Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hello ja dopiero wróciłam do domku no i odrazu wstawiłam ziemniaczki i szkoda że nie gotują się aby 5 minut bo głodna już jestem, a mam do tego barszcz czerwony mm lubięęę gorący barszczyk i ziemniaczki
w szkole synio tak mi się wypinał że szok heh tylko nie wiem dokładnie czym mi się wypinał 🤪
miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zaczelam spisywac sobie na kartce co jeszcze musze kupic i w sumie nie wiem 😲 😮 napewno kosmetyki to mam zapisane, nie chcem kupowac czegos czego nie bede wogole uzywac... duzo mi nie zostalo z tego co widze... nie ktore rzeczy to kupie jak zaczne pakowac torbe to szpitala, jutro bede sie rozgadac za szlafrokiem, koszulami do karminia i jakas kosmetyczka bo mam jedna ale musze dla dziecka kupic zeby nie nosic osobno kosmetykow... ehh az glowa mnie rozbolala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie że dam znać jak tylko będę mieć tę chustę... może jutro będzie :P
Dopiero wróciłam do domku... wtorki jak zawsze szalone. Z okazji 1,5 roku od ślubu - które stuknie nam jutro- zabrałam męża na pyszny obiadek 🙂 A potem już mniej przyjemnie... bieganie po sklepach bo mój luby nie ma płaszcza, a Wszystkich Świętych ma być zimne, masakrycznie nudne zajęcia w szkole rodzenia :/ i dalsza część zakupów... Padam na twarz 😞 Dobranocka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Witam z rana

Ja wczoraj ze szkoły rodzenia wróciłam po 22 do domu, dokładnie 22:18 😲
Oglądaliśmy filmy o porodach nie było tak źle, faktycznie jak mówiła położna porody bez znieczulenia i bezkrwawe w różnych pozycjach.



no i jak filmy? opowiadaj.Wystraszona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 U nas pogoda nie za fajna także siedzimy dzisiaj w domu 🙂
Dzisiaj robimy na obiadek spagetti 😁 mmmmniam 🙂
Kamilek spokojniutki od czasu do czasu wypnie się albo z jednej albo z drugiej strony 🙂

Właśnie Doncia opowiadaj jak tam czy aż tak strasznie będzie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Ja dziś znów zabiegana byłam i przez to nie pojechałam do szkoły bo się wymęczyłam. Ale koniec, od dziś już mam luz wszystko co miałam pozałatwiać to już jest odhaczone 🤪
Jutro mam mieć wizytę, lecz mam dylemat bo nie mam z kim małej zostawić i lipka troszeczkę..
bo kiedyś jak już tak miałam i poszła ze mną to była kupa krzyku u doktora, więc nie wiem co zrobić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
A ja lece zaraz na USG.... 😉 Wkońcu.. 🙃 Ostatnio synek mała aktywny...bardzo mało go czuję....aż się boję... 🤨


Sylwia nie przejmuj się to nie znaczy, że coś jest nie tak 🙂
Mój Kamilek też ma dni kiedy jest spokojniejszy a nieraz ma dni, że wariuje w brzuszku 🙂 po prostu tak jak czytałam dzieciaczki w naszym brzuszku mają prawo mieć spokojniejsze i bardziej aktywne dni tak jak my same 🙂 Także bez obaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
ale jestem padnieta... 😉 bylam dzis na targu i kupilam piekny dresik 🙂 chrzesnicy mojego M piekny rożowy. jak wyszlam z domu dzis o 6 rano wrocilam o 14 a teraz dopiero usiadlam bo szykowalam obiadek. zaraz ide pranie wstawic jeszcze i pomyje podlogi bo znow mi nabrudzili 🙃 musze sie ruszyc bo jak sie zasiedze to napewno tego nie zrobie 😁 pozniej do was zajrze.
margerita daj znac co i jak po usg bo moj maly tez ostatnio bardzo leniwy nawet szturanie nie pomaga... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widać nasze maluchy też jesienna apatia dopadła 🙂

Co do filmów, to byłam zaskoczona że faktycznie te 5 kobiet których porody oglądałyśmy (każda w innej pozycji) urodziły praktycznie bezkrwawo. Nie wiem teraz już skąd to przekonanie że przy porodzie krew się leje strumieniami w połogu to ok rozumiem i tego się boję, ale tak jak mówiła nam też położna troszkę krwi może się pojawić jak gdzieś dojdzie do naruszenia śluzówki w szyjce, czy przy pęknięciu, a jeśli poród przebiega prawidłowo to jedynie takie plamienia śluzowo-krwawe raczej nic strasznego.
Wiadomo mamuśki były umęczone a tatusiowie nie mniej, dla nich to też taki wysiłek jak dla nas, tyle że my na sam koniec dostajemy szkrabika do przytulenia a im już z emocji sił brak. U nas też działać będzie adrenalina i możemy być "niepoczytalne" Położna już parokrotnie została pogryziona i pokopana przez rodzącą, a tatusiom też się obrywa 🙂
Jeden dzidziuś był owinięty pępowiną ale tętno nie spadło. Widać było po nim że jest troszkę siny i był cały wyprostowany. Położna mówiła że dziecko po porodzie powinno przyjąć pozycję "na żabę".

Generalnie film był bardzo optymistyczny, a to szczęście na twarzach wcześniej umęczonych mamuś - bezcenne 🙂

Oby nam też tak dobrze poszło jak im.

Dziś jak dobrze pójdzie mamy zbiorową wyprawe na porodówkę ( o ile nie będzie akurat porodów - mamy zadzwonić po 19 a po 20:30 spotykamy sie w szpitalu) dostaniemy tabelkę na co należy zwracać uwagę przy wyborze szpitala, dlatego położnej zależało abyśmy pierwszy szpital zwiedzały z nią, a 2 kolejne jako zadanie domowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
doncia z tego co piszesz to nie wyglada az tak zle... zobaczymy jak to bedzie naprawde ktos mi kiedys powiedzial ze kazdy porod jest inny wiec.. 😉 mam nadzieje ze pojdzie nam szybko sprawnie i bezbolowo 🙂


bezbolowo to raczej nie bedzie Michasiu,wazne by było wszystko wporzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...