Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 😉 Madalena ja uwazam,że mama chciala Cie pocałować, tak poprostu jak za zycia, a ta godzina 5 to porzypadkowa, mama Ci krzywdy nie zrobiłaby, tylko tak jka pisza czuwa nad Toba, a sny to nasze marzenia i mysli, moze sniła Ci się, bo za nia tesknisz moja Kochana. Nie bój sie naprawde.
A msze możesz tez zamówic. Kubus spał dzis do 9 , tak dzis patrze a tenm mały lłobuziak ma juz 5 zębów, jedynka górna lewa mu wyszła,ą widac ze obok tez cos rusza, niedługo będzie komplecik 🤪 🤪 🤪
Ja daje na kranówce wszystko, tak bedzie najlepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo ;*

wczoraj miałam dodac filmik jak moje dziecko wyżywa się na miśku :P ale nie miałam dostępu do kompa oto filmik : http://www.youtube.com/watch?v=6zI8xMxdhK8

a i tyle stron czytałam i zapomniałam już co miałam pisać 🤔

aaa kupki moja Zuzka w sumie tylko plasteline robi mimo że pije ok. 300/400ml płynów i to u niej standard rzadko się zdarza żeby zrobiła rzadką kupe... 🤨

i reszte nie pamietam :P
dzisiaj idziemy z Zuzką na weekend do teściów bo dzisiaj na zakupy wieczorem jutro na urodziny do chrześniaczki Adama (ja jako reprezentant jego) :P a w niedziele standardowo obiad niedzielny więc zostaje aż tak długo ciekawe czy mnie teściowa podkurwi :P hehe ale przynajmniej bede mieć dostęp do netu 🙂 i bedzie miałkto się Zuzką zająć 😁

miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego najlepszego dla Piotrusia od cioci Agi i Marysi 🙂

U nas pogoda do niczego bo pada, i nocka też taka była. Kurcze co godzine pobudka. Na wieczór Marysia zjadła 150ml kaszki i jakieś 30 min później wypiła 150ml mleka. Kiedy się budziła przysysała się do cyca jakbym ją głodziła cały dzień a w nocy musi sobie pojeść 😞

Madalena dziewczyny mają rację że mama nad Tobą czuwa. U nas też mówi się, że w takiej sytuacji ktoś potrzebuje twojego wsparcia (modlitwy).

Coś jeszcze miałąm napisać, ale wyleciało mi z głowy. Idę się położyć może uda mi się zdrzemnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

Miałam do nadrobienia 80 stron ale nadrobiłam ale tyle informacji tam było że już nie wiem co pisać 🙂
Tak z bieżących spraw to w końcu doczekaliśmy się ZĘBA huraaaaa 🙂 - dolna prawa jedynka - dokładnie w tym samym czasie co u starszego tylko Kuba był anielski przy ząbkowaniu a w Adasia diabełek chyba wstępuje 🙂 Nie śpi w dzień i w nocy, ciągle marudzi i kwęka (jedynie dobrze że nie płacze bo zupełnie bym już ogłupiała).

Co do tej plastelinowej kupy Laaf to Adam właśnie kilka dni przed ząbkiem zaczął robić taką kupę.

Jeśli chodzi o następne maleństwo to w mojej sytuacji jak wiecie nie grozi ale i tak ja już swój zakład rozrodczy schowałam na strych i niech się pokryje grubą warstwą kurzu - nie chcę już trzeciego maluszka - dwójka stanowczo wystarczy 🙂

U nas też mówią że jak śnią się zmarli to potrzebują modlitwy.

Już więcej nie pamiętam co miałam napisać ...... aaaaaaaaaaaa nie było mnie tyle czasu bo jeździłam z Kubą do laryngologa. Najpierw Białystok potem Warszawa i okazało się niestety że będzie musiał mieć wycięty trzeci migdałek i podcięte te dwa boczne. Biedak jeszcze o niczym mu nie mówię ale już się sama za niego boję. Ale jak ma pomóc to trzeba. Kwasiek wiesz coś na temat tych zabiegów, jak się je robi i czy podaje się całkowitą narkozę bo tego bardzo bym chciała uniknąć oczywiście jeśli to by było możliwe.

I oczywiście wszystkiego najjjjj dla Piotrusia 🙂 od Adasi i ciotki Oli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wchodzę na brzuszek a tu widzę życzenia dla Piotrusia 🤪 normalnie szok i szybko patrzę w kalendarz a tu 14 🤪 jeszcze większy szok jakos straciłam poczucie czasu. Dziewczyny Kochane jesteście że pamiętacie.

Macie rację nie potrzebnie sie boję. Przecież mama by mi krzywdy nie zrobila. A strasznie mi jej brakuje i ciągle o niej mysle była tak wspaniała mama ze nie mogę tego przeżyc ze jej nie ma. I tak prawdę mówiąc kiedyś modliłam się za nia codziennie a teraz przestałam ☺️ i nie wiem dlaczego wogule mam jakiś kryzys wiary. Nie wiem dlaczego tak jest ale teraz ciezko mi się jest modlic. Chodzę do Kościoła ale brakuje mi tego zapału co kiedyś.

Kupiłam te pampersy z ros mana i za raz idę zamówić kubek oczywiście ze zdjęciem Piotrusia 🙂. Mogłyby sie sprawdzic bo za 39 zł 80 pampersów. A tak z ciekawosci po ile są pampersy dada.
A Kawasiek kiedys pisałas ze śmierdzą Ci oryginalne pampersy teraz z pampersa sa nowe cieńsze i teraz faktycznie czuję ze smierdzą. Co maz przychodzi do domu to mi mówi czemu mu kupy nie przebrałam i jak sprawdzam to tam pusto.

Mam jeszcze jedno pytanie jakie duze głowki maja wasze dzieci. Pytam bo moja kuzynka powiedziała ze Piotrus mam wielka głowe prawie taka jak ja. Powiedziała to z takim śmiechem ze mi się przykro zrobiło ze sie z niego śmieje. W sumie ma duża główkę ale w normie sie mieści. Ma 44,5 cm. Doktorka sprawdzała mu główkę ostatnio bo w sumie wydawała się jej duza ale patrzac na wszystkie pomiary to stwierdziła ze jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko ze Piotrus jest cały w 90 centylu. wagę ma powyżej 90, wzrost prawie 97 a główkę poniżej 75 centyla. A klatę ma 47,5 cm na co doktorka stwierdziła ze ma ogroma klatke i ze z niego bedzie kiedys kawał chłopa. A podobno w tym wieku klatka jest taka jak głowka a nawt i mniejsza( nie wiem czy to prawda ale tak słyszałam ).
Ta kuzynka ma dzieci i to 2. jeden jest starszy od Piotrusia o miesiac. Tylko ze Piotrus przy nim wyglada na starszego i jest ogólnie większy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

laaf
, byłaś ciekawa, do której odsypiałyśmy nockę. Ja bym z chęcią spała dalej, ale Aga wstała o 11. Zasnęła dopiero o 4 ... i do 8 budziła się co 20-30 minut ... dopiero o 8 zasnęła tak, że spała 3 godziny ciurkiem. Chyba nie muszę mówić, że czuję się, jakby mnie ze 2 pociągi przejechały 🤔 na dodatek nieziemsko boli mnie kręgosłup. No i łeb, ale to w zasadzie chyba standard po takiej "nocy"...
laaf co do rzadkiej kupy, to u nas pomogła herbatka koperkowa - Aga wypija jej minimum 60 ml dziennie. I kupa jest taka, że rowkiem wędruje na plecy 😮 🙃 wczoraj po samą szyję była załatwiona 😁
Aleksandra niepotrzebnie boisz się znieczulenia ogólnego. Wątpię, żeby w ogóle była opcja znieczulenia miejscowego - dziecko miałoby przez cały czas odruch wymiotny, bo ktoś by mu gmerał skalpelem w buzi, a wiercące się, przerażone i płaczące dziecko podczas jakiegokolwiek zabiegu (chociażby zwykłego pobrania krwi) to istna masakra. Zabieg nie trwa długo. Niestety nie powiem Ci, jak to wygląda z technicznej strony, bo nigdy przy usunięciu migdałków nie byłam.
Madalena nawet jeżeli Piotruś ma dużą główkę, to nie jest to powód do zmartwienia. Mój siostrzeniec miał strasznie dużą głowę, ale teraz ma 2 lata i wszystko mu się unormowało 🙂 a na takie teksty najlepiej odpowiadaj z uśmiechem, że przynajmniej mądry będzie, bo ma mózg większy, niż inne dzieci 😉
Anulka, większość przypadków (jak ja nie lubię tego określenia, brrr...) na SORze to faktycznie sprawy mało stresujące dla personelu. Ale niestety trudnych przypadków nie da się uniknąć, pracując tam. Nie miałam nigdy praktyk na SORze - czego bardzo żałuję, bo myślę, że czegoś by mnie nauczyły... z drugiej strony cieszę się, bo wiem, że bardzo bym wszystko przeżywała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mgdalena, to sluchaj tego wlasnie wrocilam od lekarza z kontroli (U5) to takie pomiedzy 6-7miesiacem sie robi, wiec moj klocek wazy 9090g ma 70,5cm a glowke 46,9! Mozesz powiedziec kuzynce ze kumpel Piotrusie z forum to dopiero ma kask!!! Ach troche mnie to poruszylo, bo ludzie czasami na serio nie wiedza co powiedza i jaka przykrosc moga zrobic, mlodej matce do tego wrrr.... no ale mam nadzieje, ze Cie uspokoilam 😉 Bo z Maxymkiem wszystko gra 😉

Smialam si do doktora, ze MAxymek leniu jest, bo nie siada sam, nie razckuje, zebow nie ma itd. Pan doktor powiedzial, ze nasz leniuszek rozwija sie bardzo dobrze, jest niemilosiernie silny wiec nie powinnam dramatyzowac, czego tez nie robie. Powiedzial ze dziecko majac 9miesiecy powinno siedziec pewnie, a tak jak maxymo teraz siedzi jest ok. tzn ze sie giba na lewo na rawo 😉

Zaraz spadam z nim do miasta, umowilam sie z kolezanka z pracy na kawe, z czego strasznie sie ciesze 😉 bo to szurnieta pozytywnie tak jak ja babka jest 😉 no i ma 4synow wiec przyklad dobry 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi to się uspokoiłam. To fakt pozadne chłopy nam rosną 🙂 Piotrus to też leniuszek le potdobno chłopcy pózniej zaczynają siadac i raczkowac wiec tym sie raczej nie przejmuje. Chociaż ostatnio zaczął byc bardziej aktywny i pupę wysoko podnosi do góry i jak go posadzę to chwilę sam siedzi. Nie to co nasze dziewczyny 🙂 kiedys chłopcy i je dogonią.
Najbardziej zabolało mnie to ze się wyśmiała z niego i nawet nie pomyślała o tym ze może kogoś zrobić tym przykrość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...