Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziwczynki 🙂
pszczola lajsoka super, ze sie spotkalyscie, dzieciaczki superowe i mamusie oczywiscie tez 😜 teraz kasia spotka sie z gabis a moze w przyszlosci spotkamy sie wszyscy razem 🤪
monia wspolczuje ci, u nas kolki nie byly az tak straszne a ja bylam zalamana 😞 miejmy nadzieje,ze niedlugo koniec!
wysa fajnie,ze wyjechaliscie, moze i malo bylo fajnych chwil z mezem, ale zawsze to cos, a poza tym widze, ze powoli starasz sie naprawic sytuacje i mowic swoje zdanie-tak trzymac kochana 😉 miejmy nadzieje,ze on sie zmieni....
my w sobote w nocy jedziemy na wakacje i normalnie juz zyje w stresie, co spakowac, zeby niczego nie zapomniec i w ogole zastanawiam sie jak to bedzie, czy blanka bedzie dobrze tam spala, jak sie bedzie zachowywala w obcym miejscu.....- miliony pytan 🤢
chcialabym, zeby wszytsko bylo dopiete na ostatni guzik, zeby sie nie "zrazic" do dluzszych wyjazdow z dzieckiem 😮 a wy jak????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Radzia zajefajny pamiętnik 🙂 a no i Mikołaj to duuuuuuuuży chłopak 🙂 ja od razu pomyślałam o koleżance, której córka w piątym miesiącu ważyła 8 kg i połoożna jej powiedziała że dziecko ma nadwagę 🤔 a no i zgadzam się z dziewczynami że Mateuszek jest śliczniutki i ma dużo uroku 🙂
Gabiś Oliwia jest śliczna i podziwiam Cię za ten ogródek 🙂 ja w swoim mam właściwie tylko trawkę bo nie potrafię zadbać o roślinki 😞
Łajsoka i Pszczoła suuuper że się spotkałyście 🙂 teraz to tylko swatać bo Ala taka zapatrzona w Oliwierka 🙃
My dzisiaj chyba nie pójdziemy na spacer bo jakaś plaga meszek jest tych gryzących i się boję że Maję pogryzą 😞 w domu też kilka było więc już sobie wyobrażam co się na dworze dzieje 😞
A ja od dzisiaj na diecie 🙂 fajna jest bo posiłki są duże, smaczne i całych nie mogę wcisnąć 😁 jedyny ból to zero owoców w pierwszej fazie diety 🤢 no ale można sobie zrekompensować lampką wina wytrawnego 🤪
A no i serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Majówek od Uli która już jest w domu z Martnką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetko ja to się najbardziej boję lotu samolotem za miesiąc 😞 że Maja będzie płakać a ludzie w samolocie będą nas przeklinać 😞 nie wiem co zrobię przy starcie i przy lądowaniu bo ona wogóle smoczka nie chce 😞 no i najgorzej że wracać będziemy tylko we dwie 😞 ehh zobaczymy jak to będzie 🥴 wogóle moja córka to nawet samochodem nie lubi jeździć 🤢 muszę jej suszarę w samochodzie włączać bo inaczej nie zaśnie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka daj przepis na tą dietkę. 😉 Chętnie skorzystam.

A mnie zaraz coś trafi,zrobiłam pamiętnik ten na stronie Bebilona,zawiesił mi się komputer i wszystko szlag trafił,nie mogę w niego wejść,a widnieje w galerii,ze jest pamiętnik Oliwki,a jak klikam na niego to jest pusta kartka za mgłą.... 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Gabiś - super ogródek!! Ja uwielbiam ogrody w takim stylu 🙂 mój Mąż teraz robi stronę dla jednego architekta krajobrazu ze Szczecina, który właśnie zajmuje się kompleksowym projektowaniem ogrodów i ma sporo zdjęć swoich prac, to jak strona już będzie wisiała na necie to Wam prześle linka to popatrzycie 😁
A kiedy Wy jedziecie do tego Sarbinowa? 😎 A tak w ogóle Kasia - jeżeli Wy będziecie jechać przez Gorzów to może krótki odpoczynek u nas?? 😁 A jakby było fajnie jakby jeszcze Łajsoka z Mariuszem i Olim mogła podjechać do nas znowu i wszystkie byśmy się spotkały?? 😁
Ja zmykam na spacer jeszcze. Więcej napiszę później bo teraz juz mnie córa pogania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Pszczółka Sarbinowo w drugiej połowie sierpnia - moze sie skusisz? 🤪 i najprawdopodobniej pojedziemy w nocy, zeby nie meczyc Emilii, ale jeszcze zobaczymy 😜

Iza jaka to dieta? ja tez zaczynam od dzisiaj diete Dukana.... zobaczymy co z tego wyjdzie. Mój maz w ciagu tygodnia schudł 3kg 😮

Netinetka co bierzesz do apteczki dla Blanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laseczki, zdjęcia piekne i nasze majowe mamy prezentują się super 🤪a dzieciaczki cudoooo Alunia I Oliwierek buziaki dla Was 😘 Radzia zdjęcie bomba 😉 no i do tego jeszcze ta fotka ogródka u naszej Gabiś 😆 i ten papmers na główce córci cha cha .U nas ochłodzenie nareszcie ale w domu nadal ciepło, Jasiulek został wczorej na półtorej godz. z moją przyjaciółką bo my robilismy zakupy iiiiii zjadłam paznokcia dosłownie obgryzłam go do krwi i nie mogłam skupić się na zakupach, Daniel uspakajał mnie że tam mu nic nie grozi ale do mnie nie docierały te argumenty.Weszłam i co ... okazało się że Jasiulek śpi od kąt odjechałam 🙃 . Od wczorej zaczełam brać tabletki anty, zobaczymy jak się będę czuła, jeszcze nigdy nie stosowałam tabletek,śmiałam się że wstanę a tu na klacie włosy , 30kg nadwagi jakaś pląsawica {to choroba z opisu z ulotki o skutkach ubocznych} cha cha ale nic się nie stało nadal jestem sobą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Kurcze trochę się martwię bo widzę że wasze dzieciaczki ładnie główkę już trzymają 😞 jak weźmie się je na ręce to nie opada im ta główka. A dla Kacpra dalej się chwieje... jak położę go na brzuszek to nie chce mu się już podnosić główki, jakiś leniuszek się z niego zrobił.
A ja wczoraj chciałam zaeksperymentować bo Kacper je zawsze 16 albo 18 i wtedy już idzie spać i śpi do 2 w nocy albo do 3 i wtedy je. A wczoraj byliśmy u męża brata i byliśmy w domu o 20 i Kacper spał ale ja go wybudziłam bo chciałam wykąpać i myślę dam mu jeść, to owszem zjadł ale jak na złość wstał o 12 w nocy eh. więc chyba nie warto mu dawać później bo wtedy mniej śpi. I u nas przeważnie jest 4 karmienia na dobę to wczoraj było 5 i jakoś tak chyba dla Kacpra się pomieszało i źle mu się spało ciągle się kręcił i dziś o 5 już pobudkę miałam.
Nie wiem jak dalej żyć będziemy 😞 niepotrzebnie może to piszę ale nie mamy za co żyć. Ledwo koniec z końcem wiążemy i żeby dziś nie mój tata dał nam 100 zł to nie wiem co byśmy zrobili. A do końca miesiąca zostało tyle czasu a mleko trzeba kupić dla Kacpra 😞 jesteśmy na stancji ale moja mama opłaca nam część a i tak nie mamy kasy. Nie chcę iść do teściowej bo nie mogę z nią się dogadać i jeśli mnie sytuacja zmusi to wolałabym iść do siebie do ojca bo on mieszka sam bo mama wyjechała. A z kolei mój mąż nie chce do mnie iść mieszkać. Teraz już wiem, za wcześnie wyszłam za mąż..i za wcześnie chciałam się usamodzielnić bo z jednej wypłaty jest ciężko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

MAdzia -a jakie tabletki masz zapisane?Ja się cały czas zastanawiam nad tabletkami bądź plastrami,jakoś nie mam przekonania,a za jakiś czas chcemy mieć drugiego maluszka,więc nie wiem czy warto je brać,skoro zaraz będę odstawiać.

Kasiu,też coś słyszałam o tej diecie,o której piszesz,ciekawe - warto spróbować.

Kto za mnie poprasuje?? 😁 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisalam posta i mi go skasowało... 😠
Wysa,moja Oliwka zachowuje się tak jak Kacper z unoszeniem główki,a ma już 3 miesiące.Więc się nie masz czym przejmować.Nie przesadzajmy,to są jeszcze malutkie dzieci,na wszystko jest czas.

A co do Twojej sytuacji,to faktycznie jest nieciekawie,ale chyba jest jakieś wyjście?Może jednak pomysł mieszkania z Twoim tatą to nie taki zły pomysł,przekonaj męża,że to tylko na jakiś czas,aż nie staniecie na nogi.I nie mów,że za wcześnie się usamodzielniłaś,tak miało byc po prostu,masz Kacperka i to jest najważniejsze.Będzie dobrze Kochana. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Kasiu dieta Dukana jest rewelacyjna i przynosi super efekty, ale nie wiem czy wiesz, że musisz stosowac jej zasady do końca zycia bo efekt jojo murowany... z tym że ona ma dość duże pole do popisu jesli chodzi o jedzenie... ja się jej boję bo wiem, że są dania których nie potrafie sobie odmówić za żadne skarby i ta dieta poprostu nie dla mnie jest... i tylko z żalem patrze na ludzi jak na niej chudną a ja w ślimaczym tempie gubię 1 kg na 2 tygodnie jedząc 1200 kcal... 😁
Wysa wiem co czujesz i współczuję Ci... my mamy 2 wypłaty i to wcale nienajgorsze, ale miszkamy z rodzicami i gdyby nie to to byłoby baaardzo ciężko... mamy pewne zobowiązania które musimy spłacic i potem pewnie będzie lepiej ale teraz nie jest kolorowo... na szczęście mój mąż się z moimi rodzicami dogaduje więc nie jest źle...
Ja tez już okres dostałam i zaczęłam anty brać... mam Yasmin przepisane, że niby delikatniejsze i nie powinnam po nich tyć... ale kosztują 40 zł 🤨 ale zastanawiam sie na czyms innym, jakąś spiralą albo plastrami... bo wiem że to po tabletkach tak dług nie mogłam zajść w ciążę z Mateuszem...
A moje dziecko chyba odsypia upały, bo od wczoraj odpukac tak ładnie śpi w dzień... ale kłade go do łóżeczka i tam mu chyba lepiej, a tak to zawsze przez dzień leżał u nas albo w wózku i mu chyba przeszkadzalismy, a wsypialni ma cichutko, chłodniutko i spi po 3 godziny nawet, oczywiście nie po każdym karmieniu tylko powiedzmy raz dziennie taka dłuższa drzemka... teraz czekam aż się obudzi i zmykamy na spacerek bo wreszcie jakaś lepsza aura... ale ponoć od jutra znów upały 🤢
I jeszcze raz dziękuję za komplementy odnośnie Mateusza... to miło słyszeć że jest uroczy... bo matka to wiadomo, nigdy nie jest obiektywna 🤪 ale wszystkie brzuszkowo-majowe dzieciaczki sa sliczne i każde ma swój urok, możemy być dumne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze a propos główki to Wysa Mateusz tez nie trzyma głowy tak mocno, trzeba go cały czas podtrzymywac, a na brzuchu to się złości, krzyczy , na chwilke podniesie jak ma dobry humor a jak nie to nie podniesie tylko pełza i się wkurza... lepiej podnosił jak był mniejszy, a teraz mu sie poprostu chyba nie chce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia my też musimy spłacać 500zł kredytu i do tego dochodzi dużo rachunków. Ja tam mogę nic nie jeść ale żeby Kacper miał mleko i pampersy. Dostaliśmy tyle becikowego i z ubezpieczenia a nic nie kupiliśmy tyle że telewizor ale gdzie jeszcze 2 tysiące to nie wiem. Mąż nie chce mieszkać u mnie a ja u niego i nie dojdziemy do porozumienia. Tylko jest minus taki że to są mieszkania dwupokojowe. A ja nie chcę się cisnąć bo teraz wynajmujemy dwupokojowe i jest ciasno.
Poszłabym do pracy ale jest za wcześnie i nie chcę Kacpra zostawiać z kimś. No i zresztą do jakiej pracy ja bym poszła...
Ja przed ciążą brałam Yasmin i bardzo dobre są jak dla mnie 🙂 to prawda waga stała w miejscu i nie miałam takich bolących miesiączek i one po części wyleczyły mi jajniki dlatego zaszłam w ciążę jak przestałam brać. Ale przestałam brać w styczniu a w sierpniu zaszłam w ciążę chociaż nie wiedziałam że mogę. Ale drugiego dziecka nie będziemy mieć. I to ja podjęłam taką decyzję i wczoraj mąż o to się ze mną pokłócił bo z jakiej to racji ja sama tak zdecydowałam. więc powiedziałam mu że z takiej racji że nie pomaga mi ani trochę. Ale to chyba rodzinne bo jego brat też nie pomagał swojej żonie. Cholera ale to nie znaczy ze on nie musi! Tylko że dla jego bratowej ktoś pomagał przyjeżdżał a ja jestem sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radziulek - Oliwka też odsypia upały...wczoraj np.po rannym karmieniu jak zasnęła o 6.30 oczywiście ze mną w naszym łóżku to wstała dopiero o 13-tej!! Potem butla i nawet jej nie dokonczyła tylko w połowie jedzenia usnęła i dalej 3 godz.spała i tak do wieczora.Dziś też kima,tylko na jedzenie się budzi.Bidulki te nasze Maluchy,wygrzało je,że hej.A co do tabletek,to mam to samo zdanie co Ty Radzia,że może nie zawsze,ale ciężko po nich zajść w ciążę,albo czasem w trakcie ciąży są problemy.Mam w rodzinie i u znajomych sporo przykładów na ich szkodliwość,a że jeszcze niegdy tabletek nie brałąm,to chcę poczekać aż stwierdzimy z mężem,że w domu już mamy wszystkie dzieci 🙃 🙃 🙃

A my dziś jedziemy na drugie kontrolne badanie USG bioderek.Niedlugo się zbieramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś a widzisz a mi tabletki pomogły zajść w ciążę 🙂 pytałam lekarza to mówił że po paru latach brania takich tabletek może byc ciężko. no tak ale moze nie to że pomogły bo ja dziecka nie planował tylko po prostu się nie zabezpieczaliśmy dlatego zaszłam w ciążę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski,
ale ja wykończona jestem... niedawno dopiero z Alą wstałyśmy.. cała noc z jednym okiem otwartym... Mała wczoraj już prawie zasypiała u siebie w łóżeczku i zaczęła płakać, wzięłam ją do karmienia, usnęła.. do łóżeczka - płacz.. i w końcu położyłam ją na łóżku u nas, ja położyłam się obok i dałam jej cycka i usnęła.. a ja razem z nią. I tylko przez sen jak słyszałam płacz czy marudzenie to podsuwałam jej cycka.. spałam w poprzek łóżka, tj się położyłam, bo w końcu miało być tylko na chwilę. Mój Mąż nie miał gdzie się położyć to biedny spał w dużym pokoju pod kocem 😮 no i tak całą noc... ja oczywiście połamana jestem bo nie mogłam się wygodnie ułożyć i cały czas Małą pilnowałam, to mocno nie zasnęłam... nie wiem skąd to jej marudzenie.. czy się gorzej czuła, czy po prostu poszła na łatwiznę bo wtedy cycek w zasięgu przez całą noc.. ech..
Kasia - w sumie racja, w nocy lepiej jechać. I ruch mniejszy, słońce nie pali.. Ale co do wycieczki do Sarbinowa, to powiem Ci że jest to możliwe 🙂 ale jak to mój Mąż powiedział "nie napalaj się" 😜 zależy to od bardzo wielu czynników ale jeżeli wszystkie przypasują to może uda nam się Was odwiedzić 😁
Wysa - nie wiem co Ci napisać.. chyba przytaknę dziewczynom i powiem że teraz by trzeba było skupić się na namówieniu Męża do przeprowadzki do Twojego Taty.. i powoli zaczniecie sobie radzić.. szkoda że oprócz problemów finansowych nie możecie też dogadać się między sobą 😞 o na pewno nie pomaga 😞

Macie jakiś sposób na oduczenie dziecka ssania kciuka? Mała mi zaczęła ssać palca kilka dni temu i już nie wiem jak z nią walczyć 🤢 ssie po jedzeniu nawet więc to nie z głodu, zestresowana też nie jest, bo nikt na nią nie krzyczy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do podnoszenia główki to Ala też sobie wcześniej lepiej radziła, a teraz juz jej się nie chce i tak jak było widać na zdjęciu z Olim, po prostu zasypia 😁 tak więc chyba wszystkie maluchy tak mają..
A co do tabletek, ja kiedyś brałam, właśnie yasmin, ale odstawiłam je jakoś 3 lata przed ślubem i zabezpieczaliśmy się tylko prezerwatywami. A odstawiłam tak wcześnie bo też się nasłuchałam że są problemy z zajściem w ciążę i po prostu pewnego razu jak nie zdążyłam załatwić recepty na tabletki, a już musiałam zacząć brać kolejne opakowanie, to po prostu machnęłam ręką i nie kupowałam już więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczółko Kacper już od jakiegoś czasu ssie ale całą rękę i tez nawet po jedzeniu. Wtedy daję mu smoka bo to oznacza że chce spać.
A dziś Kacper ma problem z zaśnięciem. od ponad godziny pomagam mu zasnąć i przytulę się do niego to zaśnie a jak odejdę to po 5 minutach się budzi.
Właśnie robię obiad i nie będę czekać do 16 na męża tylko teraz zjem a on niech sobie odgrzewa. Za dobrze ma ze mną więc niech teraz poczuje jak to jest nie podać wszystkiego pod nos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia ja do apteczki biore:
-paracetamol w syropie i w czopkach
-woda koperkowa
-czopki na kolke spascupleer
-fenistil w kroplach na uczulenie
-calcium w syropie na uczulenie
-alantan zasypke na odparzenia
-sol fizjologiczna
-woda morska w sprayu
-wit.c
jakby ktoras jeszcze cos dodala to dajcie znac
wysa blanka ladnie trzyma glowke jak lezy na brzuszku, ale jak ja trzymam na rekach to tez musze podtrzymywac, bo sie chwieje, wiec chyba to normalne 🙂 i rzeczywiscie moze ta wyprowadzka jest dobrym pomyslem i nie miej do siebie pretensji ze za wczesniej wyszlas za maz, bo masz slicznego synka, ktorego usmiech wynagradza wszystko 🙂
pszczola moja niunia tez ssie palce i tez wtedy wiem, ze jej sie spac chce a najchetniej ssie rog brudnej pieluszki 🙃
aaaa kasia z takich rzeczy godnych polecenia to kupilam namiot na plaze, bo kolezanka mi powiedziala, ze to super rozwiazanie jak strasznie wieje czy swieci slonce to wkladala tam dziecko i smacznie spalo 🙃 a na miejscu kupimy parasol i parawan!
ja biore tabletki anty cerazette i jedyny efekt uboczny jak na razie to, ze boli mnie glowa czasami a poza tym oki, chociaz slyszlama, ze od tych jednoskaldnikowych mozna przytyc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
W koncu udało mi sie dotrzec do kompa od niedzieli (całą przelezałam) nic mi sie nie chce, rozleniwiłam sie 😜 Impreza w sobote udała sie oczywiscie wylądowałysmy na tancach. Jak sie obudziłam rano to patrze, a tam spi u mnie inna kolezanka iz miała. Ogolnie było bardzo wesoło i potrzebowałam takiego oderwania sie od codziennosci 😁

Pszczołka Łajsoka fajnie ze udała sie wam spotkac dzieciaczki i mamusie fajnie sie prezentuja 🙂
Piszecie o tabletkach ja 2 lata przed ciaza przestałam brac, a brałam Cilest i mi osobiscie pasowały. W piatek byłam u gina i wszystko mi sie ładnie zagoilo po porodzie i dał zielone swiatlo 🤪 Zdenerwowałam sie troche bo nie zapytał czy karmie piersia i przypisał tabletki dla kobiet karmiacych Cerazette. Oczywiscie dowiedziałam sie o tym dopiero w aptece :/ Kosztują 40 zł wiec ich nie wykupiłam. I musze jeszcze raz sie udac po jakies tansze. Ale Tomek mi nie przepuscił jak usłyszał ze mamy zielone swiatło 😁 Tak wiec "pierwszy raz " mamy juz za sobą (oczywiscie z prezerwatywą) nie chcemy narazie drugiego dziecka.
Dobra uciekam musze jechac wykupic OC do auta bo mi sie skonczyło. Zajrze do was wieczorem
Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wiem ze najlepiej byłoby się wprowadzić d mojego ojca ale my już jak mieliśmy iść na stancję to maż nie chciał i chciał u swoich rodziców ale ja tam nie chciałam dlatego na pewno nie zgodzi si.ę mieszkac z moim ojcem.
Netinetka a to prawda że Kacper wszystko wynagradza swoim uśmiechem. Dziecko jest bardzo pocieszne inie wiem co ja bym teraz bez niego zrobiła.
A czy wy przy każdym przewinięciu pupy smarujecie kremem na odparzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...