Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):... To się rozpisałam, ale nie chciałam być źle zrozumiana- kot zostaje na pewno i będzie z nami współegzystował 😎


No dokładnie, my też z naszą kicią będziemy współegzystować. Koleżanka mówiła, żeby ze szpitala brudne rzeczy dziecka przynosić do domu zanim my wrócimy i dać kotu, czy psu do obwąchania aby zapoznał się z nowym domownikiem.

Ja łóżeczko już mam bialutkie używane dostałam od koleżanki, dziś kupiłam na allegro baze do nosidełka aby w samochodzie nie szamotać się z pasami tylko do bazy wpiąć. Szwagierka miała i była bardzo zadowolona, wiec też kupiliśmy.

Mój maluszek w niedziele przez cały dzień się kręcił, wczoraj i dziś trochę mniej ale czuję go nie tak jak w ubiegłym tygodniu, że prawie w ogóle nie czułam ruchów. Zauważyłam że aktywny jest troszkę rano, później ok. 13 bardziej się uaktywnia i teraz wieczorem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie w srodowy dzionek!
Bardzo dzis zimno na dworku...wybieram sie troszke na zakupy i pozalatwiac sprawy.
Ale tak mi sie nie chce przez ta pogode...
Malutka buszuje i buszuje...juz coraz wieksza i coraz bardziej podskakuje cały brzusio 😉
a u was jak ?
Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Synio leniuchuje w brzusiu, co jakiś czas daje znać że jest kopniaczkiem.
Najczęściej wieczorem w brzuszku mam akrobacje artystyczne, które uwielbiam.
Mnie dorwało choróbsko i zrezygnowałam dziś ze szkoły, siedzę w domku z niunią i odpoczywamy sobie. Jedynie wyszłyśmy do pobliskiego sklepiku po bułki.
My mieliśmy małego kotka i niestety on nie lubiał mojej małej, a ona jego. Jakoś źle na siebie reagowali, ale to dla tego że to były wtedy dwa maluchy. Kot chciał robić małej psikusy, a córci się to nie podobało. Niestety kotka musieliśmy oddać w dobre ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dziś na szczęście piękna pogoda 🙂 świeci słoneczko i jest lekki wiaterek , ale jest naprawdę przyjemnie 🙂 ale przez tą okropną wczorajszą pogodę mam katar 😞 maluszek dziś od rana też szaleje - zwłaszcza , jak głaszcze brzusio 🙂 a jutro wizyta u gin . ale usg dopiero w listopadzie , oj trzeba jeszcze troszkę poczekać
miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie

Ja dziś "leniuchuje" ale tylko od pracy. Rano dermatolog, o 14 idę na warsztaty z "Chustowania" bardzo jestem ciekawa, szkoda tylko że mój dzidziuś urodzi się zimą, mniej czasu będzie na kangurowanie na dworze 😞 ale wiosną czemu nie strasznie mi się to podoba, a na 18 do szkoły rodzenia. Znów miałm mieć dzień wolny a dopiero wieczorem ok. 20 trafię do domu. ALe co tam w domu siedzieć też nie lubie bo jeść mi się chce z nudów albo za dużo kasy wydaję na allegro 🙂 na gadżeciki dla malucha i mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie! 🙂
Mój Igorek szaleje najbardziej wieczorem między 22-23, i rano między 7.00-9.00 😉 Ale w dzień też da mamusi pojedyńcze kopniaczki.. 😉 Dzisiaj miałam dziwny sen..Śniło mi się że byłam w jakiejś oborze i tam zbierałam jajka i grzyby 😮 🥴 A do tego jak powiedziałam teściowej to powiedziała że jak się grzyby śnią to na chorobe, a jajka na plotki... Dziś idziemy z moim K na USG 🤪 Wkońcu się doczekałam !!! Ciekawe jak tam mój synuś się miewa... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski
u nas pogoda okropna nie dosc ze zimno to w dodatku zaczelo padac..
maly tez daje o sobie znaki. jak jestem w ruchu to raz na jakis czas kopnie ale jak usiade to sie skupic nie moge 🤪 ja dopiero obiad zaczynam. mam zamiar zrobic pierogi bo farszu troszke zamrozonego mam. a na jutro planuje kopytka w sosie pieczarkowym, ale to tez dzis musze zrobic bo kuzynce obiecalam pomoc przy sprzataniu domu bo sie wyprowadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie od rana podskakje cały brzuszek... 😜 moze malutka tanczy albo podskakuje? hehe 😉

Tez wlasnie robie obiadek...dzis kalafiorek,ziemniaczki i jajeczko...
Mężuś mi sie rozchorował i musialam pokupowac troszke piguł no i troszke z dala od iego zeby nas nie przeziebil 😉;p

Milego popoludnia 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 U nas też dzisiaj bardzo zimno i pada 🙂
Kupiłam dzisiaj kurteczkę w C&A jedyną znalazłam na siebie dobra i troszkę za dużą, żeby brzusio miał jeszcze miejsce 🙂
Ja dzisiaj po kąpieli doznałam szooku hehe oglądałam się w lusterku i obróciłam się i zobaczyłam rozstępy na nogach pod tyłkiem. Jednak te kremy nic nie dają bo smaruje się prawie od początku ciąży a widocznie nawet troszkę nie pomogły. Na całe szczęście na brzuszku jeszcze nie mam.
Miłego Wieczorku Dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
dziewczyny a jak u Was z rozstępami, wyskoczyły już jakieś? ja jem normalnie, wcale nie więcej niż przed ciążą ale mam już 7 kilo do przodu a jeszcze pewnie drugie tyle przede mną i zastanawiałam się ostatnio kiedy i czy w ogóle zrobię się pasiasta 🙃



Kochana to i tak nie masz czym sie martwic ja juz mam 12 kg do przodu,ale rozstepow nie widze,tylko deliktnew okolicy ud.
Ale narazi to wporzadku.Zreszta jak nie masz sklonnosci to one zejda po ciazy 😉 smaruj sie oliwka lub preparatami na rozstepy 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej a ja rozstepy tez zauwazylam na udach ale takie delikatne i troszke na piersiach a na brzuchu nie mam, narazie. i tez sie smaruje kremem i oliwka.



Co do rozstępów do piersi to ja mam ogromne rozstępy 🙂 Ale dla mojego maluszka wszystko i obym mogła karmić piersią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę tu do was troszkę po marudzić, nie lubię być przeziębiona. Czuje się jak by mnie samochód trącił - wszystko mnie boli i wrr nie na widzę kataru, zatkanego nosa.
Co do rozstępów to w pierwszej ciąży wyszły mi na sam ostatek na brzuszku i na pośladku 🤔 i do tej pory je mam - chyba się do mnie przywiązały 😮 a ja do nich jakoś nie za bardzo. Obiecałam mojemu że po porodzie wezmę się za siebie i troszeczkę schudnę, więc pewnie rozstępów też się będę musiała pozbyć w jakiś magiczny sposób.
Zapomniała bym, też chcę karmić piersią przynajmniej do 6mc. Pamiętam że jak mi się córcia urodziła i zaczęłam ją karmić to pierwszy tydzień strasznie mnie bolały sutki aż mi się wyć do księżyca chciało, ale dla dzidzi wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rozstępów - mi mnóstwo wyszło w okresie dojrzewania, i także kilka lat temu po sterydach, ale one już wyblakły. Teraz kilka nowych pojawiło się pod jedną piersią. Brzuszek na razie czysty - codziennie smaruję kremem przeciw rozstępom. Na razie działa, ale nie wierzę, że nic nie wyskoczy.
Co do wagi - 10 na plusie....Ale jak patrzę to wszystko w brzuszek idzie - nie czuję, zebym gdzie indziej przytyła.
W piątek byłam na wizycie - USG połówkowe - wszystko bardzo dobrze. Mały waży ok 700 g 🙂
Niepokojące jest tylko częste napinanie się macicy - mam brać magnez i no-spę doraźnie. A na anemię żelazo.
Wczoraj odjechali teściowie - dzisiaj dopiero odpoczęłam - jednak moja teściowa mnie wykańcza, myślałam ze jak jestem w ciąży to będę miała luz, ale się pomyliłam - wymagająca jak zwykle...eh...Dobrze, że tylko raz w roku nas odwiedzają.
miłego wieczoru dziewczyny! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Właśnie wróciliśmy z Usg.. 😉 Synek ma się dobrze i waży 860g.. 😉
Mi rozstępy wyszły pod kolanami i i wysoko na udach... 🤢
I od początku ciąży przytyłam 12 kg...



ooo kochana nie martw sie,ja tez 12kg. ale malutki jest,moja corcia juz 1100 wazy hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daguza ja byłam na 02.10 na usg i mój malutki ważył już wtedy 921 gram. Wiec pewnie teraz jest troszeczkę większy 🙂 zobaczymy jaki będzie na początku listopada bo na wtedy mam wizytę 🙂

Michasia mi już od jakiegoś czasu pojawiała się, ale stopniowo a teraz z dnia na dzień cały czas ciemnieje 🙂 Ale najlepsze jest to, że od około dwóch miesięcy pępek z jednej strony mi się zrównał z brzuszkiem a druga strona jeszcze jest wklęsła do środka 🙂 hehe

Ja dzisiaj się ważyłam i już jestem 15 na plusie więc będę miała sporo do zrzucenia 🙂 Tym bardziej, że przybieranie na wadze dopiero się zacznie nam właśnie w tych ostatnich miesiącach ciąży, ale czego się nie robi dla takiego słoneczka 🙂

Mój G mi dzisiaj powiedział, że dopóki Kamilek jest w moim brzuszku to on boi się ze mną kochać, ponieważ boi się, że mu coś zrobi. A, że mój ukochany narzeczony jest upaaarty jak osioł więc żadne argumenty nie docierają hehe 🙂 W sumie powiem wam, że ja sama troszkę się boję o to żeby nic się nie stało nie daj boże, więc trza będzie wytrzymać 🙂 Czego się nie robi dla synka 🙂

Moje słoneczko kochane co jakiś czas daje o sobie znać i od czasu do czasu przeciąga się w brzuszku 🙂 Ale się rozpisałam heheh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...