Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hmm to u nas moja mama, defakto też po technologii żywienia na maśle podsmaża naleśniki (przed podaniem, zwłaszcza jak są z serem białym), tak poza tym to też jajecznice robimy na maśle, a reszta oprócz chyba tylko ryb (na oleju) leci na margarynie mlecznej.

Marysia dzisiaj na drugie śniadanko zjadła kisiel gruszkowy 🙂 no moja kuchnia powoli zaczyna jej smakować 🤪 😁 a na obiad ma znowu pomidorową z ryżem(jak dla mnie pycha tylko że nie słona 😉 ) z tym, że marchewkę pokroiłam w drobniutką kostkę, ryż rozgotowałam i tylko mięso rozdrobniłam blenderem- ciekawa jestem czy to zje? najbardziej obawiam się właśnie tych rzeczy posiekanych bo to będzie jej pierwszy raz 😉 zdam relacje później 😉 bo narazie śpi 🙂

Zaliczyłyśmy dzisiaj spacer cało godzinny i o dziwo ie było marudzenia. Spacerówkę pozbawiłam pokrowca na nóżki, oparcie było pionowo i Maja oglądała świat, śpiewała krzyczała na samochody hehehe a potem wyrzucała za swój pojazd zabawki... Szkoda, że zdjęcia mam tylko na telefonie bo wrzuciłabym Wam pokazać mojego bobasa śmiejącego się na hasło "Marysiu zrób uśmieszek do tatusia". Teraz coś się już chmurzy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
my tez nie mamy wiosny ale zato may pierwsze słowo oprócz mamy baby taty dady i agi poraz wierwszy nazywa rzecz tzn na swoje auto mówi ATO i jak sobie raczkuje po podłodze i chce isc do autka to woła ATO 🙂
a to jest jego ato
http://allegro.pl/chicco-67068-quatro-4w1-jezdzidlo-pchacz-jezdzik-i1468127376.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do smazenia na masle to jak piszecie nie moze sie zasmazyc....
Zuziaku spokojnie kochana na smalcu ani zwyklym oleju nie jedziesz to nic mlodej nie bedzie 🙂 🙂

Madalena jesli mowisz o tej kobiecie co tak dziecko wyzywala to juz byl spory reportaz w dzien tvn

a mnie glowa napierdziela na maxa.. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂

Olcia obudziła się ok. 23 i o 4, a wstała przed 6 tzn. obudziły nas śmiech małej i jak mówiła: idzie, idzie. Weszliśmy do jej pokoju, a Ola już zacieszona stoi sobie w łóżeczku i pytamy jej: Gdzie Ola idzie? a Ola: NIE NIE.

Wczoraj mąż powiedział, że chciałby żebym jednak została z Olcią dłużej na wychowawczym do końca września, bo wstepnie od tego m-ca będzie dla niej m-ce w żłobku. Do pracy miałam wrócić od 1.07, ale trzeba byłoby kombinować kto kiedy brałby urlop (my, moi rodzice), moja siostra będzie miała wakacje,ale musi iść na staż zaliczeniowy na studia, a że studiuje dziennie to pozostają jej wakacje.
Powiem Wam, że z jednej strony bardzo cieszy mnie perspektywa spędzenia z Olą dodatkowych 3 m-cy, ale z drugiej strony tęskno mi do pracy i do ludzi, no i mozliwość odpoczynku od babci męża, która już rzadko wychodzi z domu, bo albo pogoda nie taka albo jej nie chce się, ale może latem będzie inaczej, ja na pewno będę wychodzić na dłużej i 2 razy dziennie.

A Olcia nauczyła się schodzić sama z kanapy 🙂 Przewraca się na brzuszek i tak przesuwa nóżki, żeby mogła zsunąć się z kanapy najpierw na nóżki,potem kolanka i na pupkę. Oczywiście tylko w naszej obecności, żeby w razie co ją złapać. Trochę ją w tym podszkoliliśmy, tak poradziła znajoma z pracy męża, pani, ktora jest już podwójną babcią, że to nauczy małą przed upadkiem, same wiecie jak to jest niby jesteśmy obok, a chwila moment i dziecko może spaść.

Dzisiaj zrobię małej pierwszy raz pomidorówkę tylko że z makaronem, ugotuję wywar z warzyw i dodam zniksowane na papkę pomidory krojone z puszki, doprawię bazylią. Po kupieniu tych pomidorów, potem przeczytałam w gazetce, że niepowinno dawać się nawet rocznemu dziecku warzyw, ogólnie jedzenia z puszki, ze względu na te wszyskie dodawane konserwanty i substancje, ale i tak ewentualnie poza sezonem nie dostanie się dobrych pomidorów, teraz są poprostu wstrętne, a własnych przecierów niestety nie mam, więc już lepsze takie z puszki, zresztą te co kupiłam nie sa aż tak nafaszerowane.

Ola nieznośna coś od godz. aż zaczyna mnie już szlag trafiać,muszę chyba zabrać ja ze sobą do łazienki, o babci już nie wspomnę...wrrr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas nocka rewelacja. Aga spała ciurkiem od 23 do 6 🤪 nie wiem co jej się stało 🙂 to pierwsza taka noc od wieeeelu tygodni (miesięcy?). I oby nie ostatnia...

Jutro jest pogrzeb koleżanki z pracy mojego męża. Dziewczyna 33 lata miała 😞 rak piersi, przerzuty do mózgu. Dwójka dzieci 😞 😞 straszna tragedia... Nie wiem czy się też nie wybiorę na pogrzeb, mimo, że dziewczyny nie znałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek :*

najlepszego dla Maksymka i Antosia :* od ciotki klotki i Zuzi ;*

a ja dostałam okres 🤪 🤪 🤪 🤪 nareszcie 🙂 normalnie chodzbym pierwszy raz w zyciu go dostała taki szok 😁 na razie czekam czy się rozkręci bo na razie poleciało brązowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo zdrówka i radości dla Maksymka i Antosia!

Przed chrzcinami planuję iść do fryzjera - muszę podciąć włosy (jeszcze nie wiem jak...) i myślę o jakimś szamponie koloryzującym... marzy mi się taki kolorek, ale nie wiem, czy by mi pasował 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

MAXYM, ANTEK ROŚNIJCIE NA POCIECHE RODZICOM 😘 😘 😘 😘 😘
Kwasiek gratki udanej nocki 🤪 🤪
Zuziaku po tych zastrzykach dopiero teraz okres ? 😮 😮 😮 a tu Adam w domu 😜

Kwasku ona ma taka cere oliwkowa a Ty raczej bladziutka jesteś jak zdjecia pokazuja prawde no ale w sumie...kurna ja oka nie mam, Kicia by sie przydala 😉

Anulka ja Ci powiem ze jak wracalam do pracy to z jednej strony strach z drugiej zadowolenie, teraz Ci powiem ze nie wyobrazam sobie zeby znow siedziec w domu caly czas... 🙂

Sylwia no ale jak tak liczycie to kiedy moze sie wprowadzicie w swoje cztery sciany? bo jakies zalozenia macoie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Kwasiek, masz troche ciemniejsze a to jest chyba o 2 tonmy jasniejszy wiec chyba by pasował tak mi sie wydaje, a fajny kolorek, tez bym taki chciała ale mi ciemne pasuja tylko 😉 no biedna dziewczyna taka młoda i biedne dzieci;( Wszystkiego naj dla solenizantów;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf no własnie troche kiepsko ale tak wyczekiwałam go zrobiłam juz 2 testy i wyszły negatywne więc w ciąży nie byłam a dzisiaj wogóle z zaskoczenia mnie wzięło... i właśnie przez te zastrzyki tak długo go nie było... 😞 już się bałam że coś jest nie tak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego naj naj dla Antka i Maxymka 🙂

Kwasiek, oby takie noce powtarzały się non stop 🙂!!!

U nas Marysia obudziła się tylko dwa razy więc super 🙂 teraz odsypia bo pobudkę nam zrobiła o 6 😲

Chce mi się śmiać z mojego bąbla- kiedy stoi się z nią przed lustrem i mówi "zrób dzidzi papa" to zrobi od razu, ale kiedy ma zrobić to samo tacie, babci to już nie potrafi- leniuszek mały 😉

Anulka u nas dokłądnie taka sama sytuacja, chociaż dzwoniłam dzisiaj do żłobka i jest szansa na miejsce od lipca bo jakaś mama z powodów zawodowych musi zrezygnować... ale zobaczymy w maju. Z jednej strony super, ale z drugiej trochę się stresuję faktem oddania Marysi gdzieś tam 🥴

Wczoraj Maja pluła moją pomidorową, dzisiaj mam zamiar zrobić drugie podejście- może zje 🙂 w końcu już dwa razy jej smakowała 🤔 😉

Dobra lece robić zapiekankę na obiad póki Marysia śpi 🙂

Miłego dnia i dozo później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie laaf dlatego się zastanawiam, czy by mi pasował ten kolor, czy e tam 🥴 kusi mnie, strasznie... muszę sobie jakąś symulację zrobić, jak mąż z pracy wróci 🤨 on zna photoshopa jak własną kieszeń (a może nawet i bardziej 😜) więc powinien coś wykombinować 😉
Aga zasnęła, ja mam czas na śniadanie 🙂
Zuziaku, gratuluje okresu 🙂 a jak się czujesz? Z tego co pamiętam, Ty miałaś bolesne miesiączki przed porodem 🤨 ciekawa jestem jak to u mnie będzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u nas nocka juz lepsza ylko raz wstałam do Piotrusia ale dalej kiepsko wygląda z tym ze juz jest weselszy.

Laaf ten reportaż leciał w Uwadze ale moze wczesniej tez był. Sylwia tak własciwie trudno mi powiedzieć po której jestem stronie bo obie są podejrze. tocza walkę o dziecko więc podkładają sobie swinie.Ale ta matka nie wygladała podejrzanie a wogule to jak słuchałam sam dźwięk to myślałam ze to będzie jakaś biedna rodzina bez środków to życiu a tu hata wypasiona dziecku niczego nie brakuje ma wszystko w domu czysto schludnie więc nie wiem co o tym myslec. Dziecko też przeszło testy psychologiczne z których nic nie wynikało. Więc bym się nie zdziwiła jak by to był zmontowany filmik. Bo przez 3 miesiące podsłuchiwania zapewne cos tam sie wyrwie z przekleństw.

A z drugiej strony nie wierze takim programą. U nas sasiadka brała udziała w sprawie dla reporta i jak bym nie znała tej kobiety to bym powiedziała ze biedna kobieta a ona dzieci oddała do sierocinca a na sprawe je wszystkie wzieła i jak to nie troskliwa matka. Sasiada groziła ze jak powiedzą co innego niz ona kaze to pozałuja i w efekcie dała donosy na wiekszosc sasiadów. Przeinaczyła wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

dziewczyny zaraz przeczytam wszystko co naskrobalyscie, ale musze Wam cos powiedziec 🙂

Julka wypisuje sie z grona "bezzebnych czerwcowych dzieci"!!!Jest jest zab!!!Prawa gorna jedynka 🙂

P.S nie sadzilam jak czyjes zeby moga cieszyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego dobrego dla dzisiejszych jubilatów: Farmazonia i Antosia i zaległe życzenia dla Piotrusia 🙂

Już dziś jestem normalnie w domu, ale takie dwa nietypowe dni strasznie wszystko dezorganizują. Stasiek został z dziadkami wczoraj przez prawie 5 godzin, ja leciałam z tego pogrzebu jak głupia, denerwując się a okazało się, że on się ledwo ze mną przywitał, taki był zajęty zabawą z dziadkiem 😉

Odpuściliśmy dzisiejszą wizytę u pediatry, bo parch jest w wyraźnym odwrocie, zostały tylko resztki i nie byłoby się czym pochwalić. Zachowałam natomiast rezerwację wizyty u alergologa na koniec marca, na wypadek gdyby wysypka wróciła. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną były panele piankowe, ale pierwotnie musiał się uczulić tymi zwyczajnymi puzzlami piankowymi, w sumie materiał prawie ten sam więc pewnie jest jakiś wspólny składnik który go uczula. Parch pojawił się przed rozłożeniem paneli i dlatego nie skojarzyliśmy od razu że to może być od tego. Od razu zaczął też trochę lepiej spać, chociaż do ideału jeszcze dużo brakuje. Poczekamy aż wysypka zejdzie zupełnie i wtedy będziemy dalej drążyć przyczynę słabego snu.

Jak się obrobię po przerwie to się jeszcze odezwę, a na razie dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brawo dla Juleczki 🤪 🤪 🤪 boszzzzz to juz chyba tylko Dawidek z Igusia bezzebne lobuzy 😁 😁 😁

Ann bardzo mozliwe ze to od puzli, wystawcie an allegro zawsze jakas kaska wpadnie bo troszke za nie daliscie 😉

Madalena ale ty mowisz o tym co Komsi dawala linka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Generalnie to ja uważam że te puzzle i panele są fajne i dzięki nim Stasiek przetrwał bez większych obrażeń swoje pierwsze szaleństwa podłogowe. Tyle że akurat jego uczulają więc musieliśmy zdemontować, chyba rzeczywiście odsprzedamy.
A Stasiek umie już wleźć na stół 😮 Teraz to już masakra, oczy dookoła głowy to za mało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to tak chwalac postepy naszych smukow...Dawid nie chce chodzika, nie chce kojca, wylacznie podloga - zwiedzanie jak narazie anszego pokoju i przedpokoju i oczywiscie wspinanie sie na wszystko co mozliwe i nie mozliwe 😁 😁
a wczoraj sie usmialismy z niego bo podszedl do otwartych dzwi miedzy naszym pokojem a przedpokojem i zatrzymal sie przy listwie tej podlogowej...i siedzi i duma i z jednego poldupka na drugi i mysli...mysli...mysli jakby nie bylo mozliwosci przejsc przez prog 😁 😁 😁 tak po pol h poszedllllll hahaha ajak mial radoche ze ta "przeszkode" pokonal 😁 😁 😁 no noramlanie boki zrywac 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...