam i samo ślicznie zniknęło. Także może nie trzeba niczym samrować, zobaczcie może za kilka dni zaczną samesię wchłaniać. Jeżeli nie to posmarujcie , bo szkoda przyzwyczajać buziaczek do składników z maści , jak może się okazać to zbędne.

Oj, uciekam bo Synek po spacerze się budzi, pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
chyba ja tez mam potrzebe pozalenia sie, jakos mam dzis dola: nie wiem od samego rana dlaczego mala marudzi, nie jest to taki placz na jedzenie czy bol, ma sucho, brzuszek mieciutki, kupki normalnie robi a od rana marudzi a mi juz rece opadaja, bo nie wiem co z nia zrobic! lezala juz na lezaczku, bujala sie w hustawce, nosilam ja na rekach i bujalalm i wciaz marudzi a na dwor nie mozemy wyjsc, bo kropi 😠 i nachodza mnie mysli co ze mnie za matka , ze nie wiem o co mojemu dziecku chodzi?!?!?!?!do tego nic w domu nie zrobione i tylko sie nawarstwia, juz mi rece opadaja, jakos mam do meza pretensje ze nie ma go w domu przez caly dzien, ale z drugiej strony zarabia na nas wszystkich, wiec cos za cos......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka jakbym widziała siebie...mój też marudzi cały dzień, najedzony przebrany brzuszek też ma miękki, ciężko mu zasnąć a jak już przyśnie to zaraz się rozbudza...ehhh do tego strasznie mnie dziś boli kręgosłup wczoraj sama dźwigałam gondolę i stelaż z i na 3 piętro i nadwyrężyłam 😞 i też czasami mam pretensję do Mariusza że sama ciągle jestem... te same myśli co u Ciebie "co ze mnie za matka"...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć!!
mój Mateuszek też ma trądzik noworodkowy..wyszły mu krosteczki na policzkach i brodzie...też myślałam na początku że to uczulenie ale pediatra powiedziała że to właśnie trądzik i żeby niczym tego nie smarować tylko przemywać wodą przegotowaną. i już zaczyna ładnie schodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka to chyba kazda z nas takie dni miewa, bo maluszki marudza i pewnie czasami same nie wiedza czego chca....

wczoraj pisalas o czopkach i masowaniu na kolki. czopkow jeszcze nie mam, ale Oskara obudzila kolka i zaczelam masowac jego brzuszek nozkami , tak mocniej. i zacza pusczzac baczki i przeszlo 🙂, zasnal na kilka min, potem obudzil sie usmiechniety i pogadal ze mna a teraz ja pisze a maly je 🙂 narazie masaze zadzialaly....
co do luszczacej sie skory a glowie , ale nie ciemieniuchy, to tez Oskarowi schodzila zaraz nad czolem. ja smarowalam kremem bambino, kilka razy w ciagu dnia, smrujac masowalam glowke i z kremem schodzilo, wprawdzie z wloskami al te szybko odrosly i tearz ma sliczna glowke z nowymi wloskami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny u mnie też maruda... nigdzie mu się nie podoba, najbardziej na rekach ale tez krótko... połozyłam go w końcu do łóżeczka i zasnął już chyba ze zmęczenia... ale kurcze co mu smoczek wypluje to sie budzi i musze mu wkładac i tak w kółko... takie spanie to nie spanie... wrrr..,
A co do mężów, to ja niestety tez mam jakby pretensje że ciągle ma cos do załatwienia, już pół biedy z praca ale jak pomagał tesciowej przy przeprowadzce to miałam żal do wszystkich że sama jestem a juz najbardziej do samej teściowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do kolek, poznalam tu na osiedlu dziewczyne ktora urodzila wczesiaka- dziewczynke. rekordy ma w trwaiach kolek, 6-8 godzin !!non stop placze, ale tak przerazliwie ze pol osiedla ja slyszy. dostala kakies leki i trwaly po 3 godziny. jednak powrocily, we wtorek miala od 4 rano do 21, bez przerwy plakala i krzyczala , zwracala mlekoa ,oczu nie bylo widac takie miala zapuchiete, az w nocy byli w szpitalu. bierze sporo lekow a praktycznie nic nie daja. to dopiero tragedia.......

moj maz wczoraj powiedzial ze latamy w kosmos, klonujemy zwierzeta a w 21 wieku nikt nie wymyslil jak skutecznie zlikwidowac kolki, ale zycie maluszka byloby latwiejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jutro mamy gości więc dzisiaj piekę ciasto kruche z truskawkami i babkę cytrynowa i pewnie moja dieta pójdzie w krzaki...
Nareszcie przyszło nam becikowe, dobrze że przed szczepieniem bo już kasy nie miałam i się stresowałam skąd wziąć 160 zł na szczepionkę bo chcemy mu zrobic ta skojarzoną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agga Mateusz ma kolki krótkie (tfu tfu) a już nie moge znieśc tego przeraźliwego płaczu, wrzasku czy jak to nazwać... biedna dziewczyna i wszystkie te, których dzieci tak straszliwie przechodza ten czas... nam przynajmniej Sab Simplex pomaga i wiemy jak go ratowac przed tym dziadostwem... ale nie wiem czy szwagier nam go wysłał a jesli tak to kiedy, bo z jego słownością to róznie, ponoć w zeszła sobotę a nie wiem ile paczka z Niemiec może iśc... na razie dajemy Infacol ale on nie jest u nas taki rewelacyjny, dopiero Gripe Water pomaga - cudowna woda jak dla mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj wspólczuję tej dziewczynie i jej córeczce co tak przezywaja kolki 😞 U mnie Kacper od urodzenia miał pare razy kolke i to trwały tylko po góra pół godziny a ta zawsze trwają 5 minut i masuje mu brzuszek i przechodzi. Juz nawet nie pamietam jak płakał jak miał kolke bo to było dawno. U mnie Kacper tez duzo marudzi ale dzis odziwo spi od wczoraj 20 😜 o 8 rano już wstał ale dzis jest spokojny i śpi ciągle tlyko czasem trzeba przyjsc do niego dac mu cyca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam że te krostki co Maja ma to nie wyglądają tak jak piszecie 😞 Ona ma takie małe krostki na policzkach, skroniach, uszkach i za uszkami (ale podejrzewam że wkrótce) będzie mieć na całej buzi) - bledną jak śpi - wygląda to jak taka mała kaszka a jak się denerwuje, płacze itp to wtedy one się zaogniają i są strasznie czerwone 😞 nie wiem czy u Ciebie Neeetko było tak samo? na razie będę przemywać wodą przegotowaną i poczekam - jak nie przejdzie to poproszę rodzinkę żeby przysłali mi to co piszesz Radzia 🙂 a na razie zdjęć chyba dużo Małej nie porobię bo naprawde nie wygląda to dobrze 😞
Co do tej dziewczyny to naprawde bidulka 😞 obie i mamusia i córeczka 😞
Radzia kruche ciasto z truskwakami - pychaaaaaaa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...