Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny moze wiezcie cos na komary jesli mozna takie maluchy w ogole czyms smarowac bo nawet nie wiem, ale ajak mozna to warto o tym pamietac.

A jeszcze co do kciukow wkladanych do buzi to moja Oliwia wkłada całe piąstki,az sie krztusi i coraz czesciej sie slini takie banki ze slinki puszcza, ale to chyba nie jest oznaka ze zęby przygotowuja sie do wyjscia ? Chyba jeszcze za wczesnie nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wysa jestem zaskoczona że Twój mąż chce drugie dziecko (bo tak wynika z tego co piszesz)... wygląda na to że w jego przypadku to nie niedojrzałośc tylko poprostu taka mentalnośc, że od wychowywania i opieki nad dzieckiem jest kobieta a jego jedynym obowiązkiem jest zarobić pieniądze...
Pszczółko Mateusz też ssie albo kciuk albo pięśc, albo tak smiesznie ją liże jak loda ale to już zazwyczaj jak głodny jest... i ostatnio wyciąga smoczek rączką i jak nie umie spowortem trafić (a nie umie, udąło mu sie raz przez przyadek) to ssie pierwsze co napotka, albo rączkę albo pieluchę... wtedy mu wyciagam i daję smoczek i jest spokój dopóki znowu tego nie zrobi i tak w kółko aż zaśnie... 😁 a smoczek i pielucha koło buzi działają na niego jak wyłącznik... np majta się majta a podac mu soczek to mu kikuty opadaja, oczka się zamykają i odpływa... 😁
Wysa ja smaruję pupe praktycznie za każdym razem oprócz nocy... w nocy przewijam tylko jak czuję że pampers nabity ale nie smaruję żeby go za bardzo nie rozbudzić... ale na ogół to przwijam go dopiero rano... w dzień smaruję za kazdym razem, linomag to u nas idzie
tonami 🤪
Karolcia to ślinienie to raczej nie jest oznaką zębów na razie... Mateusz tez puszcza bańki i czasem wkłada palec tak głęboko że aż musi odkaszlnąć... a ja mam polewke bo on tak cudacznie kaszle że nie mogę wyrobić 🤪
A my po spacerku, znowu duszno i goraco... Mateusz zjadł i odpłynął... a dzis mamy katechezę przed chrzcinami a jutro usg bioderek, dopiero pierwsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie smaruję pupę raz na dzień a czasem nawet ani razu i nie mam problemu z odparzeniami tfu tfu 🙂 Wczesniej smarowałam przy każdym przewijaniu a tak pomyślałam że to chyba niepotrzebne. Ja dziś z Kacprem wybieram się nad rzekę a jutro wpada do mnie pierwszy raz koleżanka... 🤪 będzie chociaż do kogo buzię otworzyć. I dawno z nikim nie rozmawiałam.
Radzia też myślę że to już takie rodzinne jest i chyba mąż się po prostu leni. Ale to jak ze wszystkim, nie tylko z wychowywaniem dziecka.
Radzia a dlaczego tak późno badanie bioderek? my już mieliśmy na początku czerwca i drugie badanie mamy za dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa bo u nas ciężko było sie dostać, jak chcielismy zapisać jeszcze w czerwcu to nam powiedzieli że zapisy od 1 lipca... mój mąż nie poszedł zaraz rano i nas zapisali dopiero na jutro... 😠
Własnie poprawiam i uzupełniam pamiętniczek... chciałam jeszcze drzewo genealogiczne zrobić ale nie mam zdjęcia drugiej babci... musze poczekać az mi dziewczyna szwagra zrobi bo razem mieszkają... i wtedy nie omieszkam się znowu pochwalić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja oczywisci nie pojechałam załatwic z tym oc moje lenistwo było silniejsze 😜 Jutro sobie podjade bo az wstyd sie przyznac ale ja jeszcze w pizamie chodze ☺️ Musze sie w koncu ubrac i pojsc z mała na spacerek i przy okazji po pieluchy bo sie konczą.
A jesli chodzi o zasypianie to moja niunia sypia tylko na plekach i głowke obraca sobie raz w prawo raz w lewo. Na boczku spała tylko zaraz po urodzoniu pozniej jak ja kładlismy na boczkach to płakała, a na pleckach spokój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa szkoda że nie mieszkasz blizej miały bysmy o czym pogadać, nie martw się tak jest w tym zyciu ZAWSZE POD GÓRĘ , na pewno jesteś silną babką i dasz radę i wierzę że Kacperkowi niczego nie zabraknie 🙂 musicie znajśc najlepsze rozwiazanie i dumę oraz uprzedzenia wziąsć na bok bo nie czas na to i wprowadzić sie tam gdzie będzie jakaś pomoc i będzie wam lżej. U mnie Jaś też się kiwa i nie chce podnosić główki.Gabiś ja biorę Cilest .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia u mnie po wielu probach sprawdzily sie czopki homeopatyczne spascupleer w polaczeniu z woda koperkowa i blanke zawijalam w kocyk i siadalam po turecku i kladlam ja sobie miedzy nogami 🙂 🙂dopiero to pomagalo 🤨
a zupelnie nie sprawdzil sie plantex i kladzenie na bruszku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cholernie trudno dostac te czopki, ale sie udalo i ja dawalam 2 razy dziennie po pol czopka 🙂 nie wiem dlaczego lekarz ci odradzil, bo tam jest napisane, ze moga byc rowniez dla niemowlat?! 😮
u nas poskutkowaly i u mojej bratowej tez . tylko trzeba je stosowac regularnie! 🙃 mam nadzieje,ze niedlugo u was przejdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa - ja Ali smaruję pupę za każdym razem. Na razie używam sudocremu, ale mam też linomag. A jak w te cieplejsze dni pojawiały się potóweczki na pupie to smarowałam bepanthenem ze 3-4 razy i schodziło.
Karola - super że impreza się udała 😁 A gdzie byłyście na tańcach? 😜 Taka odskocznia to na pewno każdej z nas by się przydała 😁
Na komary ja nie wiem co można używać ale zaciekawiło mnie to co napisała Netinetka o tych plastrach do wózka. Sprawdzałam, ale na dozie nie ma i zaznaczyłam sobie żeby mnie powiadomili jak będzie 🙂 a na ugryzienia mam fenistil - z tego co wiem to takim szkrabom można już smarować ugryzienia 🙂
Moja Ala śpi różnie ale przeważnie na wznak z główką raz na jedną raz na drugą stronę.
Ciekawe jak tam Madziocha po chrzcinach Poli 🙂
Gabiś - a co do żużla to chętnie 😁 w tym roku raczej wyjazdu nie zaliczymy, ale może w następnym sezonie?? 😁 byłoby super 😁 szczególnie że nie widziałam jeszcze na własne oczy motoareny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mateusz spi tylko na wznak z głową w jedna albo drugą stronę...
Monia co do kolek to u nas nie były widać takie straszne, wieczorami po pół godziny do godziny i w tym czasie pomagało jedynie noszenie go jak do odbicia ale i tak sie darł tylko mniej i z przerwami... no a przez cały dzień kropelki - najpierw niemiecki Sab Simplex, był rewelacyjny, ale się skończył a szwagier nie zdązył przysłac (ponoć mu wróciło i wysłał jeszcze raz ale nie doszły do dziś a tu już po kolkach 🥴 ) więc kupilismy Infacol i Gripe Water, Infacol przed każdym karmieniem a Gripe Water wieczorem jesli mimo Infacolu miał kolkę... po tej wodzie zasypiał jak zaczarowany... Infacol podajemy do tej pory ale już nie przed każdym karmieniem, bo napierw myślałam że poprostu te kropelki tak pomagają a potem sie zorientowałam, że poprostu kolki już mu przeszły... i teraz powoli odstawiamy Infacol, Gripe Water podaje mu czasem jak jest niespokojny i nie potrafi zasnąć i powoli zmieniamy mleko z bebilon Comfort na zwykły Bebilon...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółka - oczywiście,że w następnym sezonie żużel musimy zaliczyć!!

Też na DOZie zaznaczyłam,żeby powiadomili o tym plastrze na komary,dobra rzecz.

My po badaniu USG,drugim i jak lekarz powiedział -ostatnim.Oliwka dysplazji nie miała i nie ma,bioderka piękne co tylko chwalić skoro była ulożona miednicowo w brzuszku,ortopeda powiedział,że powinna już w 9 miesiącu chodzić,tak ma ładne biodra i zaczynają kostnieć.

Oliwia też się ślini,całą piąstkę ssie,wtedy albo chce pić,albo właśnie śpiąca jest,daję jej smoka i jest ok.A pielucha też ją wyłącza,pomezia sobie i zasypia.

My smarujemy pupę po każdym przebieraniu Sudocremem,ale cienką warstwę,ani razu nie mieliśmy odparzonej pupy,jedynie po kąpieli jak wysmaruję całą Niunię oliwką,wtedy już na noc nie smaruję kremem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Blanka zasypia na wznak z glowa raz w jedna raz w druga, ale z przewaga na lewa strone 😞 dlatego staramy sie ja przekrecac jak za dlugo patrzy w lewo 😮
a dupcie smaruejmy za kazdym razem linomagiem, jak jest lekko czerwona to sudocremem a w najwieksze upaly co godzinke zmiana pieluchy i alantan zasypka (podobno dziewczynkom za czesto nie powino sie uzywac talku)i narazie jest oki 😉
a jesli chodzi o plastry na komary to wkurzylam sie na doz, bo tez zamowilam powiadomienie jak bedzie i jak tylko przyszlo to myk na strone i zamowilam a po 10 min mail, ze brakuje 😠
dziewczyny czy wy wyjelyscie wkladke dla noworodkow z nosidelka samochodowego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda tak z ciekawości wpisałam ile od siebie mamy i mam prawie tyle do Ciebie co do Warszawy ponad 200 km 🙂 to rzeczywiście daleko. Zresztą ja najdalej od Was wszystkich mieszkam 😜 Kacperkowi niczego nie brakuje z mojej strony w tym sensie, tylko szkoda, że na pewno brakuje mu taty. Ale właśnie przed chwilką wykąpałam się i zostawiłam dla męża żeby ukołysał Kacpra, bo ja też chcę coś zrobić dla siebie. Wyszłam z wanny i patrzę że Kacper i mąż spią więc teraz mam dużo czasu dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka jaką wkładkę? Hmm ja nic nie wyjmowałam. A wiecie co wyczytam w gazecie? Że nie trzeba podawać wody dzieciom na zaspokojenie pragnienia tym co karmione są piersią a nawet butlą. Chyba, że domyślamy się że chcą pić i mają suche usteczka a tak to nie trzeba. Nie wiem ile w tym prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa - w moim foteliku samochodowym i u Netinetki pewnie też,jest taka dodatkowa wkładka dla dzieci od 0-3 miesiąca,która bardziej podtrzymuje główkę i całe dzieciątko,bo gdy maluszki są drobne to w takim standardowym foteliku byłoby im niewygodnie.Po ukończeniu 3 miesiąca zaleca się wyjęcie tej dodatkowej wkładki.Ale my jeszcze ją zostawiliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bo nam ostatnio marudzila w drodze i myslalam, ze za goraco, ale podlozylam pieluszke tetrowa i zaslonilam okna pieluchami i klima wlaczona i...dopiero jak wyjelam wkladke to jak reka odjal 😉 tylko nie wiem czy za wczesniej nie wyjelam!?! 😮 ale jej jest teraz wygodniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...