Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Te małe piesiory są charakterne i wredne 😜
Ilonka, dziękujemy za analizę, na pewno się przyda 🙂 Chciałam zamówić te pampersy na allegro, ale:
-nie wiem jakie bobo się urodzi, jak pójdzie po mamie to niestety, ale chyba od 3 będę musiała zacząć
-nie wiem jak szybko urośnie i kiedy będę musiała zmienić rozmiar
-nie wiem czy wszystko będzie dobrze z uczuleniem itp.

Więc na razie odstawiam tą sprawę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zawarłam pakt z młodym o dziwo sam się zaoferował że zrobi co trzeba bo chce coś w zamian. Tak więc przeszuflował cały wjazd z śniegu, nanosił drzewa do kominka, poodkurzał i zmył podłogę, był ze mną na zakupach a wszystko tylko po to bo chciał dziewczynę zaprosić na wieczór z tym że ona nie nocuje tutaj więc jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamy fotelik po Mai, 0-??? pasujacy do wozka i przy tym zostaniemym, a pozniej kupi sie jakis wiekszy.
PYTANIE:czy wyswietlacie sie w przychodni na czerwono jako nie posiadajace poswiadczenia do uprawnien do swiadczen zdrowotnych?i jak to sie moze miec do wyplaty chorobowego z ZUSu?Oczywiscie telefonicznie niczego sie nie dowiem w ZUSie tylko musze sie tam przejechac osobiscie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada jak to nie masz uprawnień do świadczeń zdrowotnych? Nie rozumiem tego. No chyba że nie jesteś ubezpieczona.
Przecież co miesiąc oddajemy składkę zdrowotną i to nie małą. Więc jakim prawem mają odmówić świadczeń?

Co do koszuli to prawda ja ją kupowałam. Ale jeszcze wole sie nie wypowiadać bo na razie wylądowała w szafie 🙂 Noszę drugą, którą zakupiłam od tego samego sprzedawcy.
Tyle co ją przymierzyłam to leży bardzo dobrze i brzuszek z pewnością do kńnca ciąży sie w niej zmieści 😉

Wysprzątałam całą górę domu i kość ogonowa mi odpada. A jeszcze tyle pichcenia czeka mnie w kuchni 😮
Serniczek wyszedł miodzio 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No baa pewnie ze skladka zdrowotna jest odprowadzana.Zreszta kobieta w ciazy tak czy siak podlega ubezpiueczeniu.Bylam u ksiegowej i powiedziala zeby sie nie martwic bo to ten nowy prodram EWUś ma jakies nie scislosci, ale ja sie martwie tym zeby mi nie robili problemow z wyplaceniem zasilku chorobowego.No nic, przejade sie osobiscie do ZUSu w poniedzialek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada jak to nie masz uprawnień do świadczeń zdrowotnych? Nie rozumiem tego. No chyba że nie jesteś ubezpieczona.
Przecież co miesiąc oddajemy składkę zdrowotną i to nie małą. Więc jakim prawem mają odmówić świadczeń?


Kobiecie w ciąży oraz w czasie trwania połogu i małoletniemu poniżej 18 roku życia nie można odmówić świadczenia zdrowotnego mimo iż nie jest on objęty ubezpieczeniem zdrowotnym.
I jest to prawo o radze Konstytucyjnej uregulowane w art 68 niniejszej ustawy 🙂.

Zasadniczą różnicą jest to iż koszty leczenia kobiety w ciąży nie pochodzą od zakładu opieki społecznej (z środków które przekazał NFZ-wia) lecz z budżetu państwa, bo ten konstytucyjny zapis wymusza na państwie obowiązek zapewnienia ciężarnym opieki medycznej.

Ile kupujecie koszul do szpitala?
Nie chce kupować za dużo, bo raczej wiem że potem nie będę korzystać w domu z tych woreczków 🙂.
Jedna do rodzenia na pewno...i dwie na zmianę?


Co do kotów, ja swojego wydałam będąc w 3 miesiącu ciąży, znalazł sie dobry chętny dla kotka.
Nie bałam się tokso, ale raczej tego że kotek po narodzinach małej może zrobić jej krzywdę. Trochę z niego pępek świata był 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może jakiś bałagan mają w ZUSie w związku z nowym rokiem kalendarzowym... Dziwne... Ja jeszcze nie miałam takiej sytuacji, ale nie choroby też się jeszcze nie wybrałam. Ciekawe jak to będzie z tym chorobowym, bo składki płacę niemałe....

Godzinkę temu wróciłam do domu z uczelni....Miałam egzamin teoretyczny, w niedzielę mam praktyczny... Tak mi serce biło ze stresu, że bałam się o zawał...głupek ze mnie...tak stresować siebie i dziecko....

Miałam taką ochotę na kiwi jadąc do domu...oczywiście myślałam że Mój Kochany zrobił zakupy zgodnie z listą.... a tu niestety....przybywam do domu a kiwi brak 😞 Ehh ale cóż, do najbliższego sklepu mam 10 km, więc nawet nie chce mi się do auta wsiadać....Zostają mi lody 😁

Miłego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 😉 Ilona z tym ubez tez masz racje.. czytalam o tym ale sluchaj ja nie mialam ubez. i jak poszlam do gina to pielegniarka wydarla morde dlaczego nie mam ubez... a w tym samym dniu zarejestrowalam sie.w.pup... zal zal zal zreszta na doniesienie zaswiadczenia mamy tydzien. wredna baba !!!!!
Dzisiaj przyjechala z niemiec moja niedoszla tesciowa i kurrrr juz mnie skreca z nerwow... moj pojechal sie przywitac a ja mam ja za przeproszeniem w dupie !!! Co za babsztyl jak mozna byc taka matka !!!! Uh ukrecila bym ja jej leb przy samej dupie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu nie nakręcaj się tak na teściową bo Ci to nie da poza niepotrzebnym stresem. Musisz już jakąś ją przerzuć przetrawić i wypluć 🙂.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to niestety często ludzie pracujący w służbie zdrowia nie znają przepisów ;/ i to jest bolesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niby nie warto.. zobaczymy co moj powie jak przyjedzie. kazala przyjechac nam wieczorem ale dobrze wie jakie mam do niej podejscie i czasem mi przykro ze nie umiem inaczej a tym pewnie go ranie 🤨 Tylko on szybko zapomina jak ona go traktuje... ://// Nie jestem idealem ale ona.... dwulicowiec pier....
Moj zolwik w brzuszku plywa jak szalony ostatnimi czasy mam problemy z zasypianiem bo tak spaceruje w brzuszku 😁 Dzisiaj wyjatkowo niegrzeczny twardnieje brzuch i wchodzi "pod prawa piers" co za uczucie 🤢
Tak apropo w okolicy znajoma ur coreczke pod koniec tamtego roku i wazyla zaledwie 1,9 kruszynka... ale wszystko w porzadku.
Totam wiercipiete mala <3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...