Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej, u mnie cisza na pokładzie. Dopiero wczoraj,czyli tydzień przed terminem brzuch mi jakoś opadł i taki się mniejszy wydaje. Jakieś taki drobne skurcze( czy raczej skurczyki), ale absolutnie nic poważnego. Odpukać chyba mi przeziębienie powoli przechodzi-byle nie zapeszyć 🥴
Przez pół ciąży mnie straszyli przedwczesnym porodem , a tu proszę...trzymamy się dzielnie, aż za i pewnie jeszcze sobie pochodzę i po terminie-zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Magdalena u mnie w dziesiaty dzien po temrinie wywoluja, mi dzis mija 4dzien. Njapozniej za 6dni bede rodzic, nie boj sie tak wywolywania. Sa przeciez i dobre strony, bedziesz wiedziala ze zaraz sie zacznie po podaniu srodka, i ze tez zaraz sie skonczy, ze bedziesz miala swoje Malenstwo, bez niespodzianek. Bez tej necierpliwosci co teraz jest. Ja sobie to juz tak tlumacze,choc jeszcze tydzien prawie... jakos pocieszac sie trzeba 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
padam. Tzn. nie padam. Chciałabym paść, ale nie mam czasu. Wzięłam się za gotowanie i za prasowanie jednocześnie. To był błąd. Agniesia zaczęła płakać, że głodna i pojawił się problem. Więc żelazko off, garnek z zupą zdjęty z kuchenki, młoda przy cycku. Brakuje mi nie tyle rąk, co drugiej mnie. A i trzecią też bym nie pogardziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Ja tylko zaglądam do was poczytam trochę i w dalej w bój ruszam. Muszę swoją niuńcię poznać, bo na razie mam mały problem: mała je z jednego cyca z drugiego cyca przez póltorej godziny np. a potem i tak muszę butlę dać. Albo np. tak się wkurza że złapać nie może cyca że nie ma zmiłuj i butla znowu musi być 🤨...
Dziewczynki te co w dwupaku naprawdę wam współczuje, bo faktycznie w takie pogody z takim brzuszkiem biegać to masakra no i to czekanie... wykańcza.
Kwasiek faktycznie przydało by sie jeszcze trochę rąk, gdyby nie teściowa to chyba bym chodziła cały czas w piżamie i jedlibyśmy tylko kanapki- bo na nic czasu nie ma 🙂
Anulka śliczniutka ta Twoja Olga- Wogóle mamy na naszym forum same śliczności, słodyczy i wogóle... można by zjeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszyna, a starasz się często jeść? Bo ja, gdy niewiele jadłam, to miałam dupny pokarm i moja mała też się nie najadała. Teraz jem 5 posiłków dziennie + podjadam jakieś krakersy, biszkopty, herbatniki i inne takie i mała w końcu się najada. I też ma fazy z wkurzaniem się - ciężko trzymać małą, trzymać cyca i jakoś tą jej główkę naprowadzić na cycka. A że karmię przez nakładki, to jeszcze dodatkowo na to muszę uwagę zwracać, bo spada to co rusz jak mała macha łapkami... 🥴 flaszki nie dostaje - spróbowaliśmy raz i kolkę miała, więc flaszka poszła w odstawkę i matka z gołymi cyckami co rusz po mieszkaniu gania 😉

zjedliśmy obiad. Tatuś usypia córcię, a ja prasuję. Zagrmadziło się tego od cholery i ciut więcej. Mam jakieś pół godziny do kąpieli Agniesi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa no może w tym tkwi problem bo ja w zasadzie tylko obiad jem normalnie a ciągu dnia co zjem to moje hehehe czyli tez jakis biszkopcik 😁 Kwasiek dzięki idę póki mam chwile zrobić kolacyjkę, bo potem kąpu kąpu z malutką.. ibo może znowu nie zdąrzę potem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

I znowu po takim długim czasie jestem pierwsza...hehe
Mała po ponad pół godz. karmienia ładnie zasnęła i z reguły przez ostatnie dni kładłam się jeszcze o tej porze spać, a dzisiaj jakoś nie mogę, może na razie snu wystarczy.

Kwasiek, mała poprawka do tabelki - Olga urodziła się 3.06 oraz mam jeszcze pytanie pisałaś wczoraj o parówkach - ja też zjadłabym, ale nie wiem jakie najlepiej czy może obojętnie? Oczywiście poza tymi z dodatkami.

Co do jedzenia to narazie będąc u rodziców jem to co mama podsuwa mi pod nos, chyba że sama zrobię sobie coś. Ogólnie jem I i II śniadanko, obiad, jakiś owoc - czyli jabłko albo piję rozcieńczony sok jabłkowy. Piję też herbatki owocowe, dużo mineralki i Inkę raz dziennie z mlekiem lub bez, czasami pomiędzy posiłkami albo na kolację jem kaszkę dla dzieci na mleku modyfikowanym 🙂 jakoś mam jazdę na kaszkę.Herbatników ani biszkoptów póki co nie jadam.

Dziewczyny mam pytanie o dżemy niskosłodzone i banany? Położna, która była zdjąć mi szwy i obejrzeć małą powiedziała, że nie powinnam powyższych produktów jeść. Od bananów mam powstrzymać się aż przez pół roku, bo wzdymają, a dżemy mogę jeść ale domowe. Odpadają też owoce pestkowe, a ja wcinałam na zmianę dżem wiśniowy z porzeczkowym 😉

No jutro wracam już prawdopodobnie do siebie 🙂 i zacznę gotować jak wystarczy mi czasu, bo mężulek średnio zadowoli się kuchnią babci, woli moją...postaram się.

Miłego dnia i trzymam kciuki za nasze 2paki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od początku karmię Olcie tylko piersią, pokarmu mam nawał, w szpitalu musiałam odciągać a w domu na razie sama reguluje - jedno karminie jedna pierś drugie - druga, moja córcia to mała Głodzillla...hehe. Przez kilka dni też karmiłam przez osłonki, bo mała poraniła mi sutki, ale zagoiły się i już od wczoraj działamy bez nich, mała ładnie łapie i ssie.

Kruszyna - Julka ma problem z jedzeniem z jednej piersi czy nie chce?
Moja mama jak karmiła moją siostrę to musiała ją oszukiwać, bo nie chciała jeść z prawej piersi. Lekarz podpowiedział jej, żeby układała ją jak do lewej, przy prawym boku miała poduchę, na których Ewcia leżała i jakoś zaczęły jeść i z drugiej piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie na stanowisku dwupaka;] Piekna tabelka, jak sie patrzy 🙂
Kici juz nie ma kawal czasu, na stowe urodzila, tylko czemu sie nie medluje???ajajjj
Kwasiek oklask za uzupelmnienie danych, jak to ladnie wyglada ze Slicznosci sa juz z Mamusiami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉

dzisiaj w telewizji ogladalam program na temat srodkow na komaty (w dziendobry tvn), wypowiadal sie specjalista i powiedzial ze te urzadzenia na prad mozna spokojnie stosowac przy maluszkach 🙂
a ma ktos wiesci od Angeli??? juz kilka dni nic ine slychac a przeciez wyladowala w szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
będę pisać dziś do dziewczyn, bo mnie ciekawość zżera jak tam sytuacja u nich 🙂

Anulka - przepraszam za pomyłkę. Może ich być niestety trochę więcej, bo na szybko szukałam tych informacji i mogłam się gdzieś machnąć 🤨 jakbyście coś wypatrzyły, to krzyczcie! Co ile mam wrzucać tabelkę? Przy każdej zmianie w rubrykach? 😜

idę karmić małą - flaszką. Dała mi taki wycisk w nocy, że mi kręgosłup odmawia posłuszeństwa i ni cholery karmić jej nie dam rady. Spałam 3 godziny 🤢 🤢 więc teraz pierwszy raz mieszanka idzie w ruch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek oczywiscie ze musisz naniesc poprawki a gdzie rubryka z zakleciami na wyjcie nienarodzonych??? 😁 😁
a mloda jak zazna flaszki moze cyca odrzucic 😜 ponoc zdecydowanie lubia butle bo latwiej sie im ciagnie 🙂
ja smigam na miasto, mam pare spraw do zalatwienia (mam nadzieje ze jakos wysiedze za kierownieca). Musze juz teraz to porobic bo pozniej nie wiem jak z czasem bedzie a ze upaly odeszly to dam rade 🙂
buziole mamuski i dwupaki 🙂 (zupelnie nie rozumiem skad moj chumor jak znow nocka zarwana:unsure 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...