Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kruszyna nie czekaj długo z wypróżnieniem potem jest jeszcze gorzej bo zatwardzenie masz i brzuch okropnie boli ja tak zrobiłam i żałuje też myślałam że mnie rozerwie teraz już jest normalnie...

kwasiek u mnie badania bioderek trzeba zrobić do 6 tyg. a nie do 3 tyg. właśnie dostałam skierowanie i bede pytać w poniedziałek o termin a jak bedzie zbyt odległy to prywatnie ale u nas podobno to kosztuje 50 zł

do tego dowiedziałam się ile kosztują szczepienia 😲 😲 masakra żeby dzieciątko nie kłuć kilka razy tylko raz 300zł 🤢 (to jest te minimum szczepień) potem żeby dodatkowo na rotawirusy, pnełmokoki itp. za każdym razem (mają być trzy serie co 6 tyg.) od 200 do 400 zł w zależności jakie szczepionki i w jakiej aptece kupisz paranoja 😮 😮 moje becikowe to za mało żeby je wszystkie zrobić maskara a na szczepienie jestem umówiona 14 lipca

a i mała przy wypisie ze szpitala miała 2890g a dzisiaj 3080g także przybiera ale mam we wtorek przyjść znowu na ważenie...
cyrki bede mieć jeszcze bo musze od małej siuśki pobrać do badania bo ja miałam w czasie ciąży bakterie w moczu i teraz sprawdzają mocz małej tyle że jak u małego dzieciątka chwycić moment kiedy sika kupiłyśmy w aptece takie woreczki z plastrem tyle że je można trzymać jakaś godzinke przyklejoną bo odparzy małą... ehhh to bedzie komedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny no nie umiem foty wstawic, na razie póki co na naszej klasie są.
Zuziek no mnie się właśnie jeszcze się nie chce..., ale to może właśnie dlatego że bedzie boleć 😲
no ale jak tak mówisz to będę się starać. Czy Ciebie jeszcze boli krocze? Ja mam rozpuszczalne szwy, a Ty bo coś pisałaś o ściągnięciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszyna, z tego co piszesz masz nawał pokarmu. Mi położne radziły nie masować piersi pod żadnym pozorem, bo tylko zwiększa się laktację, a dzieciątko aż tak dużo nie potrzebuje. Pobudzisz laktację i będziesz się musiała bawić w odciąganie pokarmu, bo zastój pokarmu to bardzo szybka droga do zapalenia piersi i do ropni w piersi 🥴 więc z tym masowaniem to ostrożnie. Ja sobie przykładałam chłodzące okłady na piersi po karmieniu, które trochę laktację zmniejszały. A że mała wtedy jeść nie chciała, to dodatkowo musiałam polecieć po laktator i odciągać pokarm, żeby piersi aż tak bardzo nie bolały. A było tuż-tuż do zapalenia, bo gorące były jak jasna cholera, twarde jak kamień i przepełnione na maksa...

a tak poza tym, to śliczna ta Wasza Julka 🙂 włoski ma genialne 😁 i czy ja dobrze widzę - urodziłaś ją w rocznicę własnego Ślubu?! 😮 Ty to pomysłowa babeczka jesteś 😉

Zuziaku, widzisz, na Lubelszczyźnie nie dość, że najniższe pensje, to najwyższe ceny 🤔 sweet... a co do terminu, to myślałam, że wszystkie dzieci mają mieć badanie bioderek w 3 tygodniu. Cóż, moja mała jest po prostu ciut przyspieszona 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ściągam laktatorem ale maxymalnie co mogę ściągnąc to 30 ml 🥴 a Jula sie tym nie nadajada za bardzo...
Tak jula urodzila się 6.06.2010 o godz 19.20 a slub był 6.06. 2009 o godz 19.30 🤪
Ale już powiedziałam miśkowi że za rok to tylko już kolacja wystarczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejak babeczki 🙂

Komsi dopiero teraz wrocilam bo wtedy sie wcisnelam na brzuszek jak gwiazdy sie szykowaly 😜 jak odsapne to jakies zdjatko zapodam 🙂

Agulka urodziala ale nie znam szczegolow bo tylko zdjatko malutkiej wysłała. Wkleje je dopiero jutro bo cos z tym moim telefonem nie tak i moja miska musi to zrobic 😜
jak tylko otrzymam szczegoly od Agulki napisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, fajny prezent z okazji rocznicy sobie zrobiliście 🙂 🙂 🙂 a co do ściągania laktatorem, to ja też na początku ściągałam max. 40 ml (mała tak czy inaczej nie chciała jeść - ani z cyca, ani z butelki...). A jak mi się nawał skończył, to się głodomorek rozbudził i zaczął siedzieć przy cycku niemal bez przerwy 🙂 tak jest do tej pory. Dziecko to najlepszy laktator pod słońcem 🙂

wróciliśmy od ortopedy... dysplazja obu bioderek niestety 😞 zalecone noszenie na żabkę, leżenie n żabkę, zakładanie szerokich pampersów itp. Za miesiąc kontrola - jeżeli nie będzie poprawy, to małą czekają ortopedyczne gacie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak wiec cytuje:

"Marysia urodzila sie o 10.05 wazy 2600 i ma 53cm, niestety jak juz prawie byla na swiecie (glowka juz byla wyczuwalna) zaczela tracic tetno i musialam miec cc ze znieczuleniem ogolnym-koszmar i teraz rana mnie boli. Probowalam tez karmic ale cos malo mam pokarmu i trzeba go pobudzic. Jejku ona ma glowke jak moj cycus 🙂 slodka jest. Aha to Angela bedzie tez dizisaj rodzic bo rozwarcie ma na 4cm, pozdro dla wszystkich"

Agulak ogromne gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eeee jakos mi minelo, chyba... jak znam zycie nic z tego nie bedzie, jakas depresje prezdporodowa wylapalam... jakiegos dola mam, ...uj mnie strzela nie wiem z jakiego powodu... nmajpierw mialam glupkowaty humor a teraz dola... i nawet sie rozbeczalam bez sensu... 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek a mnie to położna właśnie kazała najpierw pod prysznicem ciepłą wodą żeby kanaliki się powiększyły i masować wtedy właśnie znikają grudki które zatykają te kanaliki... nie wiem co położna to inaczej 🤔

kruszyna tez mam rozpuszczalne ale te na zewnątrz trzeba sciągnąć bo dokuczają... boli dalej ale już mniej polecam płyn do higieny intymnej z rumianku zmniejsza PH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
When I was luna gold,12 my family had a get together. It had been during summer vacation so I had no school to worry about and I was allowed to stay awake for as long as I wanted. It was about 3:00 a.m. when my mom drove us home. I couldn’t believe that I was still wide awake. My step-father had been dead drunk, and passed out to show how much of a good time he had. I had been sitting in the back seat of the station wagon. I had fun that night, and I was looking forward to the next get together, but the drinking and the smoking, I could do luna gold without.
We had wow cd keys, been on Highway 126 leaving Fillmore going into Piru, heading east. The mountains were to our left, and I had been sitting behind my mom. I watched as the dark hills dipped and sloped as we drove by, when something caught my attention. A strange craft soared above the mountain peaks. Understand, that the mountains were low and along side the highway, so what I saw was pretty close, I’m guessing about 200 feet. It was elongated and somewhat boomerang shaped. I could clearly make out the cross bars that formed the body. There was a red square box with a yellow flashing light, almost like a beacon. It seemed to fly not forward or backward, but instead length-wise and always to the wow cd keys left.
Whatever World of Warcraft power leveling, it was, it seemed to be parallel to us the entire way. "Momma," I spoke. "There’s a UFO." Mmmmm, was her only reaction. I rolled down the window a bit to make sure that it wasn’t my imagination or a reflection from any cars behind us. The craft was still there, matching the speed of our station wagon. I told her again, "Momma, there’s a UFO." Again, her only World of Warcraft power leveling response.
We turned wow gold,into town, and the mountains were off in the distance by this time, and so was the craft that I had been watching this whole time. The craft (for lack of a better word) disappeared through the mountains, and I thought that we were safe until I saw small silvery comets trailing behind the station wagon. I didn’t tell my mom about what I saw this time. She wasn’t paying attention to me anyway. The cometsmoved in and out of my view, slowly streaking to all directions, and always maintaining the same speed as the station wagon. I was intrigued by the beauty of it all, like falling stars which softly glided on the wind. That was my Wwow gold impression.
By the time world of warcraft power leveling, that we reached home, I no longer saw the craft, nor did I see the silvery comets. I don’t know at which point they left my view. My mom made my bed on the couch as she had done every night. Our house was small so I never had a bedroom to sleep in. She had been tired from the evening’s events, and my thoughts had still been on what world of warcraft power leveling I saw.
I laid 2moons dil, there awake, in the darkness of the living room, trying to reason what I had seen. Could it really have been just my imagination? I looked out through the window, wondering if the craft or those comets I saw were still there. A face leaned in close against the window and peered in. Its large dark eyes were lifeless. My face grew long in 2moons dil horror.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry... moje skurcze ktore byly nawet w wannie poszly chyba do sasiada.
Fuck chyba faktycznie skonczy sie wszystko wywolywaniem...
Kindziolek jeszcze kima, przygotuje sniadanie potem musze do kliniki na badanie... ech i tak sie nic nie dzieje wiec, zeby to przymus nie byl odpuscilabym. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla malej Zuzi, super ze przespala cala nocke!
Wiem Zuzku ze w swoim czasie jak bedzie chcial to sie ruszy, ale jakos sie martwie z kadym dniem dalej po terminie mam cykora, stare lozysko itd... 🤢 Zaraz spadamy do kliniki ciekawe co powiedza? Pewnie wszystko bedzie ok i do domku czekac dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziewczyny, jak to w końcu jest z tym przesypianiem całej nocy przez dziecko? Nam położna na sr mówiła, że na początku nie należy pozwalać na to, tylko trzeba budzić na karmienie i że najdłuższa przerwa nocna w karmieniu przez pierwszy miesiąc nie powinna być dłuższa niż 4-5 godzin. Sama już nie wiem, bo te przespane noce są bardzo kuszące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...