Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zuziaku, suuuuuuuuuper 🙂 Cieszymy się razem z Wami 🙂

Stasiek jednak nie umie spać z nami. Po tej pierwszej nocy kiedy był straszny bidulino i lepiej spał z nami, potem już było dużo gorzej i finalnie wylądował znowu w swoim łóżeczku. W sumie pewnie lepiej dla nas wszystkich 😉 Katar trochę zgęstniał, ale kaszle jak rasowy gruźlik. Jak mu nie przejdzie, w poniedziałek trzeba będzie iść do kontroli. Ważne że pojawiło się drobne zainteresowanie jedzeniem tzn. prawie mi wyrwał z ręki kanapki na śniadanie, spróbowałam więc i dał sobie wkarmić spory kawałek banana. Zobaczymy jak będzie dalej.

Magda, myślałam o tej Piotrusia alergii i ja bym jeszcze poczekała te 2 tygodnie z odstawianiem kolejnych rzeczy, co najwyżej bym wróciła do poprzednich chusteczek. Jeśli nie smarujesz sterydem a mimo wszystko trochę się poprawia, chyba warto dać czas. Tyle że jeśli to jogurt, podejrzane jest jeszcze wszystko inne krowie: cielęcina, wołowina, masło i jeśli wierzyć mojemu pediatrze to też mleko modyfikowane. To bym sprawdzała w pierwszej kolejności ale wcześniej bym poczekała czy nie wystarczyło odstawić to co odstawiłaś. Co do alergii na kurz, to ona jest raczej wziewna i sądzę że efektem mogą być bardziej częste przeziębienia Piotrusia (tak było u mnie z alergią na roztocza kurzu) niż wysypka. I koniecznie zapisuj wszystko.

Acha, odpowiedziała na moje pytanie pani dietetyczka (tak mniej więcej tylko) ale ona ma jeszcze bardziej hard corowe podejście niż ja miałam - każe przez jakiś czas pojechać tylko na piersi i stopniowo przywracać wszystkie pokarmy od tych najprostszych typu jabłko czy marchewka, każdy z osobna i osobno też ich połączenia. Nie zdecydowałabym się aż na taki radykalizm. Istotne w tym co napisała jest to że dzieci z atopowym zapaleniem skóry często reagują mocno na kukurydzę więc każe nie dawać kleiku kukurydzianego (czyli pewnie też chrupów, słoiczków z kukurydzą itp.). To akurat inaczej niż mówili moi pediatrzy, oni uważali że kukurydza jest bezpieczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wydaje mi się,że jak ojciec nie wyprowadzi się to z nakazem sądowym przyjdzie policja czy straż miejska i dopilnuje eksmisji, poza tym jak nie będzie chciał spełnić wyroku sądowego lub będzie nachodzić Monię, jej mamę, siostrę i Adama to poprostu jak upomnienia nie pomogą to pójdzie siedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, ja mam alergię wziewną na kurz, a także sierść i pierz. W dzieciństwie tzn w wieku żłobkowym oraz przedszkolnym często chorowałam - często na oskrzela, chociaż to też jest wpisane w uczęszczaniu dzieci do tych placówek. Z wiekiem coraz mniej chorowałam, a teraz chyba od roku nie byłam chora, moze tam lekki katar lub ból gadła, który po 1-2 dniach przeszedł, w kazdym razie bez problemu dało się funkcjonować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u nas 2 pobudki i jestem zmeczona dzis, szlismy pozno spac cos o 24 bo Kubus sie obudizł na mleko i o 3 a potem o 7 juz wstał. No i tak to jest... Nie wiem za co sie brac, nieługo Kubusia poloze spac i poodkurzam i kurze poscieram i sie legne do wyra, apotem jak wstanie to pojdziemy na spacerek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwia85 napisał(a):
nie nie mam sama ostatnio zamawiałam na allegro dla igi a taką
http://allegro.pl/hm-hello-kitty-nowa-czapeczka-74-80-okazja-i1519548361.html


heheh ja raczej Dawidowi hello kitty nie kupie bo mnie mirek z domu wyeksmituje 😁 😁
ale musze mu kupic jakas bo ostanio kupilismy i bykla za mala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie ostatnio naszukałam czapki u nas w Lipsku nie było nic pojechaliśmy do radomia (nie że specjalnie po czapke tylko do open finanse) i też nic nie było ani w dziecku reserved kids oni na markecie i takim stoisku z czapkami wszędzie mówili że ok 10 kwietnia będą że jeszcze za wcześnie a przecież na dworze 15 stopni to w zimówce jej nie będe kisić i zamówiłam na allegro zmierzyłam jej obwód główki i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek gratulacje, cieszę się razem z Wami bo w końcu będziecie miec spokój 🙂 🙂 🙂 🙂
No a wyrok rewelacyjny 🤪 chyba nikt się nie spodziewał takiego toku sprawy.

Ann i Anulka dziękuje za informacje. I przepraszam że Was tak ciągle zamęczam 🤨
Ale mam jeszcze jedno pytanie. Po odstawieniu jogurtów i chysteczek buzia robi sie gładsza ale zrobiła się czerwona ( nasila sie wieczorem Rano jest bledsza a wieczorem wygląda to jak by miała jakis rumień), wogule jego skóra po tych masciach stała się sucha sciągnięta i nawet jak tak bardzo blisko patrze to mu kilka naczynek popękało 🤨. Jak narazie jak radzisz Ann nie będę mu już wiecej zmieniac poczekam jakis czas i zobaczę co i jak. Wiesz nie chciałabym wprowadzac restrykcyjnej diety 😞 dlatego jeszcze jakiś czas go poobserwuje

Sylwia czapeczka ładna tylko że strasznie droga jak na taką czapkę z przesyłką to 30zł( jak dla mnie dużo) ale za firme sie płaci a Kitty teraz jest w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena no może najtańsza nie jest ale zimowa kupiłam jej na targu dałam 27 zł i musiałam wyrzucić bo miała później cały łepek czerwony i tyle zaoszczędziłam że musiałam kupiś drugą a na punkcie Hello Kitty to ja mam pierdolca he he

a co do x-factor to ten też jest jniezły
http://xfactor.plejada.pl/1230,20648,1,jury_zatkalo_po_wystepie_jakuba_nycza,7,wideo.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek ;*

czekamy aż listownie przyjdzie wyrok bo oczywiście ojciec nawet nie wie jaki dostał wyrok (bo go nie było) i nawet mu o tym nie gadamy dostaniemy papier i jesli bedzie napisane do kiedy to jesli się nie wyprowadzi wzywamy policje oni go musza wynieść z domu... na leczenie musi się sam zgłosić ma teraz kuratora i to on bedzie go kontrolował... do tygodnia powinny przyjść papiery

zaraz zbieram się do urzędu pracy Adam wzioł młoda do teściów to mam chwilkę na ogarnięcie wszystkiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo,
my kupilismy w h&m za 2,95€ czapke niebieska i zielona, niebieska przepadla u laski maxyma zieona mamy nowa i jest gitoska 😉
Zaraz ide z nim do lekarza po witamine d i fluor, i niech go oslzcha szoguna bo od rana typu od 4 psika mi i pokasluje... mam nadzieje ze to tylko z niewyspania.... o 4 pobudk anerwy milataly , kinol o 5 wstaje no ale wstal o 4 bo przeciez ksiaze najpeirw wyl, potem spiewal potem na razckach tylko, i podobnie jak u laafika czopersem o 5.30 sie skonczylo i spalismy do 9...biredny kindzio wczoraj druga zmina dzis pierwsza i do tego spal moze 3h... no dobrze ze weekendo sie zbliza to se chlpak sam odpocznie i sie wyspi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez chyba za czapeczką sie rozejrze 😉 dla Kubusia 😉 suknie juz wyprana recznie i wszystko ok 😉 krawcowa poradziła mi jak to zrobic i nic sie nie stało, góre zimna woda z proszkiem przetrzec plamy a doł zamoczyc w ciepłej wodzie i weszło elegansko i teraz sie suszy... troche chetnycj jest i juz dzwonia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamy 4 ząbka, przebiła się druga górna 1 🙂 Teraz jeszcze 2 w kolejce.

Madalena, moja mama mówiła, że jeżeli dziecko ma takie alergiczne zmiany skórne to zawsze na wieczór będą wyglądać intensywniej, gdyż wieczorem dziecko kąpiemy w ciepłej wodzie i pod tym wpływem może wyglądać dane miejsce na ciele jak rumień, a rano jest bledsze albo prawie nie widoczne. Ola też tak ma, tyle że trochę na dłoniach i z przodu w z zgieciu przy stopkach, z innych miejsc poschodziło, a tu pojawia się i znika - ostatnio tylko częściowo.Jeszcze te miejsca łuszczą się zwłaszcza na dłoniach. Co drugi dzień kąpiemy Olcię w Emoulium, codziennie na noc smaruję te miejsca kremem Emolium i kilka razy w ciągu dnia smaruje maścią witaminową (robiona w aptece).

U mnie alergia wziewna objawiała się przy większym stężeniu wysypką, która na 2, góra na 3 dzień znikała, a tak to było mega kichanie.

Ale przypomniało mi się coś jeszcze kiedy miałam takie zmiany skórne, które łuszczyły się, pękały i paprały się to okazało się, że nie mogę nosić kolorowych rajstopek i ogólnie rzeczy sztucznych, wszystko musiało być 100% bawełny, a rajstopki białe. A czy Piotruś ma wszystkie 100% bawełny. Ja staram się Olci kupować bez żadnych domieszek, ale nie zawsze jest napisane na skarpetkach czy rajstopkach. Już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, Ty mnie kobieto wpędzisz w kompleksy jak się spotkamy 😮 Przez tę chorobę Staśka pewnie nawet nie zdążę się ostrzyc 😠 Terrorysta jest straszny teraz, puściłam go dziś na podłogę bo już świrował, kaszlał oczywiście jak gruźlik, ale w sumie niech już zacznie normalnie funkcjonować bo się potem nie pozbieramy.

Magda, z tą suchą skórą to sama nie wiem. Nam pediatra kazała natłuszczać kilka razy dziennie, choćby Oilatum Soft, spróbuj może. A może to od wiatru, powietrza, ślinienia się? Stasiek też ma czerwone poliki i jakąś jakby kaszkę na nich ale ten lekarz powiedział że to nie jest alergia tylko reakcja skóry na to że wszystko pcha do paszczy i się ślini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf tez mam taką nadzieje 🤨 ale jak coś to wzywamy policje i go zabierają... 🤢

dzisiaj moja mama ma wolne i chyba bedziemy robic porządku na ogródku bo taki syf że nie ma gdzie nawet usiąść :P a ma być taki piękny weekend 🙂
a jutro zaczynam pierwszą prawdziwą dniówke od 10-16 otwieram knajpe i do 16 sama 🤪 lekki stresik ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra, laski, ja się odmeldowuję. U nas już przygotowania wystartowały. Czasu brak na wszystko.

Wyślę którejś z Was smsa już po chrzcinach 😘

i wpadnę na brzuchacza dopiero za tydzień, jak mi internet podłączą...

BUZIAKI !!!! 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o bosiu ale tu puchy 🤔 🤔

Kwasku trzymamy kciuki i wracaj do nas szybciutko 😘

KOmsi dawaj, dawaj, pakowanie trza rozpocząć 🙂

Zuziaku my tez na weekend planujemy grila z mlodym i kolezanka z dziecmi 🙂 ale zazdroszcze wszystkim ktore maja ogrodek...marzenie to jest moje 🙂
Zuziaku dasz rade, zdolniacha jestes a stres rozumiem bo wszystko co nowe (mam na mysli ze bdziesz sama) to przeraza ale spoko bedzie oki 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...