Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aha no i z tego co pamiętam to oni faktycznie na szybko dzieci płukają pod kranem, tak je przerzucają z jednej ręki na drugą i koniec, szybkie wycieranie i one ubierały, my tylko byliśmy przy tym.
Podczas ubierania i przetarcia pępuszka mówiły jak prawidłowo dbać o ten właśnie pępuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wróciliśmy już z USG. Z maluszkiem wszystko w porządku, ilość wód prawidłowa, łożysko prawidłowe, ułożony główkowo. Mój synuś (na 200% teraz już sami widzieliśmy, chociaż mój mąż 2 razy pytał lekarza czy na pewno 🙂 do końca chciał mieć nadzieje że to będzie dziewczynka) jest malutki waży 1200, ale lekarz stwierdził że do porodu będzie 3100-3300 wiec jak dla mnie idealnie, mniejszy łatwiej przejdzie 🙂 a i ubranka śliczniutkie będzie dłużej nosił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
doncia to dobrze ze wszystko w pozadku a termin ci sie nie przesunol? ja jeszcze pare dni i sie dowiem tez 🙂 pogoda nie zaciekawa i naszla mnie ochota na domowa czekolade 🙂 mniam 😜


Niby sie przesunął na 12.01 ale to dlatego że brzuszek ma mniejszy nie napasł sie jeszcze 🙂, główkę ma na 30 tc, a brzuszek 28 tc nóżka bliżej 29,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!

Bylysmy wczczoraj na Usg prenatalnym.Zbadałam corcie z kazdej strony 🙂
wszystko jest ok i to najwazniejsze 😉
Juz zdecydowalam sie na szpital,i lekarz ktory mi prowadzi ciaze(syryjczyk)ale przemily i wspanialy chce bym rodzila u niego.Zwiedzilam sobie dokladnie i doglebnie wszystko.I uz jestem zdecydowana 😉

Malutka wazy 1600 😉 wiec tak prawidłowo.No a termin mamy juz po raz 3 ustalony na 1 stycznia 😉
Chodz wolalabym trosze pozniej,bo swieta fajnie spedzic w domku 😉

Milego dzionka kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza kochana zawsze jest 2 tyg przed albo po 🙂 wiec wiesz nie zawsze chodz sie zdaza rodza sie dzieci w danym terminie. a najlepiej sie zapytac swoich mam czy urodzila nas po czy przed terminem ja np urodzilam sie w 7 miesiacu bylam malutka bo wazylam nie cale kg wiec wole teraz uwazac 😉 chodz nie mozna sie tez tym sugerowac, malenstwo wyjdzie jka bedzie gotowe 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Fajnie, że z Waszymi maluchami wszystko w porządku i ładnie rosną 🙂 Daga, ja mam termin na 2 stycznia, liczę, że poród będzie jednak trochę później, ale liczyć to sobie mogę, Mały wyjdzie kiedy będzie chciał 🙃
Zastanawiałyście się co brać do szpitala, u nas ubranka dla dziecka trzeba mieć swoje, swoją koszulę już do porodu, podkłady ochronne na materac też swoje... Warto sprawdzić czy na stronce szpitala nie ma takiej listy co trzeba ze sobą zabrać, u mnie była, ewentualnie przejść się na oddział, zapytać 🙂

Jakiś katar mnie dopadł 😞 Jakby jeszcze było mało dolegliwości 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja stawiam że urodze 6 stycznia, lub w okolicach - jakoś ta data mi najbardziej pasuje. Generalnie nie chce rodzić w grudniu - mały będzie rok do tyłu za rówieśnikami a to przy dzieciach duża różnica. Poza tym wigilę planuję tradycyjnie robić u siebie 🙂 mam nadzieje że siły mnie nie opuszczą 🙂

Ide zaraz na jakiś shopping mały może za bielizną do szpitala się rozejrzę albo kurtke gdzieś w lumpeksie znajdę 🙂

Ciasto upieczone to mogę mykać już w domku siedzieć nie muszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fruzia to bardzo ulatwia sprawe jak masz na stronie szpitala co masz wziasc a co nie, u nas takiej nie ma i wlasnie bede musiala sie wybrac, tylko ciekawa jestem do kogo mam tam podejsc i zapytac bo znow beda odsylac od pielegniarki do pielegniarki 🙂
doncia mmm ciacho ale mi ochote robisz na slodkie 😁 dzis mam mega lenia nic w domu nie robie tylko siedze i mysle co by tu zjesc 😁 😁 no i pochwal sie co tam kupilas jak wrocisz 🙂 ja tez bym musiala wyskoczyc i jakas bielizne sobie kupic 🙂 bo dupka urosla i to nie troche 😁 😁 😁ale co tam zrzuce po ciazy 😁 jutro mamy chrzciny i nie moge znalesc butow ani moich ani mojego a on niestety ma 1 pare do garnituru 😜 ja to ewentualnie ubiore baleriny o ile zimno fest nie bedzie 🙂 ale najwygodniej mi w nich 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 Ja na szczęście nie muszę jechać do szpitala się dowiadywać co trzeba zabrać bo moja koleżanka rodziła niedawno i wszystko mi powiedziała i zawsze moge do niej zadzwonić jak czegoś nie będę wiedziała 🙂
Powiem wam, że z jednej strony mogłabym urodzić w grudniu, żeby już mieć maleństwo przy sobie, ale tak jak mówicie będzie cały rok w plecy więc druga strona żeby urodził się w styczniu hehe 🙂

Kamilek wypycha się z każdej strony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja urodzilam sie dzien po terminie,u nas to chyba tak rodzinnie.
Mam nadzieje,ze urodzi sie jakos w tych okolicach.

A co do szpitala,to tez na szczescie wiem co wziasc a czego nie.
Dzis jak bylam poogladac to akurat urodzil sie dzidzius przez cc,az juz nie moge sie doczekac kiedy moja niunia wyskoczy.
No ale juz bliziutko...chodz zaczyna mi sie dluzyc.Wam tez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dokladnie jak przypomne sobie jak dowiedzialam sie ze w ciazy jestem to myslalam ze tyle czasu jeszcze a to minelo tak szybko ze nie wiadomo kiedy 😆 juz nie dlugo jeszcze ten tak z poltora miesiaca i bedziemy siedziec jak na szpilkach 😁 i czekajac czy to juz czy jeszcze nie 😁 😁 😁 zleci szybciutko tym bardziej ze dni sa coraz krótsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie już niedługo i będą nasze bobasy z nami 🙂
doncia narobiła smaka na ciasto, więc ja postanowiłam zrobić rogaliki drożdżowe z dżemem a drugie z masą krówkową
ja dziś sobie posprzątałam mieszkanie, tzn mycie podług zostawię mężowi na sam wieczór, niech i on pomoże 😜
jutro zamierzam pokupywać jakieś ładne wiązanki, znicze, elektoniczne wkłady i takie tam rzeczy i porobić porządki na cmentarzu, no i muszę pogodnić swojego żeby sobie jakieś fajne ciepłe buty kupił czyli będę mu pół dnia zrzędzić bo on koooocha zakupy 🤪 😮 siłą go trzeba ciągnąć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak ja tez wzielam sie dzis za ciacho. 🙂 Miodownik robie z mamusia! ha 😉 a mezusiowi juz slinka cieknie.Ale dostanie jutro,bo siostra z Angli wpada w odwiedzinki z siostrzencem i bedziemy sie objadac 😉Super!
Na uczelni wolne wiec upragniony odpoczynek 😉

A malutka kopie i kopie mamusie~ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak gadałyście o tym cieście i mam taaaką ochotę, ale tak jak Ty Michasia nie mam składników. Jutro też raczej nie zrobię bo jadę do szkoły a pózniej po szkole idę do mojej koleżanki odwiedzić syneczka jej bo jeszcze odkąd się urodził to nie byłam 🙂 Także cały dzień poza domem 🙂 Ale może chociaż do maka jutro zajdę 🙂
W niedziele tak samo do szkoły a pózniej na lotnisko do Wrocławia po rodziców bo byli w odwiedzinach u mojego brata 🙂 Powiem wam dziewczyny, że ostatnio wokół mnie wszędzie dzieciaczki, albo ciężarne 🙂 Wczoraj się dowiedziałam, że moja bratowa też jest w ciąży w drugim miesiącu heh także zapowiada nam się bardzo szczęśliwy przyszły rok heh 🙂
Mój Kamilek leniuchuje dzisiaj, ale już czuję, że zaczyna wariować heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga to tak jak u mnie w tym roku 3 dzieci sie urodzilo w mojej rodzinie a niedawno sie dowiedzialam ze moja kuzynka tez jest w ciazy i termin ma na 22 maja wiec bede miec z kim spacerowac jak bedzie ladna pogoda a dodam ze z nia wlasnie chodzilam do tej samej klasy i mieszkamy w tej samej wiosce 😁 😁 sie smieje ze ja zarazam 😁 😁 ciekawe kto u nas bd nastepny 😁

jak tam wieczorek mija? ja juz wykapana czekam az mooj poscieli lozko i wskocze do wyrka bo jutro tez ciekawy dzien sie zapowiada 😆 ciekawe jak bede wygladala w sukience ktora sobie przyszykowalam na chrzciny 😉 😉 w razie czego mam dodatkowe 2 😆 🤪

z dnia na dzien widac w oczach jak brzuch rosnie 😁 😁

ok spadam piszcie cos babeczki bo cos ostatnio slabiutko z tymi naszymi pogaduszkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...