Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja dzis spalam jak nigdy, kilka razy przebudzilam sie w nocy ale na dobre wstalam po 9. Jesli chodzi o czkawke to ja jedynie raz czulam takie rytmiczne podskakiwanie i to dosc dawno. Albo nie umiem tego odroznic albo Tymek nie ma czkawy. Anula kiedys pisalas, ze kupilas duzo rzeczy na allegro u jednego sprzedajacego, moglabys podac linka do jego produktow? Tez mam zamiar zaczac wszystko kupowac i chcialabym porownac ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 my byliśmy wczoiraj na usg nasz synek waży 1828g w wg książki w tym tygodniu powinien ważyć 1320g jest dużym chłopcem powiedziała gin , chciała zmierzyć nóżkę to cały czas pokazywał siuraka i aż się gin śmiała że już nie chce oglądać jego siuraka że już jej wystarczy na pierwszym planie cały czas był jego siusiak 🙂 jak nie chciał pokazywać co tam ma to teraz cały czas się chwali 🙂ułożony nadal miednicowo skośnie główka pod wątrobą nóżki po lewej stronie przy jajniku....gin powiedziała że ma czas przekręcenia się do następnej wizyty czyli do 1 października jeśli wtedy zrobi usg i okaże się że nadal jest tak ułożony to pisze cc...cały czas się modle żeby się obróciła bo bardzo chciałabym urodzić naturalnie choć jak jest duży to pewnie też zapiszą cc....najważniejsze że wszystko jest dobrze 🙂 upał u nas masakra nie ma czym oddychać...chyba się dzisiaj roztopię a ma być jeszcze goręcej....nasz synek też ma często czkawkę potrafi czkać 3 razy dziennie i to dosyć długo ale ja się ciesze bo to dobrze wpływa na płuca jego 🙂 obiadek już przygotowany - pomidorki faszerowane mięsem mielonym 🙂 wystarczy wsadzić do piekarnika i już gotowe 🙂 lecę ogarnąć mieszkanko a później na kawkę do siostry 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice egzaminy na biegłego wg mnie maja wysoki poziom, dlatego ja zaczęłam robić od razu po studiach, żeby wiedza jeszcze była i do tej pory nie miałam problemów ze zdaniem po dobrym przygotowaniu, ale najtrudniejsze jeszcze przede mną 😁!
Damy radę 😁

Ja już od rana sprzątałam domek, byłam coś kupić i zaraz jade po męża na lotnisko 🙂 jupi w końcu 🙂)))

Co do czkawki kiedyś już pisałam, moja Sofii potrafi miec do 3 razy dziennie i nie martwi mnie to, że teraz ma , ale jak Anula pisała niestety ta dolegliwość często nasila się po porodzie a nie jest to na pewno miłe uczucie dla takiego malucha, no cóż zobaczymy 🙂

Edithd trzymam kciuki za Kari !!! Będzie dobrze !!!

Miłego dnia mamusie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1989gwiazdeczka napisał(a):
a mam pytanie nie wiecie czasem jak to jest jeśli jest np. ułożone poprzecznie i pisza cesarkę to czy czeka się normalnie do akcji porodowej aż np. wezmą skurcze lub odejdą wody czy ustalają na konkretny termin żeby nie było skurczy??

To chyba zalezy od lekarza albo od szpitala bo moja jedna kolezanka miala cc wg daty wiedziala co kiedy itp bo corcia lezalanozkami do wyjscia a druga miala corcie poprzecznie posladkowo i musiala czekac na akcje porodowa ale miala wypisany juz wczesniej kwit ze wskazanie cc bo chodzila co tydzien ale nie matrw sie dzieciaczki potrafia zaskakiwac moja lezala prawidlowo ostatnio 2 dni sie odwrocila bo czulam ze jest odwrotnie a wczoraj wrocila na swoja pozycje wiec wszystko jeszcze ok bedzie no i fakt spory chlop rosnie z twego synka choc moja kluseczka tez wagowo nie oszczedza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Baiser to super ze mezus wraca oj biedaczek z niego bo wysciskasz go z podwojna sila tylko nie zadus z tej tesknoty 😉


hihi już jak dzwonił to mu mówiłam, żeby się przygotował że go nie odstąpię na krok przez cały dzień 🙂 nie wie co go czeka 😁!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
thalia napisał(a):
Ja dzis spalam jak nigdy, kilka razy przebudzilam sie w nocy ale na dobre wstalam po 9. Jesli chodzi o czkawke to ja jedynie raz czulam takie rytmiczne podskakiwanie i to dosc dawno. Albo nie umiem tego odroznic albo Tymek nie ma czkawy. Anula kiedys pisalas, ze kupilas duzo rzeczy na allegro u jednego sprzedajacego, moglabys podac linka do jego produktow? Tez mam zamiar zaczac wszystko kupowac i chcialabym porownac ceny.

A wiec tak od tych dwoch kupowalam pierdolki same ale jestem mega zadowolona:
http://allegro.pl/listing/user.php?listing=&listing_sel=2&listing_interval=7&buy=&us_id=11612773
od tego to nawet dziewczyny z wrzesnioweczek zamawialy bardzo blyskawiczna wysylka ceny no roznie bywa
http://allegro.pl/listing/user.php/run?change_view=1&listing_interval=7&listing_sel=2&order=p&us_id=3663977
od tego tez troche zamawialam na przesylke troche dluzej sie czeka le wszystko jest ok chyba zamawialam od niego aspiratorek tetrowe i cos tam jeszcze ale wszystko ok
http://allegro.pl/listing/user.php?listing=&listing_sel=2&listing_interval=7&buy=&us_id=9522657
od tej babeczki zamawialam troche ciuszkow sa super kolorystycznie i jakosciowo i wysylka mega blyskawiczna nawet babka dorzucila mi gratisy a jak ma watpliwosci jakie i co to dla pewnosci nawet dzwoni
http://allegro.pl/listing/user.php?listing=&listing_sel=2&listing_interval=7&buy=&us_id=15709667 ta natomiast albo to jest drugie konto tej babki albo nie wiem ale tez ma fajne ciuszki dobre i super kontakt
no to chyba wszyscy od ktorych zamawialam wieksza ilosc zeby na przesylce zaoszczedzic
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14773830 natomiast ten nie cieszy sie pozytywami w komentarzach ostatnio ale ja zamowilam u niego pieluchy flanelowe z ceratka i jestem bardzo zadowolona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!
Gwiazdeczka bezwstydny duży chłopczyk ukrywa się w Twoim brzuszku. Super,że wszystko ok.
Basier doskonale rozumiem co czujesz. Ja cieszyłam się jak dziecko z powrotu męża po ponad tygodniowej delegacji. Cieszyliśmy się sobą. Dziś śmigamy na kolację z okazji II rocznicy ślubu.
Trzymam kciuki za Kari. Będzie dobrze.
Ja miałam kiepska noc. Obudziłam się o 12:30 i nie mogłam dalej spać z powodu bólu zęba 😠 wcześniej wogóle mnie nic nie bolało. A tu nagle.... maskara. W końcu wzięłam nospę i po 2 usnęła. Rano nie bolało,ale znowu zaczyna. Umówiłam się na 13 do dentysty. Mam nadzieję,że mi pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
Hejka!!
Gwiazdeczka bezwstydny duży chłopczyk ukrywa się w Twoim brzuszku. Super,że wszystko ok.
Basier doskonale rozumiem co czujesz. Ja cieszyłam się jak dziecko z powrotu męża po ponad tygodniowej delegacji. Cieszyliśmy się sobą. Dziś śmigamy na kolację z okazji II rocznicy ślubu.
Trzymam kciuki za Kari. Będzie dobrze.
Ja miałam kiepska noc. Obudziłam się o 12:30 i nie mogłam dalej spać z powodu bólu zęba 😠 wcześniej wogóle mnie nic nie bolało. A tu nagle.... maskara. W końcu wzięłam nospę i po 2 usnęła. Rano nie bolało,ale znowu zaczyna. Umówiłam się na 13 do dentysty. Mam nadzieję,że mi pomoże.
My mamy za tydzien 2 rocznicę ślubu a dziś mija 4 lata jak się poznalismy-ale czas leci chociaż czasami mam wrazenie jakbysmy byli ze soba z 10 lat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1989gwiazdeczka napisał(a):
a mam pytanie nie wiecie czasem jak to jest jeśli jest np. ułożone poprzecznie i pisza cesarkę to czy czeka się normalnie do akcji porodowej aż np. wezmą skurcze lub odejdą wody czy ustalają na konkretny termin żeby nie było skurczy??


moja też jest ułożona miednicowo w poprzek :/ ale jak sie nie obróci to trudno.... mi obojętnie cesarka czy siły natury 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie mała fruzia ułożona jest od około 24 tygodnia główkowo podłuznie i tak sobie siedzi... ze dwa razy czułam jak sie kamien obraca bo to juz dosc bolesne było 🙂 ale wracała do swojej pozycji 🙂 i wtedy pewnie bidulka sie oplątala pępowiną... mam nadzieje ze na czas sie odplącze bo wtedy tez cesarka mnie czeka a ja jednak jestem za naturalnym... mimo bólu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
jestesmy z powrotem
badanie 5 min 🙂 all ok, ale musimy do konca tyg zostac w domu, czyli moja radosc na jutrzejsze leniuchowanie zostaje odłozona do poniedziałku..ale moze to i lepiej, bo kolezanka mówiła ze polowa dzieciaków juz nie chodzi bo przeziębieni...3 dni mnie nie zbawią
w sobote jedziemy do chorzowa do wesołego miasteczka 🙂)) mamy wej sciówke dla 3 osób, jedziemy z naszymi najlepszymi znajomymi i ich 2 córkami. bedzie szaleństwo 🙂 ja tez nei popuszcze 🙂))))) najwyzej szybciej urodze hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
ja czkawki nie czuje. tzn moze e 2 razy czułam. kari tez sie nie czkało zbyt często 🙂
a co do znajomości małzeńskiej to my się juz 13 lat znamy.... 11.08 mieliśmy rocznicę poznania 🙂 5.05.2007 mieliśmy ślub.
To ty weteranka z nas najwieksza tyle lat ale tylko pogratulowac obysmy i my tyle wytrzymaly ze swoimi mezulkami.Moi rodzice sa po slubie 35 lat a dziadkowie obchodzili pare lat temu 50 rocznice to jest wyczyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak piszecie o tych znajomosciach, ze az sama otworzylam kalendarz zeby sprawdzic ile to juz minelo: znamy sie 7 lat juz, a w czerwcu minely 2 lata od slubu. hehe w rocznice bylam na kursie we Wroclawiu, zupelnie o niej zapomnialam i jak zwykle nie dostaje zlamanego badyla od ukochanego :P to w tym dniu cos mu sie klepki przestawily i przyslal mi poczta kwiatowa ogromny kosz kwiatuchow, az mi kopara opadla 😁 milo bylo jak nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my z mezem ledwo ponad rok po slubie... ale napewno nie czujemy sie jak młode małzenstwo 🙂 hihihi znamy sie ponad 8 lat 🙂 i pamietam ze zawsze nam wszyscy mówili ze i tak zyjemy jak małzenstwo wiec co za róznica i nikogo nie dziwił nasz ślub, zaskoczenia nie było ani niespodzianki specjalnej 🙂 Rocznicy poznania sie nigdy nie obchodzilismy... Na rocznice ślubu bylismy akurat na urlopie nad morzem i pojechalismy na kolacyjke sobie i na długasny spacer na plaże... Za to jak dowiedzielismy ze bedzie dzieciatko to od meza dostałam kosz czerwonych róz 🙂 nie mógł wytrzymać z nóżki na nóżke chodził jak wiedział ze robiłam test i już wiem a on jeszcze nie bo nie było go w domu i dzwonił co 5 min 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Mnie dzisiaj na spanie wzieło... polezałam 2 godzinki i własciwie jeszcze mi mało 🙂
Ja to samo 2 godziny spalam ale musialam sie zgramolic bo glodek mnie obudzil a i mezus zaraz wraca z pracy to obiadzik trzeba podgrzac-dzis buraczkowa bo teraz na tapecie buraczki w kazdej postaci skoro mi zelazo spadlo dodarek do tabletek w postaci naturalnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...