Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karinko, mozesz to sobie sprawdzic na necie, ja ci moge podac sklad femibioinu: kwas foliowy, witaminy B1,B2,B6,B12, biotyna, niacyna, kwas pantotenowy, beta-karoten (dla opalenizny hahaha), witamicy C
miłego dnia w pracy, ja dzis mam wolne dopoludnia, mamy dzis matury w szkole i mam dyzur dopiro popoludniu (lekcje z zawodówkami)

pozdrawiam was mamusie, juz sie nei moge doczekac dzisiejszej wizyty a do dopiero wieczorkiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja biore Prenatal.Do srody a po wizycie bede wiedziala co dalej brac-szczerze-to ja bez konsultacji z lekarzem balabym sie cokolwiek sama na wlasna reke kupowac i brac.Od witamin tez mozna przesadzic a jesli jest sie pod opieka lekarza to on ciaze prowadzi i wie co brac czego nie.Czasami lekarz jest taki ze malo mowi i niestaty trzeba ciagnac za jezyk dopytywac sie ale mamy do tego prawo to nasze ciala i nasze dzieci wiec kto jak kto ale my mamy prawo wiedziec wszystko w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogole to super mi sie dzis spalo raz tylko bylo wstawanie na siusiu wyspalam sie za wszystkie czasy-bo ostatnio kiepsko mi szlo ze snem-ale mimo tego od 6 juz oczy jak 5 zł bo sie przebudziłam po dziwnym snie az sie przestraszylam co to za sen-aole to chyba wina tego ze czym blizej do srodowej wizyty kontrolnej i badaniach prenatalnych to mnie juz bierze niepokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
A ja biore Prenatal.Do srody a po wizycie bede wiedziala co dalej brac-szczerze-to ja bez konsultacji z lekarzem balabym sie cokolwiek sama na wlasna reke kupowac i brac.Od witamin tez mozna przesadzic a jesli jest sie pod opieka lekarza to on ciaze prowadzi i wie co brac czego nie.Czasami lekarz jest taki ze malo mowi i niestaty trzeba ciagnac za jezyk dopytywac sie ale mamy do tego prawo to nasze ciala i nasze dzieci wiec kto jak kto ale my mamy prawo wiedziec wszystko w tym temacie.


wszystke witaminy które są dostępne na rynku są podzielone na trymestry, mi lekarz podał kilka nazw i powiedział ze każda pacientka powinna dobrac je do siebie pod kątem dobrego samopoczucia. mi prenatal nie odpowiadal. lekrz moze Ci tylko zasugerowac, farmaceuta w aptece tez dobrze doradzi, mi Pani powiedziałą o tym Jodzie, wiec uwazam ze organizm sam odpowie ci czy dane witaminki mu pasują czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
A tak wogole to super mi sie dzis spalo raz tylko bylo wstawanie na siusiu wyspalam sie za wszystkie czasy-bo ostatnio kiepsko mi szlo ze snem-ale mimo tego od 6 juz oczy jak 5 zł bo sie przebudziłam po dziwnym snie az sie przestraszylam co to za sen-aole to chyba wina tego ze czym blizej do srodowej wizyty kontrolnej i badaniach prenatalnych to mnie juz bierze niepokoj.


Anulko, dlaczego musisz robic badania prenatalne??? to te nakłucia z pobraniem płynu... czy tez tylko USG?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz kiedys tu poruszalysmy ten teamt wiele z nas ma te prenatalne-czyli te ktore opisalam ponizej a na poczatku jak kazda z nas powiedziala ze w 12tc ma te badania to poploch temat byl ale juz wszystkie-mama nadzieje jestesmy spokojne.Nadrobic zaleglosci musisz 😉 a troche tego jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie, spoko, na razie nie mam czasu nawet 1 strony nadrobic. moje dzieciątko wlasnie pływa w wannie zalewając mi łazienkę (wczoraj padła po wycieczce rowerowej zumytą tylko buzia i pupą 🙂 ja w atkim razie prenatalne mam przy kazdej wizytcie, bo moj gin ma super USG i robi dokladne badania za kazdym razem, tylko on nie znazywa tego prenatalnymi dlatego tez przyzwyczailam sie ze prenatalne to te inwazyjne.
nie denerwuj sie a e badania, ja zawsze dostaje stracha jak juz leże na kozetce, nogi mi sie zawsze zaczyają trzepac jak galareta.... do tej pory zawsze 'po' byla ogomna radosc i wierze ze dzis bedzie podobnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
nie, spoko, na razie nie mam czasu nawet 1 strony nadrobic. moje dzieciątko wlasnie pływa w wannie zalewając mi łazienkę (wczoraj padła po wycieczce rowerowej zumytą tylko buzia i pupą 🙂 ja w atkim razie prenatalne mam przy kazdej wizytcie, bo moj gin ma super USG i robi dokladne badania za kazdym razem, tylko on nie znazywa tego prenatalnymi dlatego tez przyzwyczailam sie ze prenatalne to te inwazyjne.
nie denerwuj sie a e badania, ja zawsze dostaje stracha jak juz leże na kozetce, nogi mi sie zawsze zaczyają trzepac jak galareta.... do tej pory zawsze 'po' byla ogomna radosc i wierze ze dzis bedzie podobnie....

No to ja mam to samo byłam w 6tc i w 9 tc i teraz mam w srode to bedzie 12tc i pewnie strach bedzie taki sama jak poprzednio ze az lekarz zauwazy jak ja sie trzese jak galareta-wiem ze nie powinnam bo dziecko to tez odczuwa ale nad tym nie da rady zapanowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamusie!!!!
Pospałam sobie 🙂 🙂pogoda sprzyja leżeniu w łóżku.
Ja każdym badaniem się stresuję. W sumie to miałam już chyba z 6 badań usg, Ale wszystko w związku z operacją którą miałam w 5 tygodniu ciąży. Sprawdzano jak Maleństwo przetrwało.
Badań sie boję, bo podczas jednego jakiś czas temu usłyszałam,że serduszko nie biję,. Dlatego tak bardzo się stresuję. Pewnie w pn mi ulży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba ten nasz strach jest tez z tego powodu ze tyle sie teraz slyszy o roznych przypadkach a kazda z nas chcialaby aby wszystko bylo ok-wiec bedzie.Tak jak to moj doktorek mowi najwazniejsze pozytywne myslenie i nie wolno pograzac sie w zlych myslach bo to tylko sprzyja zlemu losowi.Wiec glowy do gory i myslmy pozytywnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Edithd za info 🙂 czyli nie zaszkodzi soie zapodac zwyklych witamin z grupy B i jodu...bo kwas foliowy to chyba kazda z nas bierze... 🙂
mnie naszczescie ten dziwny posmak w ustach minol i moge rozkoszowac sie jedzeniem 🙂 Ale nie przesadzam jem tylko wtedy jak jestem glodna i dosc czesto a mniej.... poki co nie przytylam nawet kg co troche mnie dziwi , ale chyba dobrze bo nie chce miec mega nadwagi po ciazy, a jeszcze zdaze utyc w ostatnich miesiacach ciazy.....
ufff ale jestem padnieta po calym tygodniu pracyyyyyyy 😞 relaksik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
edithd napisał(a):
nie, spoko, na razie nie mam czasu nawet 1 strony nadrobic. moje dzieciątko wlasnie pływa w wannie zalewając mi łazienkę (wczoraj padła po wycieczce rowerowej zumytą tylko buzia i pupą 🙂 ja w atkim razie prenatalne mam przy kazdej wizytcie, bo moj gin ma super USG i robi dokladne badania za kazdym razem, tylko on nie znazywa tego prenatalnymi dlatego tez przyzwyczailam sie ze prenatalne to te inwazyjne.
nie denerwuj sie a e badania, ja zawsze dostaje stracha jak juz leże na kozetce, nogi mi sie zawsze zaczyają trzepac jak galareta.... do tej pory zawsze 'po' byla ogomna radosc i wierze ze dzis bedzie podobnie....

No to ja mam to samo byłam w 6tc i w 9 tc i teraz mam w srode to bedzie 12tc i pewnie strach bedzie taki sama jak poprzednio ze az lekarz zauwazy jak ja sie trzese jak galareta-wiem ze nie powinnam bo dziecko to tez odczuwa ale nad tym nie da rady zapanowac.


Hej dziewczynki 🙂

1 dzień mnie nie było i juz tyle do nadrobienia 🙂. Odnośnie tych badań to sama strasznie sie bałam, miałam robione usg genetyczne w środę i uff baaardzo mi ulżyło! Ale nie powiem, jak wchodziłam do gabinetu to nogi miałam jak z galarety ! Ale jak juz pisałyście, pozytywne myślenie kochane, żeby nasze dzieciątka się nie stresowały niepotrzebnie.
U mnie ciąg dalszy przeprowadzki, dziś teście przyjechali pomagać plus moi rodzice, więc ludzi w domku tłum 🙂) Ale niestety nici z grilla, cały czas pada deszcz z małymi przerwami 😞(.
Muszę jakąś dobrą kolację wykombinować 🙂!
Jak Wasze samopoczucie dziś ??
Miłego piątkowego wieczorku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina83 napisał(a):
Dzieki Edithd za info 🙂 czyli nie zaszkodzi soie zapodac zwyklych witamin z grupy B i jodu...bo kwas foliowy to chyba kazda z nas bierze... 🙂
mnie naszczescie ten dziwny posmak w ustach minol i moge rozkoszowac sie jedzeniem 🙂 Ale nie przesadzam jem tylko wtedy jak jestem glodna i dosc czesto a mniej.... poki co nie przytylam nawet kg co troche mnie dziwi , ale chyba dobrze bo nie chce miec mega nadwagi po ciazy, a jeszcze zdaze utyc w ostatnich miesiacach ciazy.....
ufff ale jestem padnieta po calym tygodniu pracyyyyyyy 😞 relaksik 🙂


Nie martw się, kwestia brzuszka i kilogramów to jest indywidualna sprawa 🙂) Ja też do tej pory jestem na 0.5 z wagą, co osadziło się w moich piersiach 😁 Nie powiem, żebym była niezadowolona 😁 Ale brzuszka jeszcze nie ma, jak na 13t6d coś powinno być już widać, zatem czekam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie z rana i zaraz zmykam bo jedziemy na zakupy do mieszkania-plytki listwy itp wiec pewnie caly dzionek zleci.Od wczoraj cichutko tu wiec nie ma co nadrabiac.Ja super juz 2 dzien sie wysypiam az sie dziwie i sie martwie tym czy to naormalne bo od 3 tygodni to spalam byle jak.Na wieczor sobie jem kolacyjke i w nocy jak wstaje na siusiu to wcinam tylko serek Danio i dalej spac-to odmiana od tego jak musialam wsunac ze 2-3 kanapki.Az mnie to dziwi i martwi-tak samo jak zanikajace wymioty wiem ze to mija z czasem ale mnie to matrwi czy jest ok wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Anula 🙂
nie sadze bys musiala sie zamartwiac...ja odkad poszlam do pracy to prawie zapomnialam ze jestem w ciazy...fakt szybciej sie mecze, ale nudnosci, ten okropny smak w ustach i ciagla sennosc przeszly jak reka odjal! wydaje mi sie ze jak sidzialam w domu i nic nie robilam to bardziej odczuwalam te wszystkie ciazowe dolegliwosci...ale wkoncu tez wiekszosc z nich konczy sie w 3 miesiacu czyz nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina83 napisał(a):
Czesc Anula 🙂
nie sadze bys musiala sie zamartwiac...ja odkad poszlam do pracy to prawie zapomnialam ze jestem w ciazy...fakt szybciej sie mecze, ale nudnosci, ten okropny smak w ustach i ciagla sennosc przeszly jak reka odjal! wydaje mi sie ze jak sidzialam w domu i nic nie robilam to bardziej odczuwalam te wszystkie ciazowe dolegliwosci...ale wkoncu tez wiekszosc z nich konczy sie w 3 miesiacu czyz nie?


Dzień Dobry 🙂
Ja też zauważyłam, że jak siedzę w domu i nic nie robię to gorzej znoszę te wszystkie objawy, natomiast duzo ruchy i zajęcia bardzo mi pomaga!
Ja ostatnio źle sypiam, budzę się milion razy w nocy, a dziś na dodatek miałam koncert świergotania pod oknem od 4.30 😁!
Dziewczyny co ile robicie badania tj. morfologia, mocz, cukier ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!!!
Od rana dopadły mnie mdłości,ale jakoś daję radę.
co do tego,że lepiej się znosi ciąże w pracy pewnie coś w tym jest. ja chciałabym chodzić do pracy,ale niestety z powodu operacji mialam miesiąc poszpitalnego, no i mój gin stwierdził,że nie będzie ryzykował wysyłając mnie do pracy zwłaszcza,że muszę brać leki na podtrzymanie.
Troszkę Wam zazdroszczę możliwości pracy i dużej możliwości ruchu itp.ja muszę się oszczędzać 🥴 ale czego się nie robi dla Maleństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja morfologie mialam idealna i lekarz mi powiedzial zw powtarzanie co 2-3 tygodnie nie bedzie konieczne ale powtorzyc za jakus czas bedzie trzeba.Wiem ze nie powinnam sie zamartwiac tylko sie cieszyc ze dobrze sie czuje ale to pewnie przez to ze tamta ciaza sie nie powiodla i teraz wsluchuje sie w swoj organizm jak oszalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula ja mam to samo- jak tylko zaczyna mnie cos troche bolec zaczynam panikowac.

Ja tez od poczatku siedze na L4, z powodu zagrożonej ciąży,No i na poczatku lezalam w szpitalu bo dostalam krwotok. biore tez duze dawki progesteronu.Mysle ze jakbym jeszcze chodzila do pracy to juz bym byla wykonczona- samo wstawanie o 6 na 7.30 juz robi swoje, a potem jeszcze te 8 godzin codziennie takze ja jestem zadowolona ze jestem na zwolnieniu 🙂 Zreszta moja praca moglaby byc niebezpieczna dla dziecka- pracuje z osobami niepelnosprawnymi i chorymi psychicznie- nie raz od kogos dostalam jak wpadl w szał.
trzeba odpoczywac bo przy dziecku juz tak nie bedzie 🙂

Ja tez morfologie i inne badania co mialam wszystko idealnie, nie wiem czemu musze robic za kazdym razem morfologie i mocz. W sumie w moczu pojawienie sie jakiejs bakterii lub zapalenia to chwila moment- wiec lepiej zaplacic te 5 zl i byc spokojnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny!!! 🙂
Ja to sie nie bede wypowiadac na temat badan bo tu u mnie to wszystko wyglada inaczej. Po pierwszej wizycie z moja polozna jestem tak skolowana ze nawet nie wiem o co mam pytac przy nastepnej ktora dopiero sama musze zabukowac a nie mam pojecia na jaki termin. Poczekam wiec do mojego usg i wtedy moze bede wiedziec cos wiecej. Anula widzisz ja mam to samo co ty bo u mnie nawet te niewielkie dolegliwosci ktore mialam zanikaja i nie wiem czy sie cieszyc czy martwic. Wiekszosc z was widziala juz swoje malenstwa kilka razy i wiecie ze z nimi wszysko ok ja widzialam swoje raz i teraz nie mam pojecia co sie dzieje. Kurcze zaczynam panikowac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elmirka napisał(a):
Czesc Dziewczyny!!! 🙂
Ja to sie nie bede wypowiadac na temat badan bo tu u mnie to wszystko wyglada inaczej. Po pierwszej wizycie z moja polozna jestem tak skolowana ze nawet nie wiem o co mam pytac przy nastepnej ktora dopiero sama musze zabukowac a nie mam pojecia na jaki termin. Poczekam wiec do mojego usg i wtedy moze bede wiedziec cos wiecej. Anula widzisz ja mam to samo co ty bo u mnie nawet te niewielkie dolegliwosci ktore mialam zanikaja i nie wiem czy sie cieszyc czy martwic. Wiekszosc z was widziala juz swoje malenstwa kilka razy i wiecie ze z nimi wszysko ok ja widzialam swoje raz i teraz nie mam pojecia co sie dzieje. Kurcze zaczynam panikowac 🤢


Elmirko a kiedy masz mieć następne usg, koło 12 tygodnia?? Nie powiem, bo ja często biegam na usg, już miałam 4 robione , z zaleceń lekarza tylko były 2 a na dwa pozostałe sama się zdecydowałam.
Mi się już marzy kupowanie ubranek, przygotowywanie pokoiku i wszystkiego dla maluszka, no ale to jeszcze troszkę czasu trzeba poczekać... Chciałabym już nosić to maleństwo na rękach ahh coś wspaniałego 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...