Skocz do zawartości

Lutoweczki 2013 | Forum o ciąży


innicone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nom a tej wody trochę wlewam w siebie ... ale to i tak całkiem przyjemna wymówka 😉 że to nie jedzonko tylko woda w organizmie ... nawet jeśli nie puchną mi łapki ani nóżki 🙂

( nie ma jak szukanie pozytywnych aspektów w niekoniecznie przyjemnych tematach - w szczególności przybierania na wadze i usprawiedliwiania się ) hihihihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eeee to jak Ci tylko brzuszek "puchnie" to nie ma co się martwić!
A tak! trzeba sobie jakoś radzić w zyciu 🙂 dobra wymówka nie jest zła 😁

Ja mam jeszcze jeden patent żeby nie wyglądać grubo 🙂 Mianowicie piekę ciasta, ciasteczka i slodkości i faszeruję nimi swojego męża- on jak tyje to własnie na brzuchu 🙂 także musi mnie gonić 😉
chociaż powoli zaczyna sie buntować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ty cwaniaro ... jak zakombinowałaś 🙂 u mnie ten patent nie przejdzie - mój mąż od jakiegoś czasu traci na wadze ze wzg zdrowotnych, wiec teraz jak głaszcze brzusio śmieje się do niego, że on zgubił a ja systematycznie odnajduję jego brzusio i przygarniam 😉
już się ugadaliśmy, że po porodzie ja do niego dołączę z jeszcze zdrowszym odżywianiem i traceniem na wadze 🙂 a że on jest sumienny i tak łatwo nie odpuszcza to wiem, że pociągnie mnie za sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihihi 🙃 doprowadziłam swoją wagę do porządku ... i oczywiście małpka jedna kantowała na 3 kg 🙂 i tak w ogólnym rozrachunku jestem aż i tylko 10 kg do przodu 🙂 nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🙂
jutro czeka mnie test zimowej kurtki 😉 ciekawe czy się zapnę ? jakoś mi się nie widzi kupowanie specjalnego czegoś na te 2,5 miesiąca ... tym bardziej, że w sklepach jest wszystko w kosmicznych cenach ... zostaje opcja wędrówek po szmatlandach za czymś co by się nadało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. Parę dni mnie nie było, bo sprzątałam 🙂 W końcu skończyliśmy remont!!! Dzisiaj jeszcze ostatnie malowanie w pokoiku dzidziusia i będzie można łóżeczko wstawić. Myślałam, że ten koszmar nigdy się nie skończy, ale mój biedny mąż remontował co dzień po pracy, dlatego tak długo to trwało.

Poczytałam sobie Wasz ostatni wątek - ja też jestem przerażona rozmiarami mojego brzucha. Nie wiem, czy ta skóra jest w stanie się jeszcze bardziej naciągnąć, a pewnie się jeszcze naciągnie 🙂 Co do wagi, to na razie 7,3 do przodu - mam nadzieję, że zamknę się w 12, ale życie pokaże. Położna opowiadała mi ostatnio o kobietce, która przytyła w ciąży 42 kg i bardzo szybko zrzuciła. Także chyba nie ma się czym przejmować, najważniejsze żeby dzidziuś miał wszystko czego potrzebuje 🙂

Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i u nas już dzisiaj z rana temperaturka na minusie...a ja od 4 nad ranem nie spałam bo moja Córa zaczęła się tak wiercić że nie dało się usnąć...zasnęła dopiero przed 8 jak mój mąż ją pogłaskał wychodząc do pracy...a więc ja poszłam spać dalej i dopiero o 10 się zbudziłam.
No i zaczęło się kaszel się już pojawił, gardełko boli...na szczęście gorączki nie mam.
Wczoraj zrobiłam sobie syropek z cebulki i mam nadzieję że pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzikuska-pod kołderkę i noska nie wyściubiać nigdzie!
Wygrzewać mi się proszę żeby się nie pogarszało!

My byłyśmy dziś na tym 3 usg. Kolejny raz potwierdziło się,że dziewuszka. Ale tak jadąc tam zastanawiałam się jak często zdarza się,że się pomylą co do płci. Wśród mojego takiego najbliższego otoczenia nie znam takiego przypadku. Ale jeden moj pacjent mówił,ze u niego mieli być dwaj chłopcy bliźniaki-potem mowili,że będzie parka a urodziły się 2 dziewczynki. A Tak to tylko z opowieści internetowych znam pomyłki. A Wy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 no właśnie róznie to może być 😉
Ja to tak nie do końca rozumiem np. tego jak czasami nie mówią płci bo się dziecko zasłoniło czy odwróciło . No bo przecież sam lekarz może przekręcić dziecko w brzuszku a po drugie przecież ma przekroje... mi na tym połówkowym oglądał narządy rozrodcze wewnętrzne (ja tam nic nie widziałam ale podobno są na swoim miejscu). Nie rozumiem od czego to zależy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to dziwne z tymi pomyłkami...bo ja na połówkowym robionym normalnie w 2D widziałam dokładnie że dziewczynka...przecież z warg sromowych nie zrobi się nagle siusiak...a jednak się czasem zdarza...chyba że po prostu lekarz nie do końca widzi a mówi i później takie psikusy są:P

Kupiliśmy wczoraj z mężem przez internet zestaw 2 zestawy ślicznej pościeli 🙂 i pomimo że dla dziewczynki to wybraliśmy kolorki żółty i zielony 🙂w sumie nie całe 120 zł nas wyszło za komplet 2 poszewki na kołderki i podusie, 2 prześcieradełka, ochraniacz i wypełnienie do podusi i kołderki więc jestem zadowolona 😉 poza tym mój mąż się zaangażował w zakup więc podwójne szczęście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek napisał(a):
ooooooo! ale żeś dorwała okazję! dobra cena. też wlaśnie poszukuję \"zestawu łóżeczkowego\" ale znalazłam narazie dużo droższe bo np sama kołderka 112 zł.


http://allegro.pl/6el-posciel-dziecieca-120x90-nowe-wzory-okazja-i2733408993.html

kupiliśmy takie...i u tego sprzedawcy też 3 el komplet...mam nadzieję że się sprawdzi 🙂 jak przyjdzie przesyłka to zdam relacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to rzeczywiście świetna okazja wyłapana 🙂 ja ostatnio zerkam na smyk.pl i też mają fajnie promocje i dostawę do Empiku albo kurierem za darmo 🙂
dla przykładu:
http://www.smyk.com/amw-medical-komplet-poscieli-niemowlecy-antyalergiczny-koldra-100x135-cm-i-poduszka-40x60-cm,p1050809399,swiat-niemowlaka-p

http://www.smyk.com/komplet-poscieli-100x135-cm-i-40x60-cm-kolor-bialy-japonskie-misie-02,p1052805537,swiat-niemowlaka-p

ale to tylko w sklepie internetowym te rabaty mają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w sumie chyba wolę przez internet kupować...tzn siły i tak mam za mało żeby chodzić po sklepach...ale mam w Krakowie kilka małych sklepików z rzeczami dla dzidziusiów które na pewno odwiedzę niedługo. Ten czas tak szybko leci że trzeba już zacząć kupować to wszystko...i tak dobrze że łóżeczko i wózek już mam...ciuszków też troszkę, ale są rzeczy których mi brakuje...


Basia, śliczna ta pościel w japońskie misiaki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strasznie szybko przelecialo... mi zostało 2,5 miesiąca... a właściwie to juz za 2 miesiące może się urodzić 🤪
Dzikuska jaki wózek kupiłaś?
Ja juz tez wiekszość rzeczy zaczęłam zbierać. Brakuje mi właśnie pościeli i wanienki, fridy no i kosmetykow. Jeszcze troszkę ubrań by się przydalo i bedę gotowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Mi siostra kupiła kołderkę na ciuchach i kosztowała mnie 6 zł 🙂 Wyprałam ją w pralce, bo jest mała, więc spoko. Jeszcze muszę znaleźć pościel, ale z doświadczenia siostry, stwierdzam, że mam na to jeszcze dużo czasu, bo jej Tomuś przez co najmniej pierwsze 3 miesiące spał w rożkach i ewentualnie pod kocykiem.
Ps. dziś śniło mi się, że ktoś przez przypadek dotknął mnie w brzuch z boku i mały zaczął tam tak strasznie kopać...akurat to było tak po 6.00 i mąż wrócił z nocki, więc się obudziłam i okazało się, że dzidziuś naprawdę mnie tam kopał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulek napisał(a):
strasznie szybko przelecialo... mi zostało 2,5 miesiąca... a właściwie to juz za 2 miesiące może się urodzić 🤪
Dzikuska jaki wózek kupiłaś?
Ja juz tez wiekszość rzeczy zaczęłam zbierać. Brakuje mi właśnie pościeli i wanienki, fridy no i kosmetykow. Jeszcze troszkę ubrań by się przydalo i bedę gotowa 😁


wózek mamy od siostry mojego męża po ich synku xlandera...zresztą jakbym miała kupować też bym kupiła xlandera bo bardzo fajnie się prowadzi i dziecku też wygodnie w nim 🙂 no ja juz moge rodzic za 2,5 miesiaca wiec trzeba zaczac sie wyposazac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi rożkami to zdania są podzielone bo część osób mówiło mi ze używało je ..2 dni w szpitalu a w domu już kocyk/kołderka. W lutym to chyba jednak za zimno żeby sam kocyk wystarczył....
Ja chyba nie będę tego rożka kupować. Chyba lepiej kupić kocyk-wystarczy na dłuzej..sama nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


wózek mamy od siostry mojego męża po ich synku xlandera...zresztą jakbym miała kupować też bym kupiła xlandera bo bardzo fajnie się prowadzi i dziecku też wygodnie w nim 🙂 no ja juz moge rodzic za 2,5 miesiaca wiec trzeba zaczac sie wyposazac...


witaj w klubie x-landerowców 🙂
troszkę zaczyna mnie stresować,że tak malo nam zostało "wolności"... jak narazie ciągle trudno mi wyobrazić siebie z takim maleństwem... Co to będzie dziewczyny???!!! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
Fajnie, że już Wam nie dużo zostało i możecie mysleć o zakupach 🙂
Ja na razie jestem na początku, i z dnia na dzień coraz bardziej niecierpliwa, nie mogę sie doczekać drugiego usg 27.11, gdzie wreszcie zobaczę serduszko 🙂 (Pierwsze Usg miałam w 4 tyg ciąży.).
Na razie walczę z moją sennością... i mdłościami...
Trzymacie się ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i ja coraz częściej uświadamiam sobie, że to kwestia 2,5 miesiąca 🙂 i będzie nas trójeczka
wzięłam się konkretniej za wyprawkę 🙂 ubranek mama mi sporo nakupowała z brytyjskiej odzieży używanej i we wtorek będzie dostawa 🙂
ja za to szperam za kosmetykami .. po wielu godzinach szukania w internecie znalazłam tą aptekę i mają bardzo dobre ceny 🙂 może i wy się skusicie 🙂 dużo tańsze są emolietny do kąpieli nawet z kosztem przesyłki się kalkuluje kupic

http://www.apteka-melissa.pl/Home.html

w tematyce czegoś do spania ... rożków i kocyków ... nie wiem czy trafiłyście na coś takiego, ale opcja jest dużo lepsza niż rożki 🙂 taki śpiworek super sprawdza się nawet do wózka i jest lekko ocieplany 🙂 mi mama kupiła na szmatlandzie kilka sztuk w różnych rozmiarach po 5-8 zł. wcale nie zniszczone i z bawełny 🙂

http://kukusklep.pl/ROZKI_BECIKI_SPIWORKI-k100-0-3-prod.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciuchlandy to dobra sprawa 🙂 zwłaszcza przy rzeczach dla naszych maluszków - przez samo leżenie dzieciaczki tak nie niszczą a poza tym przy tak szybkim nabieraniu rozmiarków bankructwo by nas czekało 😉
a nie szkoda Ci samego kocyka ... ja noszę się z zamiarem włożenia go w poszwę - na wszelki wielki jakby maluszek ulewał łatwiej wyprać pościel niż kocyk, który potem może trochę się zbić i stracić na przytulności 🙂 (ale to tylko moje własne spostrzeżenia)

Sylvie26 napisał(a):
Hej!
Mi siostra kupiła kołderkę na ciuchach i kosztowała mnie 6 zł 🙂 Wyprałam ją w pralce, bo jest mała, więc spoko. Jeszcze muszę znaleźć pościel, ale z doświadczenia siostry, stwierdzam, że mam na to jeszcze dużo czasu, bo jej Tomuś przez co najmniej pierwsze 3 miesiące spał w rożkach i ewentualnie pod kocykiem.
Ps. dziś śniło mi się, że ktoś przez przypadek dotknął mnie w brzuch z boku i mały zaczął tam tak strasznie kopać...akurat to było tak po 6.00 i mąż wrócił z nocki, więc się obudziłam i okazało się, że dzidziuś naprawdę mnie tam kopał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...